Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A KiCad paneltervező
 
Témaindító: Pavel, idő: Jún 2, 2006
Lapozás: OK   14 / 14
(#) bbb válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
(#) pipi válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 18, 2023 / 1
 
Szerintem a legegyszerűbb ha a végpont előtt picivel csökkented a vonalszélességet
(#) elactrofan válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Esetleg még azt i meg lehet tenni, hogy csökkented a grid méretet pl ha most 50 mil akkor legyen 25 mil kisebb lesz a lépés és megoldás lehet a problémádra.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2023
Moderátor által szerkesztve
(#) Thomas10100 válasza elactrofan hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Köszönöm megnézem.

Valaki használta már a freerouter java progit? Kipróbáltam úgy hogy a proci, sdram, 40pin fpc maradt hátra. Egész jól megcsinálja. Van esetleg más is? 4réteghez.

Köszönöm
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 24, 2023 /
 
Ha át nevezem az alkatrész jelzéseket és nyomok egy pcb frissítést a kapcsrajzból akkor összeomlik az egész pcb, mert át rendezi ahogyan a kapcsolási rajzban lévő számokra.
Melyik beállítás kell hogy csak simán a jelölések átmenjenek a pcbre, de nem mozgasssa el az alkatrészeket.

Köszönöm
(#) Thomas10100 válasza elactrofan hozzászólására (») Jan 4, 2024 /
 
Szia!

Abban tudsz segíteni, hogy a csatlakozóknál lévő feliratok miért nem jelennek meg?
(#) Thomas10100 hozzászólása Feb 2, 2024 /
 
Sziasztok!

Zárolt zonát (poligont) hogy lehet törölni? Kijelölni sem engedi. Törlésre kiírja hogy locked.

Köszönöm!
(#) Régi motoros válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
Azt hiszem (bár nem tudom hanyas verziót használsz), de ha a rajzon módosítasz egy alkatrész nevet, akkor azt új alkatrészként kezeli, ezért a panelszerkesztő is beimportál egy új alkatrészt.
Nekem legalább is így rémlik. Tehát ha kész a rajz, érdemes először minden alkatrészt a végleges nevére nevezni (és ha szükséges, a vezetékeknek is megadni a nevét, ez is sokat tud segíteni a paneltervezés közben), és ez után generálni a netlistát. A többi alkatrészt nem bántja, ugyanúgy megmaradnak ahová helyezted őket a panelen. Ha csak egy-két alkatrészt kell átnevezned, szerintem azt a PCB tervezőben is át lehet nevezni, úgy a helyén marad.
(#) Régi motoros válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
Esetleg valamelyik réteg ki van kapcsolva, vagy rejtett, vagy eleve nem is szerepel az alkatrész rajzolaton.
(#) Régi motoros válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
Zónát csak a szélénél tudsz kijelölni (ha középen kattintasz rá akkor nem), ahol a ferde csíkozás van.
Ott a tulajdonságainál lehet feloldani a zárolást úgy rémlik. Jobb gombos menüben van a zóna törlése talán.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2024
(#) Thomas10100 válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
Szia
Igen a szélén próbáltam, de zárolva volt. A select toolsban kellett kiválasztani a locked zone-t.
Alkatrészeket átneveztem kapcsolási és pcb rajzon is, utána jó volt frissítéssel is.
Pcb résznél kell újraszámozást csinálni valahogyan, majd ha végleges újraszámoztatom panel alapján.
Következő: »»   14 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem