Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Biztosíték állandó leégése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) forsat hozzászólása Jún 20, 2007 /
 
Halihó!

Én még nagyon kezdővagyok ebbe az elektrotechnikába, de nagyon érdekel.

Van egy erősítőm amibe a táp biztosítéka állíndóan leég, ha a Jobb végfokot viszateszem bele, a bal végfokkal működik egyedül gond nélkül.

És azt szeretném meg tudni mi okozhatja ezt. Ha kiszedem a végtranyókat (bd809-810) akkor nem ég le, de ha nagyobba t teszek bele akkor (BD245-246) akkor nem egyből döglik a biztosíték hanem 3 sec mulva.....

Remélem valaki tud segíteni fontos lenne.
(#) pet válasza forsat hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
Akkor tegyél bele egy kicsit nagyobb amperű biztosítékot!
(#) forsat válasza pet hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
hát gondolkodtam rajta csak nem tom mivel eredetibe ez volt benne akkor biztos valami baja van a végfoknak.....
(#) Topi válasza forsat hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
Elsőnek nézd meg hogy mekkora áram akar folyni. Tegyél bele valami jóval nagyobb biztosítékot, hogy ne égjen ki, multimétert tedd max érték tartásra és egy pillanatra kapcsold be.
Majd ha konkrétan leírod, hogy milyen erősítő, mekkora feszültség, mekkora áram folyik akkor még esetleg tudunk is segíteni.

Szerk: Ja... hogy gyári végfok?
(#) Thomas10100 válasza forsat hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
Helló!

Szerintem valami zárlat van a panelon, a tranzisztorok nem érintkeznek a hűtővel? Kell alájuk elektromos szigetelő. Esetleg a panelon valami zárlat, nézd végig az alkatrészeket. A végfok tranzisztorok nem zárlatosak?(bár ha másikat tettél be akkor nem lehet ez a baj). A biztosíték nincs odairva hogy mekkora kell bele? Általában odairják.
(#) patexati válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
Köss a tápvezetékre(+ - gnd táp esetén a pozitívba és negatívba is) vele sorba egy izzót 24v 21w ha világít esetleg elpukkan akkor bizti,hogy zárlat ha nem világít akkor nagyobb bizti!
(#) pet válasza patexati hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
Magyarul biztos, hogy zárlatos?
(#) forsat válasza pet hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
Hát ez egy 25 éves Videoton EA 6383 s erősítő.
2 X 50 W -ot tud.

35 voltal megy a panel. 2 biztosíték van a tápban, egy T400 ma -os és egy T800 ma. A T800-as szál el mindig.

tulasdon képpen egyszerűen ugy kezdődött hogy a szemem láttra 1 ellen állás elszál majd egy tranyó de nem a vég és aztán a két 0,47(régi tipusú ellen állás az a huzalos) is végig füstölt(ezeket kicseréltem), ezek a végtranyó emiterére van sorbakötve.

De elküldöm a rajzát hátha így egyszerűbb.
(#) forsat válasza forsat hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
Rajz az később lesz meg hirtelen még ennyit tudok róla. aki tud még mondani valamit hátha segít. Holnapra rajzot is keresek
(#) forsat válasza Topi hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
A végfok az teljesn gyári volt míg kinem cseréltem 3 ellenállást meg 2 tranzisztort....

Megnéztem az eredeti végfoktranyókat ohm mérővel 2K állásba és 0,002 volt egy picit tulhajtótta valami de nem hangerőn mert még Én legalábbis nem használtam.
(#) forsat hozzászólása Jún 21, 2007 /
 
Itt vannak a képek.
(#) KTobi válasza forsat hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
A 800mAos biztosíték az a 230as hálózaton van, akkor vagy a trafó 2×24Vos része van túlterhelve, vagy a prímer oldal van leégve.
Azt írtad, hogy ha az egyik végfokot kiveszed akkor működik, tehát akkor csakis a 2×24Vos rész van tülterhelve.
Mérd le a tápról az egyik végfokra mekkora, és a másikra mekkora áram mén! Csak egyesivel, elősszö csak az egyik végfokot kapcsold be, mérd le; utánna a másikat. Ha csak az egyik végfok is levágja a biztit, akkor biztos, hogy rövidzár van.
(#) forsat válasza KTobi hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
Mérni ma még nem tudom, majd holnap.

De egyet még nem mondtam, a trafó az nem lehetterhelt tán ha a Állítólagos rossz végfokot a jó helyére tettem és akkor is levágta...

Akkor ezek szerint így a végfoka lenne a baj? és ha igen akkor valószínűleg tranzisztorokkal lehet gond?
(#) todi90 hozzászólása Dec 14, 2011 /
 
lenne egy olyan kérdésem van egy kültéri villágitás rendszer ami 1 óra után levágja a kis megszakitot.. kismegszakitot már kicseréltem
(#) rascal válasza todi90 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Üdv az oldalon!
Lehet, hogy a szigetelés nem az igazi valahol, lehet, hogy összesen már túl sok fogyasztót kötöttél a kismegszakítóra és egy időszakosan beinduló fogyasztó, pl bojler vagy hűtő beindulása már sok neki. Nem áztak be a vezetékek? Pár konkrétumot ha írnál, akkor több ötletünk lenne.
(#) todi90 hozzászólása Dec 14, 2011 /
 
csak lámpák vannak 8 évig állitolag hibátlanul müködt tek
(#) todi90 hozzászólása Dec 14, 2011 /
 
mongyuk a beázás lehet csak azt nem értem hogy hogy 1 1,5 óra után old le
(#) todi90 hozzászólása Dec 14, 2011 /
 
10 A cseréltem 16A kismegszakitora
(#) rascal válasza todi90 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Végig nézhetnéd először azokat a részeket, amikhez hozzáférsz, hogy ott nincs-e gubanc. Pl foglalatok, vezetékek elágazásai, a kapcsoló mögött. Lehet, hogy valami szennyeződés van ott ami problémát okoz. Meg lehetne nézni, hogy ha 1-1 lámpát kitekersz, akkor is lekapcsol-e? A vezetékek csőben futnak, vagy be vannak falazva? Lehet, hogy azért nem azonnali a leoldás, mert valami melegedni kezd, és a hőtágulása mozgatja olyan helyzetbe, hogy hozzáérjen egy másik vezetőhöz.
(#) todi90 válasza rascal hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
földkábelen
(#) rascal válasza todi90 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Még ne ásd ki. Lehet, hogy valami lötyög és szél, vagy közelben elhaladó nagyobb jármű remegése váltja ki. Ha lekapcsol, és azonnal visszakapcsolod megint jó egy órát?
(#) todi90 hozzászólása Dec 14, 2011 /
 
igen
(#) laszlo987 válasza todi90 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Lehetséges az öreg kismegszakítónál az okszidáció miatt old le.
(#) proba válasza todi90 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Tekerj ki minden fogyasztót,ezután a biztosíték helyén mérj áramot.(ha minden mást le tudsz kapcsolni akkor a villanyóra is megteszi.)Ha ez nem mutat semmit ,akkor hagyd így egy-két napot .Így kiderül mennyi fogyasztó van rajta , egyáltalán lehet jogos a leoldás.Ha a biztin kitekert fogyasztók esetén is folyik áram ,akkor a helyére egy 40W égő ,és lehet keresni amíg az égő világít hiba van. A kábel végét megbontva , szerelvények szétszedve ellenőrizve előbb utóbb meg lesz a hiba.
(#) Balazs23 hozzászólása Márc 22, 2016 /
 
Üdv, Segítséget szeretnék kérni, Vettem egy Renegade v8 ren 500W-os Autóerősítőt, De ha bekötöm a kocsiba, máris kiég a biztosíték, próbáltam már 40A Késes biztivel is, azt is kiégette, ezért gondolom valahol zárlatos, Hangot ad, Próbálna szólni de nem tud mivel kiég a bizti, 2 Csatornás 2x250W Hídba 1x500W, Hol keressem a hibát benne? Hol zárhat össze?
Ha Nincs rákötve a Mélyláda akkor is kiég körülbelül 2-3Mp után. Szóval Terhelés nélkül is kiég.
Forrasztásoknál nincs megégve semmi, Üzenetben küldök képeket is.

Kocsiba rendben vannak a kábelek, használom másik erősítővel.
Köszönöm előre is.
(#) ronin75 válasza Balazs23 hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Próbáld meg nagyobb biztosítékkal (50 vagy 60A) vagy esetleg járó motornál. Meghajtás nélkül is kiégeti a biztit? Akkor esetleg a tápegysége rossz.
(#) borvendeg válasza ronin75 hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Butaság nagyobb biztit betenni. Írta hogy terheletlenül is kiveri a biztit.
Át kell nézni az erősítőt.
(#) ronin75 válasza borvendeg hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
500W/12V=~42A+veszteségek. Igaz, hogy terheletlenül is kiég a biztosíték, de a táp indulása is megránthatja a biztosítékot. Át kell nézni az erősítőt, de a szövegkörnyezet alapján inkább átnézetni.
(#) Balazs23 hozzászólása Márc 22, 2016 /
 
Az Ok hogy átkell nézni, de ahogy kimértem az összes ellenálást, hibát nem találtam, Erősítőt még nem igen csináltam, ezért is kértem segítséget, mégis hol keressek hibát,
Tudtommal 10A biztivel is minimális terheléssel is működnie kellene. Szóval 40A Biztinál nagyobbat nem raktam bele, nem akarom lefüstöltetni, gyári adat szerint 30A Való bele..

Képek:
Kép
Kép
Kép
Kép
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2016
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem