Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Akvárium automatika
Szia!
Idézet: „Az első FET mint kapcsoló ha jelet kap az IC-től, akkor nyit, így adva áramot a venti felé, ami a vetni előtt átfolyik még egy FET-en, ami alapból nyitva lenne, csak etetés időben zárna” Minek ? Ha az egész logikát az Arduino vezérli, akkor az "tudja", hogy mikor etet és addig kapcsolja le a ventilátort(ha megy, ha nem!), majd vissza (ha szükség van még rá!)! Ezért nem kell még egy FET ! Remélem jól értelmeztem a problémádat így hajnalban ![]() A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2017
Szia! Én a szűrőt kapcsolom ki etetés közben, lenyomok egy gombot, az elindít egy 4 perces visszaszámlálást, utána újra elindul. Az "&&" kikötés nélkül áramszünet után nem indulna a szűrő rögtön, csak 4 perc múlva.
A gomb pedig ennyit csinál:
Ha a gomb általi parancsot, az etető indításával egyszerre ütemezed, (idő alapján a LED-ek miatt biztos tudsz ütemezni, ha esetleg az etetőt nem az arduino vezérli, de az etető motorjáról is elhozhatsz egy szálat, ami high-ra húzza az arduino bemenetét, így az tudja, hogy akció van) akkor elég 1 FET. Persze a fenti kóddal a ventilátor csak ki-be kapcsolni fog, PWM-mel szebb megoldani, összességében halkabb, és talán a halaknak is jobb, mert így 27 fokig viszonylag egyenletes sebességgel felmelegszik a víz, és ott stagnál. ha pedig például 26 foknál már elindulnak, de 27-nél pörögnek a maximumon, akkor van egy grádiense a folyamatnak. Nálam ez így néz ki:
Ezzel kiegészülve úgy módosulna a fenti kód, hogy:
Remélem tudsz belőle hasznosítani ötleteket! A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2017
|
Bejelentkezés
Hirdetés |