Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Bojler javítása, kérdések
Sziasztok!
Szeretném a segítségetek kérni. Adott egy 120 literes Hajdú villanybojler beállítva, felszerelve. Működőképes, de már olyan szinten vízköves, hogy a villanyórát úgy tekeri, hogy nagyon, pedig kb. 2 éve lett vízkőtelenítve. Van egy új ugyanilyen bojler, ezt szeretném helyette felrakni, tehát kicserélni. A most fennlévőt leszerelt állapotban ráérnék vízkőteleníteni, tömítést cserélni, stb. A kérdésem az lenne, hogy mit gondoltok, a fennlévő alapján ha azt lefényképezem, be lehet kötni az újat? Mennyire bonyolult? Esetleg rajz, vagy leírás alapján kivitelezhető? Köszönöm előre is!
Ugyanolyanra cserélni nagyon egyszerű. Nem értem mi a problémád ezzel?
Sziasztok,
Tudom, ez egy elektromossággal foglalkozó oldal, de hátha már tapasztaltatok hasonlót Adott egy Ariston 120 literes villanybojler. Az eszköz már meg van fél éve, de egy csepegő összeillesztés miatt inkább gázzal (Ariston gázkazán) állítottuk elő a melegvizet (kb 1 hete lakott az épület, tehát nem lesz emiatt horribilis gázszámla) Tegnap a csepegő csőszakaszt kijavítottam, a bojlert feltöltöttem, de 10 perc folyamatos vízfolyatás után sem szűnt a prüszkölés...mintha levegős lenne a rendszer. Ez így szerintetek természetes? Mennyi ideig kéne folyatnom a vizet, hogy a levegő eltűnjön a rendszerből? (van-e valami légtelenítő technika ) Illetve van egy biztonsági szelepem, ami szerintem rossz helyre lett felszerelve. ha jól látom, az "elmenő" -melegvizes- oldalra van felcsavarva az a szelep (csap) ahol le tudom engedni a benne lévő vizet. Ha a sejtésem nem csal, ezt inkább a bemenő -hideg- oldalra kéne nyillal a víz folyásirányába becsavarni a bojlerbe...igazam van? (interneten olvastam....ezért lehet hogy tévedek) Ha ez nem az a felület, ahol ezt a kérdést feltehetem, bocsánat. Üdv: Lacam.
Szia,
miközben nyitva van a meleg víz sarokszelepe és a meleg víz csapja, kinyitod a hideg víz sarokszelepét. Más feltöltési vagy légtelenítési technika nincsen. A biztonsági szelepnek pedig a bemenő hideg víz ágban kell lennie, a nyillal jelölt folyásiránynak megfelelően.
Az, hogy sajnos nem értek hozzá... ezért is kérdeztem, hogy egy laikus be tudja-e kötni, esetleg fellelhető rajz, leírás van-e valahol?
Mire kell figyelni, stb? Köszi!
Hello! Kis kereséssel..
Sziasztok!
A képen látható hőcserélőt akarom az itthoni bojlerbe építeni. Rokonnál hasonló már régóta van, működik frankón, de a réz spirál oxidálódik. Meg lehet az oxidálódást akadályozni valahogy? Az anód miatt történik ez? Falon kívül még nem láttam réz csövet zöldülni.
A zöld réteg(patina) tömör,nem engedi tovább oxidálódni a csövet.
Üdv! Ezt tőlem (aki gyártotta) is megkérdezhetted volna
Nem tudtam, hogy itt is szerepelsz, zaklatni pedig ilyen miatt nem akartalak telefonon.
Sziasztok!
Kilyukadt, csöpögő bojlernél mennyire jó döntés az áramtalanítás?
Nagyon jó döntés.
Csak víz elzárással együtt, mert különben a csepegés nem áll el. Szerintem inkább a lyukat kell megszüntetni.
19 éves Hajdu Z 120-asról van szó. Csepeg orrán-száján, így nagy valószínűséggel a tartály lyukadt ki, amit tudtommal nem is lehet javítani. Ha már itt tartunk: melyik érdemesebb? Egy új Z 120 EK-1-es vagy inkább egy 8 éves használt Z120 E-t vásárolni? Úgy hallottam, hogy az EK-1-esek már szinte papír vastagságú lemezből vannak, valamint a 2 az 1-ben hőkorlátozó+szabályzó is gyakran cserére szorul. Mondjuk az újra van 5+2 év garancia, a használtra nincs, így most nagy dilemmában vagyok, hogy újat vagy használtat vegyek.
Nézd meg alaposan; a palást alól folyik, vagy a dómfedélnél. Utóbbi javítható. Épp ma vesződtem egy új típusúval, másodszor cseréltem benne szabályzót. A múltkor fűtőbetétet is.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2014
Ahogy granpa írja nézd meg hol folyik. Ha a tartály lyukas inkább újat vegyél. A használt előéletéről mit sem tudhatsz, ha jövőre folyni kezd újra itt a problémád. Az is meggondolandó, hogy egy kicsivel nagyobbat, mert akkor alacsonyabb hőfokon használva is elég a meleg víz és tovább tart a masina valamint kevésbé vízkövesedik.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2014
Magyarán az alaplapra gondoltál, hogy az lenne lyukas? Tegnap levettem a búrát és egyértelműen látni, hogy az alaplap szélén körbe valamint a pur-hab betöltési lyuknál is csöpög.
Az a probléma, hogy olyan szerencsétlen helyen van hogy nagyobb nem fér be, így marad a 120 literes változat. Egyébként újonnan nem lehet még kapni Z120 E típusút?
Lehet, hogy lehet; hívd fel az Orczy alkatrész-áruházat, ők szerintem tudják.Ha nincs, akkor is csak zománcost vegyél, aminek az alja olyan nagy fedeles (6-8 csavar tartja). Az új módi becsavarósokról (~6-7cm)rossz tapasztalataim vannak. Olaszt kettőt cseréltem 10 év alatt.
Úgy látom kapható még. Bár nem olcsó.
Igaz, hogy tavaly jártam bojler ügyben, de olyan (kisebb)bóvlikat árultak (közel)ennyiért (meg többért), hogy egy ilyet rögtön meg kell venni.
Mondjuk én tizenhat éve vettem utoljára bojlert, ezért aztán nem vagyok tisztában az árakkal. Akkoriban körülbelül a fele volt.
Na, a vége az Aquastic típusú ECO 120K-1 lett, bár nem örülök neki (nem én választottam, meg ez volt olcsó alapon...). Egyrészt kevesebb garancia van rá mint az eredeti Hajdura valamint a szigetelés is vékonyabb, ergo többet kell fűtenie, hogy melegen tartsa a vizet. Kíváncsi leszek meddig fogja a hőfokszabályzó+hőkorlátozó bírni.
Ó, az sokáig! A búvár cső pizlik el 1 év alatt !
Ismét én vagyok. Olyan kérdésem lenne, hogy a bojler előtt a hidegvizes ágba elég csak a kombinált leeresztő szelep vagy kell egy visszacsapó szelep is? Mert eddig 2 szelep volt beszerelve csak a visszacsapó elromlott (nem engedi át a vizet) ezért azt kiiktattuk, így most csak a "túlfolyós" szelep van meg, viszont így nagyobb a nyomás a melegvizen, ami végső soron nem is baj, mert amíg 2 szelep volt addig nagyon gyengén jött a melegvíz.
Elég csak a túlnyomás leeresztő, ami egyben visszacsapó is. Ha nálatok nem olyna van, akkor érdemes kicserélni egy kombináltra. Tulajdonképpen ez a kombinált az átlagos, más típusút nem nagyon láttam még, csak képen. Bojler biztonsági szelep néven ismertebb.
Ilyen van felszerelve nekünk, tehát akkor ez elég nem kell még egy másik szelep is.
Ami előtte szokott még lenni az egy nyomás csökkentő szelep.
Szerintem erre gondolhatsz. A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2014
Igen, pont ilyen volt. A bojler előtt közvetlenül van a "túlfolyós" szelep alatta pedig volt ez. Most, hogy ez elromlott, kiiktattuk, de ezek szerint a kombinált bőven elég, mert így legalább normális nyomás van a melegvizes ágon.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |