Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1169 / 2208
(#) MrBrown hozzászólása Feb 2, 2011
Sziasztok,
Tud esetleg valaki vadi új Tungsram vagy jobb márkájú ECC82-t az Urbánelektronikás 1800 Ft/darab-nál kedvezőbb áron?
köszönöm, barna
(#) vikipapa válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 2, 2011
Helló. A Pozsi webshopban van 990Ft-ért, de csak kettő darab.
(#) MrBrown válasza vikipapa hozzászólására (») Feb 2, 2011
Köszönöm :yes:
(#) bakos13gab válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 2, 2011
Mi az orosz változata az ECC82-nek?
(#) MrBrown válasza bakos13gab hozzászólására (») Feb 2, 2011
Igazából sajnos nincs neki
(#) mark.budai válasza bakos13gab hozzászólására (») Feb 2, 2011
Ha nem muszáj noválnak lennie, akkor oktál foglalatosban ott a 6N8Sz.
(#) MrBrown válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 2, 2011
Nekem sajnos muszály a noval és az azonos bekötés.
(#) mark.budai válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 2, 2011
Még noválban a 6N1P talán jó lenne kis módosítással, de sajnos a fűtése nem ugyan az..
(#) bakos13gab válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 2, 2011
Igen, ezt sejtettem. Bár nekem nem tiszta teljesen. Én úgy vettem le eddig, hogy a 6SN7 újabb változata az ECC82 és a 6SN7-nek az orosz áltozata a 6N8SZ. Azt látom, hogy közel változtatás nélkül cserélhető a kettő (pl. az épített GU50SE meghajtásában 1-2 ellenállás érték).
(#) hgy válasza bakos13gab hozzászólására (») Feb 2, 2011
Pont azaz 1-2 ellenálllás a lényeg, ami minden csőnél más és más...
(#) zoly15 hozzászólása Feb 2, 2011
Sziasztok! Én egy csereberélős ügyben szeretnék segítséget kérni. Építek egy PCL86 SE erősítőt (ez az első alkotásom). De megakadtam.
Kaptam egy trafót, csupán annyi a baj vele hogy 2X 280Vac-t ad. Ami nekem nagyon sok. :no:
Nem lenne valaki aki elcserélné ezt velem egy olyan trafóra ami tud minimum 1X 190Vac-t valamint 2X 6.3Vac-t? A trafó legyen kb 100W-os! Az én trafóm is kb 100W-ot tud. Ahogy néztem egy pacsirta trafó jó is lenne nekem, csak honnan? :nemtudom: Előre is köszönöm a segítséget!
(#) jandark hozzászólása Feb 2, 2011
Sziasztok.Hosszú várakozás után rászántam magam egy csöves erősítő megépítésére,információim félig kiforrottak még több fórum teljes átolvasása után is.
Tervem egy GU50 se megépítése,ehhez minden alkotóelem rendelkezésre áll,hálótrafónak egy 350wattos toroid trafót tekercseltem,50v megcsapolásokkal jelenleg 300v váltó feszültségig (esetleg később jó lehet pp-hez is akár) , kimenőtrafónak sm74et szánnék kezdetnek,természetesen később nagyobbra cserélnék,de amiből láttam sm85b hiperszil csak 1db van..
A kapcsolás egy tesla fa keretes,teljesen kiürített lemezjátszóba kapna új életet.
A tervezéshez az elektroncső oldal bemutatott GU50se pcl82 triódás,esetleg pcl85-el felépített pentódás kapcsolását építeném meg. Erről is kérdezném a véleményeteket kinek mi vált be inkább?
Ill a számításaim kijavatására amiket most nézek át..
(#) ticseboy hozzászólása Feb 2, 2011
5 napom telt el világháló nélkül, azóta egy végcsövem el is szált az ujdonsült erölködőmből. A kézzel festett előlapi feliratból lehet következtetni a kapcsolásra , ami egyébként alulmulta várakozásaimat, a teljesitményében. Na de sebaj, mert forrasztgatás közbeni hallgatásra remekül megálja a helyét. A dobozolással egy kicsit eltértem a fórumon megszokottaktól, de igy kevésbé kell vigyáznom a csövekre.
(#) jandark válasza jandark hozzászólására (») Feb 2, 2011
Eddigi számításaim amennyiben helyesek : Gu50 se hez.
Qvas : kb 10wattra 20hz alsó frekvenciára = 7.10cm2
Továbbszámoláshoz az Ra helyes meghatározására, megerősítésre lenne szükségem.
Kérdésem lenne:mennyi az ideális Ra? (ez némelyik helyen 2.5k,de nem ritka az 1.5k ill 2.5k felett pl az 5k-sem)
Anódfesz : 320-350v feszültséget gondoltam amennyiben helyes a feltevés..
(#) mayky válasza ticseboy hozzászólására (») Feb 2, 2011
Életvédelmi szempontból, az anódsapkás csöveknél a zárt doboz a jó megoldás.
(#) klemo86 válasza ticseboy hozzászólására (») Feb 2, 2011
Elképesztő modding, de tetszik nagyon Gratula! (Színvonalasabb a bele, mint az eredeti erősítőnek, ez egészen biztos…)
(#) ticseboy válasza mayky hozzászólására (») Feb 2, 2011
Tudtam hogy jó döntés volt, meg hát volt egy üres rackdobozom, amiből rengeteg dolgot felhasználtam. Amugy ajánlom ezt a megoldást mindenkinek, akinek nincs, se türelme, se szerszám, és gépparkja, hogy dodozt "hegesszen" magának.
(#) ticseboy válasza klemo86 hozzászólására (») Feb 2, 2011
A kábelezésemtől nem vagyok elájulva, de hát takar a a fedél. Hogy szinvonalasabb e azt nem tudom, de ez csöves!!!
(#) CIROKL válasza ticseboy hozzászólására (») Feb 2, 2011
Így könnyű csöves erősítőt építeni
No de szép lett ez meg aztán teljes mértékben biztonságos , tudod én a felső anódos ellensége vagyok .

Mi a gond a teljesítménnyel , ezt előre lehetett tudni mit fog hozni !
Egyébként minőségileg írhatnál valami frissítőt a toroid kimenőkel kapcsolatosan .
A drótokat még rendezd el mert tudod így a pók több hálót tud szőni rá .
(#) walter válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 2, 2011
Szia!
Idézet:
„"Hogyan lehet kiszámolni egy cső Ra és Raa-ját, az
adatlapban található értékekből?"”


Szerintem az anód feszültség osztva az anód árammal.
Az EL84-et néztem Ua:250V/ Ia 48mA ez 5,2k ohm annyi a megadott Ra is.
(#) ticseboy válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 2, 2011
Ha lesz egy kis időm elugrok egy ismerősömhöz, és rátesszük szkópra, és kiderül mit hiányolok belőle. Az igazság, hogy a toroid szerintem jó hangú kimenő, de ezt csak összehasonlitással lehetne megmondani. (Ez olyasmi dolog lesz majd, mint a fekete vagy a fehér hangfalnak van szebb hangja! Szerintem a pirosnak!!!) Ha elkészül a következő project, akkor kielemzem a toroidokat.
Kövi prject:

P1191199.JPG
    
(#) Gubán_Gábor válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 2, 2011
Toroid kimenőket én csak magasztalni tudom, mióta nagyjából végeztünk a GU81M PushPull-al.

Hatalmas teljesítményt lehet átvinni nem túl nagy vasmagokkal, igaz én 3000W-os magokra tekercseltem a 2 kimenőtrafót, mert ilyen magom volt. hatásfokot figyelembe véve 9k/8Ohm illesztéssel.

2600V anódfeszültségnél 2x500W a kimenőteljesítmény.
Tudna többet is, de így is elég volt a hálózati trafót megtekerni, kézzel a 12V 50A-t a 6,3V 10A-t és az 1900V-os anódfesz tekercset.

Szóval nekem beváltak a toroid kimenők, főleg PushPull-nál
(#) mark.budai válasza walter hozzászólására (») Feb 2, 2011
Köszi!
Az a baj, ez a számolás már eltér a PCL86-nál. Amúgy végülis logikus mostmár, de még kicsit bizonytalan vagyok.
(#) rockersrac válasza ticseboy hozzászólására (») Feb 2, 2011
Szép lett nagyon, grat hozzá!
(#) walter válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 2, 2011
Jó közelítésnek elmegy.
Néztem A osztályba Ua 250V/Ia0,036Aˇ~ 7K ohm , illetve 27mA nál 10K ohm ott is. Szerintem sokat nem tévedsz,ha így méretezed a kimenőt hozzá.
A katalógus adatokból az Ra hiányzik,azért kell?
(#) mark.budai válasza walter hozzászólására (») Feb 2, 2011
Igen, azért kell, mert hiányzik az Ra, de most nem a PCL86-ra gondolok, csak azzal számoltam, mert abban bent van, hogy ne csak az EL84-et nézzük.. Hanem kellene Pl. PCL85, E55L, PCL84-hez, stb..
(#) walter válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 3, 2011
Értem,hajt a kíváncsiság. Jó "fülelést"!
(#) s.sanyi hozzászólása Feb 3, 2011
Sziasztok.Ha akarnák tenni párhuzamosan két kimenő csövet de nincs párba vállogatott csövem meg-e lehet oldani a mellékelt rajz szerint?Úgy képzeltem el,hogy különböző katódellenálással beállitanám mindkét csövet egyforma előfeszre.
(#) lac- válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Feb 3, 2011
GU81M PushPull?? az szép lehet nemtudod elküldeni a kapcsolását? megnézném Üdv.
(#) Gubán_Gábor válasza lac- hozzászólására (») Feb 4, 2011
A kapcsolást majd a végső beállítás után publikáljuk egy külön weblapon. képeket majd 1-2-t teszek fel hétvége környékén.
Következő: »»   1169 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem