Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   463 / 2208
(#) CIROKL válasza fleta hozzászólására (») Márc 15, 2009
Ez már döfi nekem így már most tetszik vajon mifog ebbe költözni ? /GU50/ Ez valóban szebb mint a cseresznye!
Idézet:
„barna mocsári kőris”
(#) JZoli válasza fleta hozzászólására (») Márc 15, 2009
Akkor itt is egy készülő-hansági kőris!

Készül.JPG
    
(#) sturbi válasza Merkel Géza hozzászólására (») Márc 15, 2009
Nagyon szép munka, az erősítő is, a gitárok is.
-Na erről kell nekünk itt beszélnünk, nem a MEO-ról. Nem is tudtam, hogy triaxiál hangszórók is használatosak gitárerősítőkben, vagy ez csak az miatt van, mert általános zenehallgatásra is használod ?
(#) CIROKL válasza JZoli hozzászólására (») Márc 15, 2009
Vajon ebből milyen pp lessz ?
(#) sturbi válasza fleta hozzászólására (») Márc 15, 2009
A francba, a teteje meg nálam van.

alapl.jpg
    
(#) JZoli válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 15, 2009
Hát ebből egy PCL86 vagy 82 PP lesz attól függően melyikhez sikerül előbb kimenőt szerezni, csöves táppal EM84 kivezérlésjelzővel, ECC83 előfokkal.
(#) llaci56 válasza fleta hozzászólására (») Márc 15, 2009
El hiszem, ha mondod, de - anélkül, hogy ezt füllel is kontroláltam volna, - eddig csak az égerről hallottam. A közép magas hangoknak pedig a lucfenyőt, annak is valamely északi fajtáját. A körist pedig basszushoz...
(#) CIROKL válasza sturbi hozzászólására (») Márc 15, 2009
Akkor viszont jobb lenne ha azonnal a postára szaladnál vele ! Az a szép keret az az enyém a GU 50 se -ém kerete végre össze tudom már állítani , már belepte a por !
(#) mark.budai válasza JZoli hozzászólására (») Márc 15, 2009
Hmm... Mintha ismerős lenne! [OFF]Kisütöttem a nagyobbik MM kondit, feltöltés után, megint csettent, durrant .
(#) CIROKL válasza JZoli hozzászólására (») Márc 15, 2009
Akkor már te tőlem előbbre jársz ? a PCL86 pp-ét még csak most indítom útnak , én még csak ITT tartok . A négy vas már az megvan + a csövek foglalatok . Ebbe nem tervezek kijelző beépítését ? Viszont csak az eggyenirányítás is csak greazt -os lessz mivel hogy a trafóim csak 230 AC tudnak . Dual mono kialakítás lessz az biztos , ehhez vannak a vasak !
(#) sturbi válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 15, 2009
Nekem erre alighanem majd a 2*10 W-os (!) 6C41C SE kerül át a ronda vasketrecből.
(#) mark.budai válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 15, 2009
Szép kimenővel lesz!
[off]JZoli: most Te vagy az MSN-en?
(#) CIROKL válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 15, 2009
Hát igen szép izmosak azok az SM85B-s vasak de ezt tudtam erre a célra szerezni , így ez ebből lessz megvalósítva !
(#) mark.budai hozzászólása Márc 15, 2009
[OFF]Na végre van itt élet !
(#) mark.budai hozzászólása Márc 15, 2009
[off]Zoli, Te vagy az MSN-en? A tápról akarok valamit.
(#) Merkel Géza válasza sturbi hozzászólására (») Márc 15, 2009
Akkor elmondom.
Eddig csak 20 Wattnál izmosabb csöves "gityókütyüket" építettem. Ez volt az első kísérletem SE végfokkal. A VOX AC-4 sémáját választottam mert erről olvastam néhány jó dolgot plusz a családom sem csípte már hogyha a pincében hangosan tombolok. Mivel tele voltam viszonylag drága, több utas autóhangszóróval a kimenőt is mindössze 4 Ohmra csináltam elvileg. Azaz 5.2 Kohmról elvileg erre az impedenciára illesztettem. A kombóba meg be akartam tenni egy 150 Wattos(!!!!!) 4 utas nehéz hangszórót. De a doboz nélküli mérések meghallgatás során rájöttem, hogy valahogy a szerkó szinte mindenféle hangszóróval megy 4 Ohmtól felfelé. Vettem a börzén 100 Forintért egy repedt kónuszú 8 Ohmos hangszórót amit megjavítottam. Azzal is primán szólt igaz kisebb teljesítménnyel. Én a magas hangokat mindíg a Shadows együttes "öregapám zsebórája" c. számával próbálom le. Abban piszkosul csengenie kell a magas hangoknak. Ezt nem találtam fülre megfelelőnek, ezért a már meglévő 8 Ohmos hangszóróval párhozamosan kötöttem két db. olyan ősrégi 1 Wattos ruszki hanszórót (1GD28) melyek impedenciája 6.5 Ohm volt. Mégpedig kondi nélkül! És láss csodát bejött a a fejemben letárolt etalon magashang is. Azaz most az eredő kb. 5 Ohmon, mivel a hangszőrőlánccal párhuzamosan még egy 200 Ohmos védőellenállat is van. Miután ezt a hangszórócsoportot beépítettem a kombóba még a mélyhang hatás is javult pedig a nagyobb hangszóróm mindossze 20 centi átmérőjű. Ráadásul pedig a két oldalra helyezett hangszóróknak még lyukat sem vágtam. Dehát nyugdíjas lévén nincs pénzem eredeti Celestion Bulldog hangszórót venni. Ezenkívül a cucc sem VOX AC-4 már, hiszen abban néhány módosítást csináltam és a neve is Merkel.... átvp M ő-AA
(#) Merkel Géza hozzászólása Márc 15, 2009
Hátha valakit érdekel.
Itt küldöm a ruszki (egyébként Lettországban, Rigában készült) RIGONDA rádió végfokának rajzát. A "lúhoz értők" több érdekességet találhatnak benne. Pl. a kb 20 Volt pozitív feszre tett fűtésközepet a 6N2P (kb. ECC83) előcső számára. Nekem ebben a rádióban az volt a kellemes, hogy annak hangolását az óriási hangológomb segítségével a lábujjammal is végezhettem a lányok gyömködése közben....
(#) Mate78 hozzászólása Márc 15, 2009
van arra valami szabály, hogy a kimenőket és a hálózati trafót egymáshoz képest hogy kell felszerelni, minimalizálandó a brummot ?A múltkor mintha valami olyasmit olvastam volna, hogy általában a hálózati 90°-os elforgatása adja a legjobb eredményt ebből a szempontból.
Most 3db SM85B-t kell elhelyeznem egymás mellé, középen a hálózati, és erre van kb. 40cm széles helyem.
Vagy ki kell kísérletezni?Nem akarom összefúrkálni a doboz tetejét, mivel nem tervezek rá trafó burkolatot.

üdv
(#) CIROKL válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 15, 2009
Idézet:
„De van másik módszer is,de az már,csak a kész erősítőn ütőképes.”
Azért ha nem titok akor azt a másik módszert is közzé teheted ? Az előzőt szoktam alkalmazni az jó !
(#) Mate78 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 15, 2009
köszi a tippet.Akkor megpróbálom így.Márcsak egy nagyohmos fejhallgatót kell szereznem.
(#) CIROKL válasza Mate78 hozzászólására (») Márc 15, 2009
De ha kis ohm -os fülesed van szerintem a kimenő szekunder tekercsén is lehet keresgélni a legjobb pozíciót ? Nekem így is bevált !
(#) Mate78 válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 15, 2009
Vagy még akár szkóppal rámérve is nem?
(#) CIROKL válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 15, 2009
Ez egy érdekes megoldás kifogom próbálni , biztosan tuti hisz ez egy régi jól bevált módszer ! Akkor ha jól értelmezem azt a bizonyos fejecskét egyszerűen ott hagyom az erősítőben ? Örökre még nem kelhet a szomszédnak.
(#) llaci56 válasza Mate78 hozzászólására (») Márc 15, 2009
Jó a szkóp is, csak ne felejtsd el bekapcsolni a hangot!
(#) llaci56 válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 15, 2009
Kopott fejet tegyél bele, - ide az is jó! - és azért biztosan nem jön a szomszéd!
(#) CIROKL válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 15, 2009
Nincs is csak kopott ! már olyanok vannak csak /lassan olyan mint a saját /
(#) Action2K hozzászólása Márc 15, 2009
Sziasztok! A délutáni órákban Növeltem a PCL86-os "drótkupacom". Egy 6P3S-E csövecskével egészítettem ki. A meghajtást a PCL rtiódájáról veszem le. Beindult, "szépen" is szólt, csak hát a hálótrafó kombináció gyengécske már ehhez, úgyhogy, melegedés... hővédelem... csönd.
Egyébként az egész teszt azért lenne, hogy a 6P3S-E-ből egy subvégfok legyen. Nos, mostanra kihűltek a csövecskék, a kondi is kisült, úgyhogy állhatok neki beépíteni a megabrutál ruszki hálótrafó szerzeményem.
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Márc 15, 2009
Szépen növekszik a PH értéke! :yes:
(#) CIROKL válasza Action2K hozzászólására (») Márc 15, 2009
Hízik ez szépen még a végén 6P45C lessz belőle vagy GU50 ?
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 15, 2009
Ha arra a szép rézszínű hullámos valamire gondolsz, akkor az egy közös test. Rézdrótból hajtogatott "forrléc". Itt jobban látni.
Következő: »»   463 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem