Fórum témák
» Több friss téma |
Na, akkor itt egy kapható típus, ami teljesíti ezeket a feltételeket: Bővebben: Link Válaszoltál is magadnak a típust illetően.
Hmm , ez már igen!! Én se ma kezdtem a pályát de az életben nem hallottam még erről a cégről.
Köszönöm!
A Farnell-ről csak hallottál. Ők azok.
Róluk igen , bár még nem vásároltam ott, de nem párosítottam össze a két nevet.
Autós erősítőhöz szeretnék szimmetrikus tápot kocsiba.
A lényeg hogy rajzoltam valamit (12V-ból +-40-et csináló kapcsolás), de gondolom így nem jó mert túl egyszerű, meg gondolom másnak is eszébe jutott már... Szóval a lényege, hogy egy stabil feszről meghajtok egy AMV-t, ami egy nagyobb tranyót vagy fetet kapcsolgat. Ez megy a trafóra és a másik végén voálá: graetz híd meg +-40V. Hol a bibi?
Szia!
Ezt inkább töröltesd ki egy modi segítségével. Ennek a témának is van külön topikja.
Korábbi hozzászólásokban találsz ennél sokkal jobb, de nem túl bonyolult kapcsolást. Az elképzelésed ott hibázik, hogy a nagyáramú tranzisztor beterheli az astabil multivibrátorodat és ahogyan a kimeneten a terhelés változik, úgy megy el a kapcsolási frekvencia is ( ha egyáltalán átvált egyik állapotból a másikba ).
A kapcsolótranzisztorral ha induktív alkatrészt kapcsolsz, védeni kell a kapcsolóeszközt a feszültséglökésektől. Általában egy dióda már megteszik.
Nameg nem földelt kollektoros kapcsolással kapcsoljuk az áramot a trafóra.
Sziasztok.
Egy kis segítség kéne! Egy DC/DC átalakítót szeretnék csinálni viszonylag kevés alkatrészből (valami kompakt IC-re gondoltam néhány külső alkatrésszel). Egy mikrovezérlő működtetéséhez kell ami 5V -ról megy (200...300 mA-re) de a tápellátása 2 db ceruzaelem vagy akkumulátor lenne. Ehhez kéne egy olyan átalakító ami 3V-ról 5V-ra átalakít úgy, hogy ha merül az elem 2,5V ... 2V ... 1,8V ... stb még akkor is 5V-ot ad a kimenetén. Van ebben tapasztalatotok, tudtok segíteni, ti milyen IC-t használtok ilyen feladatra? Köszönettel: Tatai Tamás
Sziasztok!
Ötletet keresek. Adott egy hegesztőtrafó ami 44V feszültséget állít elő. Ebből kellene 24v 20A DC-t gyártani. Egy 24v 15A áram felvételű kefés motort szeretnék meghajtani róla. Ha valaki már belefutott a dologba esetleg, adhatna ötletet a megoldásra. Előre is köszi! gfj.
http://en.wikipedia.org/wiki/Buck_converter
Sima Buck convertert wikiről megépíted olyan alkatrészekkel, amik bírják ezt a terhelést? (nem tudom hogy ez gyakorlatban ténylegesen kivitelezhető lenne-e de elméletben tutira )
Szia!
Ha a hegesztőre már nincs szükség akkor tekercseld át. Ez a legtisztább szerintem.
Tekercselni érdemes. Vagy leszedni róla meneteket, vagy ha van még rajta hely, akkor (rajta hagyva az eredeti szekundert) rá is lehet tekercselni. Most van rajta 44V, 80-150A-t biztosító tekercselés. Lehet rá esély, hogy ráfér még 24V 15A-es tekercs is, ahhoz feleannyi menet és jóval vékonyabb huzal kell.
(Bár ez nem DC-DC konverter téma...)
Igen, ez OFF-Topic már gőzerővel, ez már AC-DC.
Ezért is ajánlottam a Buck Convertert. National Instrumentsnek van 10A buck convertere egyébként, ami 44V-ből tud 25V csinálni 1 IC-vel, 15A már sajnos nem.
Üdv!
Az itt található kapcsolás megépítette már valaki?Mi a véleményetek róla? Sajnos nem nagyon tudtam értelmezni az adatlapját ezért azt kérdezném hogyha a bemenetére csak 3 vagy 4 voltos feszültség kerül akkor mekkora feszültség lesz a kimenetén? És mi a különbség a MC34063 API és MC34063 ACN és MC34063 között? a linkelt kapcsolásba mindegyik megfelelne?
Az Adatlap 13. oldalán minden egyértelműen le van írva.
Egyébként használhatod nyugodtan az adatlapban található minta kapcsolásokat is, azok elég nagy eséllyel jók. Viszont mivel azt kérdezed, hogy mennyi lesz a kimenete ennyi és ennyi V bemenetre, ezért valószínűleg fogalmad sincs mi az a DC-DC converter, valószínűleg ezért sem érted az adatlapot. Olvass utána előbb itt: http://en.wikipedia.org/wiki/Boost_converter Egyébként a kimenet mindig pont annyi lesz, mint amennyit te magad meghatározol neki a feedback feszosztóval (ennél speciell: 1.25 (1 + R2/R1) ). Ez az IC egyébként egy buck, boost és SEPIC topológiájú DC-DC konverterek meghajtására alkalmas driver IC. A Microchip MCP1650-nek nézz utána, azt némileg egyszerűbb használni, LED meghajtáshoz kifejezetten jó (van application note hozzá a gyártó oldalán ), ára 250HUF körül alakul. Nekem nagyon bevált.
Üdv!
Nagyon szépen köszönöm.
Fel tudok ajánlani neked 2-3db bontott 34063-at.
A szivargyújtótöltők 90%-át ezzel szerelték... Üdv Inhouse
Sziasztok!
Lett egy ilyenem: DT15150 in:5VDC out 2x 15VDC vagy 30VDC, mire lehetne ezt használni?
http://www.scienceforums.net/topic/26443-looking-for-specifications...erter/
5V-ből +15V és -15V előállítása műveleti erősítők számára.
Értem és köszönöm!
Nekem van egy 36V 8A napelemem és egy szinuszos szigetüzemű inverterem amely max. 30V bemenő fesz-t bír el. Azon agyalok napok óta, hogy kapcsolóüzemű táp vagy gyári dc-dc konverter vagy vegyek egyszerű step-down regulatort, buck regulatort. Találtam is egy jónak tűnő ic-t. Bővebben: Link Csak azt nem tudom hogy elviselné-e azt a max 8A bemenő áramot. Valaki tud ebben segíteni? A képen található egy típus kapcsolás.
Szia!
Nem az IC-nek kell elviselnie a kimenő áramot, hanem az IC által vezérelt FET-eknek. A példában 10A-es kimenőáram van, ezért a 8A-t is elviseli.
Jaja. Igaz! Jó nagy marhaságot kérdeztem XD pedig ott van az egyenáram leválasztó kondik, ic kapcsolgatja a Fet- eket. Viszont az a sense ellenállás érdekes, mert nem találtam neten semmit erről a típusról. Az adatlap szerint 100mV/Imax (kimenet)az értéke nekem 0.0125 ohm kell kb 0,12 ohm ... ilyet honnan lehet beszerezni illetve a 62uH-s tekercs?
Szia!
Az ilyen kis értékű ellenállásokat huzalból szokás készíteni. Pl. régi hajszárítóból vagy villanyvasalóból ki lehet termelni. 62uH-s tekercs helyett 63uH-s kapható készen is, de figyelj az áramterhelhetőségére. 3-5 A-re alkalmazhatót már használtam, én a RET-ből rendeltem más alkatrészekkel együtt.
Speciel ezt a DC-DC konvertert nem használtam még, de pl MCP1650-nél is van egy Rsense 0.05 Ohm értékkel az ajánlott kapcsolási rajzon. Na én ott azt nemes egyszerűséggel kihagytam (simán vezetőpálya van a helyén). A BME-n megvizsgáltam profi oszcilloszkóppal a kimenetet és nem igazán számított a gyakorlatban, stabil volt a kimenő fesz.
Ez két módon lehetett:
1. A vezetősáv ellenállása pont akkora volt, mint amekkorának kellett lennie. 2. Az áramkorlát egészen más értéknél határolt. Csak kíváncsiságból: Mekkora volt a tervezett áramkorlát értéke, és mekkora áramot vettél ki belőle maximum? |
Bejelentkezés
Hirdetés |