Fórum témák
» Több friss téma |
Írd fel a lehetséges bemeneti, és a hozzá tartozó kimeneti értékeket.
Azután elég, ha hátradőlsz és átgondolod. (De ezt a függvényekre is fel kell írni.)
Szia!
Szerintem igy igazabb az igazságtáblázatod. Üdv.
Jól gondolom, hogy az A0,A1,B0,B1 bemeneti kombinációból előáll az algebrai alakja függvényeknek?A kimeneti kombináció meg maga az alapfüggvény.
Egyszerűen annyi, hogy megnézed melyek azok a sorok az összeadó igazságtáblázatában, amelyek két bemenő, egy kimenő biten megfelelnek a kívánt Boole műveleteknek.
Persze ehhez a többi bemenethez fix értékek fognak tartozni. Ilyen több is lehetséges.
De hogy tudom kiválasztani azt a két bitet, amikor két darab 2 bites bináris számról van szó?
Felejtsd el, hogy mire való !
Úgy fogd fel, hogy van két bemenet, egy kimenet, amik az adott Boole függvényként viselkednek. Tehát az AND például csak akkor 1, ha mindkét bemenet 1. Keress az összeadó igazságtáblázatában olyan be/ki értékeket, amire igaz ez a feltétel úgy, hogy közben a többi bemenet fix 0 vagy 1.
Tehát: például A0 =1 * A1 =1 az egyenlő 1 -gyel és B0 =1 B1=1 akkor mindkét bemenet 1 , tehát teljesül a feltétel ,mert függvény következtében. Ekkor ehhez tartozik a 001 kimenet ?
Nagyon nem megy ez nekem
CSAK két bemenő érték van, A és B, egy kimenő, ez a C.
Ez bármelyik szabadon választható bemenet, vagy kimenet lehet. Az AND-hoz 4 olyan sort kell keresni, ahol két bemenő érték felveszi a 00-01-10-11 állapotokat, miközben a kimenet 0-0-0-1.
ÉS művelet:
B1 *B0 = S1 B1*B0 = S0 A0 *B0 = S1 A0 * B1 =S2
Fekete doboz.
4 drót be, 3 ki. Keress két olyan drótot a bemeneten, melyekre 00-01-10-11 jeleket adva a kimenő dróton ez jelenik meg: 0-0-0-1. (És persze a nem használt drótok legyenek valami fixre kötve.)
Na jó, súgok:
Legyen a1=0,b0=1, ekkor S2=a0 AND b1. És persze szimmetria okokból van legalább mégegy ugyanilyen.
Köszönöm Bell az önzetlen segítséged, úgy hiszen sikerült végre megértenem ennek a fekete doboznak a működését.
Köszönöm mégegyszer! Sany
Helló mindenkinek.
lenne egy kis problémám a feladott digit házival, igazából fogalmam sincs hogy hogyan álljak neki... megköszönném ha valaki segítene benne.. Tervezni kell egy szekvenciális automatát, ami a bemenetére egyidejűleg adott két négybites számot hasonlítja össze, hogy egyenlő vagy nem. ha nem akkor jeleznie kell hogy melyik a nagyobb. bármilyen flip-flopot lehet használni. összegezni kell a minimalizált kombinációs hálózat végrehajtási logikáját és a visszajelzést biztosító áramkör működését a számlálónak. ezután készíteni kell egy összegzést, amely tartalmazza a technikai leírásokat (ábrák, rajzok, táblázatok, számítások, stb.) és kb 200-300 szóban leírni a tervezést. hát kb ennyi, ha valaki segítene nagyon megköszönném!!! Üdv: Killerrasta
Sziasztok!
Megint segítségre van szükségem.Adott a mellékletként megadott többváltozós függvényalak. El kellene dönteni, hogy statikus hazárdos alakról van -e szó, ha igen hazárdmentesíteni kell. Valaki tudna nekem olyan weboldalt ajánlani, ahol tanulmányozni tudnám a többváltozós függvényalakok hazármentesítését. A megadott függvényalak staikus hazárdos.De nem tudom hogy induljak el. Nekem nem a megoldása kell , csak az hogy induljak el. A segítséget előre köszönöm!
Karnaugh táblába felírod és... (ez már a megoldás lenne) a megfelelő módon a hazárdot megnézed hogy van-e, ja azaz most látom hogy itt ha jól számoltam 9 változó van ide a K. tábla nem jó már elvileg legalábbis 2 dimenzióban, ezért itt a Quine-McCluskey módszert lehet használni gondolom itt ezzel is valahogy ki lehet hozni ha van hazárd az egyszerűsített fv-ben de azt én se tudom
Akartam mondani, hogy ha ezt Karnaugh-ba behegyezi, akkor az életét is megunja . Én azért bontanék-átalakítanék rajta először, hátha egy-két változó kiejthető a sorból (megnéztem, hát nem).
Hjajj, régi szép idők, mikor Grósz telerajzolta a táblát, majd folytatta a falon is, aztán meg álljunk neki a működést elemezni és írjuk fel a kanonikus alakot. Neki tartott egy órát, mire felrajzolta, nekünk is volt ennyi a megfejtésre, hát el lehet képzelni, ki nyert .
Karnaugh-tábla nem lenne jó megoldás . Esetleg dekompozicíóval meg lehetne csinálni?
Érdemes ebbe belenézni (már az első találat is részletes támpontot adhat)
Bővebben: Link
Akkor ezek szerint először a logikai kapcsolási rajzát kell lerajzolni és, onnan kiküszöbölni , hogyan lehetne hazárd mentesíteni?
Olvasd el párszor, merülj el a részletekben, értsd meg a fogalmakat, minden részletet és kapásból megcsinálod amit kell. És persze rajzolj le mindent, ami a leírásban van azokat is. Ne nézd, CSINÁLD!
Szánj rá egy órácskát.
A statikus hazard jelensége világos számomra.Csak jelen esetben a több változó okozza a gondot.Mert ha 4 változós függvényalak lenne , akkor Karnaugh segítségével meg tudnám oldani.Itt 9 változó szerepel.
A teljes rajzot semmiképp sem lehet megúszni, de nem is érdemes. Utána egyenként végignézve feltehetően kínál valami egyszerűsítést. Gondolom az utólsó OR kapu miatt lehetőség van valamilyen bontásra.
Megcsináltam a kapcsolási rajzot.Hazardosan.
A D ,E ponáltan jut ki ezért, nem okozhat hazardot.
Jó rég csináltam, így nagyon nem vagyok benne, de megpróbálok ötletet adni a javasolt irodalom alapján.
Nézd meg, mivel nem kell foglalkozni és miért. (Na jó, látom, hogy elindultál...)
Sziasztok!
Keresem azt a lelkes, digitális technikához értő egyént, aki némi anyagi ellenszolgáltatás ellenében (megegyezünk )segítene a házi feladatom megoldásában. A feledat a következő: -Tervezni kellene egy kétirányú szinkron 4 bites számlálót, ami J-K flip-flopokból épül fel. -igazságtábla -egyszerűsítés -huzalozási rajz
Hasonló feltételek mellett én is keresem azt a célszemélyt aki a következőt vállalja holnapig:
Egy BCD(8421) fel-le szinkron számláló. Bármilyen flip-floppot lehet használni. -igazságtábla -egyszerűsítés -huzalozási rajz |
Bejelentkezés
Hirdetés |