Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   750 / 3973
(#) kadarist válasza laci990 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
sia!
Tessék, konkrét típusok:=5]Bővebben: Link
(#) vicsys válasza laci990 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Én ezt javaslom:
Bővebben: Link
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
ÁÁÁ! nem ezt akartam linkelni. Mindegy. Vicsys megadta a választ.
(#) laci990 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek!
(#) levi102 hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
mire jó az IC-?
(#) kadarist válasza levi102 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Szia!
Olvasnivaló:Bővebben: Link
és Bővebben: Link
(#) ocalibra válasza laci990 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Lásd a "#600789" hozzászólást... 7 hsz-el feljebb

Tehát a behúzótekercs ha 5V-os, akkor szinte biztos, hogy 12V-ot tudsz vele kapcsolni.

Nem ritka, hogy 220V-ot is, de persze ez rá lesz írva.

Viszont 12V-ot biztosan tudsz bármelyikkel kapcsolni.
(#) hadnagyakos hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Van egy Somogyis MY-64 tipusú multiméterem. Nagyon furcsának találtam, hogy 1000*C-ig mér hőmérsékletet. Lehet, hogy én vagyok lemaradva, de nem nézném ki belőle. Az lenne a kérdésem, hogy ezt az ezer fokot milyen mérésre értik. Gondolom nem hegesztő lánghőmérsékletének a mérésére.
Vasalótalp, hűtőborda vagy ilyesmi?

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) hadnagyakos hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
A használati útmutatóban a hőmérő szenzorhoz írták ezt az adatot. Hirtelen nehezen tudtam elképzelni, hogy minden károsodás nélkül mérni lehet vele 1000°C-ot.
(#) hadnagyakos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Köszi szépen a választ!
(#) bakk hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Jo napot kivanok ,van egy blaupunkt sc 202 auto magom es nem tudom be kotni hogy a kijelzon mutasa a z ado nevet egy opel vectra b kennebe szerelem. mit jelenteneka SDA SCL GND MCS a gnd az ugy lehet hogy a test szal.Ha valaki tud magyraza el.koszonom.
(#) Macsek71 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Köszi , eddig én is eljutottam ....

Honnan saccoljam meg a beépített LEDek paramétereit ?

Pl lámpafej : 8 db ledet látok, párhuzamosan kötve ... Áram ? Fesz.esés ? stb ?

mit lehet mérni, mit kellene tudnom "alapértelmezett" értéket ?
(#) bbalazs_ válasza bakk hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Serial data - soros adat
Serial clock - soros orajel
Ground - fold, jol sejtetted
Master/Main chip select - chip kivalaszto?
(#) bakk válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Nagyon koszonom hatha meg kapom most melyik drot mifele,kosz meg egyszer
(#) fbela1990 hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Üdv!

Igaz az hogy a 2N3055-nek 7A bázisáramot is adhatunk?
Azt hittem rosszul látok mikor ezt megnéztem.

Kösz előre is!
(#) kadarist válasza fbela1990 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Szia!
Rendesen meg kell hajtani ezt a tranzisztort, mondjuk 5-ös béta mellett. Persze ez a maximum. Ezt az értéket alapesetben nem kell megközelíteni
(#) gg630504 válasza levi102 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
>mire jó az IC-?
Mire jó a tészta?
Felhasználni, megenni.
(#) kadarist válasza gg630504 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Vagy úgy is feltehetjük a kérdést, hogy mire nem jó.Például megenni nem jó. De tényleg.
(#) Becsey válasza kadarist hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Köszi szépen ez az!
(#) -Bady- hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Hellósztok.

Az a problémám, hogy van egy 4 csatornás erősítőm
és ahhoz akarok potméteres hangállítót építeni de úgy hogy egy potméter(max 2, sztereo potméter) vezérelje mind a négy csatornát.
ehhez kellene valami kapcsolás.

A válaszokat előre is köszi.
(#) rascal hozzászólása Jan 11, 2010 /
 
Hello!

A WD-40 hatása mennyire tartós? Akár kontakt hiba javításnál, akár mechanikai hiba javításnál?
Pl most pucoltam ki vele egy olyan számológépemet (Sharp EL-531A) ahol az elemtartó érintkezői az áramkörhöz sem forrasztva kapcsolódtak, hanem csak mint egy lemez rugó nyomódtak hozzá. Eddig évek óta az volt a baja, hogy a kijelző gyakran elhalványult, vagy a gép teljesen lenullázta magát, és csak némi kocogtatás után tért magához. Az elemek régiek, de még 1.45 V-on vannak. Azért őket is megpucoltam.
(#) SzervízMacska válasza rascal hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Ha lucsog benne, akkor tartósan védi a korrózió ellen; ha letörölgetted, akkor nem annyira. Több, mint 90%-a petróleum, ezért elég lassan párolog...
Idézet:
„mechanikai hiba javításnál?”

Ugye, csak bohóckodsz?
(#) Action2K válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Pedig a csúszócsapágyak mechanikai betapadását egész jól orvosolja.
(#) SzervízMacska válasza Action2K hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Igen, mert a kenőanyagokat remekül oldja. Kedvencem, mikor az öregecske autó nyiszergő ajtózsanérját fújkálják vele nyakra-főre, majd kis idő elteltével szidják a sz..r öreg batárt, mert lóg az ajtaja. Az fel sem merül az elme- és háborodott ürge agyában, hogy saját kezűleg mosta ki a maradék kis zsírt a zsanérból a petróval...
(#) Sir-Nyeteg válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Ezt eljátszottam én is a saját autómnál... Pedig rá van írva, hogy zsanérokra, autókhoz.
(#) rascal válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Komolyan kérdeztem, mert nem csak ott használják ahol elektronok is rohangálnak. Ezekre értettem azt, hogy mechanikai.

A számológépem már reggel megint makacskodott. Igaz a tisztításánál külön gondot fordítottam arra, hogy a WD40 ne lucsogjon és meg is töröltem utána. Más eszközöknél az sem feltétlenül segített tartósan, ha "telenyomtam" a dobozt, ezért itt a másik végletet próbáltam. A gép egyébként úgy van felépítve, hogy egy IC van benne (semmi külső ellenállás, kondi, dióda stb) , ő kapja közvetlenül a tápot egy hűtőborda szerű részen keresztül, míg az egyik oldalán egy sorban vannak a lábai, amik a doboz összeszerelt állapotában hozzányomódnak a "zebracsíkos" vezetőfóliához, ami a billentyűzethez és a kijelzőhöz kapcsolódik. Fényképet sajnos nem készítettem, de az IC kb úgy néz ki mint egy audio végfok IC, csak sokkal laposabb.

A Conrádnál vettem korábban vezető ragasztót, lehet, hogy azzal is megpróbálom a táp csatlakozásnál hátha.
(#) Pubby hozzászólása Jan 11, 2010 /
 
sziasztok
elnézést ha nem ide tartozik csak hát ha tudtok segíteni
üvegszálat szeretnék venni olyanra gondolok mint az a forgó kis ufó csak nekem méterre kéne ilyen centis félcentis átmérőjű huzal vagy sodrony nem tudom hogy mondjam csak üvegszálból.
tud valaki olyan boltot ahol lehet így üvegszálat venni?
előre is köszi
(#) Pubby válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
nagyon jó ötlet volt makulátlanul működik köszönöm
(#) rascal válasza rascal hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Találtam pár WD-40 -el foglalkozó oldalt:
Egyik
Másik
(#) hapro hozzászólása Jan 11, 2010 /
 
Tipikus kezdő kérdésem van:
Nyákrajzról rajzolnék vissza egy végfok kapcsolási rajzot. Hogy érdemes neki kezdeni? Van-e valami tanács?
Még soha nem csináltam ilyet, és most hirtelen nagyon bonyolultnak tűnik az a 100 alkatrész elhelyezése, stb..
Ja és pl Bc212-ről találtam két féle lábkiosztást is, azt honnan fogom tudni, hogy ebben a nyákban milyen fajta van bent? Mert rajzról csak kb-ra tudom megmondani, hogy az adott kapcsolás működőképes-e vagy sem.
Következő: »»   750 / 3973
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem