Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   716 / 2508
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Most látom, ehhez oly táp kell amin van + - GND . Nekem csak oly van, hogy + - . Valami 5let?
(#) nasgoon válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Megköszönném, mert nekem 4ohm-ra kell, és ott amúgy is kevesebb fesz. kell.
(#) Gyozo92 válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Mivel mind a ketten ugyanoda jutottatok,(nincs dupla táp) Hát így lehet csinálni egyet. Persze van hátránya, de egy 2x20 wattnál még elmegy. Én próbáltam a TDA7294es hidat is hajtani így, és meglepően jól szólt, igaz jó erős trafóval.
Lényegében csak az egyik félperiódust használja a + és a másik félperiódust a - előállítására, míg amikor a táp mindkét kivezetését használjuk, akkor a diódahíd mindkét félperiódust kihasználja. Próbáltam nagyon egyszerűen fogalmazni
(#) janikukac hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
Nekem ez nagyon magas, de ha végleg az építéshez jutok, akkor majd megoldom ! Köszike
(#) doomkiller válasza janikukac hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
A GND a 9. láb, oda kell a trafó közepét kötni. Vagy ha nem középkivezetéses a trafó pl. 2x12V hanem csak 2 vezeték jön a szekunderből akkor feszültségkétszerezőt kell használni. De az nem való audio célokra (saját tapasztalat).
(#) Gyozo92 válasza doomkiller hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Szerintem elmegy vele a 2x20w erősítő. Én is próbálgattam ilyeneket, mert többször felmerül ez a probléma. A lényeg, erősebb pufferelés, erős diódák, erős trafó. Én 200 wattig próbáltam ilyennel működtetni, és gyengébb ugyan, de működött.
(#) nasgoon válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Köszi! 300 Wattos a trafó!
Az csak bír 70Wattot
Kérdés: az egyenírányításhoz 4 db dióda kell, itt csak kettőt látok. Vagy elég a 2 db?
(#) doomkiller válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Igen, puffer az kell bele bőven. Legalább 2x annyi mint általában, nekem a VF3 van ilyen megoldással megcsinálva 2x6800µF pufferrel és még mindig búg egy kicsit, majd kibővítem még 2x10000µF el úgy már remélem elcsendesedik. Nekem mondjuk 2-2 dióda van párhuzamosan benne mert nem voltak itthon csak 3A diódáim.
(#) Dzót válasza matyusz hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Szerintem a TDA7265 hangra mérföldekkel túlszárnyalja a TDA2030 és TDA1558 at, pár TDA-t hallgattam de eddig a legjobban ennek a kis IC nek a hangja tetszett, dinamikus és részletes. Olcsó kevés alkatrész kell hozzá a teljesítménye pont optimális egy szobába. Egyedül az téríti el az embereket álltalában hogy szimmetrikus tápegység kell hozzá.
(#) nasgoon válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Szia!
Nekem ilyen az egyenírányítóm.
Ezt átrajzolnád, ha megkérlek?!
Köszi!
(#) rolitechno válasza janikukac hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Én nem tudom mit néztél ,de amit küldtem linket azon egy TDA7262 szerepel,azmeg a kanyarban sem 1x20W ! Bővebben: Link
Ezt már akartam kérdezni tőled...mármint hogy 1 vagy 2 fázisú a trafód,mert az nem mindegy. Hány V-os és kb hány Watt ot ad le? Ha pufferral max DC15-16V ,akkor valami autósrádióba való sztereo IC kell neked. Csak ötlet ,ez a te dolgod
(#) Gyozo92 válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
70W? akkor miért építesz 200 wattos hidat? Egy ilyen hidat pont elvisz a 300 wattos trafó
A diódahíd áll 4 diódából, mint látható itt nincs teljes híd, ezért van csak 2 dióda. Igaz 200 watton a 6 amperes dióda is sülögetni fog, érdemes hűthető diódát alkalmazni nagyobb teljesítményre. Én P600K diódával teszteltem ezeket, igaz erősítőbe nem igazán alkalmazunk ilyeneket. Inkább mondjuk KBPC 2506. Nem próbáltam még, hogy ha ilyen kész hídnak csak az egyik bemenetére adjuk rá a tápot, akkor működik-e, de szerintem igen.
Persze átrajzolom.
(#) rolitechno hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
Ez furcsa !!! A HE-store 1x10W nak adja le,míg máshol 2x20W a TDA7262... Bővebben: Link
(#) vicsys válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Csak valamiféle perverz kíváncsiságból kérdezném, hogy milyen az a kétfázisú trafó? Olyat még életemben nem láttam...
(#) Gyozo92 válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Tessék, itt van
(#) Gyozo92 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Az egyfázisú ugye olyan, hogy egy primer egy sekunder. A kétfázisú az egy primer és két sekunder. Pl 2X12V
(#) nasgoon válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Köszike!!!
A mostani erősítőmben van ez a híd, amit az előző képen láttál. Az TDA2005R, 2X20W, hídban kötve. Amit egy 60Wattos trafó hajt 12 voltos >>> ebből az említett híddal és pufferrel 16VDC-t csináltam, 4400µF Elco kondikkal, hogy jó legyen a puffer. Ezzel a diódával:
Van egy 300Wattos trafóm, ahoz építek majd valami végfokot. Ami többet tudm mint 50Watt..."DIÓDA"
(#) Gyozo92 válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
A TDA7294 hidat pont viszi. De ha nem kell csak 2x100 watt, akkor nem kell belőle híd. Viszont 8 ohmra a 200 wattot 36 volton adja le.
(#) rolitechno válasza vicsys hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
2 szekunderesre gondoltam...de szerintem mindenki értette.
(#) nasgoon válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Nekem elég a 50-70 Watt 16-voltról...
(#) djgombi válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
EZ kell neked
(#) nasgoon válasza djgombi hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Ezt néztem, de húzos!!! Az előző ( TDA7294) erősítő kijön kompletten ennek (TDA1562q) az árából
(#) djgombi válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
7294-et megveheted kit-ben is azt hiszem pont ilyesmi áron.
(#) nasgoon válasza djgombi hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Köszi!
De én szeretném maratni a nyákot stb... Hogy a sajátomnak érezzem
(#) David 3g válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Akkor ha eszt jól értem a normális 24V trafómat megcsinálhatom így és akkor lesz nekem + GND és - és akkor pl a TDA 7294 V jó lesz ?
(#) vicsys válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Csak azért kérdeztem, mert a nagyon kezdők körében így terjed a hülyeség. Nincs itt semmi baj, csak ne vezessük félre a többieket. Köbmester leírta a helyes megfogalmazást.
(#) Gyozo92 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Elnézést, ha rosszul fogalmaztam volna, de akkor előrébb sem volt helyes ez a megfogalmazás /két fázisú/ nem egyenlő /két szekunderű/ vagy /több kivezetéses esetleg több megcsapolású/
(#) vicsys válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Ahogy mondod! Sajnos sokszor belevegyül minden más kifejezés a mondatba és akkor már egy új "fogalom" keletkezik, aminek semmilyen tudományos alapja nincs. Konkrétan a hiányos alapismereti dolgok okoznak ilyen félreértéseket/értelmezéseket. Sajnos nagyon kevesen vannak akik veszik a fáradságot és olvasnak, tanulnak...
(#) janikukac hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
A rádió, melyhez a két hangszóró van, amihez most én szeretnék erősítőt építeni, az 15 W-os, azt irja a rádiű hátulján. Ez azt jelenti, hogy 2x10 W-os erősítő is elég, vagy 2x15 kell ?
(#) Gyozo92 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Nem szükséges 2x15w, mivel egy 2x5w is meghajtaná, csak nem lenne olyan hangos. És akár hajthatnád 2x200 wattal is, ha tönkre akarnád tenni mind az erősítőt, mind a hangfala. Röviden ennyi
Következő: »»   716 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem