Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Feszültség- stabilizátor probléma
Számomra az első kapcsolás is szokatlan, a második meg biztos , hogy nem kapcsoló üzemü. Én igy kötném be...
Az 1mH az biztos nem légmagos.
Kipróbálom majd így is. Veszteni valóm nincs.
A másodiknál csak az adatlapot idéztem. Ha nem is kapcsolóüzemű, de talán jobb hatásfokú. Most, hogy keresgetek guglival, lehet, hogy igazad lesz: Bővebben: Link :yes: Köszi!
Teljesen normális, hogy nő. A 3 Ohm - os ellenálláson eső feszültség ( amit a 78xx árama ejt ) nyitja a soros áteresztőtranzisztort. Ha növeled a terhelést a 78xx árama is nő, ami jobban kinyitja az áteresztőt, mert a 3 Ohm - on nagyobb feszültség esik. Tegyél bele kisebb ellenállást. Ha jól eltalálod az értékét, akkor a kimenőfeszültséged nem fog változni.
Azért szokták imigyen PNP tranzisztorral csinálni mert így kisebb a Drop Out értéke. A másodikban az induktivitás szűrést valósít meg. A zenert akkorára kell választani, hogy a 78XX disszipációja elfogadható szintre csökkenjen . A 78XX bementén a kimenet + DropOut-nak mindíg meg kell lennie.
Jaa, így már értem.
Nem azért, de az adatlapban is feltüntethetének ilyen dolgokat, meg leírhatnák, hogy ez meg az a kapcsolás miért is jó... Na és az utóbbi hozzászólásomban lévő link? Az mégiscsak egyszerűbb. De működőképes is? Szóval tartani fogja az 5V-ot?
Nem igazán működik, mert a diódák fordítva vannak benne. És a negatív 5V - nál nagy lehet a disszipáció.
Pontosan mit akasrz építeni? Ha a 124388-as hsz.-ben lévő rajzra gondolsz. (szerintem)
Hát, akkor megfordítom, és olyan lesz, mint amit dcsabi rajzolt az előbb.
De akkor ezt leszámítva működőképes? Csak egy 5V-os stab kell nagy áramra, AA akksi töltőhöz (saját gyártmány lenne, ha végre nekikezdenék).
Üdv !
Én javasolnék 5V-ra 3A kimenetű stabot, ami neke nagyon jól bevált. Egyébként nem tudom, hogy jó ötlet -e egy 7805 stab után többezer mikros kondikat tenni. Ezt azért gondolom, mert a kisült mondjuk 2200µF kondi a bekapcsolás pillanatában egy pillanatra full zárlat a 7805-nek. Szerintem ez a pillanatnyi zárlat 25V-os bemenő fesznél könnyen kinyírhatja a stabot. De ez csak egy futó gondolat volt elnézve a rajzokat. A fönti ic-nek itt az adatlapja.
Sziasztok! Volna egy problémám vettem még régebb egy trafot 2X36 volt 8 amper. Presze egyenirányitás meg szűrés után mar +-50 voltot mérek. Eddig egy ic-t se találtam amivel lecsökkenethetném, hogy tudjam erre-arra használni is. Nem tudtok vmi tranzistorokból összerakott áramkört amivel ez lehetséges lenne, vagy ha nem akkor vmi ic-t erre a celra???
Üdv !
Hát 8 A-re nem is fogsz ic-t találni. Egyik megoldás a tranzisztoros, amit te is felvetettél, viszont hátránya, hogy nincs rövidzár védelmed és ha valamelyik tranyó zárlatos lesz, akkor átmehet rajta a teljes 50V. Ráadásul a hőveszteség is iszonyatos lesz. (50V-36V)*8A=112W Ettől jobb megoldás a PWM szabályzás, viszont ez bonyolultabb megoldást jelent. A legegyszerűbb egy másik trafót választani vagy letekerni a régiből. (bár gondolom, hogy toroid trafód van és nem olyan egyszerű a tekercselés).
Nem toroidális trafo. Nekem a tranzistoros ötlet tűnik a legjobbnak de nem talátam semmi hasonló áramkört. Ha tudsz vmilyet megköszönném!
Ok!
Nézek valamit. Egyébként nem tudom, hogy mihez kell neked +-36V, de ha netán valami végfokot akarsz hajtani róla akkor felejtsd el az összes ilyes fajta feszültségcsökkentési módszert, mert a stabilizált táp nem fogja tudni követni a végfok rángatásait. Ha netán ilyen célra kell, akkor nem marad más, mint új trafót keresni.
Hát arra akartam. Mindegy akkor azért ha találsz vmit jo volna. Akkor más trafo lesz belőle. Egyébként egy stk4171-es ic szerettem volna meghalytani vele. A legnagyobb feszültség amit elbir +-48 volt, az ötventől szerinted lesz baja???
Idézet: „Maximum supply voltage VCCmax ą49 V” STK4171 Rakj sorba 2 (nagy) diódát ą ágba. Esik az annyit... :yes: ...és, "meghajtani"
Üdv !
Biztos elmegy annyi villannyal, de szerintem csak addig amíg valami gerjedés fel nem lép. Jelenség: Faszául mőködik akár hosszú ideig is, majd egyszer csak rommáég és marad az stk-ból egy kis csoffadvány. ÉS ne felejtsd el, hogy a 230V-sem mindíg 230 ! Ha mondjuk kileng vagy 5-10V-ot (ez nem ritka jelenség) akkor tuti, hogy azonnal lesz még 1-2 lyuk az stk-n. Hidd el, bár tudom nem esik jól, de hosszútávra legjobb megoldás egy megfelelő trafó választása. Még ha drága mulatság is, tuti, hogy 1-2 stk csere után azt mondod majd, hogy annyi stk árából vehettél volna egy megfelelő trafót is. :yes:
Sziasztok!
Volt már valakinek dolga LT1070-es Ic vel? Nekem az a problémám, hogy ez ugye "regulátor" lenne, csak épp "regulálni" nem akar, azaz a bemenő feszültség változásait követi a kimenet is. Nagyszerűen csinál pl 3V-ból 12V-ot, de ha viszem a bemenő feszt, vele megy a kimenet is... Ha valakinek van ez ügyben tapasztalata, kérem írjon! Üdv.: Titilla
Hello!
A rajzot feltehetted volna, akkor talán... - A referencia feszültsége, 1,24V, tehát az FB láb és a GND közé visszavezetett visszacsatolásnak 1:9 arányú osztót kell alkalmazni. üdv! proli007
Köszi a segítséget! Ezt a vackot továbbra sem bírom működésre (szabályzásra) bírni, de rávilágítottál egy fontos tényre, amit egy másik tápnál fel is használtam, így eléggé leegyszerűsítve a méretezést... Ja! Kérdezted a rajzot. A gyári PDF első lapján lévő rajzot készítettem el. Ha gondolod csatolom legközelebb.
üdv: Titilla
Hello!
Pedig itt nagy csodák nincsenek. Meg kellett volna mérni az FB lábon a feszt. Az nem lehet több, mint 1,24V. Lehet az ellenállásaid nem megfelelő értékűek. Ha a VC lábat lehúzod a földre, akkor is le kell állni a tápnak. üdv! proli007
üdv. mindenkit az lenne a kérdésem, hogy van egy kapcsolás, (csatolva) amely alján azt írják hogy ne legyenek közös hűtőbordán! De miért nem lehetnek egy hűtőfelületen? A hőszabályzás miatt vagy miért?
A szabályzók hűtőfelülete elektromosan össze van kötve a középső lábukkal. Innen már világos?
de itt azt írja, hogy még galvanikus leválasztás után sem szabad, de ez a kérdés hogy miért? az alap hogy a 2 Földpontot nem kötöm rövidzárba (az van a hűtőzászlóra kötve)
Szerintem , ha melegítik egymást , akkor felborulhat a beállított "egyensúly" , hiába kompenzáltad ..
igazad van, mostmár inkább előbb gondolkodok, majd csak utána kérdezek, erre magamtól is rájöhettem volna , de köszi a választ
Sziasztok!
Lenne 1 kérdésem...10V-os tápra (nullpontos)áganként 4700mikros kondi van 18Vos stabilizátorral tudnék abból 18V-ot csinálni?A gond az hogy nem tudom mennyi lesz a fesz. pufferelve. Eki tud.az legyenszíves...előre is köszi
Szia!
A 10 volt effektívből 14 volt csúcsfeszültség lesz, úgyhogy abból nem tudsz egyszerű eszközökkel 18 V-ot előállítani.
De mi az az áganként?
Mert ha azt jelenti hogy középcsapolásos trafóról megy akkor lehetséges. Mert akkor az egyik ágat minuszba a másikat pluszba egyenirányítva meglehet a kellő fesz. .
MUGAB!
Igen középmegcsapolásos a trafóm..csak azt nem tudom hogy a puffer ami felnyomja feszt az terheléskor is megmarad-e..vagy azt nem kell számításba venni?
Üdv!
Tudna valaki segíteni abban hogy az alábbi rajzon normális hogy + 14-15 volt jön ki? a -12 oké, de a + az szerintem sok. És a műszer mutat még 17VAC-t is.. mindenből kb a 4. garnitúra van benne.
A negatívon -12V a kimenet, és nincs rajta váltófeszültség, még a pozitívon több van, valamint 17V ACis? Ha van váltóáramú kimenet is, akkor valamelyik kinyíródott. Nem raksz rá 100nFos kondikat?
Nem túl nagy a bemenő feszültség? |
Bejelentkezés
Hirdetés |