Fórum témák
» Több friss téma |
És mondjuk ez jó lenne?
Mi az a csatlakozó a panel hátulján?
Ez sem biztos hogy jó neked, ugyanis ez úgynevezett POS(place of sell) kijelző, ami bár egyszerűbb felhasználhatóságot jelent, neked mégsem jó... A kérdés az, hogy mennyit szánnál rá, és miről használnád? Mármint soros vagy párhuzamos portról?
Sorosról, csak az van, és CPU hőmérséklet, GPU, stb.. kijelzésére használnám.
Illetve meg lehet hajtani usb-ről is. Olyat keress ami hd44780 kompatibilis. Bővebben: Link
Köszönöm, próbálok jó VFD-t keresni. Találtam grafikusat, ami usb-s, de hát 40 ezret nem ér meg..
Én nem ezt írtam. Olyat keress, ami HD44780 kompatibilis!
Ezt aztán majd USB-ről is meghajthatod, nem kell a párhuzamos port!
Értem, de jobb lenne párhuzamos, mert az bent van a gépben! Nem mintha usb nem lenne.. de a floppy helyén ebben a házban túlzottan sok hely sajnos nincsen. Lassan kezdem azt érezni, egyszerűen egy LCD-de azok nem tetszenek. VFD-nek sokkal sokkal szebb a megjelenése. Főleg egy kék színszűrővel.
Egyszer megrendelésre építettem be fehér OLED (2 x 16 karakter) kijelzőt. Gyönyörű, de cserébe igen drága.
Igen igen, az OLED megint más, mint a sima LCD (nem rossz, de a VFD/OLED fényévekkel szebb)
OLED eléggé hasonlit a VFD-re.
Ez a kijelző megfelel?
Megfelelne, de ennyiért gyári előlapi panelt kapok szinte..:|
Ilyen Futaba cuccot linkeltem feljebb, ez csak 3 ezer lenne..
Ez 2x16os, olcsóbban valamivel... És hd44780 kompatibilis...
hogy én milyen mázlista vagyok, hogy csak úgy találok egyet az utcán
...
Nem akarod nekem adni? (Dehogynem! )
Én már belefáradtam.
Ennél olcsóbban szerintem nem nagyon fogsz kapni vfd-t...
Tudom, sajnos. Csak annyira bosszant, hogy itt van ez a VFD, csak egy nyamvadt vezérlés kéne hozzá, és menne.. de sehol nem találtam arról infót, hogy ezt a Noritake DN2025-s VFD kijelzőt hogy az istenbe lehetne vezérelni, mert ha rájönnék, nem lenne nagy dolog.. SMD-ben össze kéne dobni egy step-up konvertert, ami a kb +36-40 V-os anódfeszültséget állítja elő, 7805-el a a pic-nek/ic-nek + egy fixen kiszámolt ellenállás a fűtésnek (hisz úgyis stabil 12V-ról menne)
Egész kis panelen elférne (mint amekkora a vfd) és talán 1-2 ezerből meg lehetne úszni a PIC-et is.. csak hát program hiányában nem sokat érek vele.
Így kezdtem el a programozás tanulását...
Szeretnék, de fogalmam sincs hogy induljak el. Ha még valaki elmagyárázná, hogy ez a VFD hogyan is működik, hogy milyen adatot kér, és hogy ehhez milyen PIC lenne jó.. sok utána olvasgatás után talán még tudnék is kezdeni vele valamit, de lehet az lesz, hogy most veszek egy HD kompatibilis 4x20-as LCD-t, azt rávágom soros portra, és örülök. Féligmeddig.
Ne így (ezzel) kezd a programozást. Led villogtató-hello word- stb... Egyébként is olcsóbb az LCD...
Olcsóbb, persze, sokkal, 3000 ft-ért tudnék hozzájutni, és nem csúnya, csak nekem annyival szebb a VFD.. de hát ez van!
Na, utána olvastam ennek a Futaba féle kijelzőnek.. elvileg az LCDsmartie szereti, támogatja az összes Futaba kijelzőt. Ez eddig oké. Nekem nem kellenek ékezetes karakterek, mert csakis angolul iratnék ki vele.. viszont azt nem értem, hogy a GND és a +5V-on kívül még 2 csatlakozása van, na ezek a soros porton hova mennek? (adatlap szerint soros/párhuzamost is szereti)
Vegyük újra, mert úgy látom egy helyben toporogsz 2 napja, mióta leírtam, hogy használj LCD kompatibilis (HD44780) kijelzőt soros USB-s átalakítóval. (Ezt úgy is megteheted, hogy kipróbálod egy olcsó lcd-vel és ha tetszik utána szerzed be a drágább vfd-t)
Az LCDsmartie a HD44780 kompatibilis Futaba kijelzőket támogatja egy futaba.dll meghajtóval. Soros meghajtású kijelzők közül a Matrix orbital, és a Crystal fontz usb-s soros kijelzőit támogatja. FTDI chip / arduino használatával a paralallell (HD44780) vfd-ket is meg lehet vele hajtani a matrix.dll meghajtóval. Az egyszerű SPI vagy más soros kommunikációval szerelt POS terminálok kijelzői csak kompromisszumokkal használhatók. (erre írtam, hogy nem javasolt. Sok munkával erősen limitált lesz az eredmény.) Némely futaba kijelzőt , mint ami neked is van, csak úgy lehet illeszteni az lcd smartie-hez, hogy az egész vezérlését ki kell cserélni, csak a táp rész és a vfd meghajtó ic-k maradnak meg, erre van is példa a neten, de ez a módszer nem megfelelően publikált. (Amit írtál a fix fűtésről az nem alkalmazható ezeknél a kijelzőknél, ha belemérsz a saját kijelződbe látni fogod, hogy a fűtése valami váltóáramú vagy alternáló megoldás.)
Lenne egy elvileg alkalmazható chip a PT6314 amivel a hagyományos (nem CIG , chip in glass) kijelzőket meg lehetne hajtani, ezzel a pos kijelzőkből kiszedett vfd-ket újra lehetne hasznosítani. Sajnos nem találtam olcsó beszerzési forrást hozzá és a tokozása se hobbi felhasználóknak készült. Támogatja az M68 interface (HD44780 kompatibilis) alapú kommunikációt. Ez a mirekk36 féle megoldás is érdekes lenne, de nem találom a leírását sehol.vfd hack mirekk36
Azt hiszem felfogtam..
Akkor kezdetnek megveszem ezt, ezt tudom majd használni, ugye? És honnan, és mennyiért tudnék ilyen USB-s átalakítót szerezni? A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2014
Vagy mondjuk ezt tudnám használni?
Raspberry Pi-t be lehetne programozni egy vfd vezérlésére? Az lenne a paradicsom!
Sziasztok! A segítségetekre lenne a szükségem,hogy kaptam egy decket,amelyben,egy csúcsérték meg tartós fluoreszcens kijelző van,és az a gondom vele,hogy a készülékbe normálisan megy,de ha ki építem,és adok neki a pc-ről bemenő jelet,akkor csak annyit csinál,hogy az összes digit világít.Tudnátok valami megoldást?mert nem szeretném az egész készüléket használni,csak a kijelzőt.
Előre is köszönök minden segítséget,Üdv,Zsolt.
valószínű túlvezérled. Ha be van építve, és pc-ról járatod, akkor működik? Ha nincs kimeneti jel akkor is világít az összes? Próbálj meg egy 50k-s potmétert a pc és a kivezérlésjelző bemenete közé, kezd el fokozatosan lejjebb csavarni, és amikor jó, mérd meg a poti ellenállását, és a hozzá legközeledd eső értékű ellenállást bekötni a poti helyére.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |