Fórum témák
» Több friss téma |
Üdv!
Ezt a kitet is megépítettem. A mikrofon és a forgókondi sajnos nem passzolt a nyákba, nem olyan típusúak, mint a képen, de legalább jó picik. Szóval saját nyákon raktam össze. Tudom, hogy URH, de sima FM vevővel szeretném fogni, 88 MHz körül (az talán nem olyan sokkal több, mint a 73,1). De eddig még nem sikerült. Egy hibát már találtam is benne, és kijavítottam. Hogyan tovább? Ti láttok még valami eltérést a képeken?
Sikerült behangolnom, ez a itrimmerkondi elég vacak... De hangot még nem hallok. Megpróbálom kicserélni a mikrofont egy nagyobbra, hátha az jobb minőségű hangot eredményez.
A 004-es képen látható forrasztási rémálommal nem is fog ott bejönni, ahol szeretnéd (hanem jóval alatta), ha rezeg az oszcillátor egyáltalán. Azoknak a púpos ónfolyamoknak akkora a szerelési kapacitása.
A tekercs kritikus, mekkora induktivitást írtak hozzá?
Sziasztok. Szeretnék majd sport eseményeken hangosítani, vezeték nélkül.. már láttam ilyen rendszert, hogy minden aktív hangfalhoz volt egy fm vevő és így messziről szólt minden. Kérdezném hogy ha pesten egy nagy telepen kb 300 méteres körzetben használnék ilyen adót, akkor észrevennék? És valaki tud segíteni megcsinálni egy ilyet?
Üdv.
Észre vennék, meg nem is tudnál olyan frekvenciát találni, amin nem áll fenn a zavartatás veszélye. Az ilyen berendezések engedélyezett frekvencián, engedéllyel üzemelnek. A lehetőségekről tájékozódhatsz az NMHH ügyfélszolgálatánál.
Köszi. És tudom nem ide tartozik, de van más lehetőség a vezeték nélküli hangosításra?
Szia! Mit jelent az, hogy "szerelési kapacitás"? Egyébként raszteres nyákon ennél jobbat nemigen lehet/tudok csinálni. A forrasztások közötti részeket kitisztítottam, hogy sehol se érhessenek össze. Az eredeti tekercs a nyákra volt "rárajzolva". De már írtam, hogy végül sikerült behangolnom, olyan 89Mhz körüli frekire.
Viszont nem hallom, amit belemondok a mikrofonba, még zizegést sem. A mikrofont megpróbáltam megfordítani, és kicserélni másikra, de egyik sem vált be. Ez milyen hibára utal?
A szerelési kapacitás a vezetékek és az alkatrészek között kialakuló kapacitás. A forrasztási "hernyók" magasak, viszonylag közel vannak és ezek alkotják a fegyverzetet, a köztük levő levegő a dielektrikum. Minél nagyobb a frekvencia, annál jobban számít az a pár pF.
Hogy miért nem szól? Jó kérdés. Próbáld meg azt, hogy a mikrofonnak csinálsz egy egytranzisztoros erősítést NPN tranzisztorral és azt egy kondenzátoron át csatolod az R1-R2-C1 pontra. De én azt gyanítom, hogy valami még hibás arrafele, ha semmi nem szól. A varicapot jól kötötted be, záróirányban? Az R2 és az R3 nem lehet összekötve, az R3 és az R4 közös pontjára csak a C2 megy!
E F osztályokkal mi van?
Sziasztok,
sztereó fm-adó-t szeretnék az autómba. Fm transmitterem van, de nem vagyok megelégedve a minőségével. Ezeknél a szutykoknál nehéz jobbat épiteni? Egy működő kapcsolást tudtok linkelni? Sztereó, zajmentes és dinamikus legyen, szóval szépen szóljon... Vagy van egy ilyenem: Pioneer fm modulator de ezt meg kellene hekkelni, mert ez cd-tárhoz való. Szerintetek?
Szia!
Van egy megoldás vezetéknélküli hangosításra: Wifi! Ezzel gyakorlatilag bárhová eljuttathatod a hangot, ahol van internet! Minden erősítőhöz teszel egy OpenWRT linuxot futtató wifis routert (Nekem pl. 2db TP-LINK WR1043nd-m van) egy hozzá csatlakoztatott usb-s hangkártyával, kell még egy PC, ami a hálózatra csatlakozik, pl. ShoutCast szerverrel. Felteszel a routerre egy streaming csomagot, melyet SSH-n a streaming szerver IP-címére állítasz. Ennyi! Akár még egy okostelefonnal is belehallgathatsz az audiostreambe! Ha valamit nem értesz, nyugodtan kérdezz!
Ugyanaz, mint a G, H, I, J, K, X, Y, osztályokkal. Az erősítő fokozatoknál mostanságig a munkapont helyzetének megfelelően osztályozták az erősítőket. Ehhez jöttek még, félig meddíg kilógva a sorból a D impulzusos, PWM erősítők, a többi már nem illeszkedik a hagyományhoz.
Az, hogy kötődik valakihez, vagy valamihez, nem kellene hogy a hagyományos értelemben új osztályt jelentsen. Dehát a divat, meg a sznobság betört.
Nyugodtan kérdezek. Ezzel hogy oldanád meg egy focipályán a rendezvény hangosítását?
Akkor van A AB B C D és H osztály és jó napot? H-t azért említem mert ott kicsit máshogy van mint a b-nél.
A hálózatra csatlakoztatott PC vonalbemenetére megy a keverőből a hang, hálózati kliensek meg csatlakoznak a streamre. Ebben mi nem érthető?
De adó végfokoknál leginkább C osztályú beállítást használnak, másnéven távíró üzem, régebbi szóhasználattal.
Csak lineár végfokoknál használnak A, B, AB osztályú, beállítást, ahol a már többszörösen összetett modulált jelet kell erősíteni, pl. TV, vagy SSB jelet, Vagy olyan teljesítmény erősítőknél ahol több vivőt kell egyszerre erősíteni, és fontos a linearitás az intermodulációk miatt.
Lehet rosszul tudom de láttam B osztályút rádióhoz is. (akkor a quadomat lehetne használni Rh-n is mert átengedi 1 magáig a jeleket
Igen, használnak ellenütemű, B osztályú ún. lineár végfokot, pl SSB üzemű végfokban.
RH -n ugyan nem, mert az RH sáv 3 MHz -nél kezdődik, de HH adónak lehetne. különösen a VLH sávban, 9 kHz től 30 kHz ig, csak egy jó antennát kellene rá faragni. De biztos lebuknál vele. Viszont induktív hurkot rákötve használtak ilyet tolmács, és személyhívó berendezésekben. Alig különbözik a hangfrekvenciás alkalmazástól, csak a végeredmény más, nem mechanikai, hanem elektromágneses sugárzás. De ez már messze van az FM adótól.
Köszi szépen
Sikerült megcsinálnom! C6 széle kicsit meg volt sérülve. Kicseréltem, és mostmár szól!
Remek
Üdv van e olyan kapcsolás amely 50m hatótávolságú és legális tartományban működik egy 9 voltos elemmel. Motorra kelne a bukóba hogy lehessen egymással beszélni mikor merre stb.
Van, PMR. Lehet hozzá vásárolni bukósisakba való headsettet is.
Sziasztok,
nem tudom hova illik a kérdésem... Szóval: van egy cd-tárhoz való fm modulátorom. Pioneer CD-FM5 2 soklábú csatija van, az egyikbe a távirányitó megy, a másikba a cd-tár. A tervem az hogy a cd-tár helyére egy bemenetet teszek, hogy bármit ráköthessek. A gond az, hogy nem tudom, hogy hova kössem a jelet. Szétszedtem a csatinál a lábak filaratozva vannak: ACK,SCK,BDT,RST,SRQ,RXN,GND Ez digit kimenetű cd-tárat várna ide? A panelon keressek egy DAC-ot?
Ez jó lenne, de kb 10 helyre kéne a jel.
Üdv.
:O Az már drága multaság lenne ... De szerintem mindenképpen wifivel oldd meg valahogy, mert az digitális, zárt rendszerű, és nem kell attól félni, hogy valaki a te frekiden sugároz! És ezekmellett legális a használata!
Sziasztok,olyan kérdésem lenne,hogy van nekem gyári stage line rádiós mikrofon,és kb 30m a hatótáv,hogy lehetne nem túl bonyolultan megnövelni 60-100m-re? 175,180MHz
Szevasztok, kezdő vagyok és szeretnék építeni egy rádióadót, egyszerűt ami 500 méterig jó és nem zavarja be semmit csak a kiszemelt sávra sugároz... Szakirodalmat is szívesen fogadok.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |