Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Mindegy, hogy milyen az eredeti forrasztás, a forrpontokat egyenként meg kell toldani vastagon ólomtartalmú ónnal. Ha kihűl, folyasztószer rá és viszonylag nagyméretű heggyel és ónszívó szalaggal általában könnyen lehet boldogulni.
Ha két-három kanyarral nem sikerül rendesen felitatni az ónt, akkor jöhet a bizmut tartalmú ón. Az ónszívó szalag viszonylag nagy ónhiányokat hagy maga után, ezeket a hiányokat a bizmutos ónnal kell kitölteni ami keveredni fog a maradék forrasztóónnal, masszívan csökkentve az olvadási hőmérsékletet, ezután hőlégfúvó szokott segíteni. Az ónszívó szalaghoz nem véletlen ajánlom a folyasztószert, hiába van benne, már ha olyanod van, sokkal jobban dolgozik egy kis extra anyaggal.
Csak az lesz a gond, hogy egy ekkora réz adaptert a páka nem fog tudni felmelegiteni. Az ilyenhez gáz vagy sokkal nagyobb teljesitményü páka kell.
Megpróbálom. Erről a bizmutos csodáról még nem hallottam, ennek is utána nézek,köszi.
Igen, én is ezt gondolom. Bár van 100W-os régi rúd pákám, ki kellene próbálni mennyire alkalmas a célra.
Szia,
Beállok a sorba pár tapasztalattal. Nekem is volt/van ilyen két panelt összekötő tüskesoros feladatom. Az ónszippantó meg a harisnya és folyasztószer nálam is gyenge eredményt hoztott. A pákával kombinált rugós szippantónak is inkább az ára mint a hatékonysága vonzó.Ezt próbáltam a DSX80 előtt, ami már erős kompromisszumokkal de legalább működött. A vákumos páka viszont szereti a törődést, nem elég az orrát törölgetni, a szűrők hamar eltömődnek. J.
Szia!
Ugyanilyen panel szétszerelésére nekem Alkotó válaszában lévő "penge2" stílusú hegy kendácsolása jelentette a megoldást. Solomon stílusú páka tönkrement hegyébe AWI-val hegesztettem be rézlapot. Esetleg pillantpákába megfelelő hegy hajlítgatása, de mindenképp szükséges az összes pont egyszerre történő melegítése bő ónozás mellett. Utána a furatok takarítása már megoldható egyesével.
Köszönöm mindenkinek a hozzá szólásokat. Akkor még várok kicsit a vásárlással, megpróbálom az általatok javasolt eszközöket,ötleteket. Mivel úgysem üzem szerűen lenne használva, hanem csak mikor beugrik egy-egy ilyen eset, így lehet hogy felesleges ennyit rákölteni egy gépre. A többi alkatrészt ki tudom venni ónszippantóval,vagy szalaggal, csak az ilyen alkatrész kiforrasztása problémás, ahol az összes lábat egyszerre kell bontani. Köszönöm még egyszer.
Egy 50W -os kattogós Weller még az dupla kádas DIP-40 kiforrasztót is fel tudta melegíteni. Igaz elég lassan. Sajnos most már nem találok képet róla.
Leírás: A pákára kellett csavarozni, mint a hegy befogóját. Két oldalán 2-2 vályú volt az forrasz számára. Ez egyikkel a 6, a másikkal a 3 raszteres IC -ket lehetett kiforrasztani. Kellő jártassággal, az új IC-t (a lábakat párhuzamosra hajtva) egy melegítéssel be lehetett tenni a régi helyére.
Így van, ahogy írod. Régebben én is átalakítottam egy tönkrement Weller hegyet, ugyanúgy, mint Alkotó. 8 mm vastag vörösréz lemezből készítettem hozzá DIP8 - DIP28-ig adaptereket. A nagyobbaknak több perc kell, mire felmelegszik, ilyenkor befuttatom ónnal, és szépen ki lehet vele forratani az IC-t, vagy bármi mást, aminek több lába van.
Tudom, nekem is voltak ilyen cuccaim a kattogos wellerhez, ezért tudom, hogy a gázos meg a nagyobb teljesitményü páka ég és föld a wellerhez képest.
Nemrégiben 2 darab 28polusu csatit (2x14) kellett kiméletesen kivenni, mert kellett az uj készülékbe, hát ott a gázpáka percekig teligázon ment, mire megmozdult a csati a modern amerikai fekete NYÁKban.
Sziasztok !
Van-e már valakinek ilyen ? Esetleg vélemény róla ? Biztos nem olyan minőségű mint a gyári, de hátha használható...
Sziasztok!
Aliexpressről vettem egy akkumulátoros pákát: Link Meglepő, de működik! Persze én csak játszósnak vettem szükség esetére, mert az egyéb apróság éppen nem adta ki a 10$ összeget, hogy ingyen küldjék a csomagot, de ez meglepett Első próbának csak egy csatlakozót forrasztottam meg vele másfeles rézdrótra, s nem okozott neki gondot. Viszont oda kell figyelni rá, hol fogja meg az ember, mert egy idő után piszok meleg lesz a hegyhez közel, csatoltam is róla a hőképet. Kérdésem nincs, csak gondoltam kicsit dicsekszem vele
Űrtechnológia, szerintem az űrhajósoknak is lapul egy ilyen a zsebükbe. Hasznos.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2024
Sziasztok!
Kiégett a FAHRENHEIT 28012 állomásomnak a fűtőbetétje hiába googlezok nem találok hozzá betétet. Esetleg valaki tud alternativát hozzá vagy beszerzési forrást lehetőleg itthon. Vettem hozzá egy 28013-ast de sajnos az valamiért nem jó hömérsékletet se mutat meg felizzik vörösre. Előre is köszönöm!
Láttam egy ilyen kupac pákahegyet, de el nem tudom képzelni hogy a leírás valóságot tükrözi: azt írják alumínium az anyaga. Szerintetek?
Szia!
Pár éve tudtam meg hogy van indiumos forrasztó anyag, főleg kiforrasztáshoz ajánlják. Sn48 In52, 118°C körül olvad. A bizmutos 138˚C körül. Alkatrészvédelem. Viszont ki tudja magát forrasztani az alkatrész üzem közben. ChipQuick néven itthon is kapható, az ára..... Nem vettem. Bizmutos van. A bizmutos ónról annyit kell még tudni hogy a mechanikai szilárdsága elmarad az ólmos/ólommentes anyagoktól, ezért pl. mikro usb csatlakozóhoz és hasonló alkatrészekhez nem javasolt.
Sokáig hezitáltam, de végül ezt a pákát megrendeltem és 11 nap után tegnap meg is érkezett. Rendeléskor 22.800 volt az ára szállítással. 130 Wattos a táp, 3 betét, pákatartó, szilikon kábelek, kivéve a hálózatit. 5 másodperc alatt fűt fel 350 fokra, 3 előre beállított hőfok + egyedi hőfok. Kalibrálási lehetőség. Altatás mód is bekapcsolható, ha a pákatartóba teszem a pákát. Ebből az állapotból kb. 2 másodperc a felfűtés. Eddig teszi a dolgát.
Ránézésre JBC klónnak tűnik. Főleg a pákahegy minőségében, és élettartamában szokott eltérés lenni, érdemes eredeti JBC pákaheggyel is kipróbálni.
Igen, 245-ös. Ki fogom próbálni, de az alkalmi vételes 6000 pénzt is sajnálom, nem a bolti árát, ami ennek a szettnek az árával vetekszik.
A komplett állomás mindenképpen jobb vétel mint a gyári, hogy a hegyek mennyit bírnak, meg milyen minőségű rajtuk a bevonat az meg majd kiderül. Ha túl van hajtva, a gyári hegy sem bír 1 évnél többet.
Sziasztok, kis érdekesség szintén Mindentottgyártanakországból.
Rendeltem egy komolytalan árú, nyélbeépített digi-hőfokszabályozós pákát, vésztartaléknak. Tartozéknak adtak még 5 plusz hegyet, meg ónszívót, csipeszt, stb. Persze ezek a hegyek bóvlik, de 900M kompatibilisek. A meglepetés, hogy tényleg hőfokszabályoz, nem csak egy triackos fázishasítós teljesítményállítás van benne. A pontos hőfokot nem kezdtem méregetni (még), viszont lakatogóval néztem hogy ha hűtöm a hegyét, akkor rákapcsol, illetve levettem a hegyét, és úgy bekapcsolva azonnal kiszúrta hogy nem stimmel valami, mert rövid felfűtés után kiírta kijelzőre hogy "OPEn" és letiltott. Még kellemesebb volna ha mutatná az aktuális hőfokot, mint a hagyományos asztali pákák, de szerintem már ez is egy csoda. Lidl-ben vett pákát vittem már vissza néhány éve azonnal, mert abban tényleg nem volt szabályozás, illetve pl. az ugyanitt kapható digitális hôlégfúvómban sincs mérés. A képek nem sajátok, lusta voltam fotózni. ForrasztóállomásSziasztok hobby felhasználásra tudnátok ajánlani forrasztó állomást ?Rgb led szalag forrasztásra ,saruk forrasztására kábelvégre max 4 mm2 keresztmetszetig . Igazából nagyon aprólékos munkára mint pl smd ledek kiforrasztására nem terveztem használni. Kb 30ezer ft ig van használható termék ? Tényleg ritka felhasználás lenne , pl lehet hetekig nem is lenne használva. Jelenleg egy Fahrenheit 28006 állomásom van de kicsit nehéznek és nagynak érzem a pákát. Köszönöm a segítséget. |
Bejelentkezés
Hirdetés |