Fórum témák
» Több friss téma |
Idézet: Meg még hatvannyolc más dologtól.„A csatornaellenállástól a nyitás zárás sebességétől és a párhuzamos dióda trr idejétől.” Visszatérve a menetekre: Kezdjük ott, hogy zárt mágneskörű alkalmazásban fél menet nem létezik. Toroidnál azt nevezzük 1 menetnek, ami egyszer megkerüli a mágneskört (magot). Ahoz hogy megkerülje át kell mennie a mag közepén, ebből értelemszerűen következik hogy ha átmegy, akkor 1 menet, ha nem megy át, akkor pedig nem számít menetnek. Több mágneskört tartalmazó trafóknál, az az 1 menet, ami a fő oszlopot (EE, EI, ETD magok...) megkerüli egyszer. Fél menetnek azt szokták nevezni, ami csak az egyik mágneskört kerüli meg egyszer. Ezzel csak az a baj hogy teljesen máshogy viselkedik, mint ahogy elvárnánk. T300-52D: Szép nagy porvas. Az a baj vele hogy nem teljesítmény átvitelre találták ki. Vegyél ferritet. 24V felett én már elfelejteném a push-pull elrendezést. 48V-ra már 55V-os fetekből raknák teljeshidat. Mc___Elek: Vegyél egy 48V-os DC motort
„Mc___Elek: Vegyél egy 48V-os DC motort „
Egyéb butaság? Vagy te egy „laposelemből”, hivatalosan zsebtelepből szeretnél néhány Kw-ot „kicsalogatni? A villanymotorral a hullámformára utaltam.
Találtam a lomok között Ferroxcube EI35/24/10 magot 0,75mm körüli légréssel, csévetesttel. Ez alkalmas lenne kb 150W (rövid időre 240W 10sec.) átvitelére 12V tápról?
Cimo Boost convertert ajánlott de tartok tőle hogy ez nem lenne a leghatékonyabb. Én inkább 2-switch Flyback ,Forvard vagy Push-Pull ra gondoltam a kimentenek 220 és 440 DC közt állíthatőnak kellene lennie. A légrés nagyon problémás? Esetleg ehhez maghoz és teljesítményhez tudtok jó hatásfokú topológiát ajánlani? Ha gobancos a légrés miatt akkor leköszörülöm. Előre is köszi minden infót!
Csiszold fenőkövön víz alatt síkba a két szélső oszlopot. (0.75mm még nem vészes)
Bár, én 220-400V DC-re tápot két pc-táp trafóval építenék. Primérnek a 2x5V-ot fognám be párhuzamosan kötve, szekundernek az eredeti priméreket sorba. Az egészet magasabb frekin járatnám, hogy ne telítődjenek a magok.
150-250 kHz-körölre gondoltam. Primer tekercshez van 0.1x16.5mm-es illetve 0.1*10mm-es szalagom ,hogy frankón megtudjam csinálni a tekercset a szekunderhez pedig tudok elég litze huzalt csinálni 0.1-es huzalból.
12v-os akksiról menne Bővebben
Max 100kHz körül járasd. Bőven elég.
Szalagból primért érdekes lesz csinálni, bifilárisan kell őket tekerned. A többit a TL494 adatlapjában megtalálod, meg keress vissza az autótápos topicban, hogyan van bekötve a vezérlése push-pull kapcsoláshoz. Fetnek 2db IRF3205-t ajánlok. Kimenetre SF28 graetz, némi fojtóval, snubberel, meg egy 100u-s 450V-os kondit.
Üdv!
Megépítettem az alábbi képen levő invertert. De a cd 4047 oszcillátor része nagyon instabil 50 Hz-en, és ezért nem akar indulni! Nagyobb frekvencián könnyebben indulna? Pl:. 150-200 Hz-en? Üdv!
Szia!
Olyan felbontású képet tegyél fel,amelyiken az alkatrészek értéke is olvasható,mert akkor talán többen tudnak segíteni. Üdv. Ottó
Igen,így már jobban látom!
Én a CD4047 (7)(14) láb közzé tennék be egy 100nF kerámia kondenzátort. Bár milyen hihetetlen sok esetben csodát tud művelni. Egy próbát megér!
Üdv!
Kössz! Már próbáltam és 2-szer enymás után el is indult, működött frankón (100W izzóval) de utána semmi. Megnéztem a tranyókat de semmi bajuk. Próbáltam ic-t cserélni de csak annyit csinál a mássikkal (is) hogy kattanik egyet a tranzformátor. Egyébként amíg nem tettem oda a 100nF-et addig is kattant egyet.
Az LM358 nem adta meg magát?
Szkóppal nézted a jeleket?
A cd4047-tel együtt cseréltem őket.
Nem néztem de eléggé felmelegedtek amikor 2 szer beindult. Ezért is cseréltem őket.
gabo007!
PCB Tervet tudnál adni a kapcsolási rajzhoz amit linkeltél?
Illetve jocki17 Ugyanarról a rajzról beszélsz te is
Ha valaki megtudna segíteni egy nyáktervvel, hálás lennék
Találtam egy nagyon érdekes oldalt Itt e!
Továbbra is kérdéses a számomra ,hogy milyen kapcs.üzemü tápot építsek. A linkelt oldal alapján hatékonyságban a következők: Push-Pull Q79.91% Full Bridge Q81.03% ZVS Phase Bridge 81.77% Van valakinek tapasztalata ezekről a kapcsolásokról?
Push-pullt építs, alacsony bemenő feszültséghez az az eggyik legegyszerűbb és legjobb.
Full Bridge-t csak olyan 48V-tól érdemes használni. ZVS Phase Bridge-t meg kW fölött. (De ezt kezdőként nem tudnád pontosan méretezni)
A trafó primer induktivitásából adódó üresjárási teljesítményfelvétel mindig veszteségként lesz jelen, vagy hozzáadódik a kimeneti teljesítményhez terheléskor?
Ha a kitöltés 50% alatti, akkor két primer tekercs esetén a mag szempontjából kétszeres frekvencia lesz jelen? Idézet: „A trafó primer induktivitásából adódó üresjárási teljesítményfelvétel mindig veszteségként lesz jelen, vagy hozzáadódik a kimeneti teljesítményhez terheléskor?” Üresjáratban a mágnesező áram egy része az örvényáramok miatt hővé alakul, másik része pedig visszafolyik a tápba (12V) A trafóra jutó frekvencia az amivel a fetek kapcsolgatnak.
A harmadik rész szintén hővé alakul, mert van vasveszteség is...
Tehát ha nekem 5A-t vesz fel üresjárásban a trafó, mert olyan alacsony a primer induktivitás (ez nem csak a mágnesező áram!), akkor az mind veszteség terheléskor is? Ez olyan, mint pl. egy mikrótrafó, ami üresben is felvesz 2A-t, akkor terheléskon az sem adódik hozzá a kimeneti teljesítményhez?
A dupla frekvenciát kétprimeres trafóhoz értettem, aminél ha pl. 30KHz 25% kitöltést mérhetünk az egyik primeren, akkor 60KHz 50% lesz a szekunderen nézve? Működni fog az a trafó, aminek 5A-t kell leadnia 180V-on, de a szekunder Xl -je 1500ohm körüli?
5A reálisnak tűnik, de mint írtam nem mindből lesz veszteség.
Ha az egyik primeren 30kHz-et mérsz akkor a főtrafó frekvenciája is annyi. Xl-re azt az 1500 Ohmot nem tudom hogy mérted, ez relatív dolog. Inkább induktivítást mérj.
Az elektromos bicikli tápjához pc táp trafómagokat tennék össze, és légrés nélkül el tudnák érni 420-648uH induktivitást a primeren [8menet] (hogy minél kisebb áramot vegyen fel=>takarékosság), de így a szekunder (180V 5A) 2000-6000uH-is tartományba esik, ha ilyen nagy a működési frekvencián az ellenállása akkor ez hogy befolyásolja a szekunderen leadható teljesítményt és a hatásfokot?
Helóztok.
Bocsi hogy belevágok.. valaki tudja hogy hogy lehetne 12v-ból 30 volot körüli feszültséget csinálni. Előre is köszi
Szia!
Pont ma néztem egy ilyen kapcsolást, bár azt nem írtad, hogy milyen áramerősséget szeretnél a 30voltos oldalon ez 6.5ampert tud! Csatolom a rajzot! Üdv:Gyuri
Azért ezt ne építsd meg, teljesen hibás... mit csinál benne a jobb oldali FEt páros?
Sajnos, sok szemetet lehet találni a neten...
A rajzon ott van minden. Építsd hozzá a tranzisztoros végfokozatot, és már készen is van az invertered.
Még annyi hogy fetekkel szeretném. Tranzisztorost nem szeretnék mert az áram vezérelt, a fet megy fesz. vezérelt.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |