Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   130 / 563
(#) Ricsi89 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Igen kapható, csak éppen nem akarok minden helyen otthagyni plusz egy ezrest szállítási költség gyanánt. Mivel ezen kívül van minden a lomexben és szeretném onnan egyben megvenni a többi hiányzó alkatrészt, ezért kellene valami helyette.
(#) kadarist válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Az előbb linkelt lap alján ott a helyettesítője: MUR1560. Vagy esetleg a HFA25TB60 jöhet még számításba, vagy a 30A-es RURG3060.
(#) zozi83 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Szia! Köszönöm.
A szalag a mit használtam festékboltban kapható maszkolószalag 10 mm széles, hosszában 5mm csíkot vágtam és azt fűztem át a gyűrűn, amennyire tudtam egyenletesen. A piros varnish csövet meg ragasztópisztollyal fogattam meg és egy kis szalag a tetejére.
(#) Ricsi89 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Esetleg a MUR1660-as jó lehet, hogy a benne lévő két diódát párhuzamosítom? Vagy esetleg sima 8A-es nem elég? Olyat találtam nem is egyet.
Egyébként elkészült a vezérlőpanel, UC3845 híján kipróbáltam a többi dolgot, szépen működik minden rajta.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Még a 4 A-es dióda is elég, hiszen csak a trafó mágnesezőárama fog rajta folyni azokban az időszakokban, amikor a FET-ek nem vezetnek. Ha axiális kivezetésű a dióda, akkor használj jó vastag fóliát, hogy a mégis keletkező meleget legyen valami, ami elviszi a diódáról.
(#) Ricsi89 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Akkor jó, szétnézek a lomexben, hogy milyenek vannak.
(#) Tubi56 válasza giskard hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Itt a Colt 1300 kapcsi rajz, de egy két dolog megvan változtatva rajta, hogy jó legyen! Igazából a vezérlése jó! Amihez jó a mi általunk prezentált végfok!
A segédtápot trafóval csináltam meg és a végfokon is változtattam, erősebbre, no meg a fő trafón is erősebbre!
Kiválóan működik így!
(#) Tubi56 válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Colt 1300 !A leírás hozzá!
(#) kralikandras válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
T kolegák! A Colt 1300-as magyar változatát pdf csomagban nem tudnátok föltenni a dok-ot képtelen kibontani a VISTA.
Köszönöm.
(#) Tubi56 válasza kralikandras hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Tessék, csak kérni kell!
(#) Tubi56 válasza kralikandras hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
www.download.com/doPDF-Free-PDF-Converter/3000-10743_4-10648880.html?tag=

Itt egy konvertáló progi. Magyar
(#) erdgab válasza zozi83 hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
A primer szálaknak elég a saját lakkozása,de a meneteket lakkozd le.Az áramváltónál a kezdetet megjelölhetted volna,de így is jó,a lényeg,hogy Te tudd melyik melyik szál,.............. még évek múlva is.
(#) Tubi56 válasza erdgab hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
De hát megjelölte! Ott a csomó az egyik kivezetésen!
Melyik szemüveg van rajtad? Vagy nekem kell szemüveget cserélnem?
(#) zozi83 válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Szia! Kicsit egyszerű megoldás a csomó , de hirtelen ez jutott eszembe. A héten talán elkészül a főtrafó is. És jöhet az elektronika.
(#) (Felhasználó 46585) válasza zozi83 hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Nagyon jó megoldás a csomó! Én is ezt használom, van amikor három is van egy kivezetésen, mert több tekercs van.
A kérdés csak az, hogy tudod e a csomóból, hogy az a kivezetés melyik irányból megy bele a vasmagba? Vagyis, tudod e, hogy a primer telercset melyik irányból kell befűzni?
(#) zozi83 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Pont ezen agyaltam, hogy melyik irányból kell átfűzni, mert gondolom nem mindegy!? Azt nem jegyeztem meg, de visszabontom a szalagot és megnézem. Megjelölöm egy nyíllal. Köszönöm, hogy figyelmeztettél rá, később meg keresgéltem volna, mitől nem működik úgy ahogy kell.
(#) (Felhasználó 46585) válasza zozi83 hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Hát, ez az! Látom jól látod! Én vegytollal szoktam tenni egy nagy pontot a tekercselésre, ahonan kijön a csomós vég. ( vagy valami ilyesmi... ) Most már ne szedd szét, csak amikor először bekapcsolod és elkezded terhelni, akkor ne rövidzárral kezd, hanem mondjuk 10...20 % ohmos terheléssel. Aztán szkópon megnézheted, hogy helyes e a bekötés. Szóval, ne akarjál vele rögtön hegeszteni, mert ha ez a tekercs fordítva van bekötve, akkor nem megy az áramkorlát, aztán elszállnak a FET-ek.
(#) kralikandras válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Köszönöm a leírást és a segédprogramot.
(#) guliver83 hozzászólása Szept 14, 2010 /
 
Sziasztok
Nem ide tartozik a kérdés, de azért felteszem.
Lehet, hogy hülye kérdés, de hogy lehet megmérni egy
MOSFET-et, hogy jó e vagy nem?
Multiméter segítségével.
Mert én csak szakadást mértem.
A típusa: H8NB90FI
Bővebben: Link
(#) szabi83 válasza guliver83 hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
(#) guliver83 válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Köszi
Ez szerint csináltam meg, de minden láb között szakadást mérek. Azt hittem, hogy rosszul csináltam valamit.
Ezek szerint rossz.
Köszönöm azért.
(#) X Sügi X válasza guliver83 hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Vagy még ez: IGBT teszter
(#) guliver83 hozzászólása Szept 14, 2010 /
 
Ezt így megcsináltam és 2.8 ohm mértem

ohm mérő D-S közé. G-S közé pl egy 9V-os elem, a gate a pozitiv. Ekkor D-S között mindkét irányban vezetnie kell (1...2 ohm alattit kell mérni). Ha nem így van akkor -> kuka. Egyébként jó eséllyel hibátlan, de mindenképpen használható.
(#) Master_of_the_web válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Igazad volt, a trafó fordítva volt bekötve. Miután olvastam a hozzászólásodat, egyből rámértem szkóppal a trafóra. (a gépet 24V-os trafóról működtetve). Egyik csatorna a primerre a másik pedig a szekunderre. És láttam, hogy a két oldal ellenkező fázisú. Megfordítottam, az áramváltót is ellenőriztem, majd ismét próbáltam. Össze sem lehetett hasonlítani a korábbi eredményekkel, nagyon erős volt az ív. Az áramváltó jele is normálisnak tűnik. (azt még trafóról járatva mértem). Köszönöm a segítséget!
(#) Ghoost hozzászólása Szept 14, 2010 /
 
sziasztok!

Jo apam unszolasara, hogy epitsunk Inverteres hegeszto keszuleket, vetodttem ide, hozzatok.

1; itt tenyleg baratsagosabb a hangulket, mint a Terminal foruman, koszonet az itt levoknek erte

2; atolvastam jo par oldalt, jelenleg a 86.oldalon jarok
im hol itt a bizonyitek is, egy par kapcsolasio rajzot osszetalloztam toletek. mellekletkent lathatjatok
50es hsz osztasokkal.
ne oruljetek a vegerol kezdtem

szoval kerdeseim lennenek :$
kernem szepen megtisztelo valaszotokat, ha lehetseges.

en sik hu..e vagyok az elektonikahoz, sajnos soha nem tanitottak nekem
a kapcsolasi rajzon meg nagyabol kiigazodok, de hogy mi mit csinal, es foleg miert, na az mar a himalaja magasaga nekem.

szoval, illetve betuvel kerdesek
(a MACI neven elhiresult kapcsolasrol erdeklodnek)

a; a frekvenciat hogy lehet valtoztatni, illetve mi hatarozza meg azt a keszulekekben?

b; Hol lehet a MAX aramot beallitani, hogy az IGBT-ket ne kuldjem el a vadaszmezokre.
azt hiszem ez a kitoltesi tenyezovel van osszefuggesben ami nem mehet 45-48% fole.

c; hogy lehet ezt a kitoltesi tenyezot Skop nelkul belonni?

a kerdeseim jelen pillanatbna elvi kerdesek, mert meg nem tortent elhatarozas a megepitendo keszuleg voltarol.

Varom megtisztelo valaszotok: Ghoost

ui: megeyk s olvasom a visszamaradt 88 oldalt
(#) erdgab válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Melyik-melyik,egyik sem,szüret után valék és bocsánat a tévedésért.
(#) erdgab válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Ezek szerint elkészült egy újabb gép (?),ha igen akkor gratulálok
(#) Master_of_the_web válasza erdgab hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Igen, elkészült. Illetve a doboza még készül, de hamarosan kész lesz. Már tervezem hozzá a mikrovezérlős kártyát.
Mindenki segítségét köszönöm!
(#) zozi83 hozzászólása Szept 14, 2010 /
 
Sziasztok!
Szeretném kérdezni, hogy találkozott-e már valaki a következő géppel?
(#) zozi83 válasza zozi83 hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Awelco a gyártó cég. UC3845 ic + L6386D a lelke a gépnek. 100 A -os
A gép működött, de egyszer csak gondolt egyet és meghalt. Az L6386 ic bekapcsolás után melegedett meg nem volt az UC ic- n sem mérhető négyszögjel. Ebben nincs trafós segédtáp, a 320V-ból egy 16kohm-on és egy 12V-os zeneren kapja a tápot. Meg van egy 16V-os zener egyéb áramköröknek. Ezek a zenerek voltak rosszak és kb 150 V-ot kapott az L6386 ic. Kicseréltem a rossz alkatrészeket , a tápok rendben, új ic-k de csak egyik igbt ágon van négyszögjel. Rajzot nem találtam róla, de a GYS mi 131 inverternek hasonló a meghajtása, megpróbálom csatolni.
Következő: »»   130 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem