Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1239 / 1681
(#) Bakman válasza JZoli hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Igazság szerint a dokumentáció az egészről kb. nulla. Megvan a panelterv, előlapterv és a program. Tervezek, ha lehet még az idén, egy cikket írni két érzékelős termosztátról, rendesen dokumentálva. Azt is fel lehet használni arra, amire ezt készítettem, de jó lesz pl. sörkollektorhoz is. A mostaniban több olyan extra van, ami másnak valószínűleg felesleges. Ha ilyesmire vágysz, türelmedet kérem.
(#) JZoli válasza Bakman hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Csak azért érdeklődtem, mert a testvéremnél a napokban építenek be egy puffertartályt a fűtési rendszerébe, és az általad épített vezérlő oda is megfelelne a keringető szivattyú vezérlésére. Ráadásul még négysoros LCD-m is van itthon, így nem kerülne sokba ha utána tudnám építeni.
(#) enree válasza Bakman hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Régóta keresek egy dupla, normálisan állítható LCD-s DS-szenzoros termosztátot, van pár a neten, de mindegyiknek van valami kehéje... várjuk azt a cikket!
(#) Bakman válasza JZoli hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Szoktam fűtésvezérléseket is készíteni, de ott más módszert szoktam alkalmazni. A képen is látható AKO termosztátok + 230 V-os relék, tökéletesen elegendőek a feladatra és atombiztosak. Szerintem ne offoljuk tovább a témát, ha kell, szívesen segítek a tervezésben, privátban.
(#) enree válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Azzal nincs is gond, hibátlan, ez másra kell
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2014
(#) JZoli válasza Bakman hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Mint írtam ez a fűtés puffertartályos lesz! Sehol nem találtam olyan termosztátot az AKO-k között ami kétérzékelős lenne, enélkül pedig nem alkalmas erre a feladatra.képet meg nem írtad, hogy hol található. De ha csináltál ilyen vezérlést már úgy is tudod. A megépített készülék ára pedig nem összevethető a komolyabb digitális termosztátokéval! De ha tudsz egy elfogadható konkrét megoldást azt nagyon szívesen fogadnám!
(#) Moderátor hozzászólása Okt 21, 2014
 
Uraim! Ez még mindig a "Ki mit épített", és nem az "amatőr fűtéstervezők és -szerelők" téma!
(#) Szpisti hozzászólása Okt 21, 2014 / 1
 
Mai termésem egy falióra.
A motiváció : volt egy bolti kék ledes 7szegmenses óránk, és a fényétől (totál levett áram mellett is) lehetetlen volt a hálóban éjjel megmaradni.
Találtam egy minimál-alkatrészes megoldást a neten. Nincsenek korlátozó ellenállások, pwm szabályozza több fokozatban a fényerőt gombnyomásra. Ez a piros viszont kényelmesen látható a rövidlátó szemeimmel is, és nem zavaró a színe sem.
Remélem pontos is lesz. A pic 4MHz-es kvarccal megy.
A mellette levő 22pF-ek kis változtatásával nem lehet szükség esetén kicsit elhúzni az órajelet?
A dobozt a zsibin találtam 100 Ft-ért.
Végre egyszer előbb megvolt a doboz mint az elektronika!
Rövid kis videó
Így utólag a falon nézve kicsit bután néz ki az alján a tápcsati, lehet hogy jobban elrejtem majd.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2014
(#) Csupasz válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Ügyes! A 22pF változtatásával tudod egy kicsit változtatni a frekit.
(#) Bakman válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Az egyik PIC (16F876) adatlapban ez áll: "Higher capacitance increases the stability of oscillator but also increases the start-up time." Nem írja, hogy a kondenzátorok változtatására változna a frekvencia.
(#) Bakman válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Valószínűleg maga a szín ami zavart, nem az erőssége. Engem is zavar a kék fényforrás. Csini a doboz, a felirata pedig kimondottan az órához illik (nyolc után pedig még igazat is mond ).
(#) chopper800 hozzászólása Okt 22, 2014 / 2
 
Szerbusztok.
A mai nap elkészült a ledes, deprez műszeres kivezérlésjelzőm.
Üdv.
(#) kiborg válasza chopper800 hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Szia!

Tetszetős kis műszer. Viszont én a helyedben a LED-ek "nem közös" lábát rövidebbre vágnám és a teljes fémes részt leszigetelném, mert most ha megnézed, elég hosszú a szigeteletlen rész és ha elhajlik a láb, akkor akár zárlatot vagy letestelést is okozhat.( a vezetéket meg a legtávolabbi pontokra kell először beforrasztani a ledeknél és a közepénél meg lehet az egyes erekből levágni, így nem fog feszülni)
(#) efraim válasza kiborg hozzászólására (») Okt 22, 2014 / 1
 
Én pedig inkább csinálnék egy segédpanelt, amibe be vannak forrasztva a LED diódák és a vezérelt lábaknak egy tüskesor kivezetést szabványos 2,54 távolsággal és máris dugaszolható.
(#) chopper800 válasza efraim hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Gondoltam erre a megoldásra is de aztán elvetettem (ne kérdezd miért). Amúgy köszönöm az észrevételeket.
Üdv.
(#) don_peter válasza chopper800 hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Szervusz. ( helyes, csak furcsa )
Tetszetős kis műszer, gratulálok.
(#) Gabó válasza chopper800 hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Nekem annyira nem jön be ez a deprez led páros, de sokaknak biztos. A ledek direkt hullámosak, vagy a fényképen ilyen csak? De amit írtak többen, a ledek lábát én is rövidíteném, meg tennék egy panelt, egy szabvány csatlakozóval.
(#) Szammer válasza chopper800 hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Nos sikerült összekombinálnod a két kivezérlés kijelzési módot, de miért is kell ez?
Szerintem vagy az egyik, vagy a másik. (De ha neked tetszik, HAJRÁ!!!!)
(#) efraim válasza Gabó hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
És talán jobban mutatna multicolor bargraph kijelzővel.
(#) pont hozzászólása Okt 23, 2014 /
 
Mai "termés" egy újabb számláló...
(#) H2opok hozzászólása Okt 23, 2014 / 1
 
Üdv
Nekem is elkészült. Köszönet Lajos1969.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2014
(#) lajos1969 válasza H2opok hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
(#) rohi válasza H2opok hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Hát ez megint nagyon ott van!!
A nyákból lehet majd rendelni?
(#) kocsgab002 válasza H2opok hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Gratulálok Barátom, nagyon jó lett
(#) BarnaPili válasza trickentrack hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Csak gratulálni tudok...
(#) vicsys válasza trickentrack hozzászólására (») Okt 24, 2014 / 4
 
Nem akartam rontani a nézettségedet, ezért ide írom. Ezt az értelmetlen rombolást nagyon nem értem és nem is tolerálom. Sajnos, vannak közöttünk kispénzű diákok- nyugdíjasok is, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy mindenféle alkatrészt vegyenek és abból csodás dolgokat építsenek. Te pedig... Ha kidobásra szánt alkatrészed van, tedd fel az apróba, "ingyen elvihető" címmel. Lehet, hogy néhányan hálásak lesznek. Igaz- a nézettséged nem nő és nem is lesznek feliratkozóid, de megbecsült tagja lehetsz egy igazán jó társaságnak.
(#) patexati válasza trickentrack hozzászólására (») Okt 24, 2014 / 1
 
Ez aztán nagy kísérlet volt. Értelme=zero. Inkább valamit alkotni kéne nem értelmetlen dolgokkal szórakozni.
(#) ttindian válasza vicsys hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Milyen igazad van.
A lányomnak megtetszett az elektronika , így elvittem elektronika körre a tanulok hazába. Az első órán kiderült hogy a tanár bácsi veszi az alkatrészeket saját fizetéséből, azt is 2 áram korig (1-2 ledes pillogok ), így azután mar a gyerekek kukáznak kidobott cuccokat amelyekből bonthatnak alkatrészeket.
(#) H2opok válasza rohi hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Sajnos nyák nincs több. Volt vagy 6db,de elfogyott.
(#) Birs Alma válasza vicsys hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Had kérdezzem meg, ez mire volt reagálás? Nem találom az előzményt.
Kösz.
Következő: »»   1239 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem