Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   161 / 1679
(#) kaqkk válasza Tom025 hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
de ha nem jó a védelem az égő limitálja az áramot és meg védi a tranyókat nyugodtan próbáld ki Én ezt A QAD 407 nél próbáltam és megmentett egy pár végtranyót enélkül soha nem indítottam erölködőt nekem bevált
(#) Tom025 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Hidd el én is így csinálom. Ezt is, és régebben is így élesztettem erősítőket. De: Ha egy rövidzárvédelem nélküli erősítőt rövidrezársz, akkor elkezd folyni benne a nagy áram, és világítani fog az égő, ami megvédi a tranyókat benne. Ha rövidrezárod a rövidzárvédett erősítő kimenetét, abban is elindul a nagy áram, de nem emelkedik ez a végtelenségig, és nem halnak meg a végtranyók. Viszont az égő így is világítani fog. Ergo, bár jó az égő élesztéshez, ehhez a teszthez haszontalan..
(#) kaqkk válasza Tom025 hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
ehez haszontalan ha jó a védelem különbenmeg had füstöljön
(#) Slope válasza Tom025 hozzászólására (») Dec 17, 2007 /
 
Milenne, ha áramgenerátorral indítanátok a végfokot... a kimeneti ágban csak egy A mérő. Az áramkorlátot folyamatosan növelve a kimeneten lévő A mérő nem mehet egy értéken túl.

Csak egy tipp... ilyesmivel még nem szórakáztam.
(#) Tom025 válasza Slope hozzászólására (») Dec 17, 2007 /
 
Aha, ez elég érdekes ötlet. Alszom rá egyet, átgondolom..
(#) Macsek71 hozzászólása Dec 19, 2007 /
 
Elkészült első "nagy" alkotásom :
Tápegység a csavarozógéphez, és a kompresszorhoz.
(#) Medve válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 19, 2007 /
 
Nagyon egybe van Lesz stabilizált kimenete is?
(#) Macsek71 válasza Medve hozzászólására (») Dec 19, 2007 /
 
7.7 és 14,5 V váltó és egyen jön ki belőle.
Most fúró-csavarzógép, és kompresszor hajtása a feladata.
Későbbi tervem az építendő redőnyhúzók áramforrásaként is használni...
(#) Topi válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 19, 2007 /
 
Első nagy alkotásnak remek ötlet volt a dobozolást így megoldani. Láthatunk képet a belsejéről is?
(#) Macsek71 válasza Topi hozzászólására (») Dec 19, 2007 /
 
Van benne egy izmos trafó (~5*5 cm vasmag), 25 A egyenirányító 486os hűtőbordájára ültetve, meg egy köteg kábel ( ami nem lett szalonképes )

meg egy csomó hely későbbi bővítések céljára
(#) Slope hozzászólása Dec 20, 2007 /
 
Már el is felejtettem milyen jók is ezek az 1-2 napos projektek. Tegnap reggel még csak egy ötlet, ma meg már hallgatom.

A végfokban semmi extra nincs, csupán 2db LA4460 dolgozik benne. Nem egy erőmű (2×12W), de most nem is az volt a cél.
Ami megtetszett az IC-ben az a kicsatolókondi nélküli kimenet, egytápfeszes meghajtás mellett. 1 órás üzem után is hideg volt a borda, bár nem hajtottam meg (lévén éjjel van és a normális emberek ilyenkor alszanak )

ui.: bocs a silány képekért, de a fotógépem úgy döntött, hogy nem tolja ki az objektívet... szóval maradt a telefon.
(#) 0123456789 válasza StefuPeti hozzászólására (») Dec 20, 2007 /
 
hello
nagyon tetszik szép munka
(#) Tom025 hozzászólása Dec 20, 2007 /
 
Sziasztok!

Teljesen elkészültem a már régóta építgetett tesla-tekercsemmel. Korábban bemutattam már félkész állapotban, de íme végleges formában. A képeken normálizzó ill. 300W-os nagyizzó van rajta, valamint spektroszkópiai csövecskék különféle gáztöltettel, amiket összeköttetés nélkül hajt meg. A kapcsolás a Skori-féle mini, 12V-os, fetes áramkör. A potival a szikrázások frekvenciáját tudom szabályozni..

Kép1
Kép2
Kép3
Kép4
Kép5

Üdv, Tom
(#) Istike88 válasza Tom025 hozzászólására (») Dec 20, 2007 /
 
Szép lett! gratula!

OFF kérdés: magvakat hol lehet kapni tesla tekercshez? ha jól látom te is öntözted
(#) Tom025 válasza Istike88 hozzászólására (») Dec 20, 2007 /
 
Mármint mire tekertem? Kérlekszépen 6cm átmérőjű PVC lefolyócsőre. A virágcserép meg annyira adja magát, és szerintem nem is ronda..

Üdv!
(#) maTaKee válasza Tom025 hozzászólására (») Dec 20, 2007 /
 
khmm... cockero ezt poénnak szánta, mármint hogy hol lehet kapni TESLA tekercs magokat (magok mint virágmag, amit lehet kapni mezőgazdasági üzletekben)LO.oL
(#) Tom025 válasza maTaKee hozzászólására (») Dec 20, 2007 /
 
Na jól van.. Enyhén félreérthető, lévén egy tekercs lehet vasmagos / légmagos / stb...
(#) Spagoca hozzászólása Dec 21, 2007 /
 
De az a lényeg, hogy kikelt.
(#) liman hozzászólása Dec 21, 2007 /
 
Sziasztok!
a keszulo led lampamrol rakok fel par kepet ha minden rendben lesz ma meg dobozt is kap.A ledek 10mm es 140cd fenyerejuek osszesen 50db van a panelon 24V rol kapja a tapfeszt es kb 400mA-t vesz fel de meg nem tudtam pontosan megmerni.
(#) valve válasza liman hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Bazzz, ez tényleg jól néz ki!
Gratula neked! Ha ezekután is nekedjön egy "szőke" akkor az tényleg szőke,..
(#) Istike88 válasza Tom025 hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
a virágcserép egyből szemet szúrt és olyan mintha onnan nőtt volna ki onnan jött a magos kérdés de a lémagos vagy vasmagos se rossz ötlet

OFF vége, bocsi az offért
(#) abraboro válasza liman hozzászólására (») Dec 22, 2007 /
 
Ilyet én is csináltam, csak 5 mm-es és szögletes (most hirtelen nem jut eszembe a neve talán hiflux? nemtom) ledekkel.
(#) fureszk válasza abraboro hozzászólására (») Dec 22, 2007 /
 
a nevük superflux
(#) liman válasza abraboro hozzászólására (») Dec 22, 2007 /
 
Aha jol nezki.
most sikerult bedobozolni.Borzasztoan eros fenye van de sajnos asztalilampanak nem tul jo mert ha kozelre vilagitok vele akkor nagyon egypontba fokuszalt a fenye.
az elozo panelon osszevissza voltak belerakva igy minden iranyba vilagitottak az nagyobb teret vilagitott meg.
viszont kulteri reflektornak nagyon jo este kiprobaltam az utcan kb az 50m-re levo villanyoszlopot teljes egeszebe megvilagitotta.
kozben sikerult megmernem a fogyasztast is 24V 0.42A

1.JPG

2.JPG
   
(#) kocsgab002 hozzászólása Dec 23, 2007 /
 
Sziasztok!
épp most lett készen a Vicsys féle elektronikus dobókocka. Szerintem jó lett, karácsonyra lesz öcsémnek.
Kellemes karácsonyt mindenkinek.
(#) uli válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 23, 2007 /
 
szia! frankó lett! szép ajándék
esetleg abelsejéről -12 kép?
uli
(#) kocsgab002 válasza uli hozzászólására (») Dec 23, 2007 /
 
szia
sajnos az alkatrészoldalról nem tudok, merthozzá van rögzítve a dobozhoz, de itt van a fólia oldal és az ele
(eredetileg elemtartóban voltak az elemek, de úgy túl nagas lett és nem lehetett összecsukni, így ez maradt) üdv
(#) vicsys válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 23, 2007 /
 
Valószínüleg jó lesz 1-2 évig. A prototípus egy éve ugyanazokkal az elemekkel működik nekem. (sokat jelent az automatikus kikapcsolás)
Szép lett!
(#) lidi válasza liman hozzászólására (») Dec 23, 2007 /
 
Hmm, ígéretesen néz ki, de esti világítós képeket nem tudnál csinálni ?
(#) liman válasza lidi hozzászólására (») Dec 23, 2007 /
 
majd megprobalok osszehozni valamit
remelem latszani is fog rajta a lenyeg
Következő: »»   161 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem