Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   346 / 1682
(#) ccs válasza ccs hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Fejlesztés alatt levő IQ-teszt(ecske), 4x16-os LCD-vel, PIC16F648-al és 24LC256 EEPROM-mal. Egyenlőre 100 kérdés, 10-20-30-40-es csoportokban, A-B-C lehetséges válaszokkal.
A következő verzióhoz már kész a 4x4-es keypad, vagy csak A-B-C-D gombok lesznek és Legyen Ön Is Milliomos lesz az egészből. A gyerekek kaptak egyet úgyis. Majd lenyúlom a kérdéseket...
Igazából annyi pénzért, amennyibe az a papíralapú társasjáték kerül, kiadhatnának egy lcd-s változatot is. Mint régen a Tetris (Brick Game 9999 In 1) játék, egy ilyenbe minden beleférne...
(#) MPi-c válasza ccs hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
:kalap: Ez igen! Ebbe nem sok alkatrész kellett Nagyon ötletes!
(#) ccs válasza MPi-c hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
Köszönöm !

Most, hogy írtam a Tetris-lcd-t, eszembe jutott:
lehet, hogy egy pl.Nokia 3310 kijelzőre is rá lehetne vinni a kérdéseket ?
Kár, hogy mini (4x16-os) kijelzőt nem árulnak...
(#) brezinajanika hozzászólása Dec 31, 2008 /
 
Príma lett

Az IQ-t pontban nem mutatja?^^
(#) sound.man válasza brezinajanika hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
Te csinálj olyat ami mutatja azt is.
(#) sound.man válasza ccs hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
Jó lett, grat.
(#) Doncso válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
Egyenlőre még csak ezt csináltam meg, de az adatlap szerinti kapcsolás alapján szeretnék tervezni egy nyákot hozzá.
(#) Doncso válasza ccs hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
Ez nagyon jó ötlet, tetszik!!
(#) Ktulu válasza brezinajanika hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
Ez altalanos muveltseg teszt, nem IQ!
(#) ccs válasza Ktulu hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
Való igaz ! Ez nem IQ. Át is írom a kezdő képernyőt...
Vagyis ez a verzió már nem az. Az 1.0 volt, ami még százalékosan mutatta az eredményt. (Egy Commodore 64-es "IQ-teszt" program kérdéseit és értékelését raktam át PIC-re)
De mivel gyermek számára készítettem, át kellett dolgozni az egészet. Így kerültek bele a Tudorka magazin , Általános Iskola alsó tagozatos kérdései.
Most már nem is a kérdésekkel (eeprom(ok)ban bármennyi elfér), hanem inkább a nagyon sok számú felhasználási variációval van a bajom. Pl. csoportosítva,(10-es , 20-as) jelenjenek meg a kérdések, vagy véletlenszerűen 10, 20, 100...kérdés. Elég az A-B-C nyomógomb, vagy legyen A-B-C-D esetleg 4x4 es keypad és akkor már számszerű eredményeket is bevihet a felhasználó....
Valószínű legegyszerűbb lesz a Legyen Ön is Milliomos-t leutánozni.
(#) MolnarG válasza ccs hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
A három segítségből kettőt nehéz lesz leutánozni (közönség segítsége és a telefonos segítség)
(#) Action2K válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
Random generátor, valószínűség számítással.
(#) Abukodonozo hozzászólása Dec 31, 2008 /
 
Úgy van...a telefonos segítséghez meg ott van a rendes telefon! Ha nem tudod a választ felhívsz valakit.
Amúgy BÚÉK mindenkinek, még 6 óra és 7 perc!

Üdv: Abu.
(#) zoknee hozzászólása Jan 1, 2009 /
 
Sziasztok!

Elkészült a saját készítésű 16 LED-es szekrényvilágításom. Most végre volt időm pár képet is csinálni, úgyhogy itt is vannak. Egy korábbi hozzászólásomban már tettem fel pár képet, meg néhány sort róla.
Éjjel szépen bevilágítja a szobát, olvasni még nem lehet, de hangulatfénynek tökéletes.
(#) zsuscsinyo válasza zoknee hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Ejha! Nagyon csinosan néz ki, ügyes vagy!!
(#) frecsko hozzászólása Jan 1, 2009 /
 
Sziasztok!
Végre készen lettem az ICD2-es PIC programozómmal.
Már csak be kell dobozolni a designe kedvéért
(#) Action2K válasza frecsko hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Szia!

Szép munka! Volt mit forrasztgatnod!
(#) frecsko válasza Action2K hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Nem a forrasztás volt a neheze, hanem a sok kis lyuk kifurkálása izzasztott meg
(#) lewi hozzászólása Jan 2, 2009 /
 
nos elkészítettem egy nyáklevilágítót
az alapja scanner, de amiért "büszke" vagyok rá az az, hogy egyedi megoldást alkalmaztam a tetőnél. sok helyen olvastam a tecnikáról de tényleg. vagy 10-15 leírást tüzetesen átolvastam, és szinte az össze helyen kitértek arra, hogy le kell súlyozni a nyákot, hogy a fólia alá semmi fény ne juthasson, így előregondoló és biztos akartam lenni. a scanner tetejét szétszedtem - letéptem a belső szivacsborítást - majd ezek után a látható módon különböző vasakat, rezeket helyeztem el a sávokban, hogy nehezebbé tegyem a tetőt. ebben van régi rozsdás trafo jó pár rozsdamentes csavar, 4mm es csavaralátét meg minden féle nehéz cucc.. és ezek biztos rögzítése viasszal történt. igen ez is saját ötlet. míg kinn fűtöttem a műhelyben, és csináltam a többi részét, addig a sparhelta egy üres konzervdobozban felraktam melegedni az összes félig elégett gyertyát, me minden féle viaszt belekutyulva, és kiöntöttem... ezek után a szivacsot bekentem palmatexxel, és visszaragasztottam.. így a tető pár grammos súlyából lett kb 2kg de sajnos még nincs kész teljesen, mert pénzhiányában nem sikerült még egy 3. csövet beszerezni, meg a boltban ahol vettem a cuccokat, nem kaptam előtétet. szóval az még hiányzik, meg majd még egy cső. és ha készen leszek a jelenleg futó projectjeimmel, akorra egy számláló berendezés megépítésén is gondolkozom..
(#) 7805 hozzászólása Jan 2, 2009 /
 
ÜDV

Kész a kis teljesítményű tápom max 1A,5,12,15-v al működik...

P1080263.JPG
    
(#) lidi válasza lewi hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Remek ötlet a súlyozásra. Csak nehogy nyári melegben kiolvadjon
(#) hapro válasza lewi hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
ügyes vagy, ötletes és a leírásod alapján alapos.
(#) huba hozzászólása Jan 2, 2009 /
 
Elkészítettem Topi Nyolc lábbal cikkében megjelent Processzoros automata NiMH töltőt. "9V"-os (tehát 8.4V-os) NiMH akkumulátorhoz a mérőlábra menő feszültségosztót át kelett méreteznem 1/3 ra mert a 8.4V-os akkumlátor feltöltött állapotban súrólta a méréshatárt. Az este betettem egy akkut, és ma valamikor kikapcsolt, szóval müködik.
(#) lewi válasza hapro hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
köszi.
általában, ha csinálok valamit, és ráadásul pénzt áldozok bele próbálom alaposan, és gondosan csinálni..
lassan teszek fel képet a forrasztó állomásomról is, mert az is elég "pofás" lett szerintem... meg egy erősítő is eléggé készülőben van, és annyit elárulnék róla így elöljáróban, hogy szerintem elég extém dobozolást kap, mivel egy leselejtezett benzineskanna lesz az otthona. de a forrasztó állomásom se került még fel, mert az alja még nem csavarható be, és félkészen nem igazán rakosgatnám ki, hogy így előre büzke lehessek rá

lidi:
remélem nem fog kiolvadni, bár nem hinném. de minden az első-második használat után kiderül..
(#) denon888 válasza huba hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Nagyon jól sikerült!
Esetleg egy nyák tervet fel tudnál tenni.
(#) Babó22 válasza huba hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Tényleg nagyon jól sikerült a töltőd. Lehet én is építeni fogok majd egyet, úgyis elkezdek ismerkedni az AVR-ek világába.
Használd egészséggel!
(#) zoly15 válasza huba hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Gratulálok! Szép lett!
Én is erre hajtok most éppen
Az IRF540 helyett vajon mit lehet még használni (azt nem lehet kapni) :no:

Üdv!
(#) levii válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Ha elolvastad volna a cikket tudnád hogy :
Idézet:
„A többi alkatrész, pl. a terhelést kapcsoló FET sem kritikus. IRFZ44, IRFZ24/34, IRF540, IRF560, IRF610. Erre a funkcióra bármelyik jó. Sőt, bipoláris tranzisztort is használhatunk. Érdemes ezesetben valami darlington típust használni, pl. BD681.”
(#) zoly15 válasza levii hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Elolvastam emlékeztem is hogy írt még valamiket de most reggel nem találtam...
De köszönöm!

Üdv!
(#) mtomihun hozzászólása Jan 3, 2009 /
 
Sziasztok!

Végre elkészült a Labortápegység & Forrasztóállomás együttes dobozolása! Külön külön doboz nélkül már raktam fel róluk képet!
Tudom, jó nagy a doboz, de így legalább együtt vannak és a tetejébe még lesz majd valami, csak még nem tudom, hogy mi! Talán egy áteresztőtranyós táp!
Következő: »»   346 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem