Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   681 / 1679
(#) vicsys válasza Erick hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Jó lett az! Látszik a lényeg!
(#) Erick válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Valamit ki kellett találni designnek, meg hát az üres helyet is ki kellett tölteni. Így ezt ötöltem ki. A következő erősítő is tervben van( VF2 Conductor 130W), azon is lesz márkajelzés, de egy kicsit más technikával!
(#) Gyozo92 válasza Erick hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Én most egy 2x500 watt körülit építenék, de még csak ennyit tudok PA hangosítás. Ha érdekel, akkor majd elküldöm a kapcs rajzot, hátha kedvet kapsz hozzá
(#) Erick válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Hát most egyenlőre a Conductort tervezem, mert elég sok mindenem van hozzá itthon, de azért köszi a felajánlást!
(#) Gyozo92 hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Akkor én is előrukkolok valamivel Még nincsenek teljesen kész, de lassan lassan...
A fénypultról még nem teszek fel képet, mert még kicsit romos, de az egyik már kész. Már csak a felfogató fül hiányzik róla. Szóval a képen egy IFK120as csővel felépített külső vezérlésű strobi + egy kicsi az életemből...
(#) Erick válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Nem rossz cuccok, habár én egyáltalán nem értek a világításokhoz, nem az én világom, én csak hallgatom a zenét!!
(#) tomat5 válasza gaboca323f hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia

Ilyet sajnos nem tud. Ez csak egy egyszerű pic-es 16x16-os led mátrix szimpla egyszínű ledekkel.

Üdv.
(#) Erick válasza Erick hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Nem tudom mennyire látszik, de azt még elfelejtettem, hogy az a "márkajelzés" nem egy matrica, hanem bele van reszelve az előlap fém lemezébe! Ezzel is becsesebbé válik számomra a cucc, mivel kétszer is kireszeltem, mert az első előlapot elrontottam Rendesen elfáradtam mire befejeztem, de sikerült, egész jól.
(#) idlob válasza Erick hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Kézzel reszelted? Akkor ez se kis türelemjáték volt.
Ha a fényképezőgépet az önkioldójával sütöd el, akkor nem mozdul be a gomb lenyomásától. Ha pedig le is teszed az asztalra akkor a kézremegés se zavar be.
(#) nikolatesla hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Hali!
Elkészültem az erősítőmmel.
A nyák gyári azaz nem én csináltam csak beültettem és beállítottam.
2X400W 4Ohm
2X250W 8Ohm
Torzítás 0,01%
Tápfeszültség +/- 75V
Kapott egy pici trafót mert nagyobb nem volt itthon,a trafócska csupán 750VA.
Eléggé nehéz volt az élesztés mert ezt azt rossz helyre raktam be de végül is szépen szól.
Nem tudom milyen osztályban dolgozik de az a kis borda 1óra járás után sem volt forró kb félhangerőn 300W-os 8ohm-os ellenállás volt a tesztre.
[OFF]Aki nem hinné,hogy saját,kérem ne is írjon.[OFF]
(#) klemo86 válasza nikolatesla hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Hogyhogy nem tudod, mire állított be?
Apropó, én is találtam egy hasonlót
(Ezek után nem venném meg az általad hirdetett Jaytek-et )

Pic0612.jpg
    
(#) nikolatesla válasza klemo86 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Igen nem véletlenül mivel ilyen nyákokat vettem mert olcsó volt.
Beültettem és vannak.
Amit hirdettem az gyári,le sem tudtam venni a tetejét sem.
Szerk:
A nyák ugyan az de más cuccok vannak benne a teljesítmény miatt.
(#) klemo86 válasza nikolatesla hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Nem tudnád véletlen megmondani, hol vetted? Mert ez már régi kép, és tényleg elég olcsó cucc…
(#) nikolatesla válasza klemo86 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
[OFF]Itt Egerben a helyi hangtechnikásnál azaz KGB-nék.
(#) klemo86 válasza nikolatesla hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Van egy egerszalóki ismerősöm, szólok neki, biztos ismeri a helyet, legalább nem kell többet keresnem Köszi.
(#) zolee1209 válasza nikolatesla hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Az alkatrészek honnan vannak hozzá? Azokat is a panellel együtt vetted?
(#) yohnsee válasza Tama89 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Ok, de azt szerettem volna megtudni, hogy az invertált kimenet a hangszóró +, vagy - része lesz?
üdv
(#) yohnsee válasza Erick hozzászólására (») Jan 6, 2011 / 1
 
Egyenlőre a bérgyilkos fogja vágni a darabkáidat, mielőtt eltemet...A szó amit kerestél: egyelőre - bocs, ezt nem tudtam kihagyni Amúgy nagyon szép munka, a reszelgetéshez nekem sincs sokszor türelmem, pedig én alumíniummal dolgozom. Néha csak azért veszek kerek csatlakozót szögletes helyett, mert annak csak egy lyukat kell fúrni
Üdv
(#) nikolatesla válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Alkatrészek a lomexből vannak.
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Idézet:
„A Spot lámpában kondenzátoros előtét dolgozik, aminek kapcsolását itt találtam a HE-n, de a pontos helyét nem tudtam megtalálni.”


Már megtaláltam, ha valakinek szüksége lenne rá.

Bővebben: Link

Köszi Skori-nak.

Üdv.Tomi
(#) Leadtek hozzászólása Jan 6, 2011 /
 
Sziasztok!
Tegnap késő este lettem kész evvel a két "csodaművel" Mindkét kapcsolás az oldalról van, az egyik egy egyszerű ping-pong villogó amit kézzel rajzoltam (először és szerintem utoljára is), a másik pedig hangfalvédő ami már vasalásos technikával készült. Nagyon érdekes, hogy villogó csak fordított táp esetén akar működni.
(#) fantom45 válasza Leadtek hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Jók lettek, szép a hangfalvédő NYÁK-ja. Szerintem nem fordított tápról működik hanem az elem csatlakozó miatt látszik úgy, vagy fordítva van bekötve.
(#) Gyozo92 válasza nikolatesla hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Gratulálok, gyönyörű munka! Imádom az erősítőket
Én úgy tesztelem, hogy 8 ohmra két 1000 wattos hangfal a pincében, és had szóljon Igaz fülvédő kell a kis pincébe, merem nem merem magára hagyni. Egyszerűen csodálatos, amiket én csináltam, nem lettek olyan szépek. Illetve nem volt ilyen szép zöld nyákom... De majd szerzek valahonnan. Gyönyörű... Ez pontosan melyik kapcsolás?
(#) zolee1209 válasza nikolatesla hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
:wave:
Igen, ez egy szakadt szmájli, mert többet nem érdemel...
(#) nikolatesla válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Majd előkeresem a rajzott a panel tervekkel.
Ez ugyan az mint a jaytec PAE800-csak az alkatrészek picit mások meg egy két alkatrész nincs benne,hogy nagyobb teljesítmény legyen.
Úgy kb 6500Ft-volt az alkatrész hozzá a nyák meg 300Ft.
De szépen szól,bár mikor építettem ami kb egy napos meló volt voltak gubancok. Először fél táp fesz volt a kimeneten aztán rövidre zártam a puffernél kb 107V-ot ami szembe kapott aztán meg nem szigeteltem a bordán a tranyókat....
De végül is jó.
(#) zolika60 válasza Leadtek hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Így elsőre szép munkák. A villogóban a kondik fordított feszültségen vannak? Mert ha igen, nem sokáig fog működni.
(#) zoly15 válasza nikolatesla hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Ezt nevezik tanulópénznek! Idővel megtanulja az ember hogy mi a sorrend.. Nem bántásképp írtam...
(#) nikolatesla válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Igen az.
De ezt sem úgy vetem,hogy leírás beültetés...
Hanem,hogy megvolt a nyák és annyi. Nekem kellet az alkatrészeket beszerezni aztán nyák rajz... Majd össze építettem kb 1nap alatt. De végül-id jól szól.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Jan 6, 2011 /
 
Nemrég építettem egy nyák szárító készüléket. A NYÁK készítés topikban szó is esett róla. Itt egy videó a megvalósított készülékről.

video
(#) Doncso válasza nikolatesla hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Grat az erősítőhöz, fel tudnád tenni a rajzát? Gondolom adtak hozzá valami kapcsolási rajzot, beültetésel meg ilyenek.
Következő: »»   681 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem