Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   755 / 1682
(#) borvendeg válasza erdgab hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Rengeteget használtam ezt a kapcsolást nagyon megbízható.
(#) proli007 válasza Medve hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
Hello!
Jó lett, de ha nem haragszol, van egy elvi hozzászólásom. Tekintve, hogy a diódák nyitófeszültsége "sokkal jobban függ az áramtól, mint a hőmérséklet változástól", én a diódák tápáramát is a referenciát szolgáltató TL431-ről biztosítottam volna..
üdv! proli007
(#) CIROKL hozzászólása Jún 15, 2011 /
 
(#) janikukac válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Nagyon szép a formája ! Gratulálok! Miből van a doboz? Hogyan formáltad?
(#) vicsys válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Nagyon szép, precíz, igényes munka! Gratula! (A doboz lakkozva, eredeti színével nézne ki jól- szerintem.)
(#) CIROKL hozzászólása Jún 15, 2011 /
 
Még két cucc amik nem nagy durranások de végül is látványosak, egy Plazma kivezérlésjelző és egy dekor dátum kijelző VFD csövekkel .Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) CIROKL válasza vicsys hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Sajnos az eredeti fa szinét nem hagyhattam meg mert vad cseresznye fa és nem igazán szép csak lakkozva ezért kapott egy kis pácot majd a lakkot.
(#) zolika60 válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Szokás szerint szép lett. Bár én sem dugtam volna pác alá a vadcseresznyét. De hát ízlések és pofonok...
(#) l48 válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Végül is milyen tipusú FET lett a befútó? Érdekes doboz megoldás. Az elektronika el lesz burkolva?
(#) CIROKL válasza l48 hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
IRF610 ami most bent van , az elektronika elburkolásán még gondolkodom ?
Így a hangzása igen meggyőző számomra még egy sima pár ezer forintos fejhallgatóval is . Anno a FET -ek csúnyán megtréfáltak mert ha jól emlékszem nem tetszett a dolog . de így ebben a felállásban nagyon is rendben van .
(#) l48 válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Igen! elsőként én is azt raktam bele amit találtam, de nagyobb impedancián nem találtam jelentős javulást. Igaz közben más is változott, de betudtam az eltelt időnek. Tetszik a dobozod! egy igényes szép forgatógomb
sokat emelne rajta.
(#) CIROKL válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
Á nem sötét az szegény csak a fénykép az fénykép és a fényviszonyok nem megfelelőek.
(#) Davidd hozzászólása Jún 18, 2011 /
 
Sziasztok.Elkeszitettem egy melynyomohoz a hangvaltot.Hat vagni vag de lehetne jobbis de azert meg mutatok kepeket rola
(#) MolnarG válasza Davidd hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Gyanítom, hogy ez nem hangváltó, hanem aktív-szűrő. A hangváltó a nagyteljesítményű részre megy a hangfal és az erősítő közé, amit Te csináltál aktív-szűrő, pedig a jelforrás és az erősítő közé megy. A 741-es műveleti-erősítől pedig ne várj sokat, nem kifejezetten audio célra való ez a "dinoszaurusz".
(#) Davidd válasza MolnarG hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Van olyan ic amenek a labkiosztasa fix ugyanilyen? pl a ne5532 belehet tenni a helyere ugyanaz a labkiosztas? mert most van itthon 2 db.
(#) MolnarG válasza Davidd hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Az ne5532 8 lábú, a Te 741-ed meg 14... Nem kompatibilis sehogy.
(#) Davidd válasza MolnarG hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
De arra gondoltam mintahogy belehet tenni a 14 labas helyebe fix ua741 csak 8 dipest mert most is az icbol 5 labat hanszalok a tobbi N.C.
(#) Tomi20 válasza Davidd hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Alldatasheet-en megkeresed az IC-k lábkiosztását, és összehasonlítod. Ezt én is megépítettem régen, nekem semmi gondom nem volt vele, kb 150Hz-nél vágott elég meredeken. Szerintem nálad valami nem jó.
(#) Davidd válasza Tomi20 hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Szia.Nekem is nagyon jol levagja a magasakat.De a kozep meg be be jon.Lehet az a baja hogy csak +/-14 voltrol megy?
(#) Hp41C válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Csak az a 0.5V/us, azt feledhetném.. Dip8 tokban, a 741 -el azonos bekötéssel LF151 .. 351 16V/us, TL050, TL060, TL070, TL080 13V/us...
(#) MolnarG válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Én azt nézem, de nem látom...
(#) MolnarG válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Ő az NE5532-őt linkelte, az dupla. Amire Te gondolsz az az NE5534, az tényleg szimpla és megegyezik a kiosztása.
(#) csabacsaba hozzászólása Jún 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Elkeszult a foraszto allomasom szerintem eleg jo csak elmenne egy 7 segmentes hofok szabalyzoA nyakot vasaltam Teszek fel par kepet.
(#) skero válasza csabacsaba hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Gratulálok ,szép lett.
(#) csabacsaba hozzászólása Jún 18, 2011 /
 
Koszonom szepenEsetleg ha van vkinek hofok kijelzoje az legyen szives dobjon meg par keppel
(#) storm válasza csabacsaba hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Az oldalon 2 forrasztóállomás is van hőfok kijelzéssel. PéldáulBővebben: Link
(#) klemo86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Nekem is épp ez jutott eszembe… Még direkt se tudnék ilyen képet összehozni, pedig sokszor tényleg jól néz ki
(#) gaboca323f hozzászólása Jún 18, 2011 /
 
Üdv!

Készítettem egy kis erősítőt, TDA1558Q sztereó módban, 4választható bemenet, LM1036 hanszín, TA7666 kivezérlésmérőnek. A belvilág még rendezésre szorul, de már örülök, hogy ennyire elkészült.
(#) klemo86 válasza gaboca323f hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Szép! Nincs melege a zárt dobozban? (légcsatorna)
(#) vikipapa válasza gaboca323f hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Helló! Szép lett. Belül még kicsit "gombolyagos", de ha elrendezed jó lesz! A TA7666-os IC-vel normálisan működik a kivezérlés jelző? Múltkor oszt.társam csinált egyet de nem működött. Esetleg a nyáktervet elkérhetném?
Következő: »»   755 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem