Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » LC mérő
Sajnos nem,kerestem már így is,úgy is de semmit nem találtam róla vagy nekem is érik a szemüveg.Próbaként tettem rá egyet,de átváltott Ic-re in circuit,azt érzékelte,hogy rajta van a mérő kábel.
Idézet: „A műszer méri a szivárgó elektrolit kondenzátorokat is (a fényképen látható a csel), és ezekre figyelmeztet is! Szivárgó kondenzátornak az minősül, melynek feszültsége másodpercenként 15%-kal esik.” Szerintem az az ellenállás azért került oda, hogy lásd az LCD kijelzőn mit mutat, ha szivárgó kondenzátort mérsz. Valószínűleg nem volt kéznél egy célnak megfelelő kondenzátor, ezért imitálni kellett a műszer felé mintha szivárgó kondenzátort mérne. Szemüvegen keresztül olvastam
Akkor ha ez így van akkor én nem tudok szöveget értelmezni,de most,hogy írod lehet benne ráció.Egyszer sikerült eltalálnom azt az ellenállás értéket aminél kiírta,hogy csz,van egy pc-s tápom amibe van púpos elektrolit kondenzátor,majd holnap kiszedem és rámérek arra,hogy mit mutat annál.
Szia!
Az 1000J kondi az 5%-os, tehát semmiképpen sem jó mérőkondinak (legfeljebb válogatva). Hasonlóan a 33n kondik 10% tűrésűek (K). Talán a kép alján lévő zavarszűrővel próbálkozhatnál(.033µF 275Vac MKP X2). De régebbi beszámolókban többször adtunk beszerzési tippeket (én is csatoltam Farnell linket)
Van még belőle? Én hasonlót "kukáztam". Ugyanúgy 4 lábú, csak egy alumínium házban van műgyantával kiöntve.
Helló!
Úgy tudom lehet kalibrálni a műszert, így módosíthatnám a 1000pF-ot pl. 960-ra, ha etalon kondit használnék. Ezért is kérdeztem, hogy pl. 100pF kondival lehet e kalibrálni a műszert, mert abból lenne pontos kondim.
Szia! Egy pár darab még van, de nem szeretnék megváli tőlük...
Én is úgy emlékszem, hogy be lehet írni a kondenzátor értéket a hex-be.
Az 1nF-et és a 33nano-t is? Mekkora eltéréssel? Kardhallnak vannak itt pontos kondenzátorai, az apróban. A legközelebbi a 27650pF, ezt be lehet írni? Már nem tudom hol olvastam, a leírásban, vagy ebben a topikban.
Üdv. hg0npj!
Az 500mV-os érték valóban kiemelkedően magas az átlagoshoz viszonyítva. Ez feltételezi a összes befolyásoló tényező kedvező együttálását. (PIC, L/C viszony mint a legfontosabb két tényező ) A kérdésem az lenne mértél -e nem polarizált kondit , vagy kisélet képpen kellne mérni nagyobb értéket (pld 0.5u felett ). Mekkora a legnagyobb mérthető érték ? A mért kondi milyen típus, ki a gyártó ami mérésre került. Köszi! Üdv. M-V
Nem is azért kérdeztem!
Sziasztok!
Sikerült összerakni az áramkört. A következő eredményeket kaptam mennyire vannak ezek rendben? Kicsit kicsi az User nem? A dobozolás miatt nem akartam beforrasztani semmilyen kapcsolót mert még nem tudom minek hol lesz a helye, de majd a lehető legrövidebbre szabom a vezetékeket. Viszont ez a kék lcd háttárvilágítás nélkül nem valami jó. Ha elemről használom akkor meg nincs háttérvilágítás. Szóval gondolom az nem gond ha átkötöm a háttérvilágítás pozitív oldalát a főkapcsolóra. Az R11-et kicseréltem 200 Ohmra, így is tökéletes fényereje van kb. 10V-ról 20mA-t vesz fel a háttérvilágítás. Érdemes próbálkozni az User növelésével van így is jól használható? Esr mérésnél normál kondinál 300-400mohm között mértem low esr kondinál 100mohm alatt volt. Úgy nagyjából reálisan mér, csak nem 1%-os 1nF kondik vannak benne szóval kalibrálni kéne. A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2014
Szia !
Működik, minden rendben. Szereld készre, a panelba beforrasztott jó minőségű kapcsolók és mérőhüvelyek nagyságrendekkel javítanak az értékeken. Utána lehet finomítani.
Helló!
Mi számít jó minőségű kapcsolónak? Ezek a fekete billenősök nem jók vagy ezt a kék karost kellene használni?
Határozott biztos kapcsolás , minél kisebb átmeneti ellenállás az érintkezők között.
A karos szimpatikusabb, minél nagyobb áramú annál jobb. Az egész műszer elkészítésénél a legideálisabb megoldás a minőségi kapcsolók vezeték nélkül közvetlenül a panelbe forrasztva. Mivel itt nem megoldható törekedj a lehető legvastagabb bekötő vezetékek használatára, mondjuk 1,5 mm2 keresztmetszetű sodrott vörösréz vezeték.
Ok, kösz egyébként a fekete billenősök 10A-esek. A kék karos 6A-es.
Csak részben ide tartozó a kérdésem, de nem találtam eddig magyarázatot a jelenségre.
Néhány digitális panelt bontottam, a kibontott hidegitő kondenzátorokat ( multilayer kerámia 100nF körüli) az lcm3-al mérve jelentősen változó értékeket kapok. Az első mérés pl. 90 nF, de folymatosan a műszerre csatlakoztatva hagyva, a mért érték akár 100 nF fölé is mászik. A hagyományos kerámia kondiknál ilyen jelenséget nem tapasztaltam.Mi okozhatja ezt?
Ezek elég nagy tűrésű kondenzátorok, 10 .. 20% is lehet köztük. Nagymértékben változik a kapacitásuk a hőmérséklettel is. Ezélt nem használják őket pontos időzítésekhez illetve szűrőkben.
Ez igaz, de 1-2 perc alatt történik a változás, esetleg a mérési frekvencia ennyi idő alatt is felmelegití?
Már attól melegszik, hogy megfogod a bekötéshez. Tápszűrésnél a nagyfrekvenciás viselkedés a fontos, ide jók, hiszen nem tekercselt kivitelűek. A legtöbb esetben jelentősen túl van méretezve a kapacitásuk. Az áramkörök zöme működőképes marad, ha eltávolítasz közülük egy-kép darabot. A régebbi, festetlen kivitelűek kapacitása a páratartalomtől is függött.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2015
Sziasztok
*Törölve! Az aprónk erre való, ingyen van. A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2015
Hello!
Nemrég építettem itt egy LCm3-at, ami idáig jól is működött. Fura hibába ütköztem. Akármilyen elkot mérek, mindíg 0mohm ESR -t mutat. Mi lehet ez? Odaütögettem mindenhez. Megjavult. Miért van az, hogy néha minuszban méri az ESR -t? Milyen jelei vannak, ha merül az elem? A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2015
Kalibráláskor a rövidrezárt mérővezetékkel állítod be, hogy mekkora ellenállásnál mutasson nulla értéket. Ha akkor nem sikerült tökéletesen összeérinteni a mérőzsinórod (és ez sosem fog sikerülni tökéletesen), akkor elképzelhető hogy mérés közben ennél alacsonyabb ellenállást mérsz. Ilyenkor negatív ESR értéket is mérhetsz. Az ESR mérésnél úgysem az abszolút pontosság a lényeg, hanem a nagyságrend. Ha nagyon elmászik rövidrezárt mérőzsinóroknál a 0 érték, akkor kalibráld be még egyszer.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2015
Én inkább azt valószínűsítem, hogy nálad is az a dolog jött elő, miszerint "elmászik a kalibrációja", és így mondjuk, ha megnézed rövidrezárt mérővezetékekkel, akkor mondjuk kiír -100mOhm-ot, és így, ha pl egy pont 100mOhm ESR-ű kondit teszel rá, akkor azzal pont 0-t ír ki...
De az is lehet (nem tudom mennyire van "elmászva" a tied), hogy esetleg az ESR mérés 0pontját valami jóval hosszabb mérővezetékkel kalibráltad, és azóta pedig rövidebb zsinórokkal használod, és így "mínuszból indul"...
Srácok! Hol tartunk most szoftverben meg hardverben? Melyik a legújabb?
Ha van 1500-as AL értékű fazékmagom, akkor arra érdemes tekerni? Köszi: András
Most találtam 2700-as AL-értékű fazékmagot.... királyság!
Szia!
Egy próbát megérhet. Ha jól számolom, akkor az AL2700-ra kb 6 menet drót kellene a 100uH-hoz. Az AL 1500-ra meg 8 menet... A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2015
Ha jól emlékszem, akkor légréses fazéknak kell lennie! Különben toroidra is tekercselhetnéd.
Ezek jó hírek.... Lehet nem fog begémberedni az ujjam, mire kész leszek a tekercsel...
Középen van légrés, ha jól tudom.... régen ott lehetett hangolni külön vasmaggal, műanyag menetes szárral ráöntve. A szélén körben nincs légrés, az tuti..
|
Bejelentkezés
Hirdetés |