Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   270 / 583
(#) lukovicsek válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
A panel nem müködik egyáltalán?
(#) lukovicsek válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
A képen nem annyira látható, ott a lábánál van szétégve?
(#) Koncsar válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
A tulaj elmondása szerint beeresztette a vizet, 20 percet ment motor is, megállt, utána se kép se hang. Amikor kimentem, állt benne a viz. Nekem elindult a vizszivattyúzás és a vizbeeresztés kétszer, de a motor nem indult. Szénkefe tökig elkopva, kicseréltem. Utána meg se kép se hang.
Igen 5 lábnál van égés a láb és tokozás találkozásánál.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2014
(#) lukovicsek válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Ha szétégett akkor cserélni kell, viszont ennek az ic-nek egyetlen funkciója van hogy bekapcsolja a panelen a kis trafót ami a panelnek adja a kis feszt, 12 vagy 24 v, ugyhogy a bajt a táprészében kell keresni, a szétégett ic és a kis trafó körül, a motor onnan nem kap áramot.
(#) Koncsar válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Köszönöm szépen! A fekete por amit már letöröltem az IC körül az nem csinálhatta a galibát?
(#) lukovicsek válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Ha sok van akkor igen de ritka, azért ha esetleg a panelt megjavítanád nézd meg a motort hogy nem e zárlatos már ujj szénkefékkel persze.
(#) Koncsar válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
De sok volt rajta. 12 év alatt összegyüjtötte rendesen. Az MKP 220nF 275V azt is cseréljem ki? Érdemes!
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2014
(#) Koncsar válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Találtam közben 2 db nem SMD ellenállást ami sorba van kötve és a motor egyik csatijára megy rá R2 és R53, az R2 a hűtés alatt van. Mind a kettő szakadt. piros,fehér, zöld ,arany de nem tudom a szineket beazonosítani.
Az a baj, hogy nem tudom, hogy a tachogenerátornak van e sorbakötött ellenállása?
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2014
(#) lukovicsek válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Azok igen a tacho-ra mennek, de nem értem a kérdést, a szinek látszanak mind kettőn? vagy nem tudod a szinek jelentését?
(#) lukovicsek válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Ha piros, fehér, zöld mint a Magyar zászló akkor 2900 Kohm, ha szakadtak akkor bizony meg kell nézni a motort és a csatiját mert valahol átszökött a nagy fesz.
(#) Koncsar válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
A svájcibicskába beírtam amit gondoltam a szinekből. Lehet 29 ohm 290 ohm. Meg én nem tudom a szineket beazonosítani. Az eleje vége piros és arany. Négy sávos a szin.
Na, erre nem lesz megoldás, szerintem.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2014
(#) VIM válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Szia! Csak próbálok segíteni, mert hasonló volt nekem is a probléma de más típusnál. Ez a TNY254G hasonló szerepet tölt be a gépek tápegységében és az alkatrészek hozzá kapcsolódó értékei segítenek beazonosítani a hiányzóakat. Az én esetemben sem volt egyszerű a megoldás, de ha azon a panelon SMD alkatrészek vannak és abból is tönkrement valamelyik, akkor az szép munka lesz kijavítani.
(#) Koncsar hozzászólása Jan 9, 2014 /
 
Megszeretném köszönni azoknak a Kollégáknak akik tegnap és ma megpróbáltak segíteni a Bosch gép paneljavításában. Hibátlan lett, elindult. IC és két darab ellenállás csere. Az alkatrész beszerzés + 150 Km be került.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2014
(#) Gafly hozzászólása Jan 9, 2014 /
 
Szerintem a szokásos dologba futottam bele:
Energomat komfort és nem volt jól becsukva a tető rendesen (szerintem, de ezt ugye tagadja ).
Most éppen a dob feneke (a kivehető "ruhatörő?" bordával) van felfelé. Nagyjából 5..10 fokot lehet fordítani, ott koppan mindkét irányban...
Mielőtt nekiállnék a magam esze szerint, kérdezem a nálam okosabbakat tanácsért
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2014
(#) palko0125 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Szia!
Ha a ruhatörő fenn van, akkor azt "ki kell venni" (egy csavar fogja középen azt hiszem) és a lyukon kiszedni a ruhákat, feltéve, ha nem egy nagy pokróc van benne és utána lehet ügyeskedni meg látni, hogy hová akadt be.
A ruhatörő persze nem jön ki a dobból, azt csak félre kell tolni.
Üdv, Palkó.
(#) Gafly válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Gondoltam arra is hogy esetleg a fűtőszál felől megközelítve, de aztán rájöttem hogy az nem valószínű hogy beválik.

Reméljük bugyi és zokni van benne és nem fürdőköpeny. Valamint nem égett le a motor (mert így beakadva lement vegig a program), valamint a fűtőszál és környéke is túlélte...
(#) zolika60 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Szerintem szereld ki a dobot, mert nem láthatod így rendesen mi sérült.
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Azt hogy kell kiszerelni?
(#) palko0125 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Szerintem az 3× annyi időt vesz igénybe, mintha a ruhákat kiszeded (ha lehet) és még esetleg a fűtőbetét nyílásán is közreműködsz a javításban.
(#) botesz válasza Gafly hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
A kiszerelés nagy munka.Le kell szedni az egész fedékeretet(30 valahány csavar) utána pedig a csapágyházakat.Utána kijön a dob és látod hogy mi sérült.
(#) Gafly válasza botesz hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Sajnos szerintem erre kell fanyalodnom, mert amit tudtam kiszedtem, de maradt még két bolyhos pulcsi és egy farmer. Kizárt hogy az egyben kijön. De legalább nem büdösödik annyira addig sem...
(#) lukovicsek válasza Gafly hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Próbáld meg kivenni a fütőszálat és benyulni a helyén valamivel, megemelni az ajtót és köben megfordítani a dobot.
(#) Busz hozzászólása Jan 11, 2014 /
 
Ha választanotok kellene használt mosógépek közül akkor az alábbi 4 közül melyiket választanátok:
Zanussi TA833V
Beko 3301
Energomat 750.2
Fagor Innova felültöltős


Melyik a tartósabb, melyik mos tisztábbra?
Illetve a mosógépekben ha nincs benne az a kondenzátor ami a 230V-os ágra van kötve direktbe annak mik lehetnek a hosszútávú következményeik?
(#) botesz válasza Busz hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Szerintem egyik se rossz gép.Természetesen az Energomat verhetetlen de rengeteg vizet eszik meg egy mosás alatt.A kondi csak a zavarszűrés miatt kell bele.Természetesen működik enélkül is a gép.
Mondjuk én egyiket se választanám.Nem szeretnék felvágni de nekem ettől jobb van.
(#) Gafly válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget

Tanulságképpen:

Az sokat segített, hogy vegyem ki a "ruhatörőt". Három csavar fogja, és utána lesz két lyuk, ahol egyrészt látni lehet (akkor jó ha beleejt valami az ember a gépbe), másrészt rajta keresztül be lehet nyúlni és lehet szedegetni a ruhákat. Sajnos tapasztalatom szerint az "L" méretű ing a legnagyobb ami egy darabban kifér. Farmer nadrág az nem... De arra mindenképpen jó, hogy nem büdösödik be (annyira) a vizes ruha, még akkor is ha nem tudja kiszedni az ember az összeset azonnal mint elsősegély.

Az is nagyon sokat segített, hogy vegyem ki a a fűtőbetéteket és valóban. Ismét van két szép lyuk, ahol be lehet nézni, illetve az ajtót felemelve vissza lehet forgatni a dobot. Valójában ez volt a megoldás

A belenézés azért szolgált tanulsággal:
Két melltartó merevítő, egy fél facsipesz valamint egy senki által fel nem ismert valami figyelt az üst alján (amitől a fűtőbetétet sem lehetett kihúzni). Valamint sok vízkő...

Utólag összerakva a dolgokat, be volt csukva a dobon az ajtó, csak menetközben kinyílt. Ebben az üst aljában felgyűlt sok idegen tárgy játszhatott szerepet, valamint az, hogy a dobon lévő műanyag biztonsági (béka?) zár az évek során felrakódott szösz és vizkő (olyan mint a beton, de tényleg!) egyvelegtől nyitott állapotban, mozdíthatatlanul "bekövült"...

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a gép fennállása óta nem kapott új ékszíjjat, ami már úgy meg volt keményedve, fényesedve és nyúlva, hogy símán lement a dob forgása nélkül a teljes program, hogy semmi nem károsodott...

Köszönöm a segítséget!
(#) Busz válasza botesz hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
A mosáshoz víz kell, sok hiperszuper víztakarékos gép ami alig használ vizet... nos a ruha sem lesz tiszta.
Nade az energomat programmenete mondjuk miben különbözik a többitől?
Pl nincs előmosás funkció.
De élettartamra az energomat a nyerő gondolom én.
De ezektől jobb gép?

Az milyen? Maximum olyan ami meg is szárítja a ruhát.
(#) botesz válasza Busz hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Az energomatban igenis van előmosás.
Abban különbözik hogy a 2-3 helyett 5x öblít és köztes centrifugálás nélkül.Ami azért lássuk be nem árt ha hatékonyan akarunk öblíteni.Élettartamra természetesen az energomat a nyerő.
Nekem Miele gépem van amit nagy megelégedéssel használok lassan 1 éve.Hasonló szintű minőség mint az energomat de csúcsfunkciókat tud pedig ez már 17 éves és mégis full elektronikás.Ráadásul 2 panel hajtja.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2014
(#) lukovicsek válasza Busz hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
De mért csak ebből a négyből lehet választani??
(#) depike1971 hozzászólása Jan 11, 2014 /
 
Sziasztok!tud valaki abban segíteni,hogy a Bosch mosógépünk miért áll le mosás közben?Volt egy szerelő és Ő azt mondta 99 százalék,hogy a panel rossz.ha tényleg az megéri kicserélni?amikor leáll a mosógép villog a felső led és búg.segítsetek!Köszönöm!
(#) depike1971 hozzászólása Jan 11, 2014 /
 
12-éves a mosógép!
Következő: »»   270 / 583
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem