Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   342 / 1385
(#) Ricsi89 válasza Frankye hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Nekem 150W-os kvarclámpa(arcbarnító) van, ezzel és sima papírral kb 3-4 perc körül van a levilágítási idő és kb 25cm-re van a lámpa a nyáktól. Az egész teljesen ingyen volt, mert az arcbarnítót találtam itthon, plusz volt egy Omron multifunkciós időkapcsolóm is(én marha azelőtt akartam eladni).
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Közben utánanéztem és feltettem ide is valamikor, amikro elkészült. És jó, hogy megnéztem, mert a lámpa nem is 150, hanem 500W-os. Bővebben: Link Azóta még anyi változott, ahogy a gipszkarton és plexi helyére bekerült egy szkennerből kiszedett üveg.
(#) szkrep válasza szkrep hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Egészen gusztusos lett! Csatolok pár képet róla. Egyébként jópofa dolog egy 2000Ft-os pákával ilyet forrasztani lábanként
Szóval lehet ilyet is vasalni.
(#) gulasoft hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Szerintetek ez nem jó furatgalvánozásra? csak bele kéne nyomni a lukba, és szárítás után forrasztani, vagy esetleg szárítás után még egy galvanizálás. Bár mintha ezüstre nem menne fel az ón.
Nézegettem a galvanizáljunk otthon pdf-et. Hát nem tudom mikor írták, de pl. asztalosgyantát ma már nem lehet szerezni.
Valami modernebb galvanikus ónozás kapható vegyszerekkel leírás nincs valakinek?
(#) gulasoft hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Na kipróbáltam a lötstoppos panelomat. Két oldalát forrasztottam be eddig. Tűvel nagyon vékonyan felvittem a pasztát a lábakra, pákával ráolvasztottam, persze pár láb a lábak között (nem a panelon) összekötődött, felvittem a folyasztókrémet, átmelegítettem, az összeforrasztások szétváltak, és első mérésre nuku zárlat, és chip tetejénél meg a dip lábak között működik a vezetés. Mondanom sem kell nagyságrendekkel egyszerűbb így forrasztani ilyen sűrű lábakat, a mérés több időt vett el mint a forrasztás.
(#) gulasoft hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Hopp a link lemarad a galvanizáláshoz.
Bővebben: Link

vagy grafit spray, és utána sima galvánozás.
(#) c27 válasza vadmalna hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia. Voltam Debrecenben a Modulban, de nem volt 0.5 fúró ami még kisebb baj lett volna, mert volt 0.8-as, de 250Ft/db ahogy érdeklődtem nagyon drága hely legalább is most már. Máshol nem tudsz Debrecenben 120-150Ft körül 0.5-0.8-as fúrót?
(#) Ricsi89 válasza c27 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Ajánlok valami barkácsboltot. Én itt helyben egy barkácsboltban vettem nyáron fúrókat4mm-ig minden méretben pár darabot. Volt minden szükséges méretben. Valami 50Ft-os átlagárban volt darabja. A mérettel változik kicsit az ár is.
(#) c27 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Annyira nem ismerem Debrecent, hogy tudjak barkácsboltot, de szinte minden hihetetlenül drága. Elektronikai dolgok ára az már a plafont súrolja alig van 1-2 bolt ahol még elfogadható áron lehet venni valamit. Az az 50Ft nagyon bíztatóan hangzik, de ha 100Ft lenne én már annak is örülnék, de 250Ft egy kis fúróért? :eek2:
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia!

Ha már potyaút a ChipCad -ba.... A HQ-Video az M3 feljárata közelében van (a Vidámpark környékén), de a Nyugatitól sincs messze. Az egyszerű 0,6 mm fúró ott is majdnem 200 Ft + Áfa. (TSOP4836 is van nekik...)

Szia
(#) sucuka hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Üdv Urak!

Van valaki aki Doncso féle módszerrel (matrica hátuljával) készít NYÁK-ot?
Pár kérdésem lenne és tapasztalat megosztása kellene. köszi!
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Sajnos lehet a potyaút csak egy boltot jelent. Egyébként az a 200Ft +Áfa nem vígasztal, de a tsop2236-hoz készült a cucc nem? Legalább is ez volt ráírva a nyáktervre. Még nem egy új verziót csinálok először látni akarom működés közben aztán majd ráérek nagyobb tudásút csinálni.
(#) p_istvan válasza c27 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Ehhez képest a keményfém fúró nem is drága, főleg ha nem törik el...
Még a Szent Anna és Kandia utca sarkán levő boltot is megnézheted!
Üdv. P István
(#) karesz01 hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Át szeretnék állni a fotólakkos nyákgyártásra hogyan kezdjek hozzá mit kellene vennem építenem?
Előre is kösznom a válaszokat!
(#) gulasoft válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Te nem kevered a HQ-t a lomexxel?
A HQ la Domus-tól nem messze van, az igen messze van a nyugatitól. Szerintem a lomex van a lehel téren.
hq
Lomex
(#) gulasoft válasza karesz01 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Először is fáradtságot kéne venned. Nem sokat csak egy keveset. A vett fáradtságot betöltöd a keresőbe, és elolvasod az erről szóló hozzászólásokat.
Ha veszel még fél kiló fáradtságot, akkor megnézed a főoldalon lévő videókat.
Mást egyenlőre ne vegyél.
(#) gulasoft hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Beforrasztottam az 80 lábú ic-t. Ezzel a folyatószerrel egy álom dolgozni. Úgy kapja szét az összeforrasztásokat, hogy öröm nézni. Mondjuk ez a lötstoppos nyák sem semmi, de hát aki tud az tud.
Sajnos a scanner már nem boldogul a mélységekkel fotózni meg éjjel nehéz.
Ja fúrásaim meg olyanok lettek, hogy a 10-es tüskesor kihullik belőle olyan pontosak.

saját038.jpg
    
(#) hapro válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Hááát apám...ez jósz.r munka de parasztnak tanyára.
De azért nem vagy semmi! Ezt a minőséget a kínában forrasztó robotok is tanulják. Gratulálok hozzá!
(#) c27 válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Egyébként igazad van a lomex van a nyugatihoz közel (de mindegy, mert örülök, ha a chipcadből meghozná ami kell).
(#) c27 válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Hát nem, de azt meg sem mertem kérdezni, mert az meg van vagy 1500-1800 biztosan ott. A Szent Annán még hagyján, de ott nagyon kevés cucc vagy főleg csak alapdolgok, ma voltam, de nem volt fúró sajnos.
(#) emmzolee válasza Frankye hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
:no:

Ez azért egy jókora megtorló túlkapás volt.

(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
No akkor ezt a videot nézd meg. Besza behu. Nagyon jó. SMD Forrasztás egyszerűen, és profin.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Ja csak azt mond meg mi tartotta ott az ic-ket? egyébként nem rosz módszer a következőnél kipróbálom.
(#) Sir-Nyeteg válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Beónozol 1-2 padet ellenkező oldalon, beforrasztod azt az 1-2 lábat, és onnantól rögzítve van a proci.
Azt azért meg kell hagyni, hogy egy ilyen forrasztómozdulat szerintem nem mindig jön össze, így a csávónak is gratula!
(#) sucuka válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Az a "csávó" egy forrasztómester! Nem véletlenül mutogatta a certifikate-jait. Az mind forrasztási tudományról szóló bizonyítvány és tanúsítvány.
(#) J-O-E válasza sucuka hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
15 évvel ezelött a mesterem ugyanezt a technikát mutatta nekem.
És a lényeg a több mint 1cm hosszan teflonozott hegy amit függőlegesen tart, a folyasztón kívűl a sok jó minőségű ón a titka, ha megfigyeled elég sokat használ, ezért folyik le a lábakról a + ón így nincs zárlat.
(#) BarnaPili válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Szép lett,gratula hozzá.Ha lenne egy "hózentróger"húzgáló
és elengedő smile lenne,akkor az jogos lenne.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Gondolom azzal a piros pozícionáló ragasztóvl oda ragasztották.

Ebben a témában följött még egy csomó találat. azokban még azt is látni, hogy ahogy megérinti az ember a pákával a proci lábát, akkor az egy kicsit meghajlik, a proci mégsem mozdul meg.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Vagy itt van egy másik video

Ezen 1 percnél mutat egy pár forrasztást, aminél oda keni a lábakhoz a folyasztó szert, és egy pákával végig megy rajta, és tökéletes lesz. A pákán lévő kevéske ónt használja hozzá.
Látni még azt is, hogy hogyan fut föl a proci lábain az ón, egy pici füstfelhő kíséretében.

Bővebben: Link
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
ha jól megnézitek azért elég spec nagyítójuk és spec pákájuk van hozzá. Így azért könnyebb.
Következő: »»   342 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem