Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   347 / 1385
(#) tari-yoda- hozzászólása Jan 12, 2010 /
 
(#) emmzolee válasza roland0327 hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Vagy kijelölöd a földelni kívánt forrpontot, és fölül a properties-panelt megnyitod, az a fölső ikonsávban jobbról az ötödik ikon (világoskék kérdőjel fekete alapon)
A makróid mellett kinyílik az ablak, ott ki írja a forr pontod összes paraméterét.
Legalul van egy Thermal pad nevű felirat, Azt kipipálod, és összeföldeli a gnd-vel. Rak bele egy keresztet. Én ezt jobban szeretem, mert forrasztáskor nem fut szét a panelon az ón úgy, mintha telibe lenne a pötty.
(#) emmzolee válasza tari-yoda- hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
???
(#) vicsys válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Ha minden igaz, pénteken megérkezik a gyémánt korong. Majd beszámolok a fejleményekről.
(#) BarnaPili válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Megint tanultam valamit
Köszi
(#) emmzolee válasza vicsys hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Zsír! Gyémánt korong?? Mit akarsz vele vágni? AS panelhoz kell olyan? Nekem a panelfúróba fogható fajta korong van. kb 20mm átmérőjű, és valamilyen érdesítés szerú dolog vam rajta. Az nem tudom milyen. A lényeg az, hogy 0.5mm vastag, és viszi, mint kés a vajat. Csak nem tudok vele egyeneset vágni, mert a kicsi gépet nem tudom szépen egyenesen mozgatni. Gondolkoztam rajta, hogy kellene egy görgős fiókcsúszóból kreálni neki valami szán szerűséget. Olyanból, amit bútorok fiókjaihoz használnak.
(#) lidi válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Én is gondolkodom ezen, de az a baj, hogy kicsi a korong átmérője, így nem lehet a gép felett eltolni semmit. Csak ha ferdén vág az ember. Ezért jobb a dekopir fűrész, azt fel lehet szerelni fejjel lefelé egy asztalra, amiből csak a fűrészlap áll ki felfelé.
(#) roland0327 válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Ez jobban teccik és igy biztos nem fog elfolyni az ón.
(#) vicsys válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Na jó... Nem gyémánt, de gyémántos. Ha nem válik be, megkapja az asszony medálnak.
Bővebben: Link
(#) sucuka válasza vicsys hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Mellesleg anno, mikor az elektronikai gyárban dolgoztam, egyik kedves kollégám adott 3 db marófejet a paneldaraboló gépből. Igen ez az a marófej, ami az üvegszálas panelt darabolja board-okká, (pl egy 6-os panelból 6 db mobiltelefon-board lesz.)
Eléggé kemény anyag, wolframkarbid, vagy valami gyémánt-dolog lehet, ugyanis az üveget! is úgy viszi mint a vajat. Sajnos nyák-hoz nem tudom használni (még) mert kell vennem a DREMEL-emhez egy felsőmaró asztalt, amibe a gépet befogom majd, mert a gépet nem lehet megtartani, ha a marófej van benne, annyira "harap"
(#) emmzolee válasza vicsys hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 

(#) emmzolee válasza sucuka hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Na ez bizdirgálja még a fantáziámat

Mekkora ennek a befogítójánál az átmérője? az én gépembe max 3,5 mm fogható be.
(#) sucuka válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
A befogóátmérő pont 3.2 mm.
Amúgy a DREMEL-hez meg a legtöbb utánzathoz is alapból adnak 3 féle befogómagot a szorítóval. Viszont a DREMEL-hez kapható 3 pofás multitokmány, ami 0.4-től 3.5-ig folyamatos. Én is ezt vettem meg az enyémhez, de a menetmérete nem egyezik meg a klónokkal sajnálatra...
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Én már megvettem a marófejeket
(#) szücsien válasza sucuka hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Ezek álatalában wolframkarbid-ból (vídia) vannak. Én is ilyen anyagú marót, fúrót használok. Nagyon jó vele dolgozni
(#) Rumcájsz válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Ha kimásolod a porgramot egy pendrive-ra úgy ahogy telepitve van és a másik gépen ugyanúgy, ugyanolyan könyvtárstruktúrával bemásolod, nem kell telepiteni, tudsz nyomtatni. A program telepitéskor ugyanis nem szórja szana szét a vinyón a fájlokat.
(#) vicsys válasza sucuka hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Jajj, ne! Most rendeltem meg a multitokmányt... :eeknoes: Vaze, remélem rá tudom tekerni a ferm-re.
(#) gulasoft hozzászólása Jan 13, 2010 /
 
Képzeljetek hogy jártam tegnap.
Elkocsiztam a RET-be a nyákokért (ugye bkv sztrájk, melóhelyemtől indulna busz ami ott tesz le, erre ezek most állnak neki sztrájkolni), és annyira szépek és oxidmentesek voltak, hogy gondoltam csak lemosom acetonnal és utána fóliázom le.
Meg is csináltam, elő is hívtam, és a maratóban 10 perc után elkezdett úszni egy forrszem meg egy vezetékdarab, és bizony lemosódott a fólia.
Tehát muszáj csiszolni egy kicsit ha másért nem csak azért, hogy kicsit érdesebb legyen amire jobban fel tud tapadni a lakk. (a fóliában is az van, csak két celofánszerű anyag között.)
(#) lidi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Én vettem dremelre tokmányt, de nem az igazi, a patronos befogóhoz képest érezhetően ráz.
(#) gulasoft hozzászólása Jan 13, 2010 /
 
Nekem valami erősebb kéne amivel tényleg lehet marni. Ez a kis dremmel ne tűnik túl erősnek. Van egy noname panelfúróm, abba berakok egy hármas fúrót nekitolom a nyáknak jó erősen és leáll.
(#) vicsys válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Nekem a ferm, viszi "mint állat". Pedig aranyos kis jószág. Magasabb fordulatról indulva, kevésbé esik le és lassul.
(#) p_istvan válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
A dremel 135W-os ha jól tudom, 3mm átmérőn biztos elég a nyomatéka.
A maró és a fúrószár nem ugyanaz, a marót nem is szabad erővel nyomni, mert akkor már régen rossz! Akkor kicsi a fordulatszám és/vagy túl nagy az előtolás vagy életlen a szerszám.
Üdv.
P István
(#) hapro válasza sucuka hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Nekem is van egy sárga förmedvény, talán obis, vagy tescos, és gondoltam a dremelbe tudom majd használni a másik tokmányát, de nem. Mert a flexibilis szárhoz, ugyanis nekem csak azom van nem járt gyárilag semmilyen tokmány, csak a puszta menetes fej, de megrendelésnél ezt nem mondták...
(#) sucuka válasza lidi hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Akkor ott valami gáz van, mert nekem max fordulaton (33.000/min) a DREMEL MultiPRO gépemen abszolút központos, és nem ráz. Nézd meg, mert lehet, hogy elmozdultak benne a pofák.
(#) sucuka válasza hapro hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Az utánzat gépekhez (amelyikhez adnak flexiszárat, ahhoz sem) nem szokott szokott járni tokmány, hanem a 3 darab befogópatron, meg a rászorító. A flexiszár felrakásához kicsavarod a patront, kiveszed, rárakod a flexit, és a flexi végébe csavarod be az alapgépből kivett patronokat.
(#) Rumcájsz hozzászólása Jan 13, 2010 /
 
.....szal, értitek......
(#) sucuka válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Lehet, hogy kicsit kacifántos ahogy fogalmaztam, de senki sem lehet tökéletes...
(#) Frankye válasza sucuka hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Csak én.
(#) emmzolee válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Köszi már megoldódott. Nem is gondoltam, hogy ez ilyesfajta DOS-os alapú, vagy szerű progi.
(#) sucuka válasza Frankye hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Tőled el is várjuk
Következő: »»   347 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem