Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   541 / 1385
(#) shield válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Én 0.7-0.8-ast akarok fúrni. Most olyan fúrót keresek amelyiknek vastagabb a szára, 1.0-1.5-2.0mm. Amit találtam az 1.35-ös, ezt mi a fenével fúrnám fel?
Más lehetőség a tokányos fúrógép?
(#) pittosi válasza shield hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Bemész a texkoba veszel egy álványos furót.
Beleteszed a kis furódat és kész .
A gyáli piacon vettem 1 -0,8 furókat 1000ft volt egy csomag Ha valakinek kell irjon veszek és postázom .
+postakőlség. máshol 10* anyiárt kaptam
(#) zenetom hozzászólása Jan 20, 2011 /
 
Hali!
Véleményekre vagyok kíváncsi.
Szóval van egy nyák, ami full smd (PIC meg pár ellenállás). Viszont a kvarc meletti két 15pF-os kondi diszkrét méretű (vagy hogy mondják ezt).
Az bénán nézne ki?
(#) patexati válasza pittosi hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Röhögnöm kell 04 furat sima Tescos fúrógéppel Azt én elhiszem,hogy a nyákot átfúrja de kételkedem a kétoldalasnál hol is ér ki ez a fúró?? Légy szíves ha ezt képekkel is támaszd alá akkor elhisszük! Amúgy én méregdrága f profi fúrókat alkalmazok 30000 fordulaton fórok saját készítésű drill állványon de a 0,5 necces pont most kell majd igazítanom pár századot az állványon mivel nem pontos.. Kézzel fúrva sok futrat esetén lehetetlen tartani a pontosságot a jó minőségi fúró az elsőnél törik mivel olyan mint az üveg [code=c] Szerk: Ja nézz körbe hol kapsz 0.4 fúrót! És írd meg !
(#) slogan válasza pittosi hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Mennyi volt a csomagban ?
(#) patexati válasza pittosi hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Már 08 vagy én néztem el?? Különben mindegy tapasztalataim szerint!
(#) kaqkk válasza shield hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
A con..d tól most vettem keményfém -fúrót 0,8mm est vastagított 3,2mm es szárral ami marásra is alkalmas !
kézi fúrásra is tökéletes (nem bírtam magammal kipróbáltam) Viszont egy kicsit borsos az ára 1500ft/db
de ha sokáig fogja bírni akkor megéri . Én a vaterán találtam de valószínűleg a katalógusukban is benne van .
(#) ODU válasza zenetom hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Egyáltalán nem, ha működik akkor rendbe van, meg persze ha elfér.
(#) zenetom válasza ODU hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Közbe valószínűleg lesz SMD...
(#) Peppe válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Kétoldalas nyáknál szoktam fúrni VIA ként.
(#) patexati válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Szia! Az éle biztos nem megy ki de egy rossz mozdult és törik mint a ropi! Kézzel lehetetlen komolyabb kétoldalast elkészíteni rendesen.. Egyszerűen nem tudod a derékszöget tartani és nem ott ér ki a fúró hol szeretnéd.. Egyoldalas esetén ha nem remeg a kezed kiválóan alkalmazható de a fúró el fog törni hidd el egyszer kell csak egy rossz mozdulat Sajna sok ezresembe került mire beláttam Kézi fúráshoz a sima csigafúrót javasolom az bírja!!
(#) kaqkk válasza patexati hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Ez teljességgel igaz ! Én is eltördeltem vagy 5-6ezrest
mert ütött a tokmány ! Most készül az új fúróállványom
De ez a fúró amit vettem tényleg nem törik : van vagy 5mm az egész éle ! A többi a 3mm es szár ! És nem is hasonlít spirálfúróra , inkább maró . Ha lesz időm a hétvégén csinálok és teszek fel képeket róla .
Egyébként a sima csigafúró kb 10-20 fúrást bír az üvegszálas nyákban utána már csak kínlódik !Ezért kerestem keményfém fúrót ami vastagított szárú (sajnos csak 1-2-3 mm es szárat fog be a gépem ) és ezért készül az új állvány is .
(#) shield válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Erre gondoltál? Bővebben: Link"0.8"

Most jutott eszembe, hogy még tavaly vettem egy gravírozó készletet, amiről meg is felejtkeztem. Ha jól emlékszem akkor tokmány van rajta, fúró befogás megoldva.
Naaa majd holnap.....

Lehet hogy ilyet vettél? "Másik 0.8-as"
(#) kaqkk válasza shield hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Nem ! Ez a törős fajta , evvel úgy kell bánni mint a hímestojással ! Profi fúróba-profi álványhoz tökéletes.
De ha már akár egy század mm hiba van a "rendszerben "keresztet vethetsz rá ! Ebből a fajtából kb 20db fogyott
nálam tavaly nyár óta ! Az alsó "kép " ráillik arra amit most vettem remélem ez hosszúéletű lesz .
(#) kaqkk válasza shield hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Ő az !
(#) shield válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Naaa én meg töröltem a másik hsz-t.

Azért más is tudja. "Másik 0.8-as"
(#) Zoli_bácsi válasza shield hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Eddig úgy tűnik, hogy félig meddig működik a laminálós dolog. Persze még nagyon kezdő vagyok és semmi tapasztalatom nincs a laminálós nyák készítésben, de próbálkozom. Azt vettem észre, hogy egy picit lehetne magasabb a hőmérséklet. De csak egy leheletnyit. A henger nyomás tökéletes. Etikett hordozóval és 118g-os műnyomóval próbáltam eddig. Néhány kísérlet és szerintem menni fog.

Ha már fúrásnál tartunk. A Hestore-ban lehet kapni
ezt az állványt.

Szerintetek a proxon gépet be lehet ebbe fogni?
(A TYP0600 vadi új fúró üt egy picit.)

Köszi.[b]
(#) kaqkk válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
A nyakánál biztosan nem tudja befogni , de a derekánál
ha másként nem a csavarok hosszabbra cserélésével valószínűleg befogható .
(#) shield válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Simán átment a hengerek közt a 1.5-ös panel?

Valahol láttam egy másik állványt amihez írták hogy, minden ilyen fúróhoz jó.
Proxxon állvány. MICROMOT MB 140/S

Én a Proxxon 28.512-t néztem ki.
(#) Zoli_bácsi válasza shield hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Szia!

A 1,5mm-es NYÁK minden akadás és probléma nélkül simán átmegy. Két sebességfokozat, én a lassabbat használtam. Most változó eredmények vannak. A nagyobb méretű (95X100) nyák jobban sikerült, mint a kis méretű. (20X40)

Én is pontosan ezt a proxxont néztem ki. Az a típusú állványom van, az nagyon kényelmes és jó is. A hosszra belefér, mert kb 20mm-rel hosszabb a proxxon, mint a TYP0600. Már csak az átmérő a kérdéses.

Üdv!
(#) shield válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Akkor egy jó kis hőfokszabályzót kell csinálni hozzá.

Ha lehetne majd képet az eredményről.
(#) shield válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Megy a NYÁK készítés a LIDL-s laminálóval?
(#) pittosi válasza patexati hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Nem kell röhőgni A nyákrajzon ott a furathely .
És megfelelő fénnyel megvilágitva , vagy rajta hagyom a festéket akor nen tükrőz .
A "két odalas nyák" függőleges az álvnyos furó 12e volt 0,8 is belemegy a furatok meg hogy találkozzanak
azt a laminlással vagy a vasalással lehet elérni.
(#) pittosi válasza slogan hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Írtam 1000Ft és tiz darab van benne.
(#) slogan válasza pittosi hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Nem írtad ,de most már tudom ,köszi !
(#) Zoli_bácsi válasza shield hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Változó a siker. Valószínű, hogy majd a lötstop fólia és egyéb laminálási feladatokra fogom használni.
(#) pittosi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Most vettem lézer nomterő fotópapirt 120g el ájultam a maratás után gyönörü lett a panel végre nem kell kinlódnom.
(#) Zoli_bácsi válasza pittosi hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Mi a pontos típusa a fotópapírnak?
(#) patexati válasza pittosi hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Pár képpel alátámaszthatnád a nyákjaidat ha már olyan jól sikerültek
(#) Zoli_bácsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Lehetőleg éles, és fénnyel átvilágított képet kérünk szépen. Ott lehet igazán eldönteni, hogy valóban jó lett e.
Következő: »»   541 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem