Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   981 / 1385
(#) Koncsar válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Köszönöm szépen Nektek a gyors és kielégítő választ. Majd jelentkezem a fejleményekkel.
(#) Koncsar válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Nyomatsötétítőt és cimkeáztatót sem lehet kapni az Office depot ban. Agyrém. Mi lenne még hozzá jó? Gyógyszertárban tartanak NaOh-t?
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2014
(#) kaqkk válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Az naoh helyett javasoltam a hideg zsíroldót ! Azt még a cba-ban is kapsz , a nyomatsötétítőre meg lehet hogy nem is lesz szükséged ha jó a nyomtatód (egyáltalán lézer nyomid van?)
(#) papus51 válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
A hideg zsíroldó jó gondolat kaqkk kollegától. Az ugyanis NaOH oldat. Azt jól nézd meg, hogy hány százalékos, mert ettől függ majd a hígítási arány. A P20-hoz 0,7%-os oldatot kell készíteni. Ez ugye 7gr NaOH literenként. Ha a hideg zsíroldón mondjuk az áll, hogy 40%-os, akkor abban 400gr van literenként. Ebből tudsz kalkulálni.
Szívás akkor van, ha pl. mint a háztartási sósav egyikén másikán az áll: 15-20%, mert ebből már nehezebb pontos oldatot csinálni.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2014
(#) kaqkk válasza papus51 hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Egykét próba .... A gyári előhívót is 6/1 arányban kevertem ,itt is kb ez lehet az arány .Ja és ha maratás után töményen ráspricc akkor a maradék lakkot is tökéletesen leveszi...
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2014
(#) papus51 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Hát, próba szerencse.
A gyári előhívó kb. 7-8%-os.
A hideg zsíroldót elég régen nézegettem egyszer, de az emlékeimben 40% él, persze öregszem
(#) kaqkk válasza papus51 hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Én már vagy 5 éve nem néztem előhívót , és a zsíroldót is csak töményen (fólia leoldásra)használom ezért nagyon valószínű hogy neked lesz igazad , akkor viszont legalább 30/1 -40/1 lesz a keverési arány
(#) papus51 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Teljesen egyetértek.
A sósavas maratóval magam is hasonlóan bánok.
Itt viszont a P20 előhívójáról volt szó. Annál tanácsos betartani az előírt arányt.
(#) Koncsar válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Jó sok infó jött, dolgozom az ügyön. Nem egyszerű!
(#) papus51 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Én úgy készítem, hogy vettem egy digitális konyhamérleget, meg granulált nátriumhidroxidot. Csinálok egyszerre 1L 7%-os oldatot és abból hígítok amikor kell.
(#) papus51 válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Írd be a gugliba a szappanfőzés kulcsszót és találsz majd olyan webáruházat, aki néhány száz forintért kínál fél kiló nátriumhidroxidot.
(#) pjg válasza papus51 hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Figyu! Biztosan 7%. Nekem úgy rémlik, hogy 1l vízbe 7g NaOH kell. Az nem 7%.
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
A gyári hívó 7% os ezt még hígítani kell 6/1-9/1 arányban ....
(#) papus51 válasza pjg hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Persze, hogy nem.
Azért hígítom, amikor kell, a tízszeresére.
Amit írtál az is jó, akkor egyenesen 0,7%-os készítettél, amit hígítás nélkül azonnal használhatsz.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2014
(#) papus51 válasza pjg hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Én azért készítek 7%-ost, mert a konyhamérlegen, még ha digitális is, elég nehéz 7 gr-ot pontosan bemérni. 70gr-ot 10-szer nagyobb pontossággal lehet. Ráadásul a készített 1L oldat 10L előhívóhoz elegendő mennyiség.
(#) Gyimate hozzászólása Jan 3, 2014 /
 
Sziasztok!
Nem tudjátok, hogy manapság merre lehet beszerezni valamilyen olcsóbb kategóriájú laminálót? Dry fóliát szeretnék vele laminálni. Egy ideje már járom a nagyobb áruházakat, de nem láttam ilyen terméket.
(#) rockersrac hozzászólása Jan 3, 2014 /
 
Utána néztem a réz kloridos dolognak, és lehet hogy én néztem valamit el itt, de a neten azt írják, hogy a cucl2 rézbevonat készítésre való... Bővebben: Link Most akkor mi a helyzet?
(#) Gyimate válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Kösz, bár engem az is érdekelne, hogy melyik típus alkalmas erre a célra. A google-t már próbáltam .
(#) kaqkk válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Olvass vissza ! Itt a témában már vagy 3x le van írva hogy réz1 klorid a marató, ha már réz2 klorid akkor regenerálni kell....
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2014
(#) Prendick válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Vasat lehet vele remekül berezezni. A nyákmaratási képesség legtöbbször melléktulajdonság, valójában egy anyag sincs, aminek ez lenne a fő felhasználása. A hidrogén-peroxiddal hajat szőkítenek, a nátrium-perszulfát mosószer, a háztartási sósavval vízkövet oldanak, a vasklorid termelés 98%-át a vízművek használják, stb. Nem kell mindent szó szerint venni, amit a Wiki ír.
(#) Koncsar válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Szia Béla! Az előhívóban meddig kell fürödnie a NYÁKnak? Mindjártküldök egy fotot is.
(#) kaqkk válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Amíg teljesen elő nem jön a rajzolat , és teljesen le nem ázik a felesleg . Én kézmeleg előhívót használok és ecsettel "tacsapolom" a nyákot
(#) Kicsa hozzászólása Jan 3, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretnék vételezni egy lézernyomtatót nyák készítéshez,az eddig használt Samsung SCX 4200 gép elérhetetlenné vált számomra. Szeretnék tanácsot kérni,hogy milyen nyomtatót vegyek,fontos lenne olyan,ami utántöltött tonerrel is működik szépen.
Ahogy végigfutottam a topicon,a Samsung ML 1640 - 1665 - 1660 - 2010 típusok,valamint a HP Laserjet széria 1020 - 1600 - 2100 - 2200 típusok a preferáltak.

Kérdésem,hogy ezek közül érdemes újat venni vagy esetleg egy használt példány is megfelelő lehet?

Aki utántöltött tonert használ,maga tölti vagy tölteti?

Köszönöm szépen!
(#) kaqkk válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Nekem HP2100 as om van , eredeti tonerrel tökéletes volt de tönkrement ezért utángyártottal próbálkoztam , kevés sikerrel . Aztán egy hirtelen ötlettel kiürítettem és újratöltöttem a tonerport azóta tökéletes ..(és olcsó!)
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2014
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
S mivel töltötted újra? Amit kiürítettél belőle, vagy más porral?
(#) pjg válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Yesss! Megdelejezte!
(#) nagym6 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Na ezt én is megpróbálom, ha másnak segített.
(#) Temela válasza pjg hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Üdv!
Azt érdemes tudni a lézernyomtatókról(főleg használt), hogy a fényhenger és a port lehúzó "blade" állapota maximálisan befolyásolja a nyomat minőségét. Csíkos, szemetes, foltos lesz. A fényhengert még viszonylag könnyen láthatod. Használt vásárlásakor legalább egy próba nyomtatás mindenképpen ajánlott, hogy az mennyire tiszta és mennyire fekete lesz.
(#) Temela válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Csak arra ügyelj, hogy csak festék por kerüljön vissza, mert az egyéb porszemek összekaristolják a fényhengert és a blédet.
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Szerinted? A haveromtól kaptam tonerport , gondoltam rontani nem tudok rajta ...
Következő: »»   981 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem