A privát üzenet rendszerben karbantartásokat végzünk. Lassulások előfordulhatnak!
Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Témaindító: Topi, idő: Nov 18, 2007
Valószínűleg ez lesz a megoldás, ha tényleg ilyen nehéz kitisztítani. Köszi.
Ha megfordítod rosszabb lesz mivel a térkőnek van szine amit látsz, és fonákja ami alul van a földön de ez nincs mintázva és csúnya egyeneltlen a felszíne és sorjás a széle. Hát a szépségért meg kell dolgozni.
Magasnyomású mosó akad a környéken? A fugázásra vigyázz, azt is viszi.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2016
Szerintem maradéktalanul semmivel nem lehet eltávolítani, a festék beleszívódik több millimétert is.
(pár db. kő cseréje valószínű olcsóbb mint az ilyen "hightech" termékek)
Esetleg gáz disznópörzsölővel elégethető a festék.
Az a baj, hogy a jó minőségű lazúr viaszt tartalmaz, ami száradás után taszít minden folyadékot.
Biztosan vastag lazúr? Azt nem szokták kerítésre kenni. Eleve fújni kell. 2 különböző réteg. Egy színező és egy lakk.
Vastaglazúrt kerítésre nem szokás sem fújni, sem ecsetelni. A vastaglazúr mérettartó faszerkezetekre való értsd nyílászárók.
Kerítésre a vékony lazúr, háromtól öt rétegben. A végeredmény ugyanolyan szép lesz, mint a vastaglazúrnál, csak picivel tartósabb, úgy hat-hét évvel.
Vagy kicserélni, ha nem egyforma a két oldala. Festéktől megtisztítani a térköveket nem igen lehet.
A legcélszerűbb négy technológia kombinálva:
Kromofággal megbontani a vastag réteget, utána erös oldószerrel a beivódott viaszt lemosni, kézi gázmelegítővel a felületet kiégetni, utána tiszta drótkefével ismét szürkévé varázsolható. A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2016
Mekkora felületről beszélünk ? Ezt a négy stációt végigjárni időben pénzben is többszöröse mint kicserélni pár követ. (és biztos hogy nem lesz foltmentes)
Szerintem egészítsd ki a foltot valamilyen ábrává, akkor még jól is mutathat
Nem azt mondtam, hogy kerítésre fújni kell! Vastag lazúrt ajtóra, ablakra...
Kicsit fejleszteni kellene a rajz olvasási képességet. Van olyan könyv amiben épület villamossági és ipari rajzjelek vannak összegyűjtve?
Másik: pestre kezdő villanyszerelő mennyit kérjen? Mert ahogy hallom irgalmatlan sokba kerül az albérlet is. Azt hiszem tizedik kerület. Harmadik kérdés: vas asztal lábat mivel fessem rozsda ellen? A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2016
A harmadik kérdésre tudok választ adni:
Ha rozsdás akkor csiszolás, korant nevű rozsdaátalakító, korróziógátló alapozó, alapozó, zománc. Ha fémtiszta akkor olaj lemos lakkbenzinnel, és a fentiek korróziógátló alapozóval kezdve.
A helyzet az, hogy van olyan könyv a géprajzhoz, és a villamossághoz is, de egy kötetben kár is keresni.
Bérben kevesen mernek tanácsot adni, de a jó villanyszerelő Csajágaröcsögén is kereshet jól, és mégis hiába szeretne alkudni, a cégeknél nagyon más bérszínvonal alakul ki a normális és fű alatti juttatások miatt. A vas asztal lábát először oxidmentesíteni kell utána pedig jöhet az alapozófesték, száradás után pedig szín. Minden variációt nem tudok elmondani, festékboltban kell tanácsot kérni a körülményeket is figyelembe véve. A párosítás is lényeges lehet. (Tengerparton más a helyzet mint az Atacama sivatagban.) Ahol nem tudnak tanácsot adni, ott nem szabad vásárolni. A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2016
Nekem is a harmadik kérdésre van válaszom. Ha rozsdás Hammerite ha nem Budaprimer alapozó és valamilyen zománcfesték.
Bővebben: LinkBővebben: Link
Kettő ötvenet. De hogy mennyit adnak az más kérdés. A magyar maszekra nem jellemző hogy bejelent, legfeljebb 4órába, és a szoc. eü. dolgokat sem biztosítja. De meglehet keresni ezt vagy akár nagyobb összeget nála. Ha legálisan helyezkedsz el, akkor kezdőként jellemzően másfél, két kilónál többet nem fogsz kapni, de ha nem kened vágod a dolgokat gyorsan kiraknak. Hammerrite, vagy vegyi rozsdátlanítás, csiszolás, alapozás, fedőfestés fémfestékkekkel.
Volt ahol megírtam hogy van mit tanulnom a mester szintig. Csak autodidakta elég lassú.
Villanyszerelő iskolai osztályzás: 1, ülj le fiam 2, tudod mi a fázis és a nulla 3, boldogulsz a lakással 4, kisebb vezérlések analóg módon 5, programozni is tudsz.
Én ugyan jeles-re vizsgáztam mégse tudok (még legalábbis) programozni.
Bocs nem voltam figyelmes. Hiszen te is pont ugyanazt írtad.
Én meg a hagymás zsíros kenyeret szeretem, piros paprikával megszórva.
Ilyen szerintem nem létezik, hogy mennyit kérjen egy kezdő. A kezdőnek el kell fogadnia a cég ajánlatát, és ha már profi, akkor lehet alkudozni. Ha az ember tényleg tud, az még nem jelenti azt, hogy sokat fog keresni, először bizonyítani is kell. Van aki lusta, van, aki igénytelenül dolgozik, vagy csak simán béna vagy bunkó. Attól, hogy meg van a legjobb papírja, az ilyen embernek nem fognak milliókat adni.
Ha felvettek a céghez, és látják, hogy minden oké, akkor be kell épülni, hogy a cégnek legyen rád szüksége. Na innentől lehet felnyomni a fizetést, vagy másik munkahelyet keresni, ahol többet adnak.
Sziasztok.
Mosógép beszerelés közben találtam egy érdekességet, amire nem találtam magyarázatot. A faliból kijövő vízcsapba be van tekerve egy olyan toldó idom, aminek az oldalán két luk van, ha belenézek akkor pedig egy műanyag elemet látok, amire ráül egy másik műanyag dugó. Obiban láttam ilyen csaptelepet, és az volt ráírva, hogy cső szellőztető. Azt tapasztaltam, ha a rá csatlakoztatott cső másik vége szabad, akkor ezen a toldőn levő nyíláson keresztül levegő jut be, és így ki tud folyni az összes víz a csőből. De mosógépnél mi értelme van ennek? Köszönöm.
A mosógép üstje, ha nem is nyomásállóan, de teljesen le van zárva, a víz kifröcsögés megakadályozására. Akkor amikor a szivattyúzás történik, valahol levegőt kell kapnia a rendszernek, különben vagy nem ürülne ki, vagy behorpadna, vagy a tömítő gumi felületek peremét szippantaná be, fordítaná át.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |