Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2635 / 3576
(#) Sam Seed válasza kitartás hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Tavaly 20 félét ültettem. Én nemszeretem a csipőset. Akkor döntöttem el, hogy egyszerűbbekkel fogok foglalkozni idén. Eladni még nemtudom hogyan fogom. Permetezési napló, meg papirképesség az meglenne, csak a kofáskodással vannak nehézségeim.
(#) kitartás válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Nálunk az idén indult. Véleményem szerint leginkább feldolgozva lehet eladni. Mi hőstermelőként próbálkozunk. Itt van néhány kép az ültetvényről illetve a csomagolás próbálkozásokról is Bővebben: Link
(#) Sam Seed válasza kitartás hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Mikor ültettem végig azon voltam, hogy frissen a legfinomabb - igy szeretném értékesiteni. Mára kicsit elfáradtam. LEhetséges, hogy magként fogom a piacra dobni. Hová valósi vagy?
16 éve disznövénytermelek cégben. 2 éve hőstermelő is vagyok. Lehet átváltanám az egész termőföldet paprikára. Összefoghatnánk. Akár.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2016
(#) kitartás válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 10, 2016 / 1
 
Heves megye. Detk. Mondjuk a paprika tényleg finom nyersen is. Meg is szoktuk kóstolni. Persze a habanero, naga jolokia, moruga skorpió már kíván pár kisfröccsöt.
(#) Sam Seed válasza kitartás hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Árterületen biztosan gyönyörű terméseid lehetnek. Termésben hogyan állsz, meglehet kérdezni? Mekkora a terület? Mekkora terméshozamra számitassz?
Csokis jolokia volt nekem tavaly. Még mindig van belőle. Ördögi.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2016
(#) Sam Seed válasza ronin75 hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Tavaly a hozzászólásod a legdurvább paprikámra az volt, hogy:
Nincs erős paprika, csak a fogyasztó a gyenge. MAraggyá.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2016
(#) kitartás válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
AZ árterületet honnan vetted? Van ugyan a faluban egy Bene patak de csak 5 6 évente önt ki. A terület most még pici kb 600 tő volt az indulás. Most próbáljuk a szomszéd telket is bepaprikásítani. Csak a talaj nem az ideális. Mész foszfor és egyéb hiányosságokat mutat. A termés lesz valamennyi. Mivel szószokat próbálunk készíteni ebben is a próbálkozási stádium van. A salsa már egészen jó. A csiliből is alakul. Lesz belőle eladósorú is. A jalapenó savanyítani a legjobb. Abból már sikerült eladni is.
(#) BI-AMP hozzászólása Szept 10, 2016 /
 
Sziasztok!
A felni szélességét J-ben szokták megadni. Valaki tudja esetleg, hogy egy J az hány centiméter?

10.6.jpg
    
(#) Ge Lee válasza BI-AMP hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Egy Opel felni 6J15 ami elvileg azt jelenti hogy 6 col széles és 15 col átmérőjű, azt már át tudod számolni centibe.
(#) Sam Seed válasza BI-AMP hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Coll. 205/55.. 205mm/55% . A szélesség collban van. Mérd meg.
ET számithat inkább. A tengelyközép eltolása negativ, illetve pozitiv irányba.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2016
(#) ronin75 válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Felnit kérdezi, nem a gumit. 205/55 inkább gumiméret.
Az ET szám a felni középvonala és a kerékagyra felfekvési síkja közti távolság mm-ben.
Amúgy ha rákeresel, Bővebben: Link megtalálhatod a magyarázatokat. (Nem Te, mert Te tudod).
(Sosem értem miért egyszerűbb itt rákérdezni, mint normálisan rákeresni.)
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2016
(#) andras99 hozzászólása Szept 10, 2016 /
 
Sziasztok!
Hozzájutottam egy hibás ipari hűtőgépkompresszorhoz, úgy hallottam ezekért viszonylag jó árat fizetnek a MÉH telepen. Valóban igaz ez? Veszprémben vagy környékén hol lehet/célszerű ezeket leadni? Sajnos a neten nem találtam használható infót. Képeket csatolok róla.
(#) BarnaPili válasza andras99 hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
A hulladékfémeknek nagyon lenn van az ára,a benzint nem futná,ha elvinnéd leadni. Mivel nagy része vas,a telepen annak is számolnák be. Ha meg szétszeded a réz miatt,megint ott vagy ahol az előbb.
István
(#) Sam Seed válasza kitartás hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Mivel hegyek alatt vagy. Nálunk olyan a föld, mint a vakolóhomok.Nálam a talajjal csak az a gond, hogy hiába mutat hiányosságot, a földből nemképes felvenni a növény. VAlószinű PH hiba van a dolog mögött. Szereztem is PH mérőt.
Szószokat hogyan tudsz hőstermelőként eladni? Azmár élelmiszernek minősül. Godolkoztam a porokon, de azis élelmiszer. Lassan ottjárok mint nemrég a dizájnerdrogoknál. Nem annak kell hivni, mint ami - pedig ezcsak sima paprika. Permetezésri naplóm van. Azt csak akkor kérik tőlem, ha be szeretnék vizsgálni. Ez oké. HA élelmiszert szeretnék csinálni belőle, akkor külön engedély kell rá.
MOst épp azt próbálom, hogyan tudom kioldani olajban a csipősségét. Este elmegyek olivaolajért, mert úgytűnik sikerül. (Önvédelmi szpré)

Úgygondolom, hogy semmiképp nemszeretném felütni a paprikákat. Ha valaki nembirja a habanerot, akkor ne egye. Azért nemcsinálok belőle halászné kockát. (Egy darabból ezer darabot- akkor inkább oldja meg a fogyasztó glutamáttal. (milyen jó..).)

Nagyon kevés lesz a termés. HA kiirnám, hogy mennyibe került ezidáig, és a reálishoz képest mennyi "jött most le... Nemhiába kerül ez ennyibe.

Szó mi szó a végére, csak az irnám, hogy inkább adom magát a kőolajat hordóba, mint bekeverme a mól - mint napraforgóolajat.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2016

DSCN6327.JPG
    
(#) ronin75 válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Ennyi lett az összes? 2100 tőről? Csak kérdem.
(#) Sam Seed válasza ronin75 hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Ez volt az első szedés. Ilyenkor elkell kezdeni szedni, mert akkor kezd el teremni. Reményeim szerint még lesz 5-6 szedés dupla mennyiséggel. Két fajta még egyáltalán nemterem. Öreganyám mindig mondta.: Mögláttyúk.
Takarózhatok, hogy kevés, de tényleg nem az igazi. Kálciumhiányom van ezerrel. Inkább terület kell, és nagybanizni.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2016
(#) Bakman válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Ha valóban olyan a talaj, mint a vakolóhomok, akkor nincs mit tenni, mint átállni olyan növényre, amelyik bírja az olyan talajt. Felénk fekete a föld, jól termő, de még itt sem mindegy, hova vetnek paprikát, pedig itt sok éves hagyománya és tapasztalata van a dolognak. Sok napfény, tápanyag és víz kell a paprikának, különben nem éri meg foglalkozni vele. Talán a víz a lgefontosabb, ha nincs lehetőség öntözésre, neki sem szabad állni.
Az ilyen közveszélyes paprikáról mindig ez jut eszembe: Bővebben: Link
(#) Gafly válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Idézet:
„Verhetetlenül harap.. Négy félém van most. Habanero, glockenchili, jalapeno, serrano. 2100 tő. Bután néznék ki börzén. Kisszék, kötény, tapétázóasztal.”

Tudod képes voltam elmenni a csongrádi börzére Pestről.
Tudod mit vettem?
Nem ám tirisztort
Apró hagymát, lila hagymát és fokhagymát...
Az apró hagymát fél áron, mert nem akarta ideadni a srác, hogy van benne egy selejt. Mire Kálmán: akkor féláron?
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2016
(#) Sam Seed válasza Bakman hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Csepegtető öntözésen vannak. Homokon ami jó, az az egyszerű flush. Idén nagyonsok volt a csapadék, talán ezértis küszködnek tápanyaghiánnyal a környéken élő növények. Szerintem egész pestmegyében ezvolt a helyzet. Sok makró hiány. Sárguló, égett levelek a hajtásvégeken.
(#) Stewe válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Szerintem mást nem tehetsz, kellene keresned egy kézműves paprikamestert... és egy tömbben eladni.
Persze csak valami normális feldolgozót, mert sok kókler van.
Én betegesen szenvedélyes paprikaevő vagyok, de csak magamnak főzök... három tő habanero elég egy évre való krémhez, mégis felháborít némelyik milyen szutykot tud csinálni.
A mellékelt képen a jobb oldalon van az én passzírozott tiszta paprikakrémem (a színe csak azért ilyen fakó, mert van benne pici keményítő), balra pedig a "kézműves" cucc tele botmixerezett szeméttel. A 65 grammot ajándékba kaptam, 1000Ft-ba fájt a sógornak....
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2016

KEP.jpg
    
(#) jani1987 hozzászólása Szept 11, 2016 /
 
Voltam ma szikla falat mászni de a telefonom nem tud 2 megánál kisebb képet gyártani. Pedig ide akartam tenni.
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Tedd csak fel, majd a rendszer méretezi.
(#) Stewe válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Átméretezni sem tud....?
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Szóval nem tudsz lejönni, ha mobilról írtál.
Én felmenni sem, így a lejövetel nem gond.
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Talán így.
(#) Sam Seed válasza Stewe hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Papa egyik barátnője kalocsa mellől való. Őtőle kaptam 3 éve egy 20!ml! -es erőspaprika cseppet. Állitólag párolják. Nemjöttem még rá hogyan. Olaj, egy csepp csipős. 3 csepp a határom. Még negyedig van a fiola, pedig toljuk rendesen a matériát.
Ezért gondoltam énis., hogy vagy hidegen préselem, vagy oldom a kapszicicit olajba. Ezek a krémek nekem nem tetszenek. Akármi lehet bennük, még paradicsom is. Ennél márcsak az lenne a rosszabb, ha olyan jo lenne a paprikapor, hogy klingertéglával állitanám egyenbe.
(#) Sam Seed válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
20 serrano, egy habanero. Ez ázik felszeletelve 5 órája egy deci olajba. Próbáltam mikroval rásegiteni a viz párolgásába. Szerintem kifőzik, és lepárlással elveszik az olajból a vizet. KEzd már piros szinű lenni az olaj. Erősségre még nem az igazi.

Ebben a technológiában csak az nem tudom, hogyan oldják meg, hogy az olaj ne avasodjon meg az idő elteltével. Ha az olaj nemjut levegőgöz, akkor nemis avasodik? Kellene egy élelmiszer'mérnök.
(#) Alkotó válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Én egyáltalán nem értek hozzá, de volt mikor kaptam egy csomó erőspaprikát, amivel nem tudtam mit kezdeni (Brutálisan erőset).
Konkrétan ledaráltam húsdarálón, a nekem elérhető legnagyobb lyukú tárcsával (kb. 6-os furatok voltak rajta), és így a saját levében beüvegeztem, magostól és mindennel együtt (el is neveztük "erős-imrének"). Semmi adalék, se só, se olaj, semmi, mégis egy sűrű krémszerű anyagot kaptam. 4 db 7 decis üveg lett. Több év alatt fogyott el apránként, prímán elállt. Az utolsó üvegről -ami már csak félig volt-, megfeledkeztem kicsit a polc mélyén, és a kibontás után kb. egy fél év múlva a tetején vékony penész jelent meg. Levettem a penészt, és a többit simán megettük.
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
2011-es is van így a spájzba. Kutya baja .
(#) Alkotó válasza szamóca hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
Mondtam én...
Következő: »»   2635 / 3576
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem