Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Témaindító: Topi, idő: Nov 18, 2007
Én ezt nagyon jól tudom, ugyanígy csinálom csak fordítva. Fogóval rányomom, utána forrasztom, tehát a már forrasztott kötést nem nyomkodom szét, épp ellenkezőleg. Tökéletes, az ón teljesen kitölti a szálak, valamint a szálak és a rányomott saru közti űrt is, soha az életben nem fog oxidálódni, nem úgy mint a préselt kötés. Másrészt házilag ezt nem is tudnád máshogyan ennél jobbra megcsinálni, mert senki nem vesz otthonra annyiféle présszerszámot ahányféle saruval találkozik az életben. Sokba is kerülne, meg értelme sincs, hiszen ez így működik. Csupán a megfelelő mechanikai szorításra kell figyelni, nyilván a pici, 3-as alátét méretű sarut nem passzírozom két kézzel szét, az ujjnyi vastag hegesztő munkakábelt pedig nem kombifogóval nyomom össze mert az ugye nem fog menni, hanem satuban.
Kár is erről itt bárkivel vitatkozni, úgy is csak azt fogják hajtogatni amit olvastak, vagy hallottak. Mi a cégnél erőmérő karral többször, többféle mérettel kipróbáltuk azt, hogy milyen szakítóerőt bír az adott kötés, és a gyári préselt az esetek 90%-ában mindig előbb engedett mint a házilag nyomott és forrasztott, ami ugye logikus is. De fogadjuk el, préselni köll, akkor is ha nincs mivel, mert forrasztani azt bizony nem szabad, oszt ennyi, nincs vita, és punktum. Magam részéről be is fejezem a préselős forrasztós dolgot, inkább megyek oszt leforrasztok egy akkutöltőn két sarut amit tegnap este hoztak és szanaszét van rajta oxidálódva. A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2018
Idézet: Igen, ez a másik nagy hátránya a préselésnek. „senki nem vesz otthonra annyiféle présszerszámot ahányféle saruval találkozik az életben.”
Szigetelt sarut kell használni. Rengetegféle létezik belőlük, megbízható a minőségük és csak egyféle présszerszám kell hozzájuk nem ezerféle. És van belőlük műgyantás zsugorcsöves is amit préselés után megmelegítve kitölti a préselési környezetet gyantával, esélye sincs az oxidációnak.
Amikor lekezdtem a cnc gépem újítani beruháztam egy kínai olcsó de megbízható párosra. az egyik úgy 4000 forint volt, ezzel csak és kizárólag érvéghüvelyt lehet préselni, gyors és nem kell cserélni semmit, hatszöget nyom. A másik a cserélhető pofás szett, ezzel mindent.
Most a páka megy ugyan egy kézzel is. Na de mivel 3. kéz is kell néha így oktalan, nem tudom használni. Idézet: Ahelyett, hogy szakszerűen kicserélnéd az elhasználódott vezetéket? „leforrasztok egy akkutöltőn két sarut amit tegnap este hoztak és szanaszét van rajta oxidálódva.”
Komoly szakemberek szerint simán le lehet ilyet forrasztani kínai pákával, meg RO-50 rozsdamaróval.
Persze ezt csak hallomásból tudom, én nem így szoktam
Így van, csak ilyen kontár módon. Az elhasználódott vezeték helyett a tulaj nem fog másikat venni, és én sem veszek neki ajándékba. Egyébként nincs elhasználódva, 8 cetit vágtam le belőle és onnan már jó, addig volt csak megbarnulva. Azt a 20 évet amíg még kb. él kiszolgálja neki.
Idézet: Irigyellek is, időmilliomos lehetsz a "sok" "szakszerű" munkától. „én nem így szoktam”
Ez valami olyasmi lehet mint az alkoholmentes sör, vagy a guminő.
Üdv!
Egy filmtörténeti kérdésem lenne. Egy régi film címe érdekelne, Val Kilmer főszereplésével. Ha jól emlékszem Afrikában játszódik, valahogy az 1800-as évek vége, vagy az 1900-as évek elején. Egy ezredest játszik, aki egy vasút építkezésen megjelenő emberevő oroszlánokra vadászik. Nem jut eszembe a címe, ami nagy gáz,mert megnézném még egyszer . Nem tudja véletlen valaki?
Nagyon köszi,nem jutott eszembe
Idézet: Ez az, gyakorlatban sok tényező kényszeríti az embert ilyen olyan munkára. Fizetni senki nem akar, nyilván ennek megfelelő szinten, de azért használhatóra kell kihoznunk a javításokat. A szakszerű javítás sokszor az új készülék árát elérné, arra nincs pénze a tulajnak, könyörög, hogy valahogy hozzuk használható állapotba készülékét minél olcsóbban. Ez is nagy súlyú szempont javításkor, nem csak az abszolút szakszerűség. Itt a HE szellemének egyik pontja, hogy lehet valamit olcsón jól használhatóra megbütykölni. „Az elhasználódott vezeték helyett a tulaj nem fog másikat venni”
Ezt a sarut épp 28 éve forrasztottam erre a kábelre, a pízt az átmérő viszonyítására tettem most mellé. És most sem azért lett levágva mert ne lenne jó, néhány héttel ezelőtt még használták, látszik is rajta, csupa por, kosz, meg egyebek.
A kábel akkoriban is éppen ugyanilyen oxidos volt, de talán még jobban, koromfekete volt minden egyes szál. Ja, és nem csak a vége, hanem teljes hosszban végig a 4 méter a gumi szigetelés alatt. Végignézném a folyamatot amikor erre valaki otthon sarut présel. Forrasztani is nagyon sokan tudják, persze csak szájjal, mert ha már neki is kell állni akkor jönnek a bajok...
Hát ezaz, mondják is, hogy az alkoholmentes sör egyenes út a guminő felé.
Idézet: Abbahagyom itt az offban az elektronikát mert lassan a modik ki fognak dobni, de ezt még leírom. Az én szememben nem az a szakember aki milliós műszerparkkal képes valamire mert azt más is tudja, hanem az, akinek ahhoz az nem kell. A régi öregektől sokan sokat tanulhatnának, hogy milyen felszereltséggel miket csináltak. „Itt a HE szellemének egyik pontja, hogy lehet valamit olcsón jól használhatóra megbütykölni.” Idézet: Kezeljünk mindent a helyén. Van "egy-két" olyan dolog, amihez igenis kell a műszer és a tudás is. „Az én szememben nem az a szakember aki milliós műszerparkkal képes valamire mert azt más is tudja, hanem az, akinek ahhoz az nem kell.” Idézet: „az a szakember aki milliós műszerparkkal képes valamire mert azt más is tudja, hanem az, akinek ahhoz az nem kell” Lássuk, jól értem-e. Az a szakember aki szikroszkóppal megjavít egy tévét az pedig egy kontár aki évtizedekig tartó munkával profi laborban kifejleszt egy műholdat vagy éppen az új fúziós erőművet. Igen a régi öregektől rengeteget lehet és kell is tanulni, de attól, hogy egy baltával képesek voltak komplett házat építeni még erőművet nem fognak tudni. Mindent a helyén kell kezelni. Ja és még valami, abban az években a "régi öregek" is használtak komoly drága "műszereket", csak a mai kor szemével nézve a 5-6 féle gyalu és különféle speciális fejsze, balta egyszerű dolgoknak tűnik, pedig akkor az olyan csúcstechnika volt mint most egy CNC maró.
Idézet: Nem, nem jól érted. Ha értenéd, meg sem próbálnál a mondatnak más értelmet adni, azt félremagyarázni, a szavakat kiforgatni. „jól értem-e”
"Elmondom miért nem használják a gyártók. Azért nem, mert drágább, sokkal több idő, valamint sosem menne tönkre, ami nekik szintén nem jó."
Kiegészíteném a nézőpontodat, nézőpontokat, az elhangzottak alapján. Ugyan nem egészen vagyok otthon a témában, ennek ellenére, "kicsiben" én is az általad megfogalmazott módon jártam el. Egyet értek a gyártói érdek megfogalmazásoddal is. Abban van eltérés a gyártói érdek, és a termék képességei közötti megfogalmazásodban, hogy a gyártót köti az önköltség is, amikor termékeit a piacra viszi. De a vevőnek is kellene gazdaságossági oldalról nézni a számára mi legjobban megfelelő termék. Mert a villamosba nem kell űrtechnika, de a beltéri eszközöket nem gazdaságos kültéren felszerelni, mert biztos, hogy összességében drágábbá válik, mintha először, már kültéri eszközt vásároltak volna, és....... Én úgy gondolom, hogy mindenkinek magának kell eldönteni, hogy tud-e áldozni egy drágább, de hosszabb ideig használható termékre, vagy tőke híján, rövidebb időciklusokban kénytelen azokat cserélgetni, nevezzük mókuskeréknek. A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2018
Látom, hogy Ti itt már meggyújtottátok a "csillagszórókat".
Remélem lassan leégnek már. Így kívánok mindenkinek: Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és BUÉK! Elek
Most hogy belementünk a minőség témakörbe van egy ide vágó mai sztorim. Voltam ma az egyik manusnak malacot szállítani plusz rám bízta a világítás bekötését az ólba. De mikor megláttam hogy a vezeték a padlás felé vezet ahova nem tudok feljutni, a dobozba nincs 230 és befigyelt a szigszalag én feladtam. Kiadtam parancsba hogy amíg a szerelési anyag nem áll rendelkezésre addig nem leszek hajlandó hozzá nyúlni.
Én óvatos lennék az ügyben.
Az egy dolog, hogy rákötsz valamire, de ha azon a strangon van egy rossz kötés és leég ami addig volt, "te miattad volt" mondják majd, mert te csináltál ott valamit. Szép ajándék lenne a munkádért.
Kihagytad, hogy ha valakit halálos áramütés ér, akkor is szép karperec lesz a jutalom.
Csak kiegészítettem a leég az ól írásodat, hogy ugyan így, halálos áramütés is lehetséges rossz szerelés miatt.
Próbálom úgy megfogalmazni a mondandómat hogy ne legyen ON. Egy trafót próbálok óvatosan szétszedni de a lakk réteg középen nagy gondot fog okozni. Mi a megoldás?
A vasat az élével kemény felülethez ütögetni, -hogy a lakk feltöredezve-, elmozdulhassanak a lemezek. Ha a drótot is mentenéd, az csak a lakkozás erejétől függ. Vékony, éles penge közé ütésével sem teszel kárt.
Grandpa leírását annyival egészíteném ki, hogy ha fel tudod áldozni az egyik I vasat, akkor meg lehet próbálni, annak segítségével kiütni a többi közül lemezeket. Ha van azonos vastagságú acéllemez , az még jobb. Gumi/fa kalapács ilyenkor még jobb is lehet, de egy keméyfa léc is megteszi. A legfontosabb a megfelelő alátámasztás, a klopfolt lemezen kívül a többit jól alá kell támasztani.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |