Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC égetési hibák, problémák, kérdések
Ellenőriztem mindent, többször is, mielőtt bekapcsoltam. Valószínűleg nem most ment tönkre.
Még egy kérdés: az élesztés cikkedben azt írtad, hogy ha jó szekvenciát ad vissza, de mégsem ismeri fel a PIC-et, akkor a port ACK vonala lehet még ludas. Bár jelen esetben ez nem áll fent, de ezt hogyan lehet kiszűrni, illetve lehet-e vele kezdeni valamit? (remélhetőleg elég régi a gépem ahhoz, hogy ne legyen ilyen gondom, de jobb, ha felkészülök mindenre ) Köszönöm a segítséget.
Amivel szenvedtem ott sokszor az adat, clk és az adat in jelszintjei nem voltak jól beállítva (lásd port beállításai) Hiába működnek az egyes bitek ,ha rossz fázisban csinálják a dolgukat.A másik amit furcsálltam ,volt olyan notebook amivel valamiért sehogyan sem akart működni.Az asztalin meg elsőre.(és párhuzamos portos volt a kicsike) Esetleg az ict 74hctxx -re cserélve is javulást érhetsz el...
Sziasztok!
Nagy, híres gyártók nem is gyártottak 74HC07, 74HC07 illetve 74HCT06, 74HCT07 tokokat a 30V -os kimenet miatt. Amit találtam, Toshiba TC74HC07, csak 5V -ig bírja, mint a 74(LS)05. Ezek ide alkalmatlanok. Ha ilyen probléma lépne fel, az LPT port D vonalai és a 74(LS)06 vagy 74(LS)07 bemenetei közé lehet tenni két 74HC14 kaput sorbakötve és az adat bemenetet is 74HC14 -gyel meghajtani az LPT port felé a 74(LS)06 vagy 74LS07 helyett. Még egyszerűbb az áramkör, ha az LPT port D vonalai és a 74(LS)07 közé csak 1 74HC14 kapu kerül. Ekkor a vezérlés olyan lesz mintha 74(LS)06 -ot használtunk volna fel. Természetesen fordítva is működik: az LPT port D vonalai és a 74(LS)06 közé csak 1 74HC14 kapu kerül. Ekkor a vezérlés olyan lesz mintha 74(LS)07 -ot használtunk volna fel. Persze csak akkor megoldás, ha van otthon a másik meghajtóból is... Így végeredményében 74HC(T)14 -gyel is fel lehet építeni a programozót. Minden kimenete (kivéve a LPT port felé menő adatkiolvasási kaput) egy-egy földelt emitteres kapcsolású NPN tranzizstor bázisára megy bázisellenálláson keresztül. A tranzisztor kollektora mehet tovább azokra a pontokra, ahová a 74(LS)06 vagy 74(LS)07 kimenete ment. A beállítások ekkor a 74(LS)07 szerintiek lesznek.
Ha PIC nélkül az ACK visszajelzés működik a WPB-ben, akkor kicsi esélye van a hibás ACK-nak. Valami olcsó PIC-el kéne próbálkoznod, pl. 16F627A
Sziasztok!
Valaki tudna nekem segíteni hibát ír ki az MPLAB amikor az ICD3-hoz csatlakoztatok egy 16f628A PIC-et de 18f4550-el semmi baja. A hiba szövege: Target Device ID (00000000) does not match expected Device ID (00001060). If you experience persistent problems communicating, the ICD 3 test interface can be used to help diagnose the problem. Valaki meg tudja mondani, hogy mivel van a probléma ?
Kapcsolat vagy tápellátás (vagy abszolút kuka a chip).
A device id = 000000 azt jelenti, hogy egyáltalán nem látja a chipet.
Nem azt le kellene ennél a fajtánál kötni ?
Adatlap azt hiszem kiter ra, vagy az egetesi leiras. De gyorsan ki lehet probalni. Persze ha be van epitve aramkorbe, akkor egy 1k ellenallassal is kiprobalhatod.
1k-s ellenállással ezt az üzenetet kaptam :
CAUTION: Check that the device selected in MPLAB IDE (PIC16F628A) is the same one that is physically attached to the debug tool. Selecting a 5V device when a 3.3V device is connected can result in damage to the device when the debugger checks the device ID. ICD3Err0086: Target Device ID (00001060) does not match expected Device ID (00001120). If you experience persistent problems communicating, the ICD 3 test interface can be used to help diagnose the problem.
Erdekes dolog. Nekem meg nem igen sikerult tonkretenni PIC-et. Probald meg kulon foglalatban minden korites nelkul. Esetleg nem az ICD3 hasznalataval. Csak programozz bele barmi programot. es ne debugold.
Jól van ezeket még ki próbálom köszi az ötleteket majd írok, hogy mi lett
Sziasztok
Nem tudom mit ronthattam el de nemrég kaptam egy propic2-t és nekiláttam a tesztelgetésnek. Kb 3-4 szer sikerült programoznom, törölnöm az ic-t (16F870) de utánna valami megromlott és azota csak olvasni tudom törölni és irni nem. És mégvalami azota nem ismeri fel az IC-ket (16F870,12F629) csak olvassa de egyszerüen nem jövök rá mit rontottam el. Olvastam valahol hogy a bios-ban is be kell állitani az LPT portot de nem emléxem hogy hogyan, de egyszerüen már a totál kudarc szélén vagyok. Van esetleg valakinek ötlete hogy mit hogyan?? Köszönettel Kovács
Kedves Fórumtársak!
Korábban megépítettem a Hp41C által közölt pickit2-t, sikeresen égettem is már vele és most valaminek gondja támadt. 16f88-t szeretnék égetni. Az égető a picet felismeri.A hex fájl behívása után, a write nyomógombra kattintva jelenti, hogy az írás kész. Visszaolvasva a picet csupa 0 van beírva.Törölve a picet, a visszaolvas2.hex-et kapom. Segítsetek megtalálni mi a probléma!
A jelenséget Code protection -nak (kiovasás elleni védelemnek) hívják....
És egyébként a program benne van a picben?
Ha teljes törlés után a PICKit2 -vel felprogramozod, és eredményül egy zöld hátterű Success feliratot kapsz, akkor benne van. A programozás során beprogramozza a program memóriá és visszaellenőrzi, aztán az adatmemóriát és ezt is ellenőrzi, utánna az ID memória programozása és ellenőrzése következik. Eddig lehet kiolvasni, ellenőrizni. A befejező lépés a konfigurációs szó/szavak programozása és ellenőrzése. Ha bennük le van tiltva a kiolvasás, akkor e lépés után már nem lehet kiolvasni a program és / vagy az adat memóriát.
A hex file betöltése után a program figyelmeztet a kódvédelemre: Piros Code Protect, Data Protect, All Protect felirat a konfigurációs szavak környékén. Egyébként minek a kódvédelem egy letölthető hex állományra?
Valóban ez egy jogos kérdés....
Sőt az asm fájl is elérhető és azt nézegetve, valóban benne van a ";Program Configuration Register 1 __CONFIG _CONFIG1, _CP_ALL & _CCP1_RB3 & _DEBUG_OFF & _WRT_PROTECT_OFF & _CPD_OFF & _LVP_OFF & _BODEN_ON & _MCLR_ON & _PWRTE_ON & _WDT_OFF & _INTRC_IO ;Program Configuration Register 2 __CONFIG _CONFIG2, _IESO_OFF & _FCMEN_OFF" a teljes kódvédelem, ami számomra is érthetetlen. Lehet, hogy ezt ki kéne venni és újra fordítani ? :nemtudom: Köszönöm a segítséget, rendkívül hasznos volt. Egyébként ez egy napelemmel való savas akku töltője lenne, mindenféle okossággal ellátva. Mindenesetre megépítem az áramkört és majd meglátjuk...
Kódvédelem nélkül:
__CONFIG _CONFIG1, _CP_OFF & _CCP1_RB3 & _DEBUG_OFF & _WRT_PROTECT_OFF & _CPD_OFF & _LVP_OFF & _BODEN_ON & _MCLR_ON & _PWRTE_ON & _WDT_OFF & _INTRC_IO
MPLAB alatt CCS fordító használatával kaptam a következő hibaüzenetet fordításkor:
*** Error 164 "C:\Program Files\PICC\devices\16F84a.h" Line 2(9,17): Selected part does not have ICD debug capability Ezt azt jelenti, hogy ezzel a típusú pic-el nem használhatok CCS fordítót?
Mi van abban a sorban, amire panaszkodik?
Az include-ok:
#include <16F84a.h> Meg a programmer-nél a PICKit2 inaktív, ez azt jelenti, hogy 16f84-et nem tudok egyenesen MPLAB-ból égetni? :no:
Szia!
A fordítást ne debug módban csináld, hanem release módban. Az ICD debug képesség a valós idóben végzett nyomkövetésre vonatkoziik, hiányában fordítani és programozni lehet. 16F84 - nem programozható a PICKit2 -vel (lehet ügyeskedni) 16F84A -t tudod a PICKit2 ill. PICKit3 -mal programozni.
Köszönöm a gyors választ
Így már probléma nélkül lefordul, azonban a programozónál még mindig csak a PICKit3 aktív, a PICKit2 sajnos nem, pedig 16F84A típusú pic-em van
De végül is ez már csak részletkérdés, égetek a PICKit2 saját programjával
Köszönöm a segítséget
Sziasztok!
Kicsit tanácstalan vagyok, így a hozzáértőkhöz fordulok segítségért. Pár hónapja megépítettem Watt kolléga legegyszerűbb LPT-s égetőjét, mint első próbálkozás. Akkor nem sikerült beüzemelni, most újra elővettem a projektet. Végig csináltam az élesztés menetét lépésről-lépésre, minden a leírásnak megfelelő értéken áll, mégsem sikerül felismertetni a PIC-et. Mivel nem voltam biztos a hibátlan IC-ben, vettem egyet, de azzal sem sikerült a művelet. Egy dologra tudok gondolni, a PC-re, de a Watt-féle programon kívül mással nem tudom ellenőrizni a port helyes működését, azzal viszont minden megfelelőnek tűnt. Van valakinek ötlete, merre induljak el a hibakeresésben? Előre is köszönöm!
Ugye nem USB-LPT konverterrel próbálkozol?
Nem, van egy régi gépem, amin van LPT port. (egyébként próbáltam korábban egy P3-ason is, amin még szintén van ilyen port, de ott sem ment, ott viszont lehet, hogy rossz volt az IC, nem tudom, amíg nem derül ki, hogy hol a hiba)
Bár az élesztés menete kitér bizonyos részekre a számítógép oldalát tekintve is, nem lehet valahogy külön ellenőrzést folytatni, függetlenül az égető szoftvertől?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |