Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC égetési hibák, problémák, kérdések
Félreértettelek akkor. Ezek is rendben vannak úgy tűnik!
Mellékeltem 3 képet, ahol látszik a kapcsolások állapota. Így egyszerűbb válaszolni, és te is látod a programod visszajelzését. Az utolsót csak pluszként tettem fel, amikor Vdd hiányában nem kapcsol a DATA. De ezt megbeszéltük már. Mindjárt még fotózok egy panelt is két oldalról, hogy az áramkört lásd.
LEfotóztam a programozót is! Kicsit sokat hegesztettem már át rajta,
Ezek alapján a programozó működőképes kéne legyen. A Vpp gondolom szintén kapcsolódik, ha csekkolod és 12V körül megvan(kivetted a diódákat, öszekötötted a helyét?)?
A képen látható kábelek hoszúnak tűnnek. Írtad, hogy lerövídítetted. Akkor a kép még régebbi? Az ICSP kábel jobb, ha szalagkábel és 10cm-es hosszú. A 10k kell a MCLR-re, adapter esetén a Vss felé. Ennek elvileg működnie kéne. Milyen PIC-et akarsz programozni? Most látom, hogy az 5 és 12V-ot külön hosszú kábelen viszed az égetőpanelre? A becsatlakozás közelébe kéne 10µF és 100nF is, minkét tápra! A testet hogyan viszed rá? A képen csak kéteres kábelt látok!? Rátervezhetted volna egy nyákra az egészet... A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2013
Eredetileg a kábel egy nyomtatókábel volt 1.8m-es. Kivettem és betettem ezt a kb 20cm-t.
Ezen már a panelról leszereltem a szalagkábel csatlakozót és a hüvelyt tettem fel helyette. Sőt az eredeti ZIF-es toldalékot is leszereltem és lerövidítettem a panelt. Egy 12F683, 16F6278A és 16F648A volt a tesztalany. A tápról egy közös GND mellett megy az 5V és 12V. A másik kábel egy 15V AC csatlakozó. A transzformátor 2x15V-os kimenetű. Újragyártom hamarosan az egészet, mégpedig úgy, hogy a NYÁKon lesz a fesz.stab. rendszer.
A PC és a panel között annyi éren vidd a földet (mindkét végén minden éret bekötve), ahány jelvezeték megy át.
Szerintem a panel újragyártása nem old meg semmit. A kábelekkel kell variálni és a tápfeszt rendesen szűrni, hidegíteni, ahogy írtam.
A 628A-val próbáld szuperlassú módban kiledezni, ahogy a leírásban van, mennie kell, mert egyenáramúlag rendben van a panel.
Szia !
Erre az égetőre gondoltam, majdnem olyan mint a Tied a táp viszont rajta van. Hidegítéssel különösebben nem foglalkoztam nem volt vele probléma egyből indult.
Ez az égető ugyanaz. Szerinted mitől indulna jobban, mint bármelyik másik? Viszont ez is korcs a rátervezett foglalat miatt, ami elég kezdő megoldás!
Nem szeretem ezt a "hidegítéssel különösebben nem foglalkoztam" hozzáállást! Kicsit trehány és elítélendő. Egy áramkört jól kell megépíteni, akkor működik és ebbe a hidegítés is beletartozik. A PICKit2-ből 1db 100nF-ot kiveszek és már nem megy! Ennyit erről!
Ez is elég "korcs" , de a célnak megteszi
Nem tudom miért de működik
Ha nem tudod miért, akkor csak szerencséd volt...
A PIC úgy tűnik igazi igásló, mert túlélte a kísérletezést.
Legalább van egy jó tapasztalat, hogy nem könnyű kinyírni a chipet!
Ez bővebben mit jelent, működésre bírtad az égetőt?
Nem, egy Pickit3-assal lett feltöltve rá egy LED sor villogó és működött!
De nem adom fel! Megcsinálom először a hidegítés és szűrés vonalat. (Arról is beszámolok neked, mert nagyon sokat segítesz, ez a minimum, hogy az eredményről is beszámoljak. Ráadásul szakmai fórum, tehát folyamatában másnak is okulás!) A próbapanelon fel lehet programozni, úgy tűnik, az nem akkora probléma az ügy szempontjából. Biztos, hogy az égetőmben van a zavar és azért nem működik. Jut eszembe, állóhullámokkal kapcsolatban tudsz, tudtok olvasnivalót! Ajánlott irodalmat. A modellvasút teljes vonatbiztosítását ilyen eszközökkel fogom megoldani, de nagyon nem mindegy, hogy milyen kábelezést használhatok. Úgyhogy előkészülök, ne akkor álljon meg a tudomány.
Sziasztok.
Én is építettem mostanában egyszerűsített propoc2 klón-t. Olvasom itt a hozzászólásokat és meglepődtem egy-két dolgon. Az egyik az adapterben való programozás. Ha jól értettem akkor ilyenkor kell 10k ellenállással lehúzni a vpp-t földre. Mintha ezt is próbáltam volna és nem működött. Bár lehet, hogy akkor más volt a hiba. A másik a maximum 10 centis ICSP kábel. Én nem régiben csináltam két panelt is. Az egyik egy programozó adapter. Mindkettőn 10k megy a vpp-ről a vdd-re és 10nF a vpp-ről a vss-re. Tökéletesen működik 30 centis ICSP kábellel mindkét panelomon. A 10nF -os kondi mért kellhet? Anélkül egyátalán nem tudok programozni sem adapterben, sem pedig "élő" panelen. Olvastam, hogy a pgm lábat vagy szabadon kell hagyni vagy pedig testre le kell húzni. Nos ha szabadon hagyom akkor 10-ből 6-7 -szer rendesen kapcsolódik, ha ellenállással lehúzom testre akkor 100 % -os. Az utolsó kérdésem. A programozóban az ICSP csatlakozó sorrendet úgy csináltam mint ahogy sok helyen a neten. (vpp-vdd-gnd-pgd-pgc) viszont így semmilyen felállásban nem működik a programozás. (8 centis kábellel sem) Más sorrenddel tökéletesen működik (pgd- vpp-vdd-pgc-gnd) Az lenne a kérdésem, hogy miért van ez, hogy a gyári sorrend nem működik rendesen? Gondolom nem találomra találták ki a sorrendet.
2. a 10 centit azért mondjuk, mert az biztosan nem túl hosszú. Ha annyival működik, akkor majd kísérletezzen az illető, hogy milyen hosszúval megy még, a lényeg, hogy ha nem működik az égető, akkor minden lehetséges hibaforrást kizárjunk. Nekem is több, mint 10 centi a szokásos icsp kábelhosszam, de már futottam én is bele, hogy nem ment, lerövidítettem és úgy elindult.
3. pgm láb az úgy néz ki, bizonyos kontrollereknél macerás. Én személy szerint még nem futottam bele ilyenbe, de lehet, hogy azért, mert alapvetően áramkörön belül égetek, és az áramkör alapból elhúzza valahová azt a lábat, illetve a konfig biteknél mindig tiltom. 4. Szerintem valamit elronthattál a vpp-vdd-gnd-pgd-pgc sorrend esetén. Nemtudom, miért ez a sorrend, de nem hiszem, hogy különösebb magyarázata lenne. Egyszerűen valaki az első égetőnél ezt találhatta ki és annyi.
A pgm láb lehúzása nekem is csak az adapteres megoldásnál jutott eszembe, ahogy nem volt mindig stabil. Más panelon nekem is alapból elhúza a kapcsolás.
Érdekes ez az ICSP kábel sorrend. Biztosan nem rontottam el az eredeti sorrendet, többször kipróbáltam, ellenőriztem, felcseréltem. Két kábellel is. Krimpelhető érintkező házas csatlakozóm van (meg is forrasztottam) és szabadon cserélgethetem a sorrendet egyszerűen. Ugynaz a kábel, ugyanaz az érintekző más sorrendben többszöri cserélgetés után is ugyanazt produkálja. Először nem hittem a szememnek, de alátámasztottam pár próbával. Valamelyik két vezeték egymás mellett biztos zavarja egymást. Mindegy is így működik, csak kíváncsi voltam. Nem szeretném feltalálni a "spanyol viaszt", de akkor én kitaláltam egy jó sorrendet potyo, usb-s égetővel nincs valami jó infód vagy esetleg tapasztalatod linux-ra? Én kizárólag linux-ot használok és ebben a témában sokat nem lehet olvasni. Elvileg az ICD2 és pickit3 usb-n a piklab programban. Hát pickit3-at ki sem tudom választani, akkor azonnal összeomlik a program.
Linuxon az MplabX alól a Pickit3 működik, más égetőkkel és programokkal nem volt még dolgom
Most kezdtem tesztelni az adapterem. Nem is hiszem el,de működik így is. Kiforrasztottam belőle mindent, hogy egyesével teszteljem az itt leírtak szerint, hogy mi kellhet a sikeres programozáshoz. Még egy 100nF-os kondit sem hagytam a tápon. A fentebb írt kábelsorrend nekem bejött, így hibátalnul megy minden kiegészítés nélkül a programozás. (de hogy mennyit tesztem előtte...)
Ezt az mplabot pickit3-mal ki fogom próbálni, de az még odébb lesz. Csak a jövőre gondolva, ha végleg kihalnak a "régi" portok a gépekről, és a pk3 beüzemelése linuxon már egy másik fórum lesz.
Nem szeretem a minek bekapcsolni az övet, minek a tűzoltó készülék és hasonló jellegű romboló hozzászólásokat! Egyszer lesz még, amikor e miatt nagyot fogysz szívni!
Forraszd ki az IC-t is, hátha működik úgy is! Kicsit nevetségessé teszed magad, nem gondolod?
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2013
Nem, nem gondolom. Mint kezdőnek (ebben a témában) egyáltalán nem nevetséges. A tapasztalataim írtam le, hogy mik történtek. Hát ezek. Én sem vagyok annyira naív, hogy elhiggyem azt, hogy ez így jól van és mindig működni fog, biztos nem véletlen kell a kapcsolásba az ami kell. Most így működik, leírtam. Lehet, hogy neked nevetséges, de kicsit túlzás ez az irónia a "nagyoktól" a kezdők felé.
Egyszerűen hiábavalónak érzem, hogy ilyesmit kipróbálsz. Megkérdőjelezi az itt ajánlottakat, leértékeli amit mondunk. Ha ismernéd a CMOS áramkörök tápellátásaival kapcsolatos alapvetéseket, nem próbálkoznál ilyenekkel. Nekem ez ugyanaz, mint ha kivennéd az IC-t és megírnád, hogy nem működik. Ugyanolyan felesleges, mint a kondikkal való közléseid (függetlenül a tapasztalt dolgoktól, miután nem kizárható, hogy ha leugrunk a 2.-ról, akkor lehet, hogy túléljük.)
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2013
Figyelj, watt. Nem vitatkozni vagy bárkit is megkérdőjelezni jöttem ide. Nagyon sajnálom ha így érzel. Pont meg is írtam, hogy előröl szeretném kezdeni a kísérletezést az "itt leírtak" szerint. Hogy próbáljam ki a működést? Félúton? Egyszerűen elkezdtem az elején és minden lépésnél kíváncsi vagyok a program hibaüzenetére is. Ennyire egyszerű. Hogy én is irónikus legyek. Most akkor mit rontsak el a kapcsolásomon, hogy tudjam tesztelni, hogy milyen leírt módszerekkel bírhatom kommunikálásra a PIC-et? És valóban, nem, nem ismerem a CMOS áramköröket, egyáltalán.
Ne vitatkozzunk ezen. Elnézést kérek azért, ha úgy látszott, hogy leértékelem, amit mondatok, vagy ajánlatok. Nem ez volt a célom.
Lassan már semmi nem kell az IC-n kívül a programozáshoz! A hozzá nem értő Microchip mérnökök biztos nem tudták hová használják el a sok felhalmozódott alkatrészt és így beletették a Pickit-be!
Erről ez jutott eszembe: Egy fiatal kutató elmegy a sivatagba első felfedezése reményében. Talál egy sivatagi bolhát, mondja neki: - Ugorj! - a bolha ugrik. Letépi az egyik lábát, mondja neki: - Ugorj! - a bolha ugrik. És így tovább... Végül letépi az utolsó lábát is. Mondja neki: - Ugorj! - a bolha nem ugrik. A fiatal kutató leírja első felfedezését: "Ha a sivatagi bolhának az összes lábát letépjük, akkor a bolha megsüketül."
Vannak emberek, akik úgy tesznek tönkre maguk körül mindent, hogy nem ismerik fel, hogy kárt okoznak...
Üdv,
A 18F4550-es pic-et szeretném programozni! A kérdésem az lenne, hogy menyibe kerülne egy usb-re dugható programozó hozzá? Esetleg érdemesebb lenne magam megépíteni és ha ez meg is van akkor milyen programmal tudnám ráégetni az általam írt programot? A programot c nyelven írtam microC Pro for Pic-ben. Egyébként a kész alkatrész tartalmazna egy USB-t is mivel ez egy számítógépről vezérelhető autó lenne... Nem lehet megoldani azt, hogy azon az USB-n keresztül programozzam fel a PIC-et? A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2013
Szia!
PICKIT2 programozót kell venned ha símán akarod programozni az IC-t. Lehetséges bootloader használata, így a gépedről USB csatlakozón tudod betölteni a progidat. Nézd meg a PICCOLO projektet minden le van írva benne. Üdv: Topika PICCOLO
Építeni is lehet Pickit2-t: Bővebben: Link Bővebben: Link
Van neki saját topikja is a fórumon: Bővebben: Link
Sziasztok !
18F67K22 -t szeretnék égetni.Nem ismeri fel sem a Pickit2,sem a Pickit3. Jól gondolom ,hogy a 3-as kellene ehhez ? |
Bejelentkezés
Hirdetés |