Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PLC kérdések
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Most ismerkedek még csak vele ezért kellene olyan szájbarágósan példával elmagyarázni.
Ajánlom figyelmedbe a Simatic Manager súgóját, F1-el jön elő, elég részletes.
Annyira nem amennyire én szeretném. Meg hát ugye az angol se megy perfektül.
Pontosan melyik részéhez kellene még további magyarázat? Az STL-hez?
Idézet: „Ebben a formában akkor elméletileg az MD100-ban van a valós nyomás érték?” Idézem magam: "A mért nyomás érték az MD100 merker duplaszóban képződik REAL adattípussal."
Nem az STL-hez. Hanem a LAD-hoz. Még nem tudom mik ezek a merkerek és a többi.
Kérdezz konkrétabban. Mi szorul magyarázatra?
Konkrétan az érdekelne hogy 4-20 mA-es távadókhoz milyen programot kell írni és ezt kellene elmagyarázni mi mit jelent. Hogyan lehet ezeket az adatokat megjeleníteni Wincc-ben és esetleg módosítani illetve határétékekkel vezérelni egy gépet.
Épp ezt írtam le fentebb.
WnnCF-ben megjeleníteni úgy lehet, hogy leraksz egy screen-re egy output field-et, felveszel egy TAG-et az MD100-ra real típussal (ha a példánál maradunk). Módosítani? Ez alatt mit értesz? A mért értéket? Azt az analóg kártyáról bejövő érték (a mérés maga) módosítja. A skálázását (legalábbis annak egy egyszerűbb módját) fentebb leírtam. De ha azt nem tudod hogy mi az az MD100 meg Mi az a PIW és miért van kettős kereszt egy programban, akkor nem analóg méréssel kellene foglalkozni, hanem tanulmányozni az S7 adattípusait és címzésmódjait, valamint paraméter átadások és belső változók mibenlétét. Áttekinteni az S7 programozását. Hasznos lehet tanulmányozni a WinCCF objektumainak dinamikus tulajdonságait is. A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2015
Szia.
Bocs hogy beleszólok a diszkurzusba, de szerintem rossz oldalról/végéről közelítesz a témához. Ha azt se tudod mi a merker, esélytelen a téma. Hiába dobna össze valaki egy rövid programot, agyonkommentezve, ha nincs meg az alap. A Siemens S7 az egy komoly, hatékony rendszer, először meg kell ismerni az alapokat, programszervezést (OB-k, FB-k, FC-k), rendszerfelépítés (HW config), periféria és memória címterületek, stb. Persze ez nem megy 10 perc alatt, de kitartással és tanulással akár gépvezérléssé is fajulhat a dolog . Olvasgasd bátran szirty oldalát, ahogy már javasolták, meg a Siemens-ét is, főleg ha nem gond az angol/német. Még ha van egy S7-300 PLC elfekvőben gyakorolni, az maga a paradicsom... Az S7 az nem az a kategória, hogy beteszek egy blokkot, meg megadok két paramétert és csókolom.
Köszönöm mindenkinek a segítséget hasznos infók voltak. Egy dologban segítsetek még mégpedig abban,hogy pl : ha van egy nyomás értékem vagy éppen hőmérséklet értékem akkor az hogy tud vezérelni egy digitális kimenetet? Mi ennek a módja?
Mivel a hőmérséklet, nyomás stb. ezek analóg értékek, össze kell hasonlítani (komparálni)egy másik analóg értékkel.Komparálni lehet sokféleképpen, kisebb, nagyobb, egyenlőségre, és ezek kombinációira.Az összehasonlítás eredménye már kétállapotú jel, ettől függően bekapcsolod a kimenetet, vagy kikapcsolod.
Szia. Egy lehetőség:
- HW config-ban beolvasod a jelenlegi konfigurációt/vagy ha már megvan az eredeti Projekt, azt nyitod meg /vagy létrehozol új projektet, HW config-ot a meglévő PLC HW alapján. Az utolsó a legmacerásabb, mert be kell állítani a kártyák paramétereit, de ebből lehet a legtöbbet tanulni. Megjegyzed melyik címen található az analóg bemenet, beállítod a mintavételezési időt (pl. OB35 ciklikus interup-ot, 250 ms). Lefordítod, lemented, lehet írni programot. - A S7 Manager-ben a SIMATIC 300/CPU3xx/S7 Program/Blocks-nál létrehozod az OB35-öt és megnyitod. - beteszel egy FC-105 skálázó blokkot, hogy a beolvasott jelet (0-27648) értelmezhetőbbé tedd, pl. 0-10000. A kapott érték REAL. Utána ezt az értéket komparálod, és a bináris eredményt kiirod egy kimenetre vagy a belső merkerre. Kb. ennyi. A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2015
Igen a legegyszerűbb esetben összehasonlítással.
Összehasonlítod a mért értéket a beállított értékkel és az eredmény lesz digitális jeled (pl. beállított hőmérséklet elérve). Csak ne ess abba a hibába hogy egyenlőségre hasonlítasz. Leggyakrabban szimpla kisebb/nagyobb reláció kell, vagy tartományt kell figyelni.
Üdv Mindenkinek.
Adott egy Omron 2002-es évjáratú PLC. Egy komplett galvánsort vezérel automata darukkal, hőfok szellőztetés stb... A probléma az hogy 550X2 sec a ciklusidő. Ez alatt az idő alatt mozgatja időre a darukat. A kijelzőn mutatja az aktuális ciklusidőt 2 secundumonkét kellene ugrania egy egységet, de van hogy 1cec és ugrik 4 egységet. Pl. 140 és ugrik 144 vagy 146-ra. Nem mindig csinálja és nem mindig ugyanabban az időben. Ma szétszedtem az egész PLC-t, kontaktspray minden egység közé. A tápban minden elkó kicserélve és mégsem szűnt meg a hiba. Ez azért nagy gond mert ha a daru az előírt időre nincs a helyén akkor elkezd kapkodni az árut nem teszi be a fürdőbe vagy kihagy egy fürdőt, ami aztán selejt. Ha van valakinek ötlete azt megköszönném!
Konkrétan milyen típusú CPU kártya a tettes? 2002-ben is egészen sokfajta CPU-t forgalmazott már az Omron. Szívesen segítek, de sokkal több információra van szükség!
szia
Nem dolgoztam Omron PLC-vel, de én megnézném analizátorral online, mit csinál a PLC,mely feltételek teljesülése estén szabadna léptetnie,és ezek hogy teljesülnek normál esetben, és hiba esetén.Én az Autem SPS Analyzer programot használom Siemens S7-300-hoz, és ahogy látom használható Omron-hoz is.(C/CV/CS1).Nagyon hasznos program hibakeresésnél.Pont az olyan hibáknál a legjobb, amik nem mindig jönnek elő, mivel vissza lehet nézni a logolt PLC állapotokat.
Omron CQM1H-CPU51. Ez a tipusa a vezérlő egységnek.
Nem értek a PLC programozáshoz csak javítom a vezérlési hibákat. Logo!-t stb programozok, de a plc-hez nincs időm és meg sem fizetik. Azt szeretném tudni hogy okozhatja-e elektromos zavar ezt a ciklusidő ugrást (néha több 100kW kapcsolódhat egyszerre) vagy a plc program hibája?
Jó lenne tudni többet a programról, egyáltalán hogy épül fel.Megadott időnként léptet, vagy mik a léptetés feltételei?Ha időre, akkor jó lenne látni, hogy az "időalap" mit mutat.Ezekből ki lehetne indulni. Nálunk van olyan PLC alkalmazás (indukciós edző)ahol a PLC ugyanabban a szekrényben van, ahol a 150kW-os frekvenciaváltó.Ebből 6db van egymás mellett, olyan problémát amit írsz nem tapasztaltam.A program meg hogy tudna elromlani?Esetleg teljes tártörlést csinálni, és visszatölteni egy program mentést, azt meg lehetne próbálni.Valami kijelzője van a gépnek?Hibaüzenetet nem ad?Tápfeszültsége stabil?
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2015
Nem tudom jól értem-e a dolgot... A kijelzett ciklusidő időnként változik néhány msec-t?
Idézet: „A probléma az hogy 550X2 sec a ciklusidő.” A 550X2 sec pontosan mit jelent?
Köszönöm. Erre a az összehasonlításra/komparálásra egy bemutató példát kaphatnék LAD-formátumban. Köszönöm.
Nézd, ez pont egy összehasonlítás, és létrában van.
2 másodperc a ciklusidő számlálónak egy egység. 550x2sec azaz 1100másodperc egy ciklus ami alatt a PLC végrehajtja a programot.
Már megoldotta a programozó a problémát. Másik címre rakta be a ciklusidő alapegységét és így már nem hibázik. Lehet hogy a CPU-nak az a része nem volt stabil, vagy hálózati zavar miatt bekavart. Egyenlőre megoldódott a probléma, de nem hiszem hogy ez a végső megoldás. Nem tudok PLC-t programozni, csak LOGO!-t. Ott is van alapjel és gondolom nem mindegy a programba ezt hova rakom, bár a LOGO! mindig ment elsőre hiba nélkül.
Sajna a program védett, így nem tudok semmit sem róla. Az időalap egy egységet ugrik 2 másodpercenként. A daruk időre indulnak így ha az idő ugrik és a daru nincs a helyén akkor oda megy ahol abban az időben lennie kellene. Így kihagyhat egy műveletet a galvánban és akkor selejt az áru.
Magát a daru programozását az operátor panelről én csinálom. Csak időpontot és utasításokat kell megadnom. PL.: 190(ciklusidő) 0(nem emel) 1(emel) 16(melyik kádba) Pl.: 1 1 5 20 1 6 40 1 8 62 0 2 95 1 3 115 1 4 A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2015
Üdv Urak!
Theben Pharao 10-hez ért itt valaki? Előre is köszi!
Sziasztok! Olyan gondal küszködöm, hogy adott egy M221-es PLC TM3TM3-as modullal, melyre egy PT100-es szonda van kötve. A szonda a PLC-től kb 6m-re van. Àrnyékolt 3x1-es kábellel bekötve. PT1000 egyik lába duplázva referenciának. A modulba direktbe van kötve, árnyékolás PE-re kötve.
A jelenség, hogy az érték -1-10C között ugràl, mikor 6C lenne az érték. Szűrés a maxra van állítva. Igaz, mellette megy a betáp kábel is. Van valami ötletetek, hogy hogyan lehetne megoldani a stabilitást programon belüli mintavételezés/átlagoláson kívül? |
Bejelentkezés
Hirdetés |