Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Reflex RX500
 
Témaindító: Dj Peat, idő: Dec 6, 2006
Lapozás: OK   3 / 10
(#) sixtek hozzászólása Ápr 30, 2007 /
 
OK!

Nemsokara cikk is lesz belole az oldalon, es abban minden Igaz, egy tapasztaltabb elektrosnak eleg a csak nyak+kapcsrajz+beultetes is a sikeres megepiteshez.


Jo munkat!
(#) belha hozzászólása Ápr 30, 2007 /
 
Sixtek,nekem nagyrészt csak tuc-tucra kell úgyhogy akkor remélem jót szól, a hangminőségre meg nem vagyok ráállva,nem mintha nem lenne igényem rá, de ez van: tuc-tuc
(#) isamisa válasza belha hozzászólására (») Máj 2, 2007 /
 
A tuc-tuct is lehet hallgatni jó minőségű erősítőn. Azon nem vitázunk ugysem ki mit hallgat, de ahogy sixtek írta, nem egy korrekt erősítő az RX500- sokan jót mondanak róla persze. Hiszen fogalom volt a neve...
(#) belha hozzászólása Aug 6, 2007 /
 
Nah emberek, épül az erősítő
(#) sound.man válasza belha hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Hol jársz az építésben? Teszel fe képet?
(#) belha hozzászólása Aug 12, 2007 /
 
Valahol itt tartok.
Jövőhétre már kész lesz!

DSC00277.JPG
    
(#) belha hozzászólása Aug 14, 2007 /
 
De ez a kép percről-percre változik
(#) Tomi20 válasza belha hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
Miért építettél kettőt a védelmi áramkörből? Egy panel elég egy erősítőbe. Ha 5.1-et csinálnál, akkor is elég lenne egy.
(#) belha hozzászólása Aug 15, 2007 /
 
Mert két csatornás lesz az erősítő Csak az egyiket fényképeztem le.
(#) Árpy hozzászólása Aug 15, 2007 /
 
Helló!
Valaki tudna segíteni, hogy hogyan kellene ezt a védelmet elkészíteni +-50 voltra? Azt gondolom, hogy ellenállások értékét, és másfajta (nagyobb fesztűrésesű) tranyókat kellene felhasználni. A tranyókból gondolom, hogy jó a b-s helyett a c-s tranyók. De az ellenállások értékével vagyok gondban. Valaki tudna egy kis helpet nyújtani?
Köszönöm előre is:
Arpy
(#) Tomi20 válasza belha hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
De a sztereóhoz is csak egy panel kell! A kapcsolási rajzon azért van két amp. felirat, mert az a két csatornát jelenti!
(#) ChoozLee válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Vagy nem. Azért van két amp felirat rajta, mert hidalva van.
(#) Tomi20 válasza ChoozLee hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
De jó a sztereo rendszerhez is, mert én úgy használom az egyik erősítőmben. És a csatornák özti áthallástól sem kell félni, mert ott a két 47K-s ellenállás.
(#) Árpy válasza Árpy hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Én meg egy csatornára szeretném elkészíteni +-50voltra, van egy ellenállás, amin közösítve van a két csatorna, így gondolom annak is módosítani kellene az értékét, atöbbi ellenálláson kívül, amiket a tápfesz módosítás miatt szükséges változtatni. Szerintetek jó, ha ohm törvényével lenne megállapítva az ellenállások értéke? hogy a fesz és ohmikus ellenállásból kiszámolom a rajta folyó áramot, és utána ebből meghatározni az értékét +-50voltra?
Mi a véleményetek?
(#) belha válasza ChoozLee hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Nah nekem mind1.ChoozLee csináldd ahogy jónak látod.
(#) Tomi20 válasza Árpy hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
szerintem elég ha a tranyókat kicseréled, hogy bírják az 50V-ot, a kondikat is, meg a relé előtt lévő előtét ellenállást kiszámolod Ohm törvénnyel.
(#) istvanpal16 hozzászólása Okt 26, 2007 /
 
valaki megtudna mondani a nyaklemez mereteit? ???X???mm-ben ha lehet lecci surgos
(#) liptakj hozzászólása Okt 26, 2007 /
 
Hello
Hasonlítsa már VALAKI össze az RX-500-t a SIVA PPA 600-al.De nem csak dumára
(#) vallon7 hozzászólása Jan 20, 2008 /
 
Hali, gyerekek! Tudna valaki nekem rajzot szerezni a Reflex PPA 800-ról. Az 500-as rajzát letöltöttem, van is kettő darabom belőle, óriási. Most szereztem egy 800-ast. Nem mai darab, a hátulján SIVA felirat, ők csinálták. Nagyon kellene egy rajz, mert anélkül nem igen merek belenyúlni. Köszi: vallon
(#) Parázs Gábor válasza vallon7 hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Olyan nincs, hogy Reflex PPA800.Ha PPA 800 akkor az SIVA, tehát neked szerintem SIVA PPA800-ról kell rajz.
(#) vallon7 válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Nem vagyok jártas a Reflex történetben. Az erősítőre, amit tegnap szereztem mindenesetre elől az van ráírva - a klasszikus Reflex betűkkel v - , hogy REFLEX PROFESSIONAL, míg a hátulján alól a Made by SIVA ELECTRONIC felirat. Tapasztalatból mondom, hogy gyári és nem barkácsolt készülék. Kösz, ha valami infót tudnátok róla, esetleg a rajzát. A belsejében két hatalmas hűtőborda, melyeknek az aljára van szerelve a panel, rajta körben egy rakás teljesítmény fet. Középen a dobozban alattuk a toroid + 2 db 15000 mikrós szűrőkondi, meg egyenírányítás illetve koppanásgátló, stb. Üdv.: vallon
(#) sound.man válasza vallon7 hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Bővebben: Link Nem ilyesmi??
(#) vallon7 válasza sound.man hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Nem, ez az orosz változat, mert a magyar Reflex cég kezdetben oroszoktól vásárolt csak a feliratot tette rá, illetve itthon is gyártottak orosz alkatrészekbők az oroszoknak erősítőket, cross-overeket. Nekem van is egy tuti klassz orosz alkatrészű cross-overem. Állítható, hogy 1, 2 vagy 3 utas legyen és a meredekséget ill. frekiket is.

Reflex.jpg
    
(#) vallon7 válasza vallon7 hozzászólására (») Jan 28, 2008 /
 
Hali! Tehát akkor a Siva PPA 800-ról tudna valaki rajzot küldeni? Kösz.
(#) liptakj hozzászólása Jan 28, 2008 /
 
Hali
Na most jól állunk.Hol 500, hol 600, hol 800, de az alapkérdésre még senki nem tudott válaszolni.
(#) roland9 hozzászólása Jan 28, 2008 /
 
Sziasztok!
Mivel hogy mindenkinek kell a nyákrajz ezért fölteszem!! Amúgy én is itt az oldalon találtam!!

Roland
(#) vallon7 hozzászólása Feb 7, 2008 /
 
No! Mi van gyerekek? Jött néhány hidegebb nap és elmentetek tli álomra? Üdv.: VZs
(#) szerepidj hozzászólása Feb 17, 2008 /
 
Hello mindenkinek!Valaki tudna nekem RX800-as végfokrajzot? Nagyon kéne!!

garry.JPG
    
(#) kalmanatika hozzászólása Feb 27, 2008 /
 
Sziasztok! Nekem egy olyan problémám van, hogy van egy régi reflex erősítőm (rx 500) ,de sajnos nem találok hozzá semmi féle kapcsolási rajzot ugyan is ebben az erősítőben nem az van amit itt nálatok találtam! ...ebben csupa orosz cuccok vannak! p-n végtranyókkal!
segítsen nekem valaki léccike!!!
Köszi elöre is!
(#) istvanpal16 hozzászólása Jún 15, 2008 /
 
szasztok, nah megegyszer megkerdem az rx-500-as vegfokja ami felvan rakva az sztereo vagy 2szer kell megepitsem h sztereo legyen? egyelore igy allok az egesszel

HPIM0525.JPG
    
Következő: »»   3 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem