Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Témaindító: sound.man, idő: Nov 25, 2007
Témakörök:
Bluetooth-os 10-20-30W körüli hangszóró nem jöhet szóba?
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2019
Ne viccelj. Komoly a kérdésem. Két hét múlva buli és én bevállaltam, hogy szállítom a cuccot. És akkor már ez lesz a karácsonyi ajándék is, szóval a bérlés nem megoldás.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2019
Nem, dehogy. Az imént kértem a másik kollegát, hogy beszéljen rá valami jobb használtra, hasonló áron.
Esetleg ezek Bővebben: Link
Bővebben: Link Ezt meg kellene hallgatni, de nem tűnik rossznak Bővebben: Link Bővebben: Link Bővebben: Link Tudom, hogy többnyire drágábbak, mint amit kinéztél, de biztos vagyok benne, hogy azoktól jobbak. Meg lehet hallgatni őket és esetleg alkudni. Egyik eladót sem ismerem természetesen. Én nemrég adtam el a házi készítésű kompaktjaimat meg erősítőt (az Siva volt) és vettem helyettük egy Turbosound aktív dobozt, ami már alapból viszi a Bluetooth-t. Ahhoz képest, hogy kommersz cucc, meglepően szépen muzsikál és hangerőben sem marad alul a korábbiakhoz képest. Ha kell, akkor megvehetem a párját, cimboráját...
Én csak a hangminőséget nézném. A gyereknek meg kell tanulnia, hol a határ. A 2W-os hangdobozt is meg a 300W-ost is le lehet égetni. Ha jól szól, szép a mély, magas, egyenletes az átvitel, akkor az teljesen mindegy, hogy milyen hangos. 105dB vagy 110dB. Úgyis maxon fog járni, mellette már nem lehet beszélgetni. Inkább gondolj arra is, hogy esetleg másokat zavarhat a hangos zene. A gyerekednek meg ha nem lesz elég hangos, eladja azt, amit most veszel neki, és vesz nagyobbat. ( vagy megtartja a mostanit is).
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2019
Egy ilyet tudnék felajánlani Hangváltó megnyakkant, plusz újra kell kábelezni. Szobafestés óta a pincében pihen már 3 éve.
Köszönöm a bemutatást. Tényleg drágább, mint amit rászánnék. De közben találtam két lengyel ládát, amik hangosító hangszórónak iszonyú jól szólnak, és 92dB-re mértem. meg is vettem gyorsan. Kovidivi-nek max. igaza van abban, hogy nem a hangerő a lényeg. Inkább arról van szó, hogy amikor hangosan szól, akkor is maradjon kellemes élményszerű, mert a többi szülőre is gondolni kell. Jellemzően az anyukák azok, akik csak koncerten, buliban bírják a hangerőt, sehol máshol nem tűrik meg.
Apropó hallottam egy JBL Party Box-ot. Hát azt hallgassátok meg, ha tehetitek...
Kedves Petya! Köszönöm a felajánlást, de én hangosító hangszórókat kerestem. Üdv.
Nincs mit! Egyetértek én is Kovidivivel. Fontos, hogy szépen szóljon, mert hamar fárasztó lehet a hangja.
Örülök, hogy megoldódott, viszont lőhetnél egy képet a zsákmányról...
Sziasztok !
Egy iskolában szoktam hangosítani, és elég sok problémám van az xlr kábelekkel. Nem tudom, miért van, de egy általam megbízhatónak gondolt dolog nagyon gyakran hibaforrás. Legtöbbször a régebbi kábelek szakadnak meg, de olyan is volt hogy egy néhány hónapos alig használt kábelnél az egyik érnél a vezetés megszűnt. Hogy lehetne tesztelni, ezeket, vagy más kábelt, hogy mennyire van elöregedve? Normál hanggal, és mozgatással nem lehet észlelni semmit, ezért arra gondoltam, valahogy az igen kicsi ellenállás változást hanggá kéne alakítani, és ekkor mozgatással ki lehetne deríteni hol van gyenge pont. Mi a véleményetek erről?
Üdv.!
A kulcs a jó minőségű kábel szintén jó minőségű csatlakozókkal, és ezek megfelelő kezelése, tárolása. Hiba természetesen így is előfordulhat, de jóval kisebb rá az esély. Léteznek olyan kábelteszterek, de könnyedén készíthető is olyan, ami mondjuk egy 1kHz-es szinuszt küld ki az adott érre, mikrofon/vonalszinten, utána ezt felerősíti és egy hangszóróra kapcsolja, így a kábel mozgatásával könnyen megtalálható a kontakthiba. Előre megjósolni nem igen lehet a hibát, ellenőrizni kell a forrasztásokat a csatlakozóknál, illetve magán a kábelen a fizikai sérüléseket.
Egy olcsó multiméterrel már jól kimérhető, ha szakadt a kábel, vagy valahol érintkezési hibája van. Lehet, persze "kicsengető-egységet" is csinálni a kábelek teszteléséhez, azaz, valamilyen nagyobb áramot igénylő terheléssel tesztelni a kábel-ereket, ez lehet egy laposelem+izzó is, aminek a fényváltozásaiból lehet következtetni a kábel állapotára.
Ha foglalkozol ilyesmivel, akkor mindezeket meg tudod magadnak csinálni. Üdv!
Én egy bizonyos szintű áramot küldenék át a kábelen, és mikrokontrollerrel vizsgálnám, hogy az áram folyamatos, vagy néha megszakad a másodperc tört részére. Az izzó alapból nem tudja kimutatni az ilyen gyors változást, az egy lassú eszköz.
Ha észlelem, hogy lecsökken az áram nullára (szakadás), akkor jelezném (folyamatosan, és nem csak addig, amíg a szakadás fenn áll). Viszgálni lehetne a kábel ereinek az ellenállását is, ha valahol már a szálak nagy része eltört, az a hely egy ellenállásként működik, tehát az ereken azonos nagyságú áramot átküldve, más feszültségek esnének. Ezt egy LCD-re íratnám ki, hogy az emberre legyen bízva, mi számít hibásnak, vagy jónak (kábelhossz függő a dolog). Extraként állíthatóvá tenném a vizsgáló áram nagyságát. Ehhez csak egy 12/24V 1-2A-es táp kellene, meg annyi buck konverter (vagy csak sima vezérelhető áramgenerátor, de akkor a betápnak nagyobb áramot kell bírnia!), ahány eret akarsz vizsgálni. Tökéletesen megfelelne a célra egy Arduino nano, 8 érig. A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2019
Létezik hozzá tesztelő, azzal nem kell szenvedni, azt is mutatja, melyik ér szakadt. Helyes tárolás, és védelem (taposó), teharautó nem mehet rá, stb...
Soha nincs vele gondom. Ja, és persze jó minőségű kábel.
Köszönöm a válaszaitokat!
Ha szakadás van, (teljes) akkor azt multiméterrel könnyű felderíteni, igazából nem ezzel van gondom. Úgy képzelem egy ilyen kábel ereit, hogy ezek sok szálból állnak ugyan, de nem minden szál halad folyamatosan végig az egész kábel hosszán, főleg egy használtabb kábel esetén. Minél jobban lehasznált, annál nagyobb lesz az ohmikus ellenállása. Persze jobban lehet mozgatás közben megtalálni a bizonytalan pontokat. Az 1KHz folyamatos hang jobb egy mikrofonhoz tett zsebrádiónál, mert az apróbb eltéréseket is észre lehet venni, de jobbnak tűnik számomra egy olyan megoldás, hogy hiba esetén legyen hang, amúgy csend. Itt valamilyen folyamatos egyenáramot vezetnék át, és a hiba zörej formájában jelentkezne egy hangszórón, vagy fülhallgatón. Csináltam ilyet, piezo speakerrel, de nem volt igazán jól használható Lehet jobban beválna, alacsony impedanciájú hangszóró és nagyobb tesztelő áramerősség + feszültség. Lerajzolom, hogy képzelem leírni nehézkes.
Ezek a lengyel ládák eszméletlenül bírják a hajtást ( szilveszter van, boldogítom a szomszédokat). Igaz, van egy Behringer limiter is beiktatva, de akkor is. Direkt elautóztam 500m-re, hogy onnan mennyire hallani. Megállapítottam, hogy kell két sub láda is. Vicces de az is lengyel cucc lesz. Bírom a lengyeleket, jól válogatnak műszaki dolgokban.
Értem én, hogy jól bírják, csak azt nem tudjuk, hogy mik! Pedig kértelek is, hogy lőjjél egy pár képet a kiválasztottakról!
Egyébként örülök, hogy elégedett vagy velük! B.Ú.É.K. Ha esetleg tettél fel képet a dobozokról és elsiklottam felette, akkor elnézést...
Semmi extra. 12"-os Malone láda, de a lengyeleknél Dibeisi mélysugárzó van benne ( G1202-8) és egy fokkal jobb a piezo magas, vagy inkább hangosabb. Meg a hátoldalon háromféle csatlakozási mód is van ( banán, 6,3 jack, speakon)
2x100W-ról ment csak, de a limiter miatt a 3x-nak hallatszik, hiszen nem megy klippbe, viszont az átlag hangerőt meg felhúzza. Audiós szempontból jó lapos ilyenkor a hang, de hangos és nem torz. Szóval elfogadható kerti PA üzembiztosan és pont ez volt a cél. Jól bírták a szomszédok, csak akkor lett egy kis felháborodás, amikor lement három Viszockij szám egymás után. Pedig szilveszterkor én is szívesen hallgatok zenét az anyanyelvemen. A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2020
Szia. Majdnem ilyeneket vettem. Ezek is jó árban vannak és a hangszórók, úgy gondolom ugyanazok.
Lengyel Dibeisi ládák
Jó reggelt!
Érdeklődök hogy milyen erősítőt vegyek a mély ládámhoz Ami 250 Watt? Néztem 2 db-ot 1 jelölt T-amp Bővebben: Link 2. jelölt: Phonic Bővebben: Link Melyik a jobb választás?
Szia! Ez a 250W RMS? 8 Ohm? A T-amp-ból a 150-eset venném, az Thomannon 59K+szállítás, 250W-ot tud hidalva. De 3-400W jobb lenne dinamikában, nem clippeltetve a végfokot.
Üdv.!
Ha fontos a ventilátor nélküli üzem, én is inkább a T-AMP S150-est javasolnám. Ha ez kevésbé szempont, akkor a Crown XLi800 sem lehet rossz választás, akár hidalva és odafigyelve hogy ne hajtsd túl a ládát, vagy csak az egyik oldalát használva. Ha fontos a súly is, akkor mondjuk ott a Crown XLS1002, csupán 4kg és beépített crossoverrel rendelkezik.
Ez van a mágnesre rá írva ezért gondoltam a T amp 100 as szériáját
Én a 2. jelöltet választanám, több hasonló is működik megbízhatóan az ismerőseim körében.
Üdv!
Azért nem ártana pontosítani a hangszóród típusát...esetled mutasd meg a fotóját.
A 250WRMS az vajon mennyire komoly...hány wattos lehet az szinuszosan? Meg az is lényeges, hogy 4 vagy 8 ohmos, meg hogy csak 1 darab van, vagy egy pár mély ládád ? Hangváltó van benne?
A hangszóró típusa Bővebben: Link van benne egy 300w os hangvátó.
Sziasztok! Eladóvá vált egy ismerősöm "Behringer MDX2600 Composer Pro-XL" kompresszora. Tapasztaltaktól szeretnék érdeklődni, hogy mennyire jól használható zenéhez limiterként? Mennyire szól bele a jelbe, milyen a hangminősége és mennyi pénzt érhet?(Szerintem minimum 3-4 éves.)
Bővebben: Link |
Bejelentkezés
Hirdetés |