Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Robotika kezdőknek
Az analóg adás nem jó, mert amikor a copter kezd robotosodni, akkor szeretném a bázison PC-vel feldolgozni a képeket.
Nem tudom, hogy pontosan mire használnám, de az biztos, hogy nagy mennyiségű digitális adatot küldene a bázisnak.
Ha csak ez a gond, akkor csak egy usb-s rca átalakító kell... Ilyesmi pl.
Az kép a D-A-D átalakítás során telemegy zajjal és hibaellenőrzést is sokkal nehezem így megcsinálni.
Mindenképpen egy végig digitális, az egyik irányban gyors kommunikációs megoldás kellene.
Nem akarlak nagyon győzködni, de szerintem rossz úton jársz a kamerával.
Ha egy tv-minőségű képet veszel a kopterről, az ugye feltehetőleg légi panorámakép, vagy egy szarvas közelről, vagy valami úthálózat lesz, esetleg pár épület. Semmit nem nyersz vele, ha a normál tv 800x625-ös (pal secam) felbontás helyett 1280x1024 képpontod van. Csak még nehezebb lesz feldolgoznod a szoftverrel. Ha meg távirányítós szuperfotót akarsz, akkor még mindig feltehetsz a kamera mellé egy rendes digitális fényképezőgépet. Ráállsz a célra, aztán ellövöd. A kamerához van 2.4GHz-es távadó, a számítógépbe meg mehet a tunerkártya. Szerintem. De te tudod mire kell, és mennyit szánsz rá. Full digitálisra nincs ötletem. Mellesleg milyen kamerát akarsz használni? Gondolom nem CMOS webkamerát ugye? Meg egyáltalán semmilyen webkamerát, hogy ne legyen interpoláció?!?
A kamerákról még nem tudok sokat, egy kell, hogy lássam merre megyek. Egy kellhet ha fotózni szeretnék, ez egy fényképezőgép lenne (FPGA-val emulálnék SD kártáyát).
Járok airsoftozni és gondolkodtam, hogy bevetném ott, ebben az esetben sokat segítene egy hőkamera. Azért is lenne jobb a digitális jeltovábbítás, mert így bármikor egyszerűen bővíthető lenne. A wifiről mi a véleményed?
Az IP kamera feleslegesen drága és ennek ellenére rossz minőségű a képe.
A kérdés inkább az, hogy ell lehet-e érni néhány 10 Mb/s sebességet 5km távolságban wifi felerősítésével irányított antenna nélkül (a földi állomáson még megoldható lenne).
Talán egy ilyen "yagi" vevő oldali antennával:Bővebben: Link
Bár nekem sok tapasztalatom nincs a wifi terén...
A földi oldalon még meg is felelne, de a copteren nem használhatok irányított antennát.
Igen, ott használhatsz valamilyen nagyobb erősítésű antennát, pl ilyet..( a normál wifi antenna, összehasonlításként 2-5dbi)
Hogy milyen messzire visz, iugazából szerintem csak tesztekkel lehetne kipróbálni, és esetleg több féle antennával... Lehet kapni 2,4ghz-es erősítőt(2-3watt), ami kb akkora mint 3db gyufásdoboz, azt még felteszed a kopterre, akkor már igen nagy hatótávja lenne.
Valaki ért a stepper motorokhoz? ELkellene nekem egy kis segítség itt...
SRF 08 tipusú Ultrahangos panelt szeretnék venni , lehetőleg Magyarországon. Valaki nem tud ilyen boltot ajánlani ?
Sziasztok!
A btm-222 bluetooth modulra lehet visszajelző ledeket kötni? Itt láttam, hogy vannak rákötve ledek, de a modul adatlapján programozható I/O lábnak vannak írva. Az összes GND lábat be kell kötni? Köszi!
Nem kell programozni semmit!
Az alapból ott van.
Sziasztok, dci vagyok, és ez az első témám a fórumban
Már sokszor próbálkoztam egxszerű robotok elkészítésével, de mindig beletört a bicskám : Szerintetek az jó lenne, ha egy villanymotort szimplán összehegesztenék egy elemmel és ráhúznék a rúdjára egy kereket, és további kerekekkel stabilizálnám, akkor az menne előre? előre is kösz!
Kicsit olvass utána... de NE HEGESSZ! :eek2:
Tegyél rá áttételt, vagy vegyél egy távirányítós autót és alakítsd át...
Szerintem egy androidos mobiltelefon és egy ioio board kellene neked.
A telefonban minden benne van wifi, gsm, gps, gyorsulásmérő, giro, kamera. Az ioio lappal pedig szinte bármit rá tudsz csatlakoztatni. Csak programozni kell és kész Idézet: „Csak programozni kell” Nézted, hogy ez hogy néz ki? Tervezem megcsinálni, de nem gyári lappal. Kell kód a telefonra, kell a mikrokontrollerre. A telefon beépített egységeit kezelni, stb. Meg lehet csinálni, de nem kis munka. Kezdjük ott, hogy a lapot és a telefont megfelelően kell összekötni. Ehhez kell egy USB kábel, persze, ha az ember tabletet vett. Különben megy a szórakozás, hogy magyarázod el az androidnak, hogy ez az USB csatlakozó, most kimenet, nem bemenet.
-//- : kösz tőled is de valami egyszerűbbre gondoltam
Nekem csak az kell, hogy menjen a robot, csinálok belőle egy csomót, adok nekik fegyvert, és csatáztatom őket
Ehhez mit ajánlanátok? (elég annyi, ha egymásnak mennek) Idézet: „Különben megy a szórakozás, hogy magyarázod el az androidnak, hogy ez az USB csatlakozó, most kimenet, nem bemenet.” Egy USB-s Bluetooth adaptert kell csatlakoztatni, és mehet Bluetooth kapcsolattal. Talán egyszerűbb, bár még nem használtam ilyet...
Persze, nem olyan egyszerű én sem gondoltam komolyan, de mégis könyebb, mint tervezni egy áramkört.
Egy jó példa forráskóddal: Android Car
Szeretném az arduino-mmal mérni a telepek aktuális feszültségét, erre azt olvastam, hogy "voltage divider" áramkörrel lehet.
Találtam is két cikket: Arduino code Battery monitor Ez most tökéletesen működik, de az utóbbi cikk megemlíti, hogy terhelés közben ez ingadozhat és mivel nekem 4 DC motor is lesz rá kötve, szeretném megvalósítani azt, hogy egy kondi-val bufferelem neki az áramot, de sajnos a cikk pontos részleteket nem közöl, hogy kell bekötni, ezért készítettem egy ábrát - csatoltam, szerintetek ez így megfelelő vagy hogyan kellene másképp? Köszi
Szia,
Ha elég csak ennyi egy ilyen áttételes motor-ral és némi karton/fa faragással építhetsz egyet. A sebességet potméterrel esetleg pwm el állíthatod, és fejlesztheted is tovább pld egy kis model szervóval a kanyarodáshoz, vagy két ilyen áttételes motor oldalanként, esetleg egy led és két fototranzisztor és máros vonalkövető lehet. Akkor elég felfegyvereznedőket, fehér krétával rajzolsz az aszfaltra egypár vonalat amik egy pontban találkoznak és máris mehetnek egymásnak. Feltételezve hogy tanulni akarsz belőle, nem csak élvezettel nézni, hogy mennek egymásnak.
Sziasztok!
Ha valakinek van kedve bekapcsolódhatna a robot KIT-tervezésébe. Nyílt platformú, alaposan dokumentált, univerzálisan bővíthető robot családot szeretnénk létrehozni. A prototípus tesztelésére is várjuk a vállalkozó kedvűeket: KIT építés
4 dc motor meghajtására készülök, L293D típusú ic-kkel szeretném, a kérdés pedig h mennyire fognak ezek felmelegedni? kell-e hűtést betervezni neki (a nyákon hagyok egy kisebb GND felületet szabadon nekik) milyen a disszipációjuk? mert erre vonatkozó adatot nem találtam :/ Ill. az LM2575-tel is ez a kérdésem lenne
Amíg nem terheltem túl őket, addig nem kellett.Egyébként meg...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |