Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   236 / 607
(#) lacek29 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Szerintem is jobb a független táp. Nekem ide fog belekerülni majd a 2 híd.
(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
De nem is kell 30 % , csak független szekunder tekercsek. Emiatt a a kisebb graetzek is jók , és pufferből is fele akkora kapacítás kell csatornánként. Így olcsóbb és jobb is. Köszi.
(#) bobz válasza ptesza hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Nos, en nem mondom hogy nem jobb 2 kulon szekunderrel, de nekem nincs mas valasztasom. Hogy hogy fog szolni 1 szekunderrel, az majd elvallik.
(#) Bassmester válasza bobz hozzászólására (») Márc 4, 2011 / 1
 
Nem fog rosszul szólni úgy sem, ha rendesen megcsinálod. Ha csak egy trafód van, egy szekunderrel, akkor is érdemes csatornánként külön Graezt-et és pufferblokkot építeni, pl 2×4700u/50V csatornánként.
Anno építettem én is egyet (másnak), amin egy panelre raktam a tápot, a végfokot és a védelmet. Egy 320VA-es 2x29V AC szekunderes toroiddal próbáltam ki sztereóban és bizony szebben szólt mint két szokványos modul közös tápról.
Van is egy képem a modulról, íme. (a graetz és a 7812 nincs benne, csak a helyük látható)
Ha egy ilyesmit építenél, akkor alig lennének kesze-kusza vezetékek a dobozban
(#) bobz válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Az en erositomben 4x4700mF+2x1000mF megyen egy oldalra. Szerintem ennyi eleg hogy ne zugjon
(#) stihl hozzászólása Márc 4, 2011 /
 
Üdv

Nem ide kapcsolódó, de érdekel a dolog, ehhez lövésem sincs, hozzátok fordulok. A lényeg annyi: hidalt 7294, +/- 32V, 4ohm/400W hangszoro, mértem feszültségeket és áramokat a hangszórón, 40V felett izmosabb basszusnál, és 5-6A folyik a hangszórón, ez normális?, hogy 5-6A folyik a hangszórón, és piszok meleg persze...
(#) lacek29 válasza stihl hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Kicsit sok a +/- 32volt 4 ohm-ra.
(#) stihl válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Sok persze, de attol még szól, csak hűteni kell, nem kattog a hővédelem semmi, a hangszoro mégis tüzell:S
(#) imre8407 hozzászólása Márc 4, 2011 /
 
Sziasztok. Szeretnék segítséget kérni tőletek, szeretnék építeni egy 3db-ból álló tda7293 párhuzamos kapcsolást, amelyet 2*24AC 320wattos toroid tápról táplálnék ez kb. +-33dc. Ekkora tápról milyen teljesítmény tudnék kivenni max, és hogy elég e a trafó teljesítménye?
(#) Bassmester válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Üresjáratban nem sok hogyha hídról van szó, mert terhelve úgy is leesik 25-28V környékére, a táp terhelhetőségétől függően. Szimpla modulnak pedig nyugodtan lehet adni akár 40V-ot, még 4 Ohm-ra is.
(#) lacek29 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Akkor én nemis idegeskedek a 44 voltom miatt 8 ohm-on
(#) Bassmester válasza stihl hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Hangszóróval terhelve és zenével hajtva nem lehet lemérni egy erősítőt. A híd, 4 Ohm-os műterhelésre, +/-28V terhelt tápfesz mellett, 24,5V kimenő feszültséget és 6,12 A kimenő áramot produkál, tiszta szinusz jellel, ami 150W-ot jelent. 4 Ohm-ra nem tud sokkal többet, mert a belső áramkorlát nem engedi. (6,5A)
Ha a hangszóró rendellenesen melegszik, akkor az azt jelenti, hogy túlhajtott erősítőről torz, négyszögesedő jelet kap. Ne hajtsd olyan nagyon, mert leég a tekercs!
Használj klip-jelzőt, ha gyakran hajtod a maximumig a cuccodat.
(#) kistotti01 válasza stihl hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Hello Stihl!
A válasz egyszerű. Az a hangszoró, azekszerint nem tud 400W-ot. Az csak egy dolog, hogy rá van írva, az adott érték. Akár a ráírt érték töredékénél is tönkreteheted. A hangszoród kevés a hidnak. Vegyél vissza a hangerőből, mert leég, és viheted tekertetni. Ha már nem teljes kivezérlésnél is érezhető a szaga a hangszorónak, akkor valamilyen szinten már meg is éghetett. Neked tudnod kellene, mijen az égett hangszoró szaga. Éreztél te már olyat...
(#) Bassmester válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Én már 47-et is adtam neki. Egyik nap az új PWM tápommal gyilkoltam a legújabb hidamat és véletlenül egy kicsit eltekertem
Még jó hogy éppen nem kapott jelet, és időben észrevettem. Nem olyan olcsó a 7294, hogy leteszteljem a gyakorlati maximumát.
(#) lacek29 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Szóval azt mondod hogy a +/- 44 az még elmegy üresjáratban?
(#) Bassmester válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Persze az még elmegy, ha nem szállt el az első félórában, akkor talán később sem fog. Azért érdemes volna megmérned a hálózatot, hogy 230V-ról kapja e a +/-44V-ot, mert ha csak egy kis időre is feljebb ugrik a hálózat, akkor abból gond is lehet.
Van egy olyan SWR basszuskombó kapcsolási rajzom, amiben +/-45V -ot írnak a szimpla 7294-nek, a 4 Ohm-os hangszórójához. A kimeneten, ha jól emlékszem 6A-es bizti van. Ha érdekel akkor előkotrom.
(#) lacek29 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Még egyenlőre nem erről a tápról megy,hanem másikrol ~41-42 volt. A 44-et,azt a 2 trafó tudja,amit pár hsz-el feljebb lehet látni. Azokkal a trafókkal szeretném üzemeltetni a hidakat.
(#) Bassmester válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Na megvan az SWR cucc rajza, de nem jól emlékeztem... csak 41,6V-ot adnak a 7294-nek
(#) lacek29 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Azthiszem,hogy én egyenlőre maradok a sima hídnál Majd 1x lehet átmegyek hozzád a szomszédba,meghallgatom a hidadat
(#) Bassmester válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Jééé most nézem csak... Kistormás?
Tényleg majdnem szomszédok vagyunk
(#) lacek29 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
igen
(#) lacek29 válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Szóval a 230v,az csak papíron annyi,ezért talán nemgond a 44 volt. 219 AC/+/-43.1DC
(#) Bassmester válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Akkor az egy 240V-os hálózati túlfesz esetén 47V fölé is mehet.
(#) lacek29 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Ebben igazad van...de én itt nálunk 223-nál többet soha nem mértem még. Még a végén lekell tekerjek a trafókból néhány menetet
(#) ptesza válasza stihl hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
A hangszórók hatásfoka 1% közeli. Valószínű ,hogy érzéketlen is mert simán bírod hallgatni ,olyan hangerőn ,hogy felmelegszik. Milyen hangszóró is ez?
(#) stihl válasza ptesza hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Egy bumper 400W/4ohm, katalogusba 96dB, és 25cm átmérőjű.
(#) Páhi hozzászólása Márc 7, 2011 /
 
Sziasztok. Egy 19V-0V-19V /8A troid trafó teljesítményét hogyan kell kiszámolni? 19x8, vagy 2x19x8?
(#) Bassmester válasza Páhi hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
A szekunder mindkét felét terhelheted 8A-rel, ha jól van méretezve. A trafó terhelhetősége a vasmag keresztmetszettől és a primer terhelhetőségétől is függ.
Mekkora az átmérője és a magassága? Én olyan 300VA-esre tippelnék.
(#) Páhi válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
kb 120mm az átmérője és 70mm a magassága. És elég nehéz.
(#) Bassmester válasza Páhi hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Az olyan 300-as lehet :yes:
Következő: »»   236 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem