Fórum témák
» Több friss téma |
Köszi a válaszokat. Az optokkal kapcsolaban a feltételek teljesülnek, (a tárcsa úgy van kialakítva, hogy a furat 0,7mm,a furattáv is 0,7mm, az optorés 0,5mm.Ez a tárcsa egy satun lesz, és a mérés 2 százados potosságú, tehát 75 furat.) Lehet, hogy egyszerűbb lenne berakni egy kapcsolót, de megpróbálom megvalósítani programból.
Mégegyszer köszönöm.
Akkor elsődlegesen tegyük fel, hogy a PICKit2 és a Debug Express panel is működőképes.
Csatlakoztasd a programozót az USB porthoz, majd a panelhez. Indítsd el a PICKit saját kezelőprogramját (ne az MPLAB-ot). Ekkor a kezelő programnak fel kell ismernie, hogy milyen PIC-et csatlakozattál hozzá, valamint, hogy a tápot a programozónak kell adnia. Ezután az alábbi pdf 2.6-os fejezete (Importing a Hex File) alapján kell eljárnod a programozás során. Bővebben: Link
Akkor még sem teljesülnek a feltételek, ha a furattávok egyformák a furatok átmárőjével...
Egy takarási periódus után jön egy olyan szakasz, ahol mindkét opto fényt kap?
Igen, fel is ismeri. A programozást meg úgy csináltam, mint mikor a 12F629-em programoztam, 5V, hexet betöltöttem, write, succseful.
Na, már rájöttem. Most ki kell találnom, hogyan lehet futófényt írni rá..
Kigyújtod az első ledet
vársz kioltod az első ledet vársz Kigyújtod a második ledet vársz kioltod a második ledet vársz ...
Már ezt is megoldottam, sőt !
Állítható a sebessége..
Nem. Az egyik opto fényt kap a másik nem.Tehát, az egyik furaton van a másik takarásban, ha elindul a tárcsa cserélődik a helyzet, és így tovább.
Gratula! Amugy ilyen kapcsolasok is vannak a HE-n, erdemes ezeket bongeszni es megnezni mas hogyan csinalta meg...
Sziasztok! Támadt egy ötletem.
Elkészült már 1 hónapja a labortápegységem, ám nem tudta még dobozolni. Arra gondoltam, hogy csak egy modult építenék bele az Alkotós műszerből. Egy PIC12F683-al kéne megcsinálni azt, hogy legyen neki 3 funkciója: a) Csak Voltot mutat b) Csak Ampert mutat c) Ampert és Voltot mutat 2 s-os váltakozással. Lenne egy buborékgomb, és annak nyomogatásával lehetne a kijelzés módját változtatni. Lényeg a lényeg, keresek ráérős embereket ,akik tudnának nekem segíteni a program megírásában, és egy kapcsolási rajzot készíteni, ami alapján NYÁK-ot tervezhetek. Előre is köszönöm, és remélem nem volt nagyon buta kérés.
És akkor mit látnak az optok, ha ide oda mozgatsz egy lyukat előttük? Honnan tudja merre forog? Mert az ugyanaz, mintha egyirányba mozgatnád...
Azt hittem az éretségidre készülsz! Arról volt szó, hogy hagyagolod a témát a vizsgák utánra, amíkor már ráérsz PIC-et tanulni! Így csak tele lesz a hócipője veled mindenkinek!
Ja és ismét leírom, itt nem kéréseket lehet feltenni, hanem kérdéseket!
Ja, tanulok, de közben mással nem is foglalkozhatok?
Értem már, leesett végre. Akkor keresek valami más megoldást, csak az a baj ,hogy minden adott. (tárcsa, opto......)
Köszönöm az infót.Ilyen melegben "kicsit" lassú a felfogásom. A régigolyós egerek is ezen az elven működnek. Megnézem majd, hogy tudom azt a fototranyót illeszteni a PIC-hez és megodódik minden.(remélem).Még van ithhon nyomtatóból bontott fej állás figyelő optó, ami ugyanezen az elven megy, csak nincs rajta típus, így nehéz az azonosítás.
Köszi mégegyszer.
Ez egy másik jó megoldás, csak nehezebb házilag kivitelezni.
Mégegyszer hálás köszönet . A nyomtatóból kiszerelt "optical encoder"-el szépen működik a számlálóm, oda-vissza. Még egy változót kellett berakni a progiba, ahogy "vicsys" leírta (köszönöm neki is),és minden jó . Ahogy "watt" írta a mechanikai részt nagyon pontossan kell megcsináljam, mert ha 1-2 tized mm elmozdul, már hü***et ír az lcd-re.
Nem tudom, megoldódott-e már a problémád.
Amikor először használtam LCD panelt, egy hétig szívtam azzal, hogy az LCD szigorúan követelte az 5 voltot, nem volt jó neki az 5 voltnál kicsit kevesebb táp. Talán egy próbát megér. MENNIE KELL, ha minden OK. Ha nem sikerül, akkor próbáld meg LCD-t kezelő rendszerben. Jó leírásokat találsz ELTE, BME órai segédletekben.
Üdv mindenki, esetleg tudna valaki egy PIC égető kapcsolást? Meg bármit ami az alapokhoz kellhet.
75/1-es, azaz egy teljes fodulat 75 H vagy L szint, ami egy 35mm sugaru körön van rajta. Én is gondolkodtam a Hall elemen, de nehéz kivitelezni.
"Meg bármit ami az alapokhoz kellhet."
Itt egy BME-s tárgy linkje. Ott a felhasználható segédanyag alatt találsz linket egy pdf fájlra, ami teljesen kezdőknek szól. http://kkft.bme.hu/~johnny/Szamitastechnika-III-BMEVEKIU305.htm Bővebben: Link
Üdv Mindenkinek!
Építettem egy pic fejlesztőkörnyezetet, direkt moduláris felépítéssel, tehát van egy főpanel, amiben a pic van és ki vannak vezetve a portok tüskékre, amire szalagkábellel lehet kötni pl ledet kapcsolót stb... Az lenne a problémám, hogy a pic16F627A fel van programozva (3 ledes futófény (csak a teszt miatt)), nem akarnak villogni a ledek... Mi lehet a probléma? Ami biztos : a pic tuti jól van felprogizva mert mikor visszaolvasom, és szimulálom, akkor az van benne aminek kell lennie, és a szimulátorban megy rendesen... Az is tuti hogy megkapja a stabil 5 voltot... Az lehetséges hogy írni olvasni tudom, de a portok nem működnek? feltettem a főáramkör és a ledsor nyákrajzát...
Sok baja lehet, de elsokent a konfig biteket nezd meg, hogy az oszcillator jol van-e beallitva.
Aztan a watchdog legyen kikapcsolva. Aztan a programot nem mellekelted, de ott a port adatirany regiszterek (TRIS?) fontosak, ha H vagy L lehet a portlabon. En eloszor irnek egy pofonegyszeru kis progit, ami annyi, hogy mov TRISA, 0 mov porta,0ff cim: jmp cim Aztan talan mondani sem kell, de az org 0000 cimen ott a jmp start? Es tavolabbi ORG-on ott a start cimke, ugye? Ha csak valami hexet toltottel bele, akkor mar csak a konfig bitek lehetnek ludasak.
Nem ártana egy szűrőkondenzátor a pic tápjára.
Ja meg az a hosszú útvonal ott a kvarc kondenzátorainak gnd oldala és a pic gnd lába között sem túl egészséges. De mondjuk első körben belső oszcillátorral próbáld működtetni, akkor ezen nem múlik a működés. De a tápszűrő kondenzátort mindenképpen tedd oda, amíg az nincs ott, ne is próbálkozz mással.
Köszi a tippeket, amúgy valószínű, hogy a progival volt baj, mert egy másik futófény progival, világítottak a ledek csak gyorsan, most itt van a probléma... 8 ledes futófény programban hiába íróm árt a várakozást kb már tízszeres várakozásra írtam át mint eredetileg de még így sem lassul... ha mozgatom a szemeimet látom hogy ide oda fut a fény... amúgy a táprésznél stabilizálva van, azért felteszem... csináltam egy gyenge minőségű fotót a szerkezetről... a programról a képet painttal raktam össze szal hiányzik a közepéről pár sor de az lényegtelen...
Bocs eltoltam a progiképet...
Idézet: „
Maximum 255-öt (1 byte-ot) lehet mozgatni egyszerre! Ha többször akarod végrehajtani, akkor még egy NOP-os ciklust kell belerakni, meg esetleg több NOP-ot. Pl. így:
Tanulmányozd át a kódot!
Idézet: „amúgy a táprésznél stabilizálva van, azért felteszem” Csak tudnám miért kell mindenkinek egyesével elmagyarázni, hogy az a kondenzátor nem véletlenül kell oda a pic mellé... |
Bejelentkezés
Hirdetés |