Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   5 / 91
(#) cimopata hozzászólása Ápr 3, 2007 /
 
Énis megépítettem ezt és szerintem jó kis ic és olcsó is.
A hangja szép és cseppet sem torzít. Viszont basszus az van rendesen. 2 db 70W os LM3886 ot hajd de alig adok hangferőt már úgy bömböl mint a korság.
Gondolkoztam a TDA 1524 en de szerintem azt ne vegye meg senki mert magas a kimeneti zaj, ehhez képest.
A régi erősítőmbe pedig egy uP 1892 ha jól emlékszem.
Na az, mégjobb minőségű. Igaz drágább is volt mint ez, meg az Pro logic I decoder is van benne.
(#) SyncMaster hozzászólása Ápr 3, 2007 /
 
Szia!

Tesztelésem úgy zajlott hogy a hangkártyáról lehúztam mindenféle hangszínt alapra. Úgy hallgattam negyedóráig hogy az előerősítő nem volt bekötve.
Utánna beköttem és úgy hallgattam. Hallgasd meg és dönts. Rengeteg a basszus...

Nekem 2db Marantz típusú hangfal van igaz Magnat hangszórókkal de előfok nélkül jobban bírja nem torzít olyan hamar. De teszteljétek Ti mit hallotok. Én mélyet és basszust kevés részletet a zenéből és pici magas.

Ja meg eredetileg utánna azért kötöttem ki mert valami oknál fogva magától adja a hangerőt és nem áll meg maximumig. Gyanakodtam paneltörésre de a panel 1 hónapos. Zsír új. Sajnálom az 5000 Ft-ot amit adtam érte...

Szabolcs
(#) SyncMaster hozzászólása Ápr 20, 2007 /
 
Üdvözlett!

Na megint kedvem akadt az LM1036N-hez...

Közben a trafómat és átalakítottam egy kicsit hogy ne zúgjon egy cseppet sem. Az előfokon minden kábelt kicseréltem újakra mivel, feszültségvezérelt így sima vezetéket kaptak a potméterek. Miután beépítettem akadt egy nagy problémám:

Az egyik oldal ténylegesen a bal oldal rendesen dolgozik. Míg a másik jobb oldalnak nincs meg rendesen a hangereje körübelül egynegyede szól a bal oldalhoz képest. Mi okozhatja ezt? Esetlegesen javítható-e? Vagy elszállt volna az IC jobb oldala?

Szabi
(#) Thom válasza SyncMaster hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
Hi!
Esetleg tekergesd meg a balansz potit (középállásban kell lennie, akkor azonos a két csatorna erősítése)!
Ha ez nem segít akkor a jobb csatorna kondijait ellenőrizd/cseréld. Lehet KH is.
Ha ezek nem akkor IC csere!

Meghajtással nincs gond?
(#) SyncMaster hozzászólása Ápr 21, 2007 /
 
Üdv!

A balansz poti középállásban van és akármelyik irányba tekerem a feszültségvezérlés megjelenik a műszeren 5,6V. Tehát elvileg a műszer szerint dolgozik. Mi az KH? Erről még nem hallottam. A meghajtás az megfelelő. Egyenirányítva 14V-ot kap. Rendesen meg van szűrve meg minden ami kell. Szerintem is IC csere kell...
De ezek után nem biztos hogy még fektetek bele több pénzt. Azért köszi a segítséget.

Szabi
(#) szabi83 válasza SyncMaster hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
KH: KontaktHiba


ha pcről nyomod a jelet, pcn középállásban van a balance?

(#) Steven19 válasza SyncMaster hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
Tsá. Szerintem a 12V tökkéletesen megfelel mert nekem is igy működik 7812-es ic előtte 3db 4700 mikrofarádos kondi
utána eggy 10 mikrós és eggy 470 nanaofarádos szerintem sok aza a14V neki 12V-on is melegszik eggyébként. Ha olvastad volna a 14.5 volt a max gondolkodjál már.
(#) Steven19 hozzászólása Ápr 23, 2007 /
 
A nyákrajzot megtaláljátok a HOBBIelektronika 2003.februári kiadásában.
(#) Benkutya hozzászólása Ápr 29, 2007 /
 
Helló, tudom bocs, nem olvastam végig, semmi időm nincsrá, csak annyi a kérdésem, ami nagyon fontos, hogy az lm1036N egyben előerősítő is, nem? Csakmert nem tudom, hogy rakjak-e elé preampot vagy sem.
(#) Thom válasza Benkutya hozzászólására (») Ápr 29, 2007 /
 
Nem, a jelen nem erősít, maximális kimeneti szintje ugyanakkora mint a bemeneti szint.
Erősíteni csak a hangszínszab. frekvenciáin tud (40Hz, 16kHz).
(#) Benkutya válasza Thom hozzászólására (») Ápr 29, 2007 /
 
Köszi a gyors választ és szerintetek ez a preamp melyikkel lenne jobb, tl072 vagy NE5532?
(#) szabi83 válasza Benkutya hozzászólására (») Ápr 29, 2007 /
 
ne5532 :yes: :yes:
(#) pista91 hozzászólása Ápr 29, 2007 /
 
Hali!

Már kétszer megépítettem ezt az lm1036-os áramkört, de még egyszer sem működött. Az első változat próbanyákra készült, a másokdiknak már martam nyákot is. A nyáktervet itt a fórumban adta valaki (mellékelve). A próbanyákra készült veruió elég zagyi lett, nem is lepődtem meg azon hogy nem müxik. Viszont az utóbbi eléggé zavar.
Három dolog jutott eszembe amiért nem működhet:
1- nem kaptam 0,39µF kondit ezért csak 0,34µF van a 6 és 15 lábra kötve
2- 47k ellenállásokat kértem, de a szinkód alapján csak 42k és utána is mértem
3- esetleg nem lehet hogy kinyírtam egy rossz bekötéssel az ic-t?

A nyákot nagyjából 5x átnéztem, elvileg minden bekötés jó és rövidzár sincs.
Nem tudjátok mi lehet a baja, vagy a fentiek közül nem okozhatta-e valami a gondot?

A kimeneten jóformán semmit sem lehet hallani, csak egy reccsenést amikor rádugom a fülest meg amikor lehuzom. De szerintem akkor is kellen hallanom valami recsgést, amikor nincs is bemenő jel. De sajnos a csenden kívül mást nem hallok.

Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) Benkutya hozzászólása Ápr 29, 2007 /
 
Köszi szabi és Thom a gyors válaszokat
(#) dzsdzs hozzászólása Máj 5, 2007 /
 
Sziasztok!
Megépített én is az áramkört, szépen dolgozik meg minden, de van egy nagyon szörnyű alapzaja, még akkor is, ha nincs bemenőjel. Az lehet hiba, hogy a nyákrajz eredetileg teletestes, de nekem épp nem volt kéznél kétrétegű nyák, és átrajzoltam egyoldalra?

lm1036n.pdf
    
(#) roland8lsm hozzászólása Máj 9, 2007 /
 
Sziasztok! én is megépítettem, de nagyon nem jól működik, nagyobb hangerőnél recseg, ropog, ha a mély nem 0-n van akkor is, de mint az állat!, lehet az baj hogy 100n-os kondikat raktam a 2 10n-os helyére, és a kimeneti kondik is 100n-osak? az nem baj ha hosszúak a potikhoz a vezetékek(kb.:30cm), tom, feszvezérelt, de hátha..
(#) sixtek hozzászólása Máj 9, 2007 /
 
Igen, nem viccbol vannak megadva az alkatreszertekek.
Csereld oket a jeloltre
(#) szabi83 válasza roland8lsm hozzászólására (») Máj 9, 2007 /
 
a 10n sztem a magas ért felelős
390n meg a mély
szal magassal is a mélyet szabályzod elvileg
vagy mi
(#) roland8lsm válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 9, 2007 /
 
köszi szépen a gyors segítséget! jah észre vétel: kapcsüzemű tápot nem szereti, nagyon gerjed ha mellette van..
(#) sixtek hozzászólása Máj 9, 2007 /
 
Tegyuk fel hogy a kovetkezo fokozat 10kOhm-os bemeneti impedanciaval rendekezik. Ebben az esetben 100nF-os csatlokondi eseten 160Hz a toresponti freki. Ez meg tobbszoros frekin, vagyis mondjuk 500Hz-en is jeltorzulast okoz.
Akkor meg min csodalkoztok?

10µF kell oda.
(#) roland8lsm hozzászólása Máj 10, 2007 /
 
Sziasztok! kicserélgettem a kondikat, de az eredmény változatlan... panelt már rengetegszer átnéztem és az jó.
(#) adorjan81 hozzászólása Máj 14, 2007 /
 
Hello mindenki, én is megépítettem ezt a csodát de nekem zajosnak tűnik, esetleg nem tudna valaki felrakni egy jól megkomponált nyákrajzot beültetésekkel, ami nem zajos és esetleg mellékelhetné a táp szűrését is, hogy hogyan is néz ki. Probalkoztam már a tda1524 el is de az is zajod de sztem jobban szól. Esetleg jó lenne valami alternatíva ami tényleg nem zajos.
Segítsetek. Köszi
(#) dzsdzs hozzászólása Máj 14, 2007 /
 
Sziasztok! A zaj az nálam is nagyon égető probléma. Az lehet baj, hogy külön tápról és trafóról megy a végfok meg a hangszinszabályzó? A testeket ekkor is össze kell húzni egy pontba? Esetleg kell valami speckó szűrő a tápba?
(#) adorjan81 hozzászólása Máj 14, 2007 /
 
Én már próbáltam külön tápról és 1 tápról, próbáltam több 100nF kondikkal is szűrni a tápot és semmi javulás. Ráraktam fúróaksira, arról javult a zaj de ezt sehogyan sem tom reprodukálni a toroid trafómmal. pedig ebben jobbak a zajviszonyok mint a TDA1524. Esetleg próbálkozzak a TDA1526-al. Segítsen már valaki aki ért is hozzá vagy már látot olyat aki látta hogy valakinek sikerült leküzdenie ezt a zajos akadályt. Köszi.
(#) adorjan81 hozzászólása Máj 15, 2007 /
 
Na valaki?
(#) Thom hozzászólása Máj 15, 2007 /
 
Hogy zajos?
Akkor, ha a bemenetre nincs kötve semmi (ilyenkor természetes) vagy akkor is ha van meghajtás rákötve?? Lehet az előfokkal van gond!
Próbáljátok a bemeneteket 1k-s ellenállattal lezárni, ha még mindig zajos akkor ez az IC nektek nem jött be...
(#) cimopata hozzászólása Júl 13, 2007 /
 
Sziasztok!

Olvastam hogy az az IC a kapcsüzemű tápot nem szereti.
Pontosan miért is, mivel énnekem is ez a problémám hogy kapcsitáppal megy és azt veszem észre hogy mikor tekerem a hangerőt akkor hirtelen elkezd kattognni meg sercegni mint az állat.
Ha kikötöm az előerősítőt akkor megy a redszer szépen.

Tudtok adni valami tippet hogy a kapcsitáp és az előserősítő megférjen egymásmellet?

Most úgy van megcsinálva, hogy az egyik tápágról van leosztva a feszültség egy 7812 es stabilizátorral.

Minden segítő választ nagyon megköszönnék.
(#) szabi83 válasza cimopata hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
sztem a 7812 elé tegyél vasmagos induktivitást :yes:
(#) cimopata válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
Ahh gondolom minél nagyobb annál jobb nem?
(#) Thom válasza cimopata hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
Jelen esetben a kis áramfelvétel miatt nem kell nagynak lennie (fizikailag). Induktivitásban legyen néhány száz uH-s.
Következő: »»   5 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem