Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   127 / 308
(#) kistotti01 válasza blackdog hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Köszi a véleményed, erre voltam kiváncsi, hogy milyen is valójában. Mivel a gyártó semmi konkrétumot, semmi infót nem ad meg róla, súly, méret stb...
Idézet:
„Instabil, felborul és semmi erőhatást nem küzd le.”
Szóval, akkor sok mindenre nem használható. Akkor nem fogom megvenni.
(#) kistotti01 válasza Dániel X hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Nem is rossz a képek alapján. Van itthon vastag vezetékem többféle, csipeszem is van. Majd teszek vele egy probát, hogy össszerakva hogyan áll helyt.
(#) Dániel X válasza kistotti01 hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
A vianni meg lehet kapni 300-400 Ft ért lámpás kézi nagyítót elég könnyű fel lehet erősíteni a "kéz" végére.
(#) john94 válasza kistotti01 hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Persze,holnap csinálok képet,ha megfelel,csak nincs túl jó telefonom,és lámpánál kiláthatatlan képet csinálok vele.
Szerk.: De nagyjából úgy néz ki,mint amit dniel.loy linkelt,csak azon nincs LED,de akartam rá rakni,de sajnos nem találtam.
(#) john94 válasza Dániel X hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Hello
Persze,stabilan tart,már elég régóta használom és kb 200Ft-ból kijött az alkatrész hozzá
(#) Dániel X hozzászólása Júl 15, 2011 /
 
Üdv!

Kinek mi a tapasztalata flexibilis tengellyel? Ilyenről? Ugyanis miután sok fúrószárat törtem el a fúrógéppel a másik könnyebb gép meg nem fogja meg az 1mm patront nem lehet a környéken venni,a tokmányát sem hajlandó leszedni ezért gondoltam erre. Ezeknek elviekben 0 mm ig összemegy a befogó részük.
(#) Dániel X válasza john94 hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Akkor jó. Koaxot senki ne használjon ilyen célra.
(#) blackdog válasza Dániel X hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Milyen fúróhoz kell ez? Ezzel csak agyon terheled a fúrót, ha sokat fúrsz egyszerre.
Tanulj meg kézből fúrni. Én HSS fúrót használok, kevésbé törik, de annál gyorsabban kopik. Viszont nem használok flexi vezetéket. Ez nem egy fúróbarát darab.
Ilyen gépem van. Amúgy nem ajánlom senkinek.
(#) Dániel X válasza blackdog hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Üdv!
Márkát nem tudok most hirtelen mondani de bazi nehéz. Az a normál fúró amit át lehet kapcsolni ütvefúróra, hálózati.Hss szárat használok és 2 furatonként törik. Mért nem fúróbarát?
(#) blackdog válasza Dániel X hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Erősen terheli a fúró motorját a spirál ami a flexi csőben van. Azért vedd figyelembe, hogy a fúrónak sokkal nagyobb teher ezt meghajtani. Hossz, súrlódás, súly, hajlásból fakadó ellenállás stb...
(#) Dániel X válasza blackdog hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Értem.Hát a napokban körbenézem a boltokat, és amjd kiderül mi lesz.
(#) Dániel X válasza blackdog hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Végiggondolva mivel ütvefúróként is lehet használni van ereje a motornak, elviekben ez nem lehet neki gond. Egy akkumulátoros fúró viszont szenvedne a hosszabbítóval.Egyes Kisgépekhez alapból adnak ilyen hosszabbítót.
(#) blackdog válasza Dániel X hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
És az alap kisgépek mint az enyém is meg is szakad tőle. Attól, hogy ütvefúró lehetőség még nem lesz erősebb a fúród sőt..
Ezek szerint hagyományos pisztolyfúród van. Ez nem is alkalmas erre a célra mert alacsony a fordulata. Én a helyedben inkább magas fordulatú fúróra költenék. Proxxon vagy Dremmel.
(#) Dániel X válasza blackdog hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Holnap tudok majd írni fordulatszámot. Az említett fúrók meg nem olcsók. Ebből azt veszem ki hogyha a fúróm tud közel akkora sebességet mint az említett gépek akkor valószínűsíthető hogy még is elbírja gond nélkül a hosszabbítót.
(#) Ricsi89 válasza Dániel X hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Ő sebességet a fúrásra írja. Nyákot nagy sebességű fúróval érdemes fúrni.
(#) blackdog válasza Dániel X hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Ami biztos, hogy nem tud a fúród akkora "sebességet" és nem örül semmilyen hosszabbításnak. De, ha vannak tartalék szénkeféid akkor próbálkozz.
Én egy alkalommal fúrtam pisztolyfúróval 78db 0,8 mm lukat kézből megállás nélkül és nem törtem el a fúrót. A panel 3x5,5cm volt. 2 hete a Skil gépemmel 256 furatot csináltam megállás nélkül 0,6mm HSS fúróval és nem törtem el. Bár a vége felé már szitkozódtam mert zsibbadt a kezem és totál elkopott a fúró.

A magas forulatú fúróknak pont az a lényege, hogy nem az erő hanem a fordulat számít míg pisztolyfúrónál a erő a domináns. Ne feküdj a fúróra, szép lassan engedd a panelra. Tovább tart a fúrás, de nem töröd el a szárat. Az is fontos, hogy milyen szögben áll a fúró.
(#) KTobi válasza blackdog hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Ha kisebbik kézi fúróval fúrom a nyákot, akkor elcsípem alul a befogófej felett, és egy kézzel csak furkálom sorba a lyukakat. Egy-két száz furatig el lehet viselni. Mintha azt a kis nyákfúrót használnám.
(#) Dániel X válasza blackdog hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Lassan engedem függőlegesnek látszik bár nincs 3 kezem hogy a vízszintmerőt is odategyem. Nekem múltkor miután meguntam hogy sok eltörik 5 db luk kifúrása 3 szárba került. Azóta sincs az a panel kifúrva.
(#) blackdog válasza Dániel X hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Akkor viszont nem központos a tokmányod. Vagyis üt. Én az első paneleket OBI gazdaságos talán AISIST vagy milyen pisztolyfúróval csináltam és csak 1db 0,6 mm szárat törtem el. Kicsit keresgélsz, gyűjtögetsz akkor összejön a magas fordulatú fúró. Egyébként csak kínlódni fogsz. Vagy áttérsz 95% SMD-re. Akkor sokat nem kell fúrni.
(#) Dániel X válasza blackdog hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Nem smdzek, és egy darabig nem is akarok. De már gondolkoztam azon is hogy állványt csinálok neki, hátha változik a helyzet.
(#) blackdog válasza Dániel X hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Nem tudom mióta foglalkozol az elektronikával, de az SMD-t nem fogod elkerülni. Én alig egy éve foglalkozom az elekróval, de már használok SMD-t. Nem kell fúrni, kisebb a panel esetenként könnyebb a nyák tervezés.
Én is készítettem állványt a fúrómnak, de valahogy kézből gyorsabban megy.
Ki kell tapasztalni ezt is mint a nyák készítést.
(#) Dániel X válasza blackdog hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Lassan 9 hónapja hogy komolyabban építgetek,de csak most jönnek majd a komoly dolgok mert tudásilag kezdem utolérni magam. Hát kézzel tuti gyorsabb. illetve van még ilyen derékszögű kiegészítő. az se lehet rossz mert vízszintesen tartod a gépet a szár mégis függőleges. Bár ott nem tudom mennyire lenne könnyű leengedni a fúrót, hogy ne mozduljon semerre.
(#) Dániel X válasza blackdog hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Na ez érdekes. Most vagyok túl 160 db forrpont kifúrása után és egyetlen szárat sem törtem el, pedig mindent ugyanúgy csináltam mint amikor törtek aszárak. Arra tudok gondolni hogy az előző fúrószárak silány minőségűek netán gyári hibásak lehettek. Lassan az erő is visszatér a kezembe.
(#) Imi65 válasza blackdog hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Nem tudom mióta foglalkozol az elektronikával, de az SMD-t nem fogod elkerülni.
Nem jelent semmit, én 30 éve elektronikázok, és nem SMD-ztem soha, és nem is fogok. Nem kell elhamarkodottan semmit kijelenteni.
(#) john94 hozzászólása Júl 16, 2011 /
 
Hello!
Szerintetek egy ilyen fúróhoz megpróbáljak állványt csinálni,vagy felesleges?
(#) albinolynx hozzászólása Júl 16, 2011 /
 
Többeknek van gyufásdoboz tárolójuk, mint kiderült. Én magam is összeraknám az enyémet, viszont hosszú távra tervezek, fontos lenne a tartósság.
Akinek megvan évtizedek óta, mivel és hogyan ragasztotta őket? Teljesen bekenve az érintkező oldalakat, vagy csak pontszerűen?

Kísérletezni nincs kedvem, direkt ide való ragasztót szeretnék vásárolni. Meleg ragasztó valahogy nem ide valónak tűnik számomra.
(#) b-max válasza albinolynx hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Annó a technokol rapid volt a nyerő, vastagon bekenve. + még körbeszigszalagozva a külső
Valamiféle sima papirragasztó megteszi szeritnem, nem sajnálva a mennyiséget.
(#) albinolynx válasza b-max hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Közben kitaláltam, hogy készítenék neki egy keretet. Akkor annyira nem is lenne vészes, keret ad neki tartást.
Köszi!
(#) bbarna válasza john94 hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Helló! Szerintem sokkal egyszerűbb, ha kiveszed a házból
a motort és az áttétet-ez egy tömbben van- és úgy készítesz állványt.
(#) john94 válasza bbarna hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Hello
Gondoltam már én is rá,de pont azért vettem még tavaly magamnak Címerezés pénzt el kellett költeni ezt a fúrót,hogy legyen egy hordozható fúróm,mert sokszor jobb,mert néha kell a kocsihoz is és akkor nem kell a hosszabbítóval "szórakozni".
De lehet az lessz,hogy ha idén is el tudok menni dolgozni,veszek egy "Tesco-s" 3-4 ezer Ft-os fúrót és azt fogom átalakítani.
Ezt sajnálnám tönkre tenni,mert eléggé hozzám nőtt
Azért szerettem volna egy állványt csinálni,hozzá,amibe berakhatom vagy kiszedhetem.
Következő: »»   127 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem