Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   772 / 1679
(#) andras99 válasza andras99 hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Ja, és még egy kép. A minőségért bocsi.
(#) john94 válasza andras99 hozzászólására (») Júl 18, 2011 / 1
 
Nekem is volt 1-2 elég érdekes megoldásom .
Volt olyan erősítőm,ami az asztal lapjának alsó részére csavarozgattam fel
Nem találtam semmi olyat,ami jó lenne doboznak,ezért így oldottam meg.
(#) Gafly hozzászólása Júl 18, 2011 /
 
Ez ugyan nem elektronika, de a szomszéd kérte. Lehet hogy én is átalakitom az enyémet szétszedhetőre, mert igy belefér a csomagtartóba...
(#) 187BodyGuard válasza Gafly hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Ez baromi praktikus! Gratula hozzá! Szép munka!

Én is alkottam valamit, egy saját készítésű Marshall JCM800-as csöves gitárfejet. Fog a fene költeni rá sok száz ezreket, ha meg is lehet semmi pénzből építeni. Csövek voltak itthon, foglalatok voltak itthon, a sasszí a suliban készült egy IBM szervergpházból + Acer billentyűzet és egy DELL monitor alapanyagaiból. A belseje Forrlécre szelet megoldású. Csak 10W de ez is leszedi az ember fejét!

Itt egy videó róla:
Micro Marshall JCM800 (10W Head)
(#) Frankye válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
A belseje szép lett, bár a vezetékek kicsit "kuszák", de a külsején lenne mit szépíteni még... Egyébként gratulálok, csak így tovább!
(#) 187BodyGuard válasza Frankye hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Köszi szépen!, a Belseje azért lett kusza, mert ez a "csak legyen már kész" dolog hajtott, mert hónapok óta dolgozom rajta. A Forrlécről töltöttem fel képet, ezen látszik, hogy oldottam meg a kapcsolást gyorsan. A forrléc úgy készült, hogy egy nyákcsíkon kimaszkoltam a forrszemeket kocka formájú szigetelőszallag csíkokkal, azt beleraktam a maratóba. Egyszerű és biztos módszer. Magát a forrlécet ipari ragasztó fogja a kasznihoz, így tuti nem esik le. A nyák szigetelés miatt meg sok kV-ra meg van oldva a védelem! A kaszni kész van már vagy 3 hónapja. A külsejét illetően, az egész egy fadobozba lesz beszerelve, ami le lesz bőrözve. A Potikkal nem tudtam mit csinálni, ezek voltak itthon, és nincs pénz másikat venni. Jelenleg is dolgozm egy Peavey 5150H-n. A 4X12-es ládába lévő hangszórókra gyűjtök most.
(#) skero válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Nem rossz ! Gratulálok!
(#) Moderátor hozzászólása Júl 20, 2011
 
A "baromi" vitát eltávolítottam. Kicsit túl hosszan sikerült erről vitáznotok...
(#) 187BodyGuard válasza skero hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Tettem fel egy másik videót róla, ami kicsit jobb hangminőségű. Tessék csak meghallgatni!

http://www.youtube.com/watch?v=bbDOAJcQpvkMicro Marshall JCM800 [2203] Sound Samples [/url]
(#) slogan válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Jól szól gratula !


Metallicát még gyakorolni !
(#) morzsa15 hozzászólása Júl 20, 2011 /
 
Na elkészültem a tranzisztoros kivezérlésjelzőmmel vélemény?
(#) 187BodyGuard válasza slogan hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Meg lesz! Mondjuk többnyire Slayer-t meg Ensiferum-ot játszom, de igazad van alapműfaj, meg fogom tanulni


Morzsa15 Neked meg nagyszerű lett a kivezérlésmérőd! Ugyan ezt építettem rendelésre, csak sztereóban. Szép munka!

Azért szeretem ezt a tranzisztorosat, mert egyszerű, olcsó és jól működik! Eddig LM3915-el valahányszor próbálkoztam kudarc lett a vége, végül mindegyik füstgépként végezte. Eddig nekem Ez a tranyós és az AN6884-es jött be igazán.
(#) slogan válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Gyakorold a "denfelést" .....
(#) Abukodonozo válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Szép munka, jó lett az erőlködő is!
(#) john94 válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Szép munka!
Én is már régóta szeretnék egyet csinálni,mert sokszor jól jönne.Ha sztereó hangszóróra szeretném kötni,akkor ezt duplán kell megcsinálnom igaz?Mármint külön a bal és a jobbra.
A nyákra hogyan nyomtattad a feliratot?Kérdeztem már több helyen is,de sehol sem tudták megmondani.
(#) kistotti01 válasza john94 hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Természetesen sztereó esetén 2db áramkörre van szükség. Ezt nem a hangszoróra kell kötni hanem a bemeneti jelre. Szerintem Ő ezt kittben rendelte és ott a panel már kész volt felírattal és össze keleltt csak forrasztani. Panelra felíratot még sohasem készítettem, de elvileg rá lehet vasalni a felíratot. Erről konkrétabbat nem tudok mondani, majd aki profi ebben majd részletesen elmagyarázza. Én TA7666-al készítettem kivezérlésmérőt, az stereo. 2x5 ledes.
(#) morzsa15 válasza john94 hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Hát ezt rendeltem a hestoréról egyébként a beültetést laminálóval lehet meg csinálni a hestore-n van stereo is 3000 valamenyiért
(#) john94 válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Oké köszi,majd utánanézek,hogy mi kell ehhez,mert sokszor én is szeretném így "díszíteni" a NYÁK-ot.
(#) Mybuster hozzászólása Júl 20, 2011 /
 
Elkészült az RGB LED Strip em színváltással!
(#) Mybuster válasza Mybuster hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Bővebben: Link itt a vidi!!
(#) skero válasza Mybuster hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Ügyes. Gratulálok !
(#) janikukac válasza Mybuster hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Ez már komoly munka ! Ügyi!
(#) Mybuster válasza skero hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Köszike! Amúgy egy bontott nyomtató led csíkja a 90 % bontott alkatrész!
(#) Mybuster válasza janikukac hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Köszike!
(#) 187BodyGuard válasza Mybuster hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Szép munka, ha végleg megharagszom a HP Deskjet-re akkor abból is ilyen fog készülni szerintem.... Sok hülyeséget csinál már egy ideje, rendszerint gyűri a papírt meg hasonlók, és már a falra mászom tőle. Mondjuk ha szétverem, mivel nyomtatom ki a nyákrajzot?
(#) janikukac válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Én nem értem. Minden nyomtatóban van ilyen, vagy ez micsoda igazából?
(#) 187BodyGuard válasza janikukac hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Ez a szkennerben van benne, amikor a szkenner fej megy végig akkor ez RGB színekben váltogatja gyorsan magát, és így olvassa be a színeket, képeket.
(#) janikukac válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Jó tudni, majd lopok valahonnan !
(#) FMSound hozzászólása Júl 21, 2011 /
 
Üdv!

Már régebben prezentáltam itt alkotásom. De ma elkészültem, a kerti kerítéshangulatvilágításával. RGB Ledes lámpával. A lámpatesteket is én csináltam, lámpánként színenként 5mm-es led, a vezérlő pic12F629. Hangulatos esti borozgatásoknál
Egy kis video

Készülnek a ledes színpadtechnikai lámpáim, a már meglévő 14db kivállóan teljesít. Majd teszek fel összképet ha az újak is elkészülnek.
(#) Mybuster válasza janikukac hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Hajrá!!
Következő: »»   772 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem