Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   75 / 151
(#) lajos1969 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Ilyen lett, köszönöm a segítségeteket! Bővebben: Link
(#) janikukac válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Örülök, hogy sikerült. Én is meg fogom épiteni.
(#) mrobi válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Tetszik. Jó lett. Nekem azok tetszenek amelyek ütemre dolgoznak. Talán meglehetne oldani egy alul áteresztő szűrővel ami a mély hangokat engedné át.
(#) lajos1969 válasza (») Júl 27, 2011 /
 
Köszönöm.
(#) kokozo válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Én köszönöm hogy csináltál róla videót, és ugye élőben még jobb mint a videón?
(#) lajos1969 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Hát nem rossz az biztos.
(#) fifadani hozzászólása Júl 29, 2011 /
 
Sziasztok!

Tudna nekem adni valaki egy működő kapcsolást lm3914-es ic-re? Ja és 10 db led üzemelne, szal 1db 3914 legyen a cél.

Köszi!

Időközben találtam egyet. Igazolná nekem valaki, hogy ez működik?

Bővebben: Link

Ha valaki tud még más megoldást, szívesen fogadom!
(#) proli007 válasza fifadani hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Hello!
Egy adatlapon szereplő kapcsolás, mindig működik. De általában ez, nem egy kidolgozott áramkör, hanem egy példa, ami jellemző felhasználást mutatja, vagy valamely funkció megértéséhez példa.
De ha kivezérlésmérő lesz (mint ahogy a topik címe mutatja) akkor inkább ezt a megvalósított kapcsolást ajánlom. Ha az LM3914 jobban tetszik, mint a 3915, hát legyen. De a fül hallásgörbéjéhez a logaritmikus skála jobban illeszkedik.
üdv! proli007
(#) fifadani hozzászólása Júl 29, 2011 /
 
Értem köszi. Igazából kezdő vagyok, és szívesen fogadom a tanácsot. Akkor 3915-öt választok. Tudnál adni egy olyan kapcsit, ahol csak 1 db 3915 van?

Köszönöm szépen!
(#) koncsik03 válasza fifadani hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Fent van egy fényképező jel.Arra rákattintasz és választhatsz magadnak.
(#) proli007 válasza fifadani hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Hello!
Tudod hogy kell három oroszlánt megfogni? Ötöt megfogsz, és kettőt elengedsz..
üdv! proli007
(#) reloop válasza proli007 hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Jó a válasz felvezetése A led anódokat nem szoktad alacsonyabb feszültséggel táplálni? A csatolt rajzon ~10mA a led áram, oszlop kijelzésben ilyenkor túl melegnek érzem az IC-t.
(#) proli007 válasza reloop hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Hello!
Csak megrajzoltam, mert ragaszkodott az egyhez. De alapból igazad van, viszont elég egy szem mezei ellenállás is sorba a Led-ek táplálásával, mert a kimenetek áramgenerátorosak. Az felveszi a felesleges teljesítményt. Vagy kisebb tápfesz. De fogalmam sincs mit készít, milyen tápfeszültségre..
üdv! proli007
(#) reloop válasza proli007 hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Üdv! Akkor ez a stabilizátor túlzás? Közel azonos eredményt ad a 68-100 ohm ellenállás is? A rajzon R8.
(#) fifadani hozzászólása Júl 30, 2011 /
 
Sziasztok!

Most ismerkedem igazából az elektronikával.
Szerettem, volna egy kivezérlésjelzőt, de a tranzisztoros megoldást 2 nap próbálkozás után abbahagytam. Gondoltam, egy IC-s megoldást könnyebben megtudok építeni. Sem a feszültségem, se semmi nincs eltervezve, egyenlőre tanulgatni akarok. Próbapanel, vezetékek, alkatrészek, tudjátok.
Szóval, egyenlőre egy "egyszerű" kapcsolásra van szükségem. S ha sikerül megcsinálni, megyek tovább a nehezebb felé.
(#) Kovidivi válasza fifadani hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
AN6884, vagy LM3915-tel próbálkozz.
(#) proli007 válasza reloop hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Hello!
Nem túlzás, hanem felesleges. Pontosan úgy megoldható, ahogy a linkelt rajzon is van..
(#) reloop válasza proli007 hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Köszönöm a választ. Poros kollégának jövök egy 7805-tel. :hide: Bővebben: Link
(#) poros válasza reloop hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Szerencséd,hogy sikerült egy elfekvő készletből 150 darabot olcsón vásárolnom. Ezért jössz 10FTal.
(#) fifadani hozzászólása Júl 31, 2011 /
 
Amíg nem érkezik meg az LM3915, addig is elővettem a tranzisztoros kapcsolást, hátha sikerül. Mindig ugyan az a hiba. Megépítem, szerintem mindent jól raktam össze. 9V-os elemről működtetem. Az audio jelem, az 5.1es rendszerről jön, egy hangszóró helyére van kötve.
Az audio folyamatosan 16,7mV. Gondolom ez a kapcsolás a frekvenciális változásokat "egyenesíti" majd erősíti fel.
Az én kapcsolásomra ha ráadom a tápot, felvillan szinte az összes led (5 db) majd kialszanak. Kivéve az első led-et, ami halványan világít. megfigyeltem, a zene ritmusát nem követi.

Tudtok így látatlanba segíteni?

Köszi!

Ez a kapcsolás: Bővebben: Link
Minden alkatrész ugyanaz mint a rajzon, kivéve a tranyókat, 547b helyett 547c.
(#) fifadani válasza fifadani hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Az 549es tranyót megfordítva, táp ráadásakor, gyors felvillanás, és ilyenkor nem jelentkezik, az első led halvány világítása.

Jelre, még mindig nem reagál.
(#) kokozo válasza fifadani hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Szia le tudod fényképezni? Mert úgy egyszerűbb lenne a hibakeresés..
(#) poros válasza fifadani hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
A nyákot is felrakhatnád. kettőt építettem mindkettő működött elsőre. Ezzel a nyák tervel. A tápfeszültség 12 volt.
(#) tatamaci51 hozzászólása Aug 1, 2011 /
 
Keresek 12-ledes vezérlés jelzőt elfogadható áron.tatamaci51
(#) fifadani válasza poros hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Megpróbáltam több szögből, több képet csinálni. Hátha

Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) poros válasza fifadani hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Hát így első ránézésre PL a 1N4148 as dióda sor katódján nem szabadna ott lennie a +12voltnak
(#) fifadani hozzászólása Aug 1, 2011 /
 
A 4k7-es ellenállások vannak összekötve. Rajtuk nincs közvetlenül feszültség adva.

(ezt a képet nézegettem, a kapcs.rajz mellett:
Bővebben: Link )
(#) poros válasza fifadani hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Elég nehéz kivenni de,ha jól látom a potméter bekötése sem jó.
(#) fifadani válasza poros hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Ha a képet nézed, a potméter balszélső lábán jel be, középsőről megy a kondiba, a jobb szélső lába pedig megy a gnd-be.

Az audio- megy a potiba és az audio+ meg a gnd-be nem?

(ha az elem + ágát lefogom és a diódákat másik kézzel fogdosom, világítanak, szépen egyesével. Remélem ez jó dolog )
(#) kokozo válasza fifadani hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Szia!
Ha összekötöd a bc549C E és C lábát akkor világítanak a ledek? Mert ezzel nagy mértékben leszűkülne a hiba okának helymeghatározása.
Következő: »»   75 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem