Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   279 / 607
(#) bajtaig válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Egyszer kimértem egy potival a mute feszültségeket,Úgy alakult hogy 0-3V között néma, 3V-nál kezd szólni, 4,5 V-nál teljesen nyitva. Ha 4 voltot adtam a mute lábra, meg egy 10 mikrós kondit, remek lágyindítást kaptam.A be-ki kapcsolási tranziens elmaradt.Érdekesség:be lehet állítani egy olyan értéket, mikor tekered fel a hangerőt, nő akimenő kakaó,esik a tápfesz, és elkezd halkulni a zene,tehát ahelyett hogy hangosodna, inkább halkul,vagy nem hangosodik tovább.Védelem túlhajtás ellen.
(#) Szabi1 válasza bajtaig hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Szóval ha a egy ellenallassal kiszűrök a tápfeszből 4 voltot és 10 mikrós kondit teszek a mute-ra akkor nem fog koppani amikor ki/be kapcsolom ???
(#) DJanosi hozzászólása Aug 16, 2011 /
 
Üdv ! Van egy +/- 40 V os trafóm ! Gondolkozok hogy milyen erősítőt készítsek hozza ! Végül megfordult a fejemben a TDA 7294 hogy megéri olyant kesziteni és ha igen akkor egy híd kapcsolásban hány W leadására képes? Ha van elfogadok egy jól bevallt kapcsolási rajzot is hozza ! Üdv: Levente !
(#) bajtaig válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Poti egyik vége +ut másik vége test,csúszkán kb. 4V beállít,csúszka ráköt a mute-ra,mute-ról testre 10 mikró.Lehet nem 4V a jó hanem tőbb vagy kevesebb az adatlapon más érték van.Ha tetszik poti helyett ellenállásos fesz.osztóval véglegesítheted.
(#) pinyó39 válasza bajtaig hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Milyen trafód is van pontosan (sec. feszültség)?
(#) bajtaig válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Ha valaki veszi a fáradságot,és elolvassa a topikot,kérdés nélkűl kiváló erősítőt épít ,és rengeteget tanul,de ha csak a hangerőt szereti inkább vegyen erősítőt.
(#) bajtaig válasza pinyó39 hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Ugye nem tőlem akartál kérdezni!
(#) Bassmester válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Ha +/-40V pufferelt DC-t ad a táp akkor jó lesz a hídhoz, de ha 2×40V AC-t ad a trafó, akkor az már nagyon sok lenne neki. A 7294 híd +/-36V -ról ad le 200W szinuszt 8 Ohm-ra, klippelés nélkül.

ITT egy nyák a hídhoz.
(#) skero válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Ügyes munka ,főleg ,ahogy a nyákot elkészítetted. Nagyon jó lett .
(#) Bassmester válasza skero hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Köszi. Van egy (szerintem) még jobb, ahol a tápágak vezetősávjait "optimalizáltam"... most csak ezt találtam meg, de ennek sincs ismert hibája.
(#) DJanosi válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Nagyon köszönöm amit linkeltél de esetleg kapcsolási rajz ahoz van ? Ami pont annak van? Szeretnem így stereoban elkészíteni a kapcsolást ! Mutatok képet a trafómról és igen +/- 40 V de DC ben szűrve igaz határeset de meg elmegy ! Remélem megbírja így stereoban ! A másik kérdésem a kondenzátorok amiket tartalmaz mind 40 V on felüliek kell legyenek ? A harmadik kérdésem pedig hogy a bemenetre ahogy latom nincs rátervezve a potenciométer tehát azt azon kívül kell bekötni?
(#) Bassmester válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Az IC adatlapján van a kapcsolási rajz, nézz utána ha fontos. A tápágakba lévő elkók 50V-osak legyenek!
Potméter nincs a végfokon (miért is lenne).
(#) Szabi1 hozzászólása Aug 17, 2011 /
 
Lenne egy kérdésem:
A +- áram szűréséhez teszek 1-1 10.000µF-ot és az a kérdés hogy 0,22 µF kondi kell oda?
Vagy tehetek helyébe 0,47µF ot?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
A kondi fontos, a 0,47µF jó lesz. A kivitele fólia vagy kerámia legyen.
(#) blackdog hozzászólása Aug 17, 2011 /
 
Sziasztok!

Az erősítő mérésénél most hol mérjem a feszültséget és az áramot?
Tudni szeretném a W teljesítményt, de összezavarodtam.
Ha az erősítő DC bemenetét mérem akkor valósnak tűnő értékek jönnek ki, de ha a hangszóró kimenetet nézem AC módban akkor hihetetlenül alacsony értékek jönnek ki.
(#) Bassmester válasza blackdog hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
A végfok kimenetén kell mérni AC módban. Milyen műszered van? 4 vagy 8 Ohm-os műterhelést kell használni és 1 kHz -es szinusz jellel kell meghajtani. (amennyiben a leadott teljesítményt akarod mérni)
(#) blackdog válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Most nem tettem rá műterhelést sem szímuszt csak jó hangos bass 'zenét'.
2-3W jött így ki, de ez biztosan nem igaz. Ugrál a pohár a hangláda tetején.
Ha a DC bemenetet mérem akkor BE: 30VDC és 800 mA áram.
(#) Bassmester válasza blackdog hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Ahhoz túl lassú a multiméter, hogy a zenei impulzusok effektív értékét megmérd vele, hangsugárzón pedig eleve nem érdemes mérni, mert minden frekvencián más impedanciát mutat. Mérni nem így kell. Ha elég hangos akkor meg minek méricskélni...
Egyébként én ÍGY mérek.
EZ is hasonló, csak egy kicsit brutálisabb és a terhelés hevülése miatt nem is biztos hogy megfelelő pontosságú.
(#) Alkotó válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
A rajzodon lévő 2200uf+220nF nem a teljes szűrés. Ez csak az a rész, aminek illik magán az erősítőpanelon (tehát jó közel az IC tokhoz) lennie. Ezen kívül kell még valamilyen "komolyabb" szűrés, ami esetleg lehet messzebb is. Egyébként a 220nf az éppen egy érdekes probléma, mert van aki használja, van aki nem, és igazából senki sem tudja "pontosan" miért is kell, és főleg mekkora kell (azért vannak erről elméletek). Többen is úgy vélik, akkor a legjobb az eredmény, ha van egy nagy puffer + 10-100µF körüli LOW ESR elkó + 100-470nF körüli polarizálatlan kondi (persze ezek mind párhuzamosan).
(#) DJanosi válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Valahogy nem tudok ki igazodni ezzel az erősítővel ! először is nem értem most hogy kell a stand by es mute opciókat használni? Ezek bele vannak tervezve a nyaktervebe? Vagy hol nézzek iránta vagy az elhanyagolható? Itt van az a kép írja hogy stand by/ mute de aztán ott én mit kellene tegyek azt nem tudom !

TDA 7294.jpg
    
(#) DJanosi válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Elkészítettem az elképzelésem ! Lehet hogy semmi sem jó belőle de ami jó azt azt tudassatok velem és ami abszurd hülyeség azt is !
(#) Szabi1 válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Hali! Annyi az egész hogy két kapcsolót raksz be a +vcc és a stby/mute közzé úgy ahogy a mellékletben van.
Úgy tudom ha zárva van a kapcsoló akkor működik az erősítő.
(#) Bassmester válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Szerintem felesleges a mute, ezért a nyákomon nincs is ilyesmi. Ha azt építed, akkor neked sem lesz rá gondod, egyből meg fog szólalni, nem kell azon spekulálni hogy vajon miért nem szól
Ha nagyon kell a mute gomb, akkor a hangerő poti 1 -es és 2-es lábát is zárhatod egy kapcsolóval... garantáltan elhallgat.
(#) DJanosi válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Tehát mikor be akarom kapcsolni akkor a Stand by összezárom és ha el akarom némítani akkor összezárom a MUte opciót is?
(#) DJanosi válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
A stand by? Az úgy van megtervezve hogy stratbol össze van zárva? Annak sem kell kapcsoló? A képen berajzoltam a poti bekötését lehet hogy nagy marhaság amit rajzoltam de jó lenne azt is tisztázni !

TDA 7294.jpg
    
(#) Szabi1 válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Nem fordítva ha zárva vannak akkor nincsennek működés alatt.
Én is akarok belőle erősítőt és mondták, hogy muszály rá áramot küldni a 9-es és 10-es lábra, hogy működjön
(#) Bassmester válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Úgy van tervezve hogy alapból szóljon, nincs kapcsolgatási lehetőség.
Jó a potis rajz, de inkább 47k (log) potit használj.
(#) DJanosi válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Akkor azt mondod hogy nincs is annak semmi értelme egyszerűbb ha rákötöm egy kapcsolóra és megvan a ki be kapcsoló? Es mit jelent az hogy (log)?
(#) Bassmester válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Ezt most nem értem
Te nagyjából értetted amit az alábbiakban írtam?
(#) DJanosi válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Tehát magát az egész erősítőt kötöm kapcsolóra !
Következő: »»   279 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem