Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   899 / 2500
(#) demcar válasza reloop hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Ja nem is láttam a + jelet . Ám oké meglesz, minden kábel árnyékolt lesz amin a jel fog menni az egész erősitőben. És csak a keverő panelt tegyem be kis zárt fémdobozba és arra kössem le a táp gnd-jét?
(#) Elektro Boy hozzászólása Szept 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Építek egy 2X100W-os erősítőt és hallottam, hogy elvilegben ha nincs szürő a tápegység után, akkor az erősítő begerjed és nem szól szépen.

A kérdésem az lenne, hogy ez a szűrő miből áll, kondenzátorból vagy esetleg más szürő elvén működő kapcsolásból?

Ha tudtok valami kapcsolást hozzá, azt megköszönném.

A segítségeket előre is köszönöm!
(#) demcar válasza Elektro Boy hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Szia.

Hát ha erősitő épitésbe kezdtél akkor szerintem ezt illő lenne tudni, hogy a tápba nagy pufferkondi kell.
Ám egy 2x100W-os erősitőnek elég tápáganként 20.000µF szűrés, tehát kel neked akkor 4darab 10.000µF kondi és még rakhatsz utánuk két darab 100-220nF kondit "hidegitésnek".
(#) reloop válasza demcar hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Igen, a keverőnek kell az árnyékolt doboz, ha belefér beraknám az LM1036-ot is mellé.
(#) demcar válasza reloop hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Szerintem megoldható lesz a dolog
És köszi szépen a segitséget.
(#) demcar válasza reloop hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
ÉS még lenne egy olyan kérdésem hogy az erősitő földpontját össze kel kötni a hálózat földpontjával?
És a segédtáp földpontját is? (sima 12V)
(#) emersys válasza demcar hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Szia.
Földpontok esetén ,potenciálkülönbségek vannak,olykor elég jelentős.
A hálózat földpontja alatt ha a védő nullát érted, akkor azt minimum 10 Ohm 5W-os ellenállással vidd rá.
Párhozamba egy 250/350V bipoláris hidegítővel.
A segédtáp földpontja sem lesz egy-potenciálon a csillagpontoddal ( végfok tápegység nagy áramú földpontjával) ezért az előbb leírtak szerint járnék el a helyedbe.
:yes:
(#) Gránátalma válasza emersys hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Hali lenne egy égető kérdésem.
Szarul jártam a mai nap folyamán, saját figyelmetlenségemből..
A lényeg, hogy a Quad 405 jobb csatorna kimenetét(a hangszóró felőlit) rövidre zártam véletlenül egy vezetékkel félpillanatra, de olyan nagy szerencsém volt, hogy a panel azonnal lángra kapott.
Elégett benne vagy 4ellenállás meg vagy 2tranyó(persze gondolom károsodott a többi is, vagy egy része)
A fő kérdésem az lenne, hogy mivel az elégett ellenállások közvetlenül az egyik induktivitásnál találhatók és az is megfeketedett, szerinted károsodott-e és újra kell majd tekercselni?
Meg hogy a BD végfok tranyó károsodott-e(szemmel nem látok rajta semmi változást, kimérni sajna nem tudok most semmit, a műszereim nincsenek nálam..)

És még egy kérdésem amit megtettem volna akkor is ha nem ég le a quad.
A hangerőszabályzó potit a bemenetre vagy a kimenetre kell kötni? Vagy hova érdemesebb?
[Most a bemeneten van egy 100kOhm-os.]
(#) demcar válasza emersys hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Köszi a felvilágositást a hálózatot lekötöm a dobozra az emlitett ellenállással. és milyen kondira gondoltál? 250nF/350V? és ég anyni hogy kifejtenéd hogy a segédtápot hogyan kössem össze?
Előre is köszi. Vagy esetleg nemtudnád lerajzolni?
(#) Bassmester válasza Gránátalma hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Ha nincs semmilyen műszered és sürgős megcsinálni, akkor cserélj ki minden félvezetőt és áramkorláttal éleszd! (Én így nem állnék neki)
A bemenetre kell a hangerőszabályzó! (ezt komolyan kérdezted?) 47k(log) az általános, de a 100-as is jó lesz.
(#) Gránátalma válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Komolyan kérdeztem, mert én eddig végfokot nem építettem ,nem javítottam...
Csak előerősítőket...
És nem feltétlen úgy jó minden ahogy egy előerősítőnél.
Köszi a gyors választ.
(#) Davidd hozzászólása Szept 5, 2011 /
 
Jóestét.Valaki válaszolna az előző kérdésemre:Mégpedig arra,hogy az egyik haveromnak van egy gitarja miben passziv a eloerosito resz es megkert hogy csinaljak neki valamiféle előerősitő szerut ami kicsit hangositana rajta mar abban az ertelemben hogy nagyobb jelet adjon le.
(#) Bassmester válasza Davidd hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
EZ egyszerű és jó. Már próbáltam bass gitárral. Jelenleg egy ILYEN van a Jazz Bass-emben és ez sem rossz.
(#) Bassmester válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Na igen... :hide:
(#) emersys válasza Gránátalma hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Szia.
Idézet:
„A lényeg, hogy a Quad 405 jobb csatorna kimenetét(a hangszóró felőlit) rövidre zártam véletlenül egy vezetékkel félpillanatra, de olyan nagy szerencsém volt, hogy a panel azonnal lángra kapott.”

A quad gyárilag tartalmaz visszahajló áramkorlátot, egyszer már kitértem erre, bár lehet nem neked írtam.
Egy kicsit fura is így ez, mert a tranyók elő vannak feszítve egy ellenállás osztón, amik a meghajtók bázis áramát korlátozzák, pont ilyen esetre.
A lényeg az, hogy sajnos itt a végtranzisztorok szinte biztos hogy elszálltak, a meghajtó is mehetett velük együtt, továbbá a visszacsatolás végett a differenciál fokozatot is megrángathatta.
A sima to 92-es tokozású tranyókat cseréld is ki, mert azokat beforrasztva nem egyszerű kimérni.
A végtranyókat és a meghajtókat dióda vizsgáló állásban ki tudod mérni.
Az induktivitás lehet csak ezért feketedett meg, mert a tranyó szétdurranásakor az induktivitást is érte az a fizikai hatás.
Mérd meg , hogy a megengedett értéken belül van-e.
Majd ha igen akkor valami folt eltávolító benzinnel szépen tisztára lehet varázsolni.
(#) emersys válasza demcar hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Szia, a 350V -os megfelelő igen.
Nálam, ugyan dual a felépítés, arról tudok mellékelni egy képet.
(#) emersys hozzászólása Szept 5, 2011 /
 
Igény szerint tehetsz bele kisütő ellenállásokat is, de ez nem szokott feltétel lenni, mert a nyugalmi áramod általában "időben" leszívja a táp elkokat.
(#) demcar válasza emersys hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Aha értem és köszi. Igy fogom én is bekötni.
És még egy kérdés hogy miért van neked a földön a tápnál az a 3,3ohm-os ellenállás? Na de viszont nekem nem szimmetrikus a segédtáp, de ahogy néztem azt nem fogom a közös földre tenni az lesz különálló mert nem befolyásolja az erősitő tápját.(tehát hogy a földje nincs közvetlen kapcsolatban az erősitő tápjának földpontjával.)
(#) emersys válasza demcar hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Azért mert 2db egyforma trafó nincs .
Ez azt jelenti, hogy az ők közös földpontja sem egyenlő.
Így , hogy tényleg jó legyen a táp, vélhetőleg (közel azonos) potenciálon legyen.
A csillagpontra a Gnd "A" és Gnd "B"-értendő, a képen félreérthető lehet.
Mert az idézőjelesek már azonos potenciált képviselnek vélhetőleg.
Remélem tudtam segíteni
(#) DJanosi hozzászólása Szept 5, 2011 /
 
Üdv ! A problémáim a következők ! 1) Szeretnek egy equalizer-hangszínezőt tehát legyen 3 poti 1.hangerő 2.mely-hang 3.magas-hang ! Ehhez ha tudna valaki egy kapcsolást ! 2) Ajánltak egy hangszóró védelmi kapcsolást elsőre tetszik de a vége fele fel van illesztve a a fólia oldal meg a beültetési oldal is ! Az a problémám hogy először a lay.formátumot nem tudom letölteni ami azért kellene mert olyan jól elkészítettek a PDF et hozza hogy a fólia oldalból egy lapon csak egy szerepel és nekem a lévilágításhoz 2 db össze kellene illesszek ! Tehát lap pazarlás ! Ha megnézzük a Beültetési rajzot lássuk hogy a Relle nek a két lábára van kötve a bemenet:-?? és ezert 2db R1 ellenállás szerepel ami egy helyre megy ! Szerintem ez pontatlan cikk ! Itt van amiről beszelek! Hangszóró protekció
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Üdv! A cikkhez mellékelt nyák kétcsatornás (sztereó) erősítőhöz készült, a relének két érintkező párja van. Ebből csak egy panelre lesz szükséged.
(#) emersys válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Szia.
Ez pl egy elég jó hangú elő-fok hangszínnel. Valamint Loudness (fiziológiai hangkiemelővel) ellátva.
Múltkor mellékeltük neked a Kd féle hangszóró védelmet, az nem volt végül megfelelő?
(#) agressiv válasza emersys hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Ennyit az agyondícsért áramkorlátról. Én most javítottam egy erősítőt ami szintén rövidzárat kapott buli közben nyél hangerőn és azon kívül, hogy elégtek a vezetősávok semmi baja nem történt az erősítőnek.
Jó hőátadás kell és mindent kibír egy jól megépített végfok.
(#) emersys válasza agressiv hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
A sok idegeskedés végett csináltam magamnak egy komplex védelmet ami mindenért felelős..
Totál rövid zárban már negyed hangerő környékén bontja a terhelést a modultól, beleértve a dc, késleltetés, túlvezérlés, és a bordát figyelő hő-kontaktot.
Ezért nem is játszadoztam a visszahajló áramkorláttal, mert bizonyos frekvenciákon abszolúte nem határol megbízhatóan..
Egyszer már kiszórtam evégett jó pár végtranyót,
( van ennél kifizetődőbb tűzijáték is )
(#) David 3g hozzászólása Szept 6, 2011 /
 
Sziasztok . Az lenne a kérdésem hogy egy Ibiza Amp-1000 végfok paneljét külön életre lehet kelteni ?
(#) kawa1 hozzászólása Szept 6, 2011 /
 
Sziasztok

Erősítőt szeretnék épteni a kocsiba.Ehhez kérném a segítségeteket.
Csináltam egy mélyládát,és ehhez kellene egy minimum 30 maximum 60wattos mono végfok de ha több az sem baj.. persze a fesz csak annyi amennyi a kocsiba van.Nézegettem ez inverteres erőlködőket,de az nekem túl bonyolult,sok a hibalehetőség.A dolog nem is olyan egyszerű mert csak az autórádió hangszóró kimenetét tudom használni ami alapból már egy erősített jelet küld.Erre kellene valami jelszintillesztő kapcsolás.Továbbá.Mivel szereó csatorna jelét szeretném ráküldeni a mélyláda erősítőjére,kellene valami kapcsolás ami a stereo jelet monóvá alakítja úgy hogy mind a két csatorna hangja bele keveredik egy mono csatornába....szóval nem is olyan egyszerű /legalábbis nekem/.
Ráadásul nincs pénzem ezreket költeni alkatrészre...de azért a nyáklemezt még meg tudom venni...Nem akarok végfokot venni a boltba mer amit magam rakok össze annak mindíg kicsit "szebb a hangja"
(#) reloop válasza kawa1 hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Szia! Ezzel meg lehetne oldani. TDA1562.
(#) reloop válasza agressiv hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Helló! Egy jól megépített erősítő tartalmaz olvadó biztosítékot, ami leold mielőtt a vezetősávok túlhevülnének.
(#) csady hozzászólása Szept 6, 2011 /
 
sziasztok
Van egy Blaupunkt r-4430 Amplifier erősítő.
Probléma azvolt hogy mikor hozzámkerült be sem kapcsolt tápfesz megvolt. Kicseréltem a végfokot
STK4141 II és 2db tranzisztort
1. t B834 y 4H
2. t D880 y 5f
Az erősítő mostmár bekapcsol.a 2db tranyó szerintem nagyon melegszik, de lehet ez természetes) Kijelző okés.(ledek stb)
de a kimeneten hangot nem ad ki nagyon örülnék egy kapcsolási rajznak is vagy valamilyen segítségnek hol keressem a hibát??
(#) Elektro Boy válasza demcar hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Köszönöm!
Ez egy Hobbi eletkronikás erősítő KIT, amit összeszerelve kaptam és 2db 25V 10.000ľF-os kondi van hozzá gyárilag.
Szóval meg is valósítom nemsokára, bár ez lesz életem első erősítője, csak árnyékolt kábel kell hozzá, hogy ne búgjon be. Előerősítőt nem teszek bele, RCA kábel megy egyből a végfokokra és egy darab sztereo potméterrel lehet majd szabályozni. Egyszóval egy egyszerű erősítőt építek, melynek célja, hogy szóljon ezerrel!

Meg kérdeztem egy ismerőst, aki azt mondta, hogy nem muszály hozzá az előerősítő, hiszen csak azért van ott, hogy a hangerőt lehessen szabályozni, illetve a hangszinszabályozó miatt. Ez valóban így van? És ha nincs ott, akkor is szépen fog majd szólni? Az én gondolkodás menetem szerint igen, szerintetek???
Következő: »»   899 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem