Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   901 / 2500
(#) Mayan válasza reloop hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Hát elég sok kondi van... most cseréljem ki mind ? Arra gondoltam még, a kimenő kondi nem okozhatja ? Itt azután is van egy visszacsatolás. Vagy az biztosan nem ?
(#) reloop válasza Mayan hozzászólására (») Szept 8, 2011 / 1
 
Nehéz a kondi hibát megtippelni. Van e láthatóan elváltozott kondi, pl. púpos?
A hiba helyét jelgenerátor-szkóp hiányában úgy szoktam keresni, hogy megérintem a jel útjába eső alkatrészeket és hallgatom a kimeneten a brumm-ot. A két csatorna ilyen összehasonlításával rá lehet bukkanni mi áll a jel útjában.
(#) Mayan válasza reloop hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Nem látni semmi hibás alkatrészt ez az én problémám is. Legalább látszana valami. Az az egy kicsit megégett ellenállás van, ami mint ma rájöttem amúgy a jó oldalon van. Az elkók mind szépek. A több kondi olyan régi fajta fólia. Megpróbálom majd ezt a hagyományos brummogtatós módszert. Ma ezt végfok első tranyójának bázisánál megtettem és a rossz oldalon sokkal halkabb volt a brumm. Ha jól sejtem akkor ez után lesz a hiba...
(#) CHZ válasza Mayan hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Idézet:
„nagyon halk marad, aztán tovább csavarva nagyon torzan szól”

Szakadt félvezetőt, vagy ellenállást keress.
Végtranyók körében is lehet kis értékű szakadt ellenállás, általában ezek okoznak ilyen jellegű hibát.
(#) reloop válasza Mayan hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Jó úton jársz
(#) Mayan válasza CHZ hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Jó, holnap mostmár alaposabban végignézem. Köszi!
(#) reloop válasza CHZ hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Jó ötlet! A rajzon szereplő 30mV-ot (nyugalmi áramtól függ) ki kéne mérni.
(#) Mayan válasza reloop hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Az egyik oldalon 1,8 mV-ot mértem, a másik oldalon 0,0-t. Akkor most mi ? Az egyik oldal pedig jól szól... Hova lett a nyugalmi áram ? Az 1,85V nyitófesz helyett 1.75V van.
(#) reloop válasza Mayan hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Attól, hogy nincs nyugalmi áram, vagy nagyon kicsi még szólhat. Azt minden esetre alátámasztja, hogy a hibás oldal 22 ohm és ,33 ohm ellenállásaira érdemes rámérni. Valamint a végtranyók BE és BC diódáinak meglétét ellenőrizni. Ugyan is képes a BD tranzisztorok emitter ellenállásán keresztül is szólni, az általad leírt torz hangon.
A javítás végén térjünk vissza a nyugalmi áramra. A rajzon feltüntetett 15mA és 30mV az R321,R323 helyén 1 ohm -os ellenállásokat feltételez.
(#) Mayan válasza reloop hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Szerintem azok 0,33 ohmosak akarnak lenni, csak hibás a rajz pár helyen. Holnap méregetek... köszi a segítséget.
(#) reloop válasza Mayan hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Ja, 3,3µF csatoló a kimeneten.
(#) Mayan válasza reloop hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Igen, az gondolom mF -volt csak így lett magyarosítva. A táp puffer is így van.
(#) DJanosi hozzászólása Szept 8, 2011 /
 
Lassan készülget az erősítő nagyon boldoggá tett igaz meg rengeteg baj van vele de megéri a fáradtságot ! A hangja lenyűgöző minden tökéletes ! Stereo ST151 et használtam es stereo kivezérlésjelzőt bele ! A legnagyobb köszönetem reloop nak jár ! Nélküle ez most nem lenne !Meg egyszer köszönöm ! Kell hozza meg több kiegészítő is de mar így is használható !
(#) DJanosi hozzászólása Szept 8, 2011 /
 
Meg néhány kép !
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Szia! Nem kell ezt annyira köszöngetni. Szívesen segítettem.
Hosszas fejtörés után is ezt ajánlom a végfok elé.
Olvass bele a témába: bővebben link.
Találsz nyáktervet, és sok hasznos tapasztalatot.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Sajnos 3 potit terveztem bele de meg tudok bele illeszteni de akkor a hang erőt is innen kell állítani? Vagy az maradhat ahol van?
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Amit linkeltem az elmegy 3 potiról is. A balanszra nincs feltétlen szükség, lehet két ellenállással, vagy egy trimmerrel helyettesíteni.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Akkor megveszem az alkatrészeket és elkészítem !
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
A pontosítás végett: a potik lineárisak legyenek, valamint a tápot 18-19V-ról 7812 stab. IC-vel kell szűrni, illetve potikhoz sem árt stabilizátorról vinni a feszültséget. Kicsit még tanulmányozd a kapcsolást, mikor úgy érzed minden világos akkor indulj alkatrészt venni.
(#) saraha hozzászólása Szept 9, 2011 /
 
Üdv.
A kedves fórumtársak közül épített már valaki symasym ampot,ha igen mi a véleménye róla?
(#) sanykaraj hozzászólása Szept 9, 2011 / 1
 
Az még a kérdésem hogy az alapkapcsolásnál az 1, 8, 7 lábak nincsenek sehova kötve ezeket kössem e valahova? Bővebben: Link
(#) Elektro Boy válasza kadarist hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
Nem tudom pontosan melyik, szóval az a lényeg, hogy a felfogatási pontnál ugye van a fém része, ami a hűtőbordára csatlakozik és az a része nem-e baj, hogy össze ér, mert egy hűtőbordán van az összes.
(#) pucuka válasza Elektro Boy hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
De baj. kadarist mondta, hogy a kollektorok vannak a fém füleken, amit bázisnak neveztél. A tranzisztor bázisa az más fogalom, mint a tranzisztor házának (tokozásának) bázisa (alapja). reloop írta, hogy elektromosan el kell szigetelni a hűtőbordától, hővezető szilikonzsírral megkent szigetelő alátétlemezzel, és a csavarnál szigetelő gyűrűvel. Bővebben: Link
(#) reloop válasza sanykaraj hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
A jelzett lábakat nem szükséges bekötni.
(#) Elektro Boy válasza pucuka hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
Igen igen. Köszönöm, tényleg össze tévesztettem a tranzisztorokkal. Majd megpróbálom beszerezni a szükséges kellékeket.
(#) drhati hozzászólása Szept 9, 2011 /
 
Sziasztok!
A bc161 tranzisztorra keresek valami helyettesítőt. Úgy néztem, hogy a BD140 jó lenne helyette. Kérdésem az lenne, hogy tudtok esetleg ennél jobb minőségű helyettesítőt mondani? Mondjuk, ami kimondottan audio célra készült?
(#) emersys válasza drhati hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
Szia.
Jó helyette ő is: bc640 , esetleg más 2s xx széria.
Attól függ hol kellene helyettesíteni?, pl egy olyan fokozatban ahol nem mindegy a zaj, vagy csak esetleg egy sima kapcsoló tranyóként van jelen.
(#) drhati válasza emersys hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
Köszönöm a választ!
A csatolt kapcsolásról lenne szó. A bc640 a tokozása miatt nem jó. Hűteni kell a tranyót! Eredetileg hűtőcsillagot kellene rátenni, mert a 161-es fémtokozású.
(#) Plague hozzászólása Szept 10, 2011 /
 
Sziasztok! Én még csak kezdő vagyok és nagyon érdekelnek az erősitők. CSináltam is egyet. A legegyszerűbb HF erősitőt. csak azt nem tudom,hogy hova kell kötni a táp (-) oldalát. Köszi a segitséget előre is.
(#) szamóca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
És ha KRELL mérnökei meglátják? Arra nem gondoltál?
Következő: »»   901 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem