Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   641 / 1385
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Köszi! Megtaláltam!
(#) brazdas hozzászólása Szept 14, 2011 /
 
Sziasztok! Lehet hogy előfordult már valahol, ha igen, bocs az ismétlésért...
Vasalással készítgetek néha paneleket, és a kétoldalasnál mindíg probléma volt a két réteg illesztése. Ehhez csináltam egy tuti átvilágítót egy kiselejtezett LCD monitorból ( a táp és háttérviléágítás ok volt, csak a vezérlés nem működött) Az LCD kiszedve, helyére üveglap vágatva, kapcsoló a tápfesznek, a vezérlés felől a világítás bekapcsoltatva, és kész. Tökéletes a fényerő, és prímán illeszthető a két rajzolat. csak ajánlani tudom mindenkinek...
üdv
brs
(#) gulasoft válasza brazdas hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Ha fény felé tartod ugyan ezt el lehet követni nem? Főleg nyáron napfénynél.
Én előbb fúrok és utána a furathoz illesztek.
(#) pcroland válasza brazdas hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Akár a két oldalt külön-külön is lemarhatod. Felvasalod az egyik oldalt, utána lemarod, néhány lyukat kifúrsz és már könnyen tudod pontosan vasalni a másik oldalt.
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Jobban elolvasva kicsit nehéznek tűnik a furatgalvánozás. Megteszi az alkatrézláb beforrasztásos módszer is.
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Sok a vegyszer és drágák.
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Ez is igaz. Az alkatrész lábbal is meglehet csinálni szépre.
(#) Dániel X hozzászólása Szept 14, 2011 /
 
Üdv!
Ez mennyire érné meg? Van valakinek tapasztalata vele? Tény hogy ennyiért forrasztóónt veszünk.
(#) oibacsi válasza Dániel X hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Az én olcsó módszerem ezek helyett:
A fúrás előtti, de kimaratott panelt lekenem TS570-es forrasztó krémmel, majd egy 5mm széles pákaheggyel végigsimogatom az egészet, esetlegesen használható rézharisnya ha valaki besokallt. Hamarabb kész van, mintha fürdetném a szerencsétlent és gyakorlással még kb. olyan szép is. Ezek után vízzel lemosható a krém és mehet a fúrás.
(#) pcroland válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Én csak egy boltról olvastam ahol kapni lehet. Az Azúr vegyszerboltban.
(#) pcroland válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Az jó drága. Akkor nekem is jól jönne egy cím... Ott nincsen 30%-os? A vasklorid a legolcsóbb...
(#) Dániel X válasza oibacsi hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Értem Köszi válaszod.
(#) pcroland válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Minek szüntette meg? Ha tényleg, akkor probléma megoldva Én amúgy pont holnap mentem volna oda... Azt hittem 300-400 Ft.
(#) p_istvan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
A fodrászkellék boltokban néztétek?
(#) pcroland válasza p_istvan hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Ott csak 1-2%-os Shampoon szerű hidrogén/oxid-ot lehet kapni.
(#) p_istvan válasza pcroland hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Hol ott?
Én Debrecenben kaptam rendes 30%-ost, igaz 2-3 éve. Mostanában mással maratok.
(#) interferi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Szia!
Május 10, a XIX. ker Ady Endre ut (190) vasuthoz esö végénél a fodrászkellék boltban kaptam 35% 800ml hidrogén peroxidot 680Ft ért.
(#) pcroland válasza interferi hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Szóval Ady Endre út 190? Kicsit messzebb van, de ha annyival olcsóbb, akkor elmegyek. Szerintetek bevásárolhatok belőle sokat is? Nem romlik meg egy bizonyos idő után?
(#) gulasoft hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
Rendeljem akkor a lötfestéket? Kinek kéne és milyen szín?
(#) Bubu54 hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
Udv,

Olyan kerdesem lenne hogy a nyakra az alaktresz poziciokat mivel szoktak es hogyan szoktak raszitazni?

Elore is koszonom a valaszokat.
(#) karak74 hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
Hali!

Nem kérdést szeretnék feltenni, hanem egy hibalehetőségre felhívni a figyelmet vasalásos NYÁK-gyártók számára.

Hibajelenség: Bárhogy vigyázok a hőmérsékletre, precíz munka, óvatos és hosszas leáztatás, mégis
- sok festék lejön a leáztatott papírral együtt,
- a NYÁK-on megmaradó festék műanyag kefével ledörzsölhető
- sok a papírszösz a festékben, és nagyok. ("Belesül a papír a festékbe.") Eltömítik a lukakat, vékony átvezetéseknél zárlatot okoznak.

Hiba OKA: Nyomtatóirodában bérnyomtatással nyomtattam ki a műnyomópapírra a rajzolatot olyan nyomtatóval, ami kevés szilikonolajat. kever a festékbe (A szebb, és jobb fixálás okán.) Ilyen gép pl. Ricoh1224C, de lehet más, négy-alapszínes multifunkcionális lézernyomtató is. (Általában legalább akkorák, mint egy gáztűzhely. Otthoni nyomtatóknál ez szerintem nem jellemző.)

Megoldás1: Nyomtatóváltás. (Ha kell, irodaváltás is.)
Megoldás2: Venni kell egy asztali lézernyomtatót otthonra.

További sikeres rajzolatokat!
(#) gulasoft válasza Bubu54 hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Szitázni szitával.
Bekenik a szitát egy nyúlós anyaggal, megszárítják, levilágítják uv-val. Ahol uv éri ott bekeményedik a többi helyen kimossák. Ráteszik a szitát a nyákra, és több irányból áthúzzák a lukakon a festéket, ami a szita lukain átmegy. Ezután leemelik a szitát és ráteszik a következő nyákra. 10 alatt nem éri meg, mert miután végeztek , még a beégett szitamaszkot és a maradék festéket is ki kell mosni a szitából.
(#) koczka válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Ha lenne valami jó módszer az egyenletes felhordásra akkor engem érdekelne.
Legutóbb az ebay-es lötstoppal szenvedtem de azt sehogy nem lehet felhordani és csak uv-ra köt meg, de probálta már az lpkf-es fajtát is az tesztet idáig a legjobban lakkhengerrel felkentem és egész egyenletes felületet ad viszont hétköznapi halandók számára megfizethetetlen ha ez a festéket is fel lehet hordani lakkhengerrel akkor érdekelne.
(#) pluto válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Igen, én szeretnék egy adagot. Ha jól emlékszem, mintha említetted volna, hogy 1 vagy 2kg-os kiszerelésben van. (feltéve, ha nem értettem félre valamit) A szín számomra másodlagos, bár azért már kipróbálnék valamit a zöldön kívül. A fáradozásodért előre is köszönet!!!
(#) Bubu54 hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
tehát ez akkor ilyen házi hobbistáknak nem igazán való dolog igaz?
(#) Bubu54 hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
pont ezen gondolkozdtam az előbb hogy mi lenne ha felvasalnám a nyákra.
(#) gulasoft válasza koczka hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Ha megnézed ez ugyan az, csak bezacsizzák neked ott is két komponensből kell összekeverni, és igen, ezt meg kell szárítani és megszárad. Levilágítani és lemosni. Ezt használják az egyetem nyákgyárában, mivel ez a cég szállít nekik.
(#) Bubu54 hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
értelek, köszönöm a segítséget...
(#) oxygen válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Sziasztok

Nagyjából két hete vettem az azúrban 3 liter 30%-osat (lehet, hogy 35% de 8-nál biztosan több) de biztos, hogy nem volt 2200Ft/l, akkor nem vettem volna meg. Egyébként pár hónapja kérdeztem tőlük és nem volt tudomásuk arról, hogy be akarják tiltani.
(#) pcroland hozzászólása Szept 16, 2011 /
 
Hello! Melyikkel tudnék gyorsabban, alámarás nélkül maratni? EZZEL vagy EZZEL?
Következő: »»   641 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem