Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   642 / 1385
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
A nátruim perszulfátos kevéssé büdös, kevéssé barna, és kevéssé mar szét mindent, én azt javasolnám.
(#) Bubu54 válasza oxygen hozzászólására (») Szept 16, 2011 1 /
 
Én legolcsóbban egy fodrász kellékesnél vettem mindig, 1 literes 30%-os került 400-500 forintba.
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Na be is szereztem. Kb. ugyanannyiba kerül 100 gramm, mint 1 liter vasklorid. 100 gramm nátrium-peroxo-diszulfátot 0.5 literbe kell feloldani. Vagyis kétszer drágább. Akkor kétszer tovább is tart? Ja és ha már rosszul marat, akkor fel lehet valahogy újítani, mondjuk sósavval?
(#) pcroland válasza interferi hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Elmentem abba az üzletbe és mondta az eladó, hogy csak háztartási vagy vegyszerboltban lehet kapni hidrogén peroxid-ot. Fodrászati kellékes boltban nem árulhatnak tömény peroxid-ot, az előírások miatt. Na mindegy...jó lesz nekem a nátrium-perszulfát is.
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Hát gyugodtan tedd el maratás után, nekem ott áll a maratóban, van egy hungarocel a tetején, hogy ne párologjon, amikor már nagyon kék, akkor kell kicserélni. Én nem méregetem, nyomok bele egy rakattal és felöntöm langyosvizzel miközben mennek a buborékok. Szerintem tovább tart mint a vasklorid, és főleg finomabb, kellemesebb anyag, és nem tudom hol vetted, de a Józsefkörúti azúrban kilószámra árulják, 10dekától lehet kérni, ott a legolcsóbb talán.
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Köszi! Az enyémnek most semmi színe nincs. Az nem gond? Szaga is alig van... Azúrban mennyibe kerül egy kiló? Az is olyan, hogy 500ml vízbe 100 gramm kell?
(#) mrobi válasza pcroland hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Ha bekevered és még nem marattál vele semmit akkor nincs színe. Majd ha maratsz vele akkor a réztől be fog kékülni. Ha jól emlékszek én is így kavartam be: 0,5L vízbe 100g. Én a vaterán vettem 2000-ért kilóját.
(#) mate_x válasza mrobi hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Szia!

Vaterán milyen néven keressek rá? Mert én nem találom, vagy már elfogyott volna az illetőnek?
(#) pcroland válasza mrobi hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Úgy tűnik ott most nincs. Na mindegy. Ha 30 nyákra elég, akkor nekem megfelel ennyiért is.
(#) mrobi válasza mate_x hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Már nem most vettem. Van már vagy egy éve. Megkerestem az illetőt de már nem árul.

pcroland: Én 1 liter kevertem be. Már egy éve használtam. Most megadta magát. Délután 3kor beleraktam a nyákot. Reggel 9 órakor még volt rajta réz.
(#) gulasoft válasza mrobi hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
ugyan úgy telítődik mint a vasklorid, csak nincs szaga, és nem mar össze vissza mindent. Ideális lakásban, és nekem van sufnim, bubis maratóval, néha lassúnak tűnik, de a minőségileg nagyon szép nyákokat lehet vele csinálni, nehezen mar a lá, és a fólia is szereti.
(#) mrobi válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Én vasaláshoz használom. Nekem nagyon bevált.
(#) gulasoft válasza mrobi hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Teljesen mindegy mihez használod, a vasalás és a fotózás az előhívás után már ugyan olyan. Panelba csak ilyet használnék. A tn150 ott áll a polcon 2 éve elő sem vettem, és mikor már nagyon kék és jönnek a mínuszok, gyönyörű nagy kék kristályokba rendeződik, ami a melegtől sem olvad el, csak a nedvességtől.
El lehet adni kémcsőbe szobadísznek
(#) gulasoft hozzászólása Szept 16, 2011 /
 
Arra tud valaki választ adni, hogy amónium perszulfát+kénsav a kénsav miatt viszi az ónt, vagy az amónium miatt?
Nátrum perszulfátom van itthon kilószámra, ónozott panelt viszont nem viszi. Ha rakok bele kénsavat, akkor viszi e illetve tönkremegy?
(#) Omcsesz hozzászólása Szept 17, 2011 /
 
Kedves Fórumtársak!

Érdeklődnék, hogy a képen látható NYÁK-hiba javítható-e?
Előre i sköszi.
(#) Bubu54 válasza Omcsesz hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Üdv,

Én álltalában ha ilyet találok egy nyákon akkor valamilyen egy megfelelő vastagságú réz dróttal csinálok egy áthidalást és meghajtom a drótot úgy hogy kövesse az eredeti vonalat a nyákon.
(#) karak74 válasza Omcsesz hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Mindenképp érdemes küzdeni vele a Bubu54 válasza szerint, de ne vedd készpénznek a sikert. Ha lyukgalvanizálást is érint a hiba (ami akár egy alkatrész alatt is lehet), akkor baj van! Továbbá a képen egy hiba következménye látható. Ennek javítása után a hiba még fennállhat. (Bár, ha egy lemerült és kifolyt elem a ludas, a megfelelő takarítás után a további hibaképződés elmaradhat.)
(#) emmzolee válasza Omcsesz hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Ez szerintem több rétegű nyák. Ha a rétegek között is elindult a szenesedés akkor vége mindennek. Lehet látni a képen, hogy az üvegszálas nyák meg van égve. Alatta is úgy látom van vezető.
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Én is utáltam a vaskloridot. Minden sárga lett tőle és büdös is.
(#) pcroland hozzászólása Szept 17, 2011 /
 
10 perce raktam be maratni a zsír új nátrium/szulfát-ba és még elsem kezdett oxidálódni... Ilyen lassan kell marasson?
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
nem látod mi történik, egyszer csak kész lesz.
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
5 percre rá elindult az oxidáció és rá 10 percre kész... Nagyon jó lett. Most megint a dry-al van a gond. Nem tudom leszedni. Legutóbb is csiszolni kellett és aig jött le... Kb. 50%-os mosószóda oldattal próbálkozok most, de nem akar lejönni.
(#) pcroland válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Csomót áztattam előhívóban, utána egyszerűen le lehetett súrolni szivaccsal. Jó lesz így is. Köszi!
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Nátriumhidroxid. HA tömény akkor kicsit hagyd benne, tedd a mosdóba spriccelj rá vizet, és az egész egy idő után felpattogzik, de olyan marha hirtelen, hogy semmi, elkezd repedni, baromi gyorsan reped, kész. Na ekkor engeded rá a csapvizet és úgy lesöpri mint a huzat.
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Az elindult már előtte is, csak nem látod. Szép réz felületet van, és a végén már majdnem átlátszik a réz annyira finoman szedi le, miközben a lötyi kékül. Viszont 40 fok körül kell tartani akkor gyors, 60 fok fölé viszont nem szabad menni. Tedd a műanyag lábosod meleg vízbe.
Nagyon barátságos anyag, kezdőknek csak ezt ajánlom. Mindenki kibírja azt a 20 25 percet amíg dolgozik.
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Tényleg. A melegítést elfelejtettem. Azt megkérdezhetem, hogy miért nem szabad 50°C-on felül maratni vele? Azt írja, hogy maratás 40 (max 50) °C-on.
(#) karaszbandi válasza pcroland hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Azért, mert elkezd bomlani és meghal.
(#) pcroland válasza karaszbandi hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Rendben, köszi!
(#) Omcsesz válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Igen, lehet, hogy többrétegű. Laptop alaplap.
Másik kapcsolódó kérdés, hogy az alkatrészel lábait/forrasztásának helyeit nem látom a másik oldalon. Ilyenkor hogy lehet kiforrasztani az hibás IC-ket/ellenállást/egyebet?
(#) emmzolee válasza Omcsesz hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Nem látod, mert smd? Akkor én forrólevegős állomással szoktam neki esni 260°C-on. Attól függ mit kellene leszedni.
Következő: »»   642 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem