Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangváltók (készítése)
 
Témaindító: crom3x, idő: Okt 30, 2005
A mértékegységeket a mérőszámtól szóköz választja el. A személynevekből képzett mértékegységek (Volt, Ohm, Amper, stb.) nagybetűvel írandók!
Lapozás: OK   64 / 132
(#) erikabanhidi válasza szabinyo hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
MKP kondenzátort válasszad!
(#) at22 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Köszi a választ.
(#) at22 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Hali! Még annyit szeretnék, hogy le tudnád nekem rajzolni a bekötését. Előre is köszönöm üdv.
(#) erikabanhidi válasza at22 hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Melyikét???
- pezo simán
- piezo+papír magassal?
(#) at22 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Helló! piezot simán. Köszi előre is. Nem nagyon értek hozzá. Ha úgy le tudnád nekem rajzolni,hogy a kondi hova megy meg az ellenállás meg az mind1 ,hogy hova megy a + meg a -- .
(#) at22 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Helló! Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Még egy kérdés a mély hangszóróra nem teszek hangváltót csak a piezón lesz az nem lesz baj? Váűálaszod előre is köszönöm.
(#) erikabanhidi válasza at22 hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
2 utasnál nem mindig kell, és nem lesz baja, ha teljes sávon engeded szólni!
(#) ptesza válasza erikabanhidi hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Ezt a piezó elé?



Attól még nem lesz alkalmas ,hogy paint-tel odaírod ,hogy piezzó. Ez nevetséges.
(#) erikabanhidi válasza ptesza hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
kifejtenéd bővebben, hogy mitől nevetséges a rajz???
(#) ptesza válasza erikabanhidi hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Hát persze.

Az piezó 10k ohm körüli impedanciáját ,és az érzékenységet illeszteni kell.

De van erre topik is keresd meg agressiv felhasználót ,ő ebből doktorált.
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Helló! Nézd meg a gugli találatokat: piezo crossover
kereső szóra.
(#) Bassmester válasza at22 hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Kösd be így, aztán majd meglátod (meghallod) hogy kell e alakítani rajta.
Az R3 ellenállás a piezó érzékenységét csökkenti 105 dB-ről a mélyközép érzékenységének megfelelő szintre. Értékét méréssel esetleg meghallgatásokkal lehet beállítani, amit odaírtam nem mérvadó, ettől valószínű hogy nagyobb kell. A soros kondi értéke a kereszt frekitől függ, kb a 2,2u-4,7u lesz megfelelő, de ezt is majd ráfüleléssel kell megállapítanod. A párhuzamos 22 Ohm/5W-ok helyére tehetsz 3 db 27 Ohm/5W-ot is.
(#) erikabanhidi válasza ptesza hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Igen valóban a piezó érzékenységét csökkenti kell és az maradt le, de az rá ért volna utána mikor már kész a váltó és beszereli és meghallgatja, hisz teljes sávon ment volna a mély, így nem lehet előre megmondani milyen értékű ellenállást tegyen majd be!
(#) erikabanhidi válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Nagyon sokféle verzió és találat létezik!
(#) skero válasza erikabanhidi hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Sokkal följebb váltana mint 8 Khz. Amúgy szó sem volt eddig külön papír magasról amikor a tanácsot adtad a váltóhoz ,ez csak így utólag keveredett a történetbe. Így nem lehet segíteni! Bassmester által felrakott rajzal már lehet mit kezdeni.
(#) erikabanhidi válasza skero hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Rendben oké vettem! Én vetettem fel a +magas lehetőségét, mert magas vágási frekin szól szépen és egyenletes átvitellel a piezo, lejjebb engedve csak csörömpölés lesz majd hallható, de ezt is van aki szereti!
(#) ptesza válasza erikabanhidi hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
A tekercs akkor sem jó oda, mint ahogy "lerajzoltad".
(#) skero válasza ptesza hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Hát az most ott ellenálást szimbolizál. Igaz tekercs jelölése ,de mellé van írva ,hogy R.
(#) erikabanhidi válasza ptesza hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Rosszul értelmezed a rajzot, mert gyorsan készítettem és tekercs rajzot tettem ar R1 helyére de az ellenállás akar lenni, hisz oda írtam, csak az ábra nem ellenállást mutat!
(#) marone hozzászólása Szept 19, 2011 /
 
Helló !
Olvasgattam a hangváltókról itt az infókat, és arra gondoltam, hogyha egy zobellel a hangszóró impedanciáját nagyjából állandó értékre hozzuk a frekvencia függvényében, akkor mi változik a hangban ?
Mert a hangszóró impedanciája attól még nem változik.
Az hogy vele párhuzamosan van kötve valami, és így a kettőnek együtt állandó az impedanciája, akkor mi van ?
A hang csak a hangszóróból jön. Azon meg nem változik semmi.
Vagy ezek a dolgok máshogy működnek ?
Valaki szaki ha el tudná magyarázni, megköszönném.
Üdv !
(#) erikabanhidi válasza marone hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Ezek szerint nem figyelmesen olvastad el!
Hogy egyszerű legyek: Minden befolyásolja a hangot akár párhuzamosan van a hangváltóban akár sorosan...
(#) marone válasza erikabanhidi hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Értem hogy a hangot befolyásolja, de hogy miért lesz ettől jobb, azt nem értem.
Azok a frekvenciák, amiknél eddig nagyobb ellenállást mutatott a hangfal, most szépen részben elmennek a zobel felé, nem ? De az meg nem ad hangot.



:nemtudom:
(#) erikabanhidi válasza marone hozzászólására (») Szept 20, 2011 / 1
 
Azért lesz jobb, mert a végfokot érdemes egyenletes terhelésnek kitenni, ezen segít a zobel kör. Aztán a hangszóród rezonancia frekvencián mutatott magas impedancia kiugrását korrigálni érdemes. A zobelkör beszerelésével a hangváltódnak megváltozik a karakterisztikája. Bár ezzel finomhangolni tudod a váltódat. Főleg akkor érdemes ezt beszerelni, ha 6dB/okt. váltó van a mély előtt, vagy is csak 1db tekercs.
(#) zoly15 hozzászólása Okt 21, 2011 /
 
Sziasztok!
Hangváltó készítésében kérném a segítségeteket. Adott egy hangfal pár, ami csak mély sugárzóként funkcionálna, de még nincs benne hangváltó. Ebben szeretném a segítségeteket kérni.
A hangszóró(k) adata(i):
Size: 12" / 160mm
Impedance: 8ohm
Power handling: 150 / 300W
Frequency range: 28Hz - 2.8kHz
Voice coil: 51 mm
Sensitivity (1W/1m): 91 dB
Magnet size: 40oz


Re: 7.3 Ohm
Fs: 28.5 Hz
Qms: 3,53
Qes: 0,79
Qts: 0,64
Cms: 550,71 ?m/N

Mms: 56,63 g
Vas: 194,53 liter
BL: 9,68 T*m
SPL: 90,75 dB/W/m
EBP: 36,10
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) forma1 hozzászólása Okt 27, 2011 /
 
Sziasztok! Az lenne a problémám hogy a kocsiba úgy van gyárilag hogy fenti kis hangszóróból jönnek a magasak lentről a mélyek. Az lenne a bajom hogy fentről sok középmagas jön, ezért kikellett kötni, de egy meg kevés a magas ami lenti 2 utas jblből jön (arra lett kicserélve. Elméletileg ugye az alsó hangszóró telibe kapja a hangot mindenféle szűrő nélkül, a magasról meg egy kondenzátor vágja le a mélyeket. Ha azt akarom hogy magasabb hangokat engedjen át, jobban vágja le a mélyet akkor kisebb vagy nagyobb kondit rakjak be? Hogy lehet kiszámolni a vágási frekvenciát?

Köszi!
(#) ptesza válasza forma1 hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Kisebbet. Ha csak egy kondi van akkor egy sima 6dB meredek felül-áteresztő szűrőt kell számolni.
(#) forma1 válasza ptesza hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Köszönöm, és milyen képlet alapján tudok számolni? Nem találom sehol a felüláteresztő számítását.
(#) forma1 válasza forma1 hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Találtam egy jó internetes kalkulátort, de az szerint ellenállás is kell. Tényleg kell az is, nem elég egy kondi?
(#) erikabanhidi válasza forma1 hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Szia! Ellenállás az érzékenység csökkentésére kell!
Következő: »»   64 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem