Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kondenzátor
 
Témaindító: Alba, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   44 / 98
(#) Geza59 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Hát igen, látszik, hogy nem ma ültem az iskolapadban és nem foglalkozom minden nap elektronikával, ugyanis csak most jöttem rá, hogy azért nem találok sehol sem 0,5 micro F-os kondit, mert mindenhol nano F-ot használnak.

köbzoli: Köszi!

Géza
(#) WaRL0 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Csak egyen feszültséget fog kapni.
Köszi
(#) Geza59 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Még egy kérdés:

látom the "X2"-es kondira kerestél, de lehet anélkül is venni ugyanazt a típust.

Mi az előnye az "X2"-es kondinak?
(#) Robi85 hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
Sziasztok.

Van 2db Aerovox M kondim. 27000µF/75VDC. Pontos tipusa: CGS273U075W4C3PH
Még ez van ráirva: Max Surge 95VDC. Ez mit jelent pontosan? Talán, hogy maximum 95Voltot képes elviselni?

És van még 2db Vishay Sprague Powerlytic 36DE. Ezis 27000µF/75VDC. Erre nincs ráirva ez a max surge. Kibirnának tartósan 80VDC-t vajon? Vagy kise probáljam? Mert van egy toroidom és a táblája szerint 2x52.5VAC, de most megmértem multival és 57Voltot mutatott a multi. Nekem viszont +-75Vdc kellene, azért is vettem ezt a trafót, de igy sajnos nemjó, mert az már kb 80VDC lesz ha egyenirányitom.
(#) kadarist válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Szia!
Ez a surge egy impulzusszerű túlfeszültségtűrés-értéket ad meg. Nem érdemes megközelíteni tartósan ezt a feszültséget.
(#) Robi85 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Köszi. Akkor tehát a 80VDC is felejtős. Kereshetek egy másik trafót.
(#) Kovidivi válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
És ha megterheled 10-20W-tal akkor nem esik a terheletlen feszültség 5V-ot, az üzemi feszültségre? Terhelés nélkül mindig feljebb szalad a feszültség...
(#) Robi85 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Most kiprobáltam 200Voltos kondikkal, de 77VDC lett. Szerencsémre egyszerre lett tekerve a szekunder két drótja, igy tudok pár menetet letekerni. Remélem jólesz. Bár ez itt már eléggé OFF.
(#) Kovidivi válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
És mivel terhelted meg? Mekkora volt a mértéke?
(#) Robi85 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Nem terheltem semmivel sem, csak kiprobáltam.
(#) Robi85 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Teljes siker. Mostmár számitásaim szerint 73.5VDC lesz a tápfeszültség. Ez akkor már jólesz igaz? Terhelés alatt még biztosan esni fog majd.
(#) El_Pinyo válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Nem akarom elrontani az örömöd, de az alábbi tényt is figyelembe vetted? Bővebben: Link
(#) Kovidivi válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Én csak arra reagáltam, hogy a terheletlen feszültség simán lehet 5V-tal is magasabb, mint az üzemi. Aztán hogy mit kezdesz a feszültséggel, az már csak tőled függ. Ha kondit raksz rá, akkor méretezd túl, ne építs instabil szerkezetet. Nem tudom milyen szabványok vannak, de én kondi feszültségtűrést 80V-tól választanék felfelé.
(#) Robi85 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Összeraktam közben. +-70VDC lett. kicsit többet tekertem le a kelleténél, de igy is jólesz, mert ebből még ugyis esni fog valamennyi. Van egy gyári erősitőm, abban 60V a tápfesz és 63Voltos kondik vannak benne, gyárilag. Technics erősitő.
(#) Robi85 válasza El_Pinyo hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Köszi, ezt nemtudtam ez idáig.
(#) Kovidivi válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Nekem még mindig nem tiszta. Készítettél már olyan mérést, ahol mondjuk 10w-tal, ellenállással, vagy izzóval megterheled a tápot, és úgy mérsz feszültséget?
(#) Robi85 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Természetesen még nem, de kifogom probálni és megirom.
(#) Kovidivi válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Csak azért kérdeztem, mert teljesen felesleges az üresjárati feszültségre méretezni bármit is, hiszen már minimális terheléstől is esni fog, nem keveset.
(#) nemgyuri hozzászólása Okt 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Találos kérdés: Mi van a képen?

(A felirat NE tévesszen meg senkit sem. Az bizony kondenzátor, bár akkumulátorként használják az orosz űrhajókon)
A robbanásveszély miatt van az egész holmi, kb 4mm vastag, lehegesztett dobozban.
(#) kadarist válasza nemgyuri hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Na de ha elárulod a megfejtést, akkor miért találós kérdés? Bővebben: Link
(#) sevenhill hozzászólása Okt 8, 2011 /
 
A nagykapacitású nagyobb feszültségű (méretre is nagy) kondenzátorokat "jobb helyeken" rövidrezáró vezetékkel szokták tárolni. Régebben egy olyan munkahelyen dolgoztam, ahol ilyeneket használtak,tároltak, ott láttam és mondták is az öreg szakik, hogy ez amolyan munkavédelmi előírás. Még egy aranyköpést is hallottam: "Töltetlen kondenzátor nincs, ahogy töltetlen fegyver sem létezik!"
(#) nemgyuri válasza sevenhill hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Ebben az a nagy, hogy mindössze 24 voltos! és 60Ah-s!!
(#) DjPeat hozzászólása Okt 9, 2011 /
 
Olyan kérdésem lenne hozzátok. Ezeket a kondi méreteket adta meg egy gyári erősítő adatlapja. De sajnos ilyen kondi nem találtam sem a HQvideon, sem a Ret elektronikán. Ilyenkor mit tudok csinálni minden kész csak ezek a kondik hiányoznak. Remélem tudtok segíteni előre is ezer köszönetem.
0.1 µF / 250v
0.1 µF / 100v
0.47 µF / 100v

Üdv:. Csaba
(#) szamóca válasza DjPeat hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Nana! Próbáld csak így. 1uF= 1000nF 1nF=1000pF
100nF / 250v
100nF / 100v
470nF / 100v
(#) DjPeat válasza szamóca hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
De h.... vagyok tényleg átváltás. Köszönet a segítségért.
Következőleg gondolkodok.
Üdv:. Csaba
(#) Marczilla válasza Marczilla hozzászólására (») Okt 15, 2011 1 /
 
Sziasztok! profik segítségét kérném, ez gyakorlatilag egy kerámia kondenzátor ugye? mégha tantal kondenzátornak is hívják nem?Bővebben: Link
(#) pucuka válasza Marczilla hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Nem kerámia, ez tantál (elektrolit) kondenzátor.
A kondenzátorokat a dielektrikum anyaga szerint különböztetjük meg. Ez az ami leginkább meghatározza a kondenzátorok tulajdonságait.
(#) _BiG_ válasza Marczilla hozzászólására (») Okt 15, 2011 1 /
 
Ez egy csepp-tantál kondenzátor (a formája miatt ez a neve). Azt jó tudni róla, hogy érzékeny darab. Túlfeszültségre, fordított polaritásra robban! Nem kicsit, nagyot! Ugyanis ezen nincs kifújószelep, vékonyított rész, mint a közönséges elektrolit kondenzátoron, hogy a túlnyomást hamar megszüntesse. Ebből izzó darabok tudnak szerteszállni.
Tehát tápegységben szűrésre, illetve olyan helyeken, ahol nagy feszültségingadozások (amik túlléphetik a névleges feszültségét) vannak, ne használd.
A helyes polaritású bekötésére nagyon-nagyon ügyelj.
(#) Marczilla válasza _BiG_ hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Köszönöm a Válaszokat! Nem akarok én ilyet venni, pont ezért, mert ez nem kerámia kondenzátor. Találtam egy érdekes dolgot a hestore oldalon, az a neve hogy próba panel, ez azt jelenti hogy abba is bele dugdoshatom a diódákat kondenzátorokat és ki próbálhatom hogy megy e? tehát nem kellene cineznem?
Bővebben: Link
(#) _BiG_ válasza Marczilla hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Én még nem próbáltam ki ilyet, de logikusnak tűnik, hogy a likakba kell dugni lábakat meg a drótokat és összeszorítani. Nem drága, hogy kipróbáld.

A kondiról meg azért írtam, amit, mert jó ha tudod, milyen. Én már robbantottam fel tantált, nagyot szólt
Következő: »»   44 / 98
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem