Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   922 / 2508
(#) emersys válasza blackdog hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Természetesen.
Eliot egy dologgal nem számolt, azzal, hogy ha a tápfeszültséged leesik azáltal ,hogy a hálózati feszültség is ingadozik (nem beszélve arról ha ugyanazon konnektor fázisát más fogyasztó is terheli egy időben), akkor a az ic 2es lába nem lesz pozitívabb a 3nál.
Én a teszt alatt ugyanazon fázison menetem egy 1.5Kw-os olajradiátort, s a végfokot értelemszerűen nem járattam
Azért volt erre szükség , hogy a hálózati feszültség ingadozásait egy terheléssel nagyjából fix értéken tartsam.
Nálam az ic két pont közt a határértéke (2-3láb) 0.4V.
Ezzel csak egy a probléma, hogy:...
Mivel a zéner azonosan mindig tartani tudja a feszültséget a +- tápfeszhez képest ezért, simán betud billenni az ic lába ha nem kompenzálod ki az előbb fent leírtakkal..
Mert nekem pl alaphelyzetben nem világított a led, de ha egy fogyasztó ment már szintén ugyanazon fázisról akkor magától önkényesen be-be villant ill világított, ami azért elég ciki valljuk meg...
A működés feltétele az ,hogy ne legyen feszültségkülönbség a két láb közt, illetően a 3as láb lesz pozitívabb, ez esetekben a led világítani fog "Clippel"
A ne 5532 felejtsd is el, mert az még előbb bebillen mint az Dual op/amp-os Lm
Csak Lm ic-t használj bele.
Én a táblázata alapján úgy tudtam megoldani a gondomat, hogy a táblázatokban lévő ellenállások értéke alá mentem 15%-al, s egy vele sorba kapcsolt (10K)heli trimerrel pontosan megállapítottam az oda illő értéket, majd a végén fix ellenállásokkal pótoltam.
(#) emersys válasza emersys hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Érdemesebb lenne egyébként megcsinálnod Reloop-ét , mert egyszerűbb is, és szkóp előtt gyönyörűen bekalibrálható.
(#) reloop válasza emersys hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Szia! Remekül leírtad, már csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy Elliott 3V referencia feszültséggel számol. Ebbe a 3V-ba a végtranzisztor szaturációs feszültsége és az emitter/source ellenálláson eső feszültség vagy belefér, vagy nem. (De inkább nem.)
(#) blackdog válasza emersys hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Köszönöm a leírást és biztos, hogy nem kínlódom vele ennyit. Főleg, hogy nekem a garázsban (műhely) azonos fázisról megy minden.

Mivel van szkópom szépem behangolom Reloop mester kapcsolását
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
A "mester" erősen túlzás
Ennyi az egész panel: Bővebben: Link
Feltüntettem az alkatrész értékeket a tápodhoz igazítva. A diódák lehetnek más 80V-ot elviselő típusok is (1N4148-1N4007). A 100µF normál körülmények között 10V-os is lehetne, azért ha van kéznél nagyobb azt tedd bele.
Különleges beállítást nem igényel, 5-8V közötti zener feszültséggel jó szokott lenni.
Ha nem akarod állíthatóra készíteni, akkor a trimmer és a TL431 helyett elég egy 1k-s ellenállás is. (Clip 01 szemlélteti)
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Egész jól működik, de az ellenállás értékeket, hogyyan kell átszámolni?
Kicsit későn jelez. Szkóppal figyeltem és rendesen szöges már a színusz mikor jelez a LED.
Fáj is a fülem mert lusta voltam műterhelést rákötni.
Viszont egy csomó legalább kipattant belőle.
Nem nekem való 1 kHz színusz 60 erősítésen.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Az 1k-t növeld (1,2-2,2k). Állítsd be zenével, hasznosabb és kellemesebb.
Szerk.: ha kész vagy, mérd meg az 1k ellenálláson (vagy ami helyette lesz) a feszültséget.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Milyen 1k -t?
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Clip hanyast építesz?
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Clip01 amit küldtél.
De a 03-ban sem látok 1k ellenállást.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Az 1k a hsz.-ben szerepelt. A Clip 01-nél 680 ohm helyett 820 ohm.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Köszi. Köszben észrevettem csak em tudtam még válaszolni.
Ettől függetlenül a számítások menete érdekelne mert nem bírok rájönni.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Tekintsd ezt a rajzot hivatkozási alapnak. Clip 01
Hanyagoljuk el a 47k ellenálláson folyó áramot, a telítésbe vezérelt BC182 C-E feszültségét pedig vegyük 0V-nak. Az 5,6k és a 680 ohm egy feszültségosztót alkot. A rajzon feltüntetett -40V (fél) táp esetén a 680 ohm -os ellenálláson eső feszültség kiszámolható: 4,33V. Illetve egy kicsit több a 47k-n folyó áram miatt, de ezért nem állítunk fel egy kétismeretlenes egyenletet.
Amikor a kimenő jel csúcspontja példánkban meghaladja a -35V-ot, akkor a diódán és a 22 ohm ellenálláson keresztül elkezd a tranzisztor bázisfeszültsége csökkenni és a tranzisztor lezár. Innentől az 5,6k+680 ohm ellenállásokon keresztül a led árama folyik, kb. 6mA.
Tehát az 5,6k és a 680 ohm aránya az érzékenységet, összegük a led áramot határozza meg.
Kitérnék még a 47k szerepére. Elsődleges célja, hogy a tranzisztor C-E feszültségét a led nyitófeszültségénél alacsonyabb szinten tartsa, praktikusan a tranzisztort szaturációba vezérelje. Másodlagosan tölti a 100µF kondenzátort. Minél kisebb ez a töltőáram, a clip jelzés annál hosszabban világít egy impulzusra.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Köszönöm!
Bevallom nem gondoltam át a kapcsolást. Sok gondom van ami még lefáraszt.
Ezek alapján átgondolom, de az alap kapcsolás is ígéretes. Szépen megfogja a torzításokat is.
Zenével tesztelve
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
A kivitelezés nem igényel mérnöki pontosságot. 12% feszültség hiba mindössze 1dB eltérést jelent. A 680 ohm -mal jelölt ellenálláson 5-8V feszültség essen, ekkor már hasznosan működik az áramkör. Az 5,6k ellenállás legyen 1/2W-os vagy nagyobb, mert melegszik. Ajánlom a nagy fényerejű led használatát, hogy mentesüljön a táp a felesleges terheléstől. Ezek már 4-6mA hatására kellő fényerőt szolgáltatnak.
(#) skero válasza Gránátalma hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Helló! Én a PDF -ben szerepló előfokot építettem meg (minimális átalakítással). TDA 7294 -el párszor használtam és nekem tetszik. A nyákot is egyszerűen csak megrajzoltam kézzel. A loudnes -t nem számítva teljesítené is az elvárásaid. Nálam sem gerjedés semmi brumm vagy zavaró dolog nem volt pedig hát... .Kábel lógott mindenből mindenhova tesztüzemkor.Bővebben: Link
(#) blackdog válasza skero hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
[off]
Hogyan csinálsz színes feliratot a beültetési oldalra?
(#) bankimajki válasza blackdog hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Színes lézernyomtató. [OFF]
(#) skero válasza blackdog hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Csak egy egyszerű matrica. Öntapadós papírra tintasugaras nyomtatóva.
(#) Something hozzászólása Okt 11, 2011 /
 
Üdv!
Mivel nem találtam hozzá csatlakozó fórumot ezért ide írom. A napokban hozzám jutott egy Mars KA-40 nevű lemezlejátszó/kazettalejátszó/rádiós erősítő. Neten nem találtam róla semmit :no: Van valaki találkozott ezzel a masinával? Kipróbáltam a rádió részét:működik, mikrofon bemenet nagyon halkan, a lemez és kazetta lejátszót még nem sikerült tesztelni, de mivel már valaki egyszer megnézte ráírta egy matricára, hogy lemez, kazetta rossz. Belenéztem, 1980-as német gyártmány. Csatolok képet is. Ha tud róla valaki valamit annak örölnék
(#) Suncorgo hozzászólása Okt 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Valakinek nincs véletlenül Sharp SX8800H típusú erősítőhöz kapcsolási rajza?
(#) szamóca válasza Suncorgo hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Rajzom az nincs, de a belső felvételről, és a teljesítményből én két STK4050-et sejtek duál mono kapcsolásban, némi körítéssel.
(#) Suncorgo válasza szamóca hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Igen így van. Kapott egy új STK-t és most egyik sem szól. Szerintem a kimeneti relé nem kapcsol, de tuti hogy azt valami védelem vezérli. Kapcsolással könnyebb lenne átlátni.
(#) szamóca válasza Suncorgo hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Mérj rá az STK kimenetére. Ha van rajta DC, akkor azért nem kapcsol a védelem. Ez STK betegség.
A fotó alapján valószínű hogy van egy 1237-es védelem benne, bár lehet az a SIP8-as egy ME is.
(#) Suncorgo válasza szamóca hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Nem hiszem hogy a védelemnek lenne gondja. IC adatlap: Bővebben: Link

Az ic kapcsolásán, a 15 és 8 láb között mérve a jó csatornánál 522mV mérek.

A rossz csatornánál 620mV. Ekkora feszültség különbség már bőven elég ahhoz hogy TR4 kinyisson és a kimenetre a végfokokat vezérelve tápot rakjon. Így is történt. A kimeneten DC van pozitív irányba.

A 11 és a 8 láb közé beforrasztottam egy 1K trimmer potmétert. Be is lehet vele állítani a kimeneti offsetet csak a hálózat ingadozásaira elmászik és ! Kapcsol a relé ki/be ! és ekkor a védelem is működik ezek szerint. Elvileg a kimenet 0Vját jel nélkül a visszacsatoló alkatrészeknek kellene beállítani nem? Mi lehet a baj? Az ic zsír új.
(#) reloop válasza Suncorgo hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Az IC 2-es lábra nem jut el a visszacsatolás. Az ellenálláson kívül a kondi is lehet hibás.
(#) emersys válasza Suncorgo hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Hali.
Bocsi, de én nem értem mért a + tápfesz (15láb) és a 8-as láb közt mérsz..
Kimeneti dc-t a a 0.22 Ohm-ok után, valamint a föld közt kéne hogy mérj.
Ezt kérlek majd írd meg.
Vagy esetleg a vezérlő fokozat dc elmászását akarod vizsgálni?
Mert a VÉDELEM szinte majdnem biztos hogy a 0.22 Ohm-ok az azzal sorosban levő tekercs és az arra párhozamos ellenállás (az az KIMENET) után van.
Általában mivel a kimeneti dc működés közben is elmászik, főleg a nagyobb megvezérlés hatására azért ennek van egy minimum határértéke (+-1-1.5V)ahol kapcsol a relé.
Egyszer én is javítottam egy stk ic-et védelmi hibával, s ott ugyan a tranyók voltak a rosszak de a helyreállítása után ki is mértem ,hogy mekkora kimeneti dc-re kapcsol.
A következő kép: Az ic nem volt beforrasztva még, s a kimenetének helyére egyszerű labortáppal adtam dc-t.
1.2V környékén kapcsolt a védelmi relé.
(#) Suncorgo válasza reloop hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Épp most akartam megírni hogy a visszacsatoló ellenállás volt megszakadva. 56K ellenállás. Az ic kimenetén meg volt a 75V de a 2 lábon semmi nem volt. Sőt inkább kicsit negatív pár mV ami mérési hiba lehet. Az ég világon semmi sem látszik ezen az ellenálláson. Kicseréltem és hibátlan. Köszönet mindenkinek a segítségért!

Üdv.:
Suncorgo
(#) Suncorgo válasza emersys hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Azért mértem ott mert próbáltam méregetni az ic belső kapcsolásából hogy melyik tranyó milyen állapotban van. Hogy kiderítsem hol a hiba. Lehet kicsit hülyén fogalmaztam ezért nem értetted, elnézést. Az ic 3. lába a test és a kimenetet mértem. Vagyis az ellenállások után. Igen és is mikor betettem az 1K trimmert akkor a kimeneti offsetet tudtam állítani és +/- 1.5V nál kapcsolt a relé.

Érdekes ez a végfok, Van rajta 2db teljesítmény indikátor. Tetszik benne ha az ember túl akarja húzni akkor lekapcsol. Nem engedi magát túlterhelni.
(#) Droot hozzászólása Okt 13, 2011 /
 
Hello!

1.5mm2-es vezetek hany ampert bir el? Erositobe kellene.
Következő: »»   922 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem